voor veel renners dat het einde van de Raboploeg ZE KOMEN ERAAN! Over Hilario, Thomas Dekker en Amstel Gold Race Hamilton weer betrapt op dopinggebruik Delta Lloyd op koers in Volvo Ocean Race Ijshockeyers kunnen degradatie afwenden [.bezorgers.nl Lees de wielerblog Tour de Zélande op www.pzc.nl/blog PZC Zaterdag 18 april 2009 I 39 Amstel Cold Race De 44e Amstel Cold Race is een wedstrijd die meetelt voor het ProTour klassement van de UCI. De enige Nederlandse klassie ker in de hoogste categorie gaat van start op de Markt van Maastricht. De eindstreep is getrokken op de befaamde Cauberg. De Gold Race werd vorig jaar gewonnen door de Italiaan Da- miano Cunego voor Frank Schleck en Allessandro Valver- de. Thomas Dekker werd vijfde. dat ik tot het einde van mijn car rière voor Bjarne blijf rijden. Het mooie aan deze ploeg is dat ieder een elkaar in zijn waarde laat. Van Bjarne mag ik me volledig richten op de koersen waarin ik goed wil zijn. Ik kan mijn eigen gang gaan. Dat geeft me ontzettend veel ver trouwen. Bij Rabobank was dat niet vanzelfsprekend. Onze Rus Kolobnev rijdt nu de sterren van de hemel, maar bij Rabo kwam hij totaal niet uit de verf Ik snap waar om. Bij Rabobank werd aan tafel alleen Nederlands gesproken. Ko lobnev begreep daar niks van en voelde zich doodongelukkig. Bij Saxo Bank is de voertaal Engels. Dat maakt het voor iedereen een stuk makkelijker." AMSTEL GOLD RACE „Mijn vertrouwen is minder groot dan een paar weken geleden. Tot de Brabantse Pijl reed ik geweldig, maar daarna is het een beetje min der geworden. Wat ook niet helpt zijn de weersvoorspellingen voor zondag. Ik had voor de Amstel Gold Race gehoopt op regen en wind, maar zoals het er nu naar uitziet blijft het droog en bijna windstil. Dat is in het voordeel van de Italianen en de Spanjaar den. De mannen met de witte tan den en de mooie witte sokjes zul len met veel moraal aan de start staan. Mijn favoriet is Damiano Cu nego. Voor mezelf zal het heel moeilijk worden om de Amstel Gold Race ooit te winnen. Ik kan goed de Cauberg op, maar sprin ten tegen Rebellin, Valverde of Cu nego is een lastig verhaal. Ik heb niet het vermogen van een Boo- nen of Pozzato die het zelf afkun nen dwingen. Ik kan alleen win nen als ik een superdag heb en als alles meezit. Met Frank Schleck en mezelf heeft onze ploeg twee ij zers in het vuur. In 2006 heb ik een groot aandeel gehad in de over winning van Frank. Ik weet zeker dat hij in de Amstel Gold Race iets terug wil doen voor mij. Maar dan moet ik wel in staat zijn om te win nen. Als het me ooit zou lukken, zou dat een geweldige ontlading zijn. Ik leef al jaren toe naar een grote klassieke overwinning." RIJSWIJK - De Amerikaanse wiel renner Tyler Hamilton is opnieuw betrapt op dopinggebruik. Hij is bij een controle buiten de wedstrij den om betrapt op het gebruik van de steroïde DHEA. Hamilton verklaarde op de hoogte te zijn geweest van het gebruik van het middel, dat hij gebruikte om een depressie tegen te gaan. De Amerikaan (38) heeft besloten zijn loopbaan te beëindigen. Ha milton liep de kans op een straf va riërend van een schorsing van acht jaar tot levenslang. RIJSWIJK - Het Nederlandse zeil jacht Delta Lloyd ligt goed op koers in de zesde etappe van de Volvo Ocean Race, die voert van Rio de Janeiro naar Boston. De boot passeerde gisteren als der de de scoring gate bij de Braziliaan se archipel Fernando de Noron in de Atlantische Oceaan. Het leverde Delta Lloyd drie punten op. Telefonica Blue met de Nederland se schipper Bouwe Bekking heeft de leiding in de 4900 nautische mijlen lange etappe. TORUN - Het Nederlandse ijshock- eyteam heeft zich op het nippertje