f? Siereveld wil het jaar mooi afsluiten Humanitas CD de (ita Geeft u een kind die heerlijke vakantieweek in Zeeland? CO CÜ Dit weekend kampioen geworden? Plaats een foto! Mandekker voor de komende twee jaar vastgelegd door Hoek. Zeeuwse deken zegent rensters in Borsele FC Dauwendaele pakt een periodetitel Topbezetting Omloop van Borsele Sturm moet er ook aan geloven tegen Klaassen Tim Blind doelman bij Zeelandia Middelburg www.pzc.nl/foto PZC Zaterdag 18 april 2009 I 41 ZAAMSLAG Tegenstander: WGZ uit Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Hoewel WGZ slechts op de elfde plaats staat, is Zaamslag-trainer Rinus Zegers op zijn hoede voor de opponent uit Zwijnd- recht. In de heenwedstrijd was er een 2-2-gelijkspel. „Ze zijn bezig aan goede reeks. An ders pakken ze de laatste drie wedstrij den geen zeven punten. WGZ speelt ook heel vaak gelijk, dus je wint er niet zo maar van. We zullen dus weer vol aan de bak moeten." De belangen van het duel zijn groot. Bij winst doet Zaamslag een belangrij ke stap richting lijfsbehoud. TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Wilhelmina'26 uit. Afwezig: Ramazan Kesikbas, Randy van Overmeeren (beiden geschorst), Marco Faassen (lies). Bijzonderheden: Hekkensluiter Wilhel mina'26 vecht voor zijn laatste kans. Daarom verwacht trainer Leendert Geelhoed van Terneuzense Boys, dat in de laatste vijf duels negen punten behaalde, een tegenstander die met veel inzet en passie zal spelen. Hij staart zich niet blind op de 6-0-thuisoverwinning op Withelmina. „Maar ik durf wel te zeggen dat we voor de overwinning gaan. Als dit lukt, doen we heel goede zaken in de strijd tegen degradatie." KLOETINGE Tegenstander: Nieuw Lekkerland thuis. Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Kloetinge is nog in de race voor een plek in de nacompeti- tie. Hierbij is het wel afhankelijk van Roda Boys, dat een plaats hoger staat op de ranglijst. „Het is belangrijk dat we de druk blijven opvoeren", zegt oe- fenmeester Diederik Hiensch. Eerder dit seizoen verloor Kloetinge met 2-0 bij Nieuw Lekkerland. GPC VLISSINGEN Tegenstander: LRC thuis Afwezig: Sven Ronde (geschorst), Ralph Wiessner (geblesseerd) en Lun- ven Vermeer (privé-omstandigheden). Bijzonderheden: Het ontbreken van Ralph Wiessner is een streep door de rekening. Hij ging vorige week in de oefenwedstrijd tegen Arnemuiden door zijn enkel en kon afgelopen week niet met de groep meetrainen. LRC kan vandaag in Vlissingen kam pioen van de eerste klasse C worden. De ploeg uit Leerdam komt met zo'n 250 supporters naar Zeeland. „We gaan proberen ze nog even van de ti tel af te houden", zegt trainer André Maas. „Dat is de uitdaging. Bovendien bewijzen we onszelf dan nog een goe de dienst. We hebben de punten nog keihard nodig." GPC Vlissingen strijdt met Terneuzen se Boys, Nivo Sparta, Zaamslag, Achil les Veen en WGZ om lijfsbehoud. „Het belooft vandaag tegen LRC in elk geval een mooie ambiance te wor den", stelt André Maas. RCS Tegenstander: WSC thuis Afwezig: Yordi Nijland (geblesseerd). Bijzonderheden: RCS moet winnen om uitzicht te houden op deelname aan de nacompetitie. Alwin van Ham en Gërard de Nooijer, die vorige week uit voorzorg aan de kant bleven, zijn weer inzetbaar. „De kleine pijntjes zijn weg", meent trainer Romeo van Aer- de. „Alleen een overwinning telt voor ons." door Frits Bakker HOEK - Twee thuiswedstrijden nog te gaan en twee keer uit, dan zit voor Hoek het seizoen er op zater dag 9 mei weer op. Giovanni Siere veld, die donderdagavond zijn ja woord gaf voor nog twee jaar Hoek, wil het seizoen mooi afslui ten. „We staan tweede en willen daar blijven", vindt hij. Vandaag treft Hoek een geduchte opponent in Volendam. Het is ook de tegenstander waar aan Siereveld niet met de beste herinneringen aan terugdenkt van de uitwedstrijd. „Daar verloren we met 4-2 door kleine foutjes. Ver keerde terugspeelbal, een misser hier en daar, zo kwamen ze makke lijk aan de goals", weet hij nog. Jaap Molenaar, de spits, was een plaag voor de Hoekse defensie, maar het heeft Siereveld geen angst ingeboezemd. „Je hebt als ploeg wel eens een slechte dag, hoewel dat ons niet dikwijls is overkomen dit jaar. Ik kijk er tot nu toe met een goed gevoel op te rug." Voor Siereveld zelf is het een sei zoen dat weer iets beter is dan vo rig jaar. Hij is weer gegroeid in zijn rol als centrale verdediger, lost de meeste situaties voetballend op, is sterk in de lucht en treft zelden te genstanders die hem het leven zuur kunnen maken. „Alleen die paar schoonheidsfoutjes zaten er weer in", bekent hij. „Met de selectie die er nu staat wil ik volgend jaar de competitie ook wel weer in. Daarmee moeten we, met Paul Telussa als trainer, abso luut bij de eerste vijf komen en promotie naar de topklasse afdwin gen. Het