Parade van vrachtauto's maakt Inhuur kost 20.000 euro per week m 22 Zaterdag 18 april 2009 PZC Permanente make up Gemeente 'kijkt naar' kunstwerk Eruption Automobilist rijdt bromfietser aan Werkstraf voor messentrekker Afrikadag in Grote Kerk Goes Begin februari had Middelburg 24 extra mensen in dienst. W Jarenlang plezier van een perfecte eyeliner of prachtige wenkbrauwen! Burg.Hackstraat 2, Arnemuiden Tel. 0118 603673 VLISSINGEN - Eruption, ofwel het roestige kunstwerk van twee witte palen voor de boulevard van Vlis- singen, in het water, wordt door de gemeente nog eens stevig ge keurd op onderhoud. Dat belooft wethouder Rob van Dooren nadat commissieleden er aandacht heb ben gevraagd. RPCU'er Jaap Kop- pejan durfde zelfs te vragen of het kunstwerk niet gewoon kan ver dwijnen. Dat gaat Van Dooren te ver. „Maar de staat waarin het kunstwerk verkeert, heeft zeker onze aandacht." MIDDELBURG - Een 16-jarige brom fietser uit Vlissingen is gisteroch tend in Middelburg aangereden door een 35-jarige automobilist uit 's-Gravendeel. Het ongeluk gebeur de iets voor elf uur op de Poelen- daelesingel. De man uit 's-Graven- deel kwam uit de richting van Het Groene Woud. Toen hij het par keerterrein van Delta wilde oprij den, verleende hij geen voorrang aan de bromfietser. De jongen is per ambulance naar het zieken huis gebracht. Na onderzoek mocht hij weer naar huis. DEN HAAG - Een 36-jarige man hoeft niet naar de gevangenis voor het neersteken van een crimineel vriendje in Middelburg. Hij is in beroep door het gerechtshof ver oordeeld tot een werkstraf van 240 uur en drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf De man van Ghanese afkomst leefde in Amsterdam waar hij aan drugs verslaafd raakte. Hij wilde in Zee land een nieuw leven beginnen maar dat lukte niet. Bij een verhui zing stal hij samen met het slacht offer een televisie. Samen maakten zij de afspraak hier niet over te pra ten. De vriend deed dit toch en de verdachte nam wraak en stak met een mes in zijn schouder. GOES - De gemeente Goes houdt donderdag 23 april een Afrikadag in de Grote Kerk. De wandelkerk wordt voor die gelegenheid omge bouwd tot een sloppenwijk. Er is ook een tentoonstelling van foto's van Dirk Jan Visser. De tentoon stelling heeft als onderwerp de exodus van straatarme Zimbabwa- nen naar Zuid-Afrika. Rond 14.00 uur begint de bijeenkomst. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Met regelmaat lopen in gemeentehuizen mensen rond die niet bij de gemeente in dienst zijn. Ze werken voor adviesbu-' reaus, communicatiebureaus of uit zendbureaus en worden door over heden ingehuurd om langdurig zie ken te vervangen, openstaande va catures tijdelijk op te vullen, ach terstallig werk weg te werken of bijzondere projecten te trekken. Maar hoeveel van die mensen lo pen er nu daadwerkelijk rond? De PZC heeft begin februari aan de drie Walcherse gemeenten ge vraagd hoeveel medewerkers ze hadden ingehuurd in de eerste week van februari 2009, waarom ze waren ingehuurd en wat zij kostten. Binnen twee weken had den de gemeenten Middelburg en Veere hun gegevens paraat. Vlissin gen heeft gisteren moeten vaststel len dat ze geen beeld heeft van het aantal ingehuurde krachten. Uit het Middelburgse overzicht blijkt dat er de eerste week van fe bruari 24 tijdelijk ingehuurde krachten in dienst waren. Ze wa ren met name ingeschakeld voor vervanging van ouderschaps- en zwangerschapsverlof, om drukte weg te werken en om ondersteu ning te geven bij grote projecten. Bij de gemeente Middelburg wer ken momenteel 412 mensen, ver deeld over 354 arbeidsplaatsen. TWintig arbeidsplaatsen zijn nog niet ingevuld. De ingehuurde krachten werkten variërend van twaalf uur per week tot veertig uur per week. Ook hun uurtarieven liepen uiteen, van twaalf euro per uur tot negentig euro per uur. Die eerste week van februari was Middelburg 21.815 eu ro 'kwijt aan de externen. Dat komt neer op een gemiddelde van 4000 euro per persoon per maand. De gemeente Veere betaalde die Medewerkers van buitenaf wor den met name ingeschakeld om zwangerschapsverloven, open staande vacatures en extra druk te op te vangen. week 20.458 euro aan ingehuurde krachten, bijna evenveel dus. Vol gens een woordvoerder van de ge meente Veere was die week niet re presentatief voor het hele jaar. Be gin februari waren naast de gebrui kelijke inhuur ter vervanging van vaste medewerkers, extra deskun digen ingeschakeld om de reorgani satie van een aantal afdelingen voor te bereiden. Hoewel Vlissingen niet in beeld heeft hoeveel zij in die periode heeft betaald aan externen, heeft de gemeente berekend dat ze in 2009 ongeveer 2,6 miljoen euro kwijt is aan de inhuur van exter nen. Teruggerekend komt dat neer op een gemiddelde van 50.000 eu ro per week. Ruim het dubbele van de gemeente Middelburg. Danceparade in Middelburg in 2006. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24