weten te handhaven in de mondia le tweede divisie. De ploeg van bondscoach Tommie Hartogs won gisteren op het WK voor B-landen in het Poolse Torun de sleutelwed strijd tegen Roemenië met 5-1 en voorkwam daarmee degradatie. De overwinning op Roemenië was de eerste en enige in vijf inter- lands. De wedstrijden tegen Polen, Oek raïne, Italië en Groot-Brittannië gingen verloren. Gold Race heb ik vorige week een paar dagen getraind op Mallorca. Ik heb daar achter de scooter gere den met mijn masseur, die ik spe- B ciaal daarvoor had meegenomen. y Normaal train ik altijd met Nico, f maar door zijn ziekte was hij te zwak om te reizen. Nico heeft kan ker. Ik mijn columns heb ik al openlijk over zijn ziekte geschre ven. Hoe erg ook, de dood is ook onderdeel van het leven. Op mijn 33e heb ik al genoeg meegemaakt om dat goed te beseffen. Gelukkig is de mens sterk. Het is wonder baarlijk hoe sommige mensen een paar dagen na een traumatische er varing alweer opkrabbelen. Blijk baar zitten wij zo in elkaar dat we de negatieve dingen snel vergeten en het positieve onthouden. Nico en zijn vrouw Alice betekenen veel voor mij en mijn vriendin. Ze wo nen vlakbij in Rekem en zijn echte vrienden geworden. Toch kan ik me ook afsluiten voor hun situatie. Als renner zit je in een luchtbel. In de periode van de klassiekers ben ik voornamelijk met mezelf bezig." RESPECT „Ik merk dat ik in het peloton een bepaald respect geniet. Ik ben 33, heb al van alles meegemaakt. Veel jongens komen mij naar mijn me- foto Annemiek Mommers/CPD ning vragen. Dat vind ik ook lo gisch. In hun situatie zou ik het zelfde doen. Niet alleen bij Saxo Bank word ik geraadpleegd, ook de jonge jongens van Rabobank weten mij te vinden. Ik bespeur soms dat een aantal van hen een andere keuze zou willen maken, maar niet durft. Ik zeg hun altijd dat ze hun hart moeten volgen. Ik ben op mijn 29e van Rabobank naar CSC vertrokken. Dat heeft mijn carrière een geweldige boost gegeven. Ik rijd nu vier jaar voor Bjarne Riis en ik heb het nog altijd naar mijn zin. Mijn contract loopt dit seizoen af, maar ik sluit niet uit beroepen op een soort contrac tueel opgelegde zwijgplicht. On derwijl bleef hij in columns Rabo bank consequent snerend aandui den als 'de bankiersploeg'. De naam Rabobank kreeg hij niet meer uit zijn pen. Er is veel gespeculeerd over het op stappen van Raas. Draaide het om doping, draaide het om zijn karak ter of draaide het om zijn uitstra ling? Die was er volgens velen een van een botte Zeeuwse boer. Raas kon schofferen, maar Raas was vooral helder en duidelijk. Hij zal daarbij ongetwijfeld tegen zere be nen hebben getrapt of de wenk brauwen van de keurige bankme- en de sponsor. Opvallend genoeg was zowel bank als teambaas mor dicus tegen doping. De bank eiste echter meer topprestaties en had 'Draaide het om doping, om zijn karakter of zijn uitstraling? Die was er volgens velen een van een botte Zeeuwse boer' neren hebben doen fronzen. Was dit hun uithangbord? Het boek maakt in ieder geval duidelijk dat doping een wig dreef tussen Raas daar veel geld voor over. Raas kwam er achter dat veel toppers niet naar zijn ploeg wilden ko men, omdat met hem niet te pra ten viel over een uitgebreide 'medi sche begeleiding'. Ook op dit wezenlijke punt kan 'Op z'n Raas' geen man en paard noemen en dat is uitermate onbe vredigend voor de lezer. De wielersport is meer dan ooit ge baat bij duidelijkheid. Rabobank voorop. Om voor eens en altijd af scheid te nemen van de affai re-Dekker, de affaire-Wenen en de affaire-Rasmussen. zie pzc.nl/blog/tourdezelande/ of bel 0800 - 022 27 10 weöeNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 135