enige wat we er nog bij kunnen hebben is een scorende spits, één die er vijftien maakt in een seizoen." Of de hele selectie bij elkaar blijft, BORSELE - De rensters die volgende week van start gaan in de Omloop van Borsele krijgen voor de koers de zegen mee van de Zeeuwse de ken Paul Verbeek. Daarmee hoopt hij dat het pelo ton, waarin onder andere Marian ne Vos rijdt, ongeschonden de wedstrijd zal uitrijden. In de Ronde van Vlaanderen is het gebruikelijk dt een pastoor de ren ners zegent met wijwater, in 's-Heerenhoek gebeurt dat voor het eerst. De koers is op zaterdag 25 april. MIDDELBURG - De zaalvoetballers van FC Dauwendaele verzekerden zich op de laatste speeldag van de competitie toch nog van een perio detitel. Omdat Groene Ster met 6-2 te sterk was voor Schouwse Boys was een 13-6-zege op Meulvliet/Gerustverzekeringen vol doende. Halverwege het duel keek Dauwendaele nog tegen een 3-4-achterstand aan. Mounir Nabil (3x), Daniel van 't Westende (3x), Robin de Pagter (sx), Marik Water man en Reguillo van de Pitte scoorden. MIDDELBURG - De Omloop van Bor sele voor vrouwen kent een topbe zetting. Vier rensters uit de top vijf van de wereldranglijst doen mee aan de wedstrijd. Het gaat öm Marianne Vos (ze won al twee keer de Omloop), de Duitse Judith Arndt, Ina-Yoko Teu- zal in de komende weken worden beslist. Joan van Belzen is nog een paar kleine details van een nieuw verblijf verwijderd, Stijn Mahieu verwacht dat het ook wel goed- komt. Alan Grozdanic twijfelt nog. „Ik zeg nog geen ja en geen nee te gen Hoek", zegt de technicus, voor wie belangstelling is van an dere clubs. Stijn Mahieu: „We hebben donder dag een gesprek gehad, ik ben er voor mezelf nog niet uit, maar er is een redelijke kans dat ik bij Hoek blijf. Ik heb vertrouwen dat we daar uitkomen." Joan van Belzen: „We willen alle bei met elkaar verder." Hoek moet het vandaag thuis te gen Volendam zonder Ferry Alf- ons doen. De spits is na zijn vierde gele kaart geschorst. Tim Meche- link is geblesseerd. Arnold Ngue- karn, die deze week een voedselver giftiging opliep en in een zieken huis zijn maag moest laten leeg pompen, trainde donderdag weer mee en is beschikbaar. COLIJNSPLAAT - Schakelde Toon Klaassen eerder in het Gust Boo- nen driebandentoernooi Piet Koek uit, nu moest Gilles Sturm eraan geloven. Titelverdediger Rob van Linden, eerder gewipt maar als bes te verliezer weergekeerd, haalde twee keer uit. Naast Klaassen en Van Linden plaatsten ook Rinus Mulder en Joop de Fouw zich bij de laatste acht. De andere kwartfi nalisten zijn Iman Wesdorp, Ger- rit"van Garsel, Martin Sturm en Wim Walraven. De kwartfinale wordt woensdag 22 april gespeeld. MIDDELBURG - Voetbalvereniging Zeelandia Middelburg heeft een vervanger gevonden voor doelman Rick Wiegmans. De Middelbur gers zijn-rond met keeper Tim Blind van RCS. Wiegmans ver trekt naar Terneuzense Boys. Tevens keert Eddy de Looff ko mend seizoen terug. De midden velder speelt deze competitie bij Serooskerke. Ook Patrick Joossens speelt komend seizoen, na een ver blijf bij JVOZ, weer bij Zeelandia Middelburg. Hij doorliep eerder de jeugd bij de Middelburgse club. tenberg en Kirsten Wild (vorig jaar winnares). De Omloop van Borsele voor vrouwen wordt zater dag 25 april verreden. De start is om 14.00 uur op de Kuypersdijk in 's-Heerenhoek. De vrouwen kunnen punten voor de wereld ranglijst verdienen. Afdeling Oosterschelderegio Bent u dat gastgezin dat een kind uit Rotterdam een fijne vakantie wil bezorgen? We zijn nog op zoek naar gastgezinnen om dat mogelijk te maken. Humanitas organiseert met de Actie Frisse Lucht jaar lijks een vakantieweek voor kinderen in de leeftijd van 6-12 jaar. In de week van 25 juli tot 1 augustus 2009. Elke zomer logeren circa 60 kinderen uit Rotterdam en omgeving bij Zeeuwse gezinnen. De bereidheid van gastouders om deze kinderen een week liefdevol in hun gezin op te nemen, vormt de basis voor het succes van Actie Frisse Lucht. Elk gezin dat spontaan een week ruimte biedt aan één van deze kinderen kan een gastgezin zijn. Van welk kind wordt u gastouder? Van een kind dat om sociaal-economische redenen niet op vakantie kan. Of van een kind dat in een tehuis verblijft. Zij zijn tijdens deze week in Zeeland even weg uit hun eigen omgeving en maken kennis met andere leefgewoonten. Geïnteresseerd? Neem dan vrijblijvend contact op met één van deze vrijwilligers. Zij brengen aangemelde kinderen en gastgezinnen samen. Saphina Houmes 0118 - 58 44 70 (coördinator) Albert de Korte 06 - 27 01 26 80 LiaVerhage 0113-61 38 33 0113-40 41 85 S73@live.nl Marian Walrave Of mail naar Kijk ook op www.humanitasoosterschelderegio.nl Giovanni Siereveld in actie in de wedstrijd tegen Dovo. foto Herman Stijver

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 137