Bibliotheek ziet de Kanaaldorp Sluiskil haalt opgelucht adem PvdA is bezorgd over IJzendijkenaar toekomst onderwijs r0R C€i! t wint priis 'Door de deskundigheid die we in huis hebben ook aan anderen aan te bieden kunnen we misschien nieuwe klanten, en dus inkomsten, genereren' Sluiskillenaar met pedofiel verleden aangehouden na onrust. Dronken automobiliste in Sas van Gent gepakt Ontmoetingsochtend Palazzolihuis in Hulst Caravanclub Zeeland houdt fietstocht Druk Nekklachten na botsing in Terneuzen Lezing hulpmiddelen voor ouderen in Hulst Optreden 'Bruikikkers' in Kloosterzande II IAERS fiT?™ 22 Zaterdag 18 april 2009 pzc Z door Conny van Gremberghe sluiskil - De dorpsgemeenschap van Sluiskil kan weer opgelucht ademhalen. Donderdag hield de politie in het gemeentehuis van Terneuzen een man van middelba re leeftijd uit Sluiskil aan op ver denking van diefstal en flessentrek kerij. De man zit voorlopig vast in Middelburg. De problemen die de man in het kanaaldoFp veroorzaakte hadden overigens niets met de zaken waar voor hij gearresteerd is te maken, maar met zijn verleden. De man staat bij de instanties bekend als pedofiel. Toen de man begin dit jaar in Sluiskil een woning aan de Middenweg betrok informeerde sas van gent - In de nacht van donderdag op vrijdag is een 36-jari- ge automobiliste uit Sas van Gent bij een controle aan het Bolwerk in haar woonplaats betrapt op het rijden onder invloed. Uit de ade manalyse, die haar net na midder nacht werd afgenomen, bleek ze ruim 3,1 maal de toegestane hoe veelheid te hebben gedronken. Ze kreeg een rijverbod en haar rijbe wijs werd ingenomen. hulst - Steunpunt voor mensen met kanker Palazzoli houdt dins dag 28 april een ontmoetingsoch tend in de vestiging in 's Lands huis aan de Steenstraat in Hulst. Mensen kunnen daar terecht van 10 tot 12 uur. Het Palazzolihuis in Hulst is elke donderdag geopend van 14 tot 16 uur en verder op af spraak. De ontmoetingsochtenden worden een keer in de maand ge houden. zuiddorpe - De Caravanclub Zee land houdt dinsdag 21 april de jaar lijkse fietstocht. De samenkomst is om 9.30 uur in Zuiddorpe, waarna een tocht van 27 kilometer door Oost-Zeeuws-Vlaanderen volgt. De tocht is ook voor niet-leden van de Caravanclub. Inschrijven voor de fietstocht en meer infor matie over de Caravanclub via tele foonnummer 0114-313405. ALMANAK De hoogwaardigheidsbekleder van de grootste gemeente van Zeeland heeft een bijzonder druk bestaan. Hij snelt dagelijks van de ene naar de andere vergadering, opent win kels, schudt zestigjarige gehuwden de hand, zet z'n handtekening on der protocollen, overeenkomsten en raadsstukken, roept opstandige raadsleden tot de orde en probeert burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen de scholen en dorpsinstan ties over het feit dat deze man in het dorp was komen wonen. Ook had hij een persoonlijk onder houd met betrokkene. Met hem en de politie werd de afspraak ge maakt dat hij door de politie een keer per week bezocht zou wor den en verder in de gaten zou wor den gehouden. Tot na de krokusva kantie waren er geen klachten over de Sluiskillenaar, maar al snel kregen de instanties signalen uit het dorp dat de man contacten aanging met jonge kinderen. Zijn gedrag zorgde voor behoorlijk wat onrust onder ouders. Dorpsraad voorzitter Adrie de Bruijne beves tigde dit gisteren. Voor zover be kend heeft de man zich niet schul dig gemaakt aan kindermisbruik, wel aan een aantal andere zaken waarvoor hij nu is aangehouden. terneuzen - Donderdagavond rond half tien raakten bij een bot sing in Terneuzen twee inzitten den licht gewond. Op de kruising Katspolderlaan-Evertsenlaan kreeg een 60-jarige automobilist uit Ter neuzen geen voorrang van een van een voor hem van rechts ko mende 44-jarige stadgenoot. Twee vrouwelijke inzittenden van de au to van die man klaagden na de bot sing over pijn in de nek. hulst - De bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen en Katholieke Bond voor Ouderen in Hulst hou den samen met Stichting Welzijn op 24 april een lezing over handi ge hulpmiddelen voor ouderen. De lezing is in dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst en wordt wordt verzorgd door Emmy Vereecken. Iedereen is welkom op de bijeenkomst, die duurt van 14 tot 16 uur. kloosterzande - Dweilband de Bruikikkers uit Utrecht geeft van daag een avondvullend optreden in café De Kastanje in Kloosterzan de. De blaaskapel speelt al ruim dertig jaar de vrolijke noot in bin nen- en buitenland. Ter gelegen heid van het twintigjarig bestaan werd in 1997 een cd uitgebracht. Het muzikaal feestje in De Kastan je begint om 20.30 uur. Tip? redactie@pzc.nl tussen de bedrijven zijn relatie op peil te houden. Soms wordt het hem een ietsiepietsie te veel. Want het gaat natuurlijk niet in je kou- we kleren zitten, altijd maar die zorgen. Gisteren werd hij gebeld, terwijl hij zich de in auto richting Sluis haastte. Terwijl hij dat mee deelde, constateerde hij dat hij in de Westerscheldetunnel reed. door Frank van Cooten IJZENDIJKE - De fractie van de Pv dA in de gemeente Sluis is be zorgd over de toekomst van het ba sisonderwijs in de gemeente. Deze zorg wordt ingegeven door een krimp van de bevolking en minder leerlingen in de toekomst op de basisscholen. „Een verwach te daling van dertig procent is niet gering", stelt raadslid Wim Kruide nier van de PvdA. De PvdA wil weten hoe daar als fractie en basisscholen mee om te gaan. Wat zijn de mogelijkheden of onmogelijkheden om het basis onderwijs verantwoord op peil te houden, welke keuzes zijn te ma ken en waar is de strategie op ge richt. Deze vragen staan centraal op een mini symposium van de PvdA op vrijdag 24 april in partycentrum Mauritshofin IJzendijke. Na inleidingen van Jan Jonkman, directeur van de Irisschool in Zaamslag en lid van het manage mentteam van Open Basis, en B. van der Wouw, beleidsadviseur Onderzoek en Advies bij Scoop, zullen de gesprekken worden ge leid door Ben de Reu, algemeen di recteur van het Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland (RPCZ). De PvdA-fractie is benieuwd naar de ideeën over de toekomst van het basisonderwijs. Het mini sym posium begint om 19.30 uur. ijzendijke - Wilfried Vanneste uit IJzendijke heeft tijdens het pro gramma Postcode Loterij Miljoe nenjacht 30.400 euro gewonnen. Hij stond in de finaleronde en koos voor de uitstapprijs. Dat lever de hem 30.400 euro op. „Hier ben ik heel blij mee", aldus Vanneste. „Het gewonnen geld ga ik gebrui ken voor de inrichting van ons nieuwe huis." AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING )m)mado' VEKA zonwering Tel. 0115-491282 heroal www.haers.net ïmm de Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen Rudi Crombeen (links) en scheidend interim-directeur foto Wim Kooyman De nieuwe directeur van Jacques Malschaert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 142