Kinderopvang in dorpshuis Zeeuws en Brabants talent gebundeld Welkom 'Bieb niet zomaar weghalen' www.tommv-Dartv.nl Gratis teketee Gay Friendly op stap? Chaos op de Zeelandbrug waardebepaling voor uw woning? Plan om te snijden in bibliotheekwerk valt slecht in gemeenteraad. Rabobank in beeld als tijdelijke locatie voor opvang Sint Philipsland. Robin Hood de musical eerste productie van Stichting MusicalXpres. Vrijdag 24 april - Pake Sake - Goes jïerdag 18 april van f Er staat voor u 13.00 tot 17.00 uur een hapje en een drankje klaar PZC Zaterdag 18 april 2009 I 27 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl door Rob Paardekam POORTVLIET - Burgemeester en wet houders van Tholen willen flink snijden in de bibliotheekvoorzie ningen in de gemeente. De raad toont zich echter zeer kritisch over dat plan. Als het aan burgemeester en wet houders ligt, wordt het service punt in Poortvliet gesloten en gaat de bibliobus over een tijdje niet meer naar Stavenisse en Oud-Vos- semeer. Daarmee hoopt het colle ge geld te besparen. B en W zeg gen te kiezen voor kwaliteit boven kwantiteit. Tholen, Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk hebben vol waardige bibliotheken en Sint Phi- lipsland houdt zijn servicepunt. Het is zeer de vraag of de gemeen teraad volgende week instemt met het voorstel. Met name PvdA, CU, ABT en RFT waren deze week tij dens de commissie heel kritisch. „Wij vinden dat je je best moet doen om in zoveel mogelijk ker nen een bibliotheekvoorziening te hebben", stelt Eefke Bastianen van de PvdA. „Vooral het weghalen van de bibliobus in Stavenisse ligt voor ons heel moeilijk. Hij wordt daar namelijk goed gebruikt en bo vendien ligt het dorp best afgele gen. Je rijdt niet zomaar naar een bieb in een ander dorp." WD en CDA toonden zich min der kritisch over het plan van het college, maar helemaal zeker zijn ze nog niet van hun zaak. Donder dag tijdens de raadsvergadering zal blijken hoe de verhoudingen lig gen. Aanvang: 19.30 uur. door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland wordt zo goed als zeker uitgebreid om plaats te bieden aan een kinderdag verblijf. Omdat de uitbreiding nog wel even op zich laat wachten, wil kinderopvangorganisatie Toerde- loo uit Steenbergen de voormalige Rabobank gebruiken als tijdelijke opvang. „Maar ik twijfel of dat gaat lukken", zegt directeur Johan Bosters. Tijdens het bezoek dat de gemeen teraad onlangs aflegde aan Sint Phi lipsland bleek weer eens dat kin deropvang hoog op het verlanglijst je van veel inwoners staat. Toerde- loo probeert al lang iets van de grond te krijgen in het dorp, maar kon tot nu toe geen geschikt on derkomen vinden. Daar lijkt nu verandering in te komen. „We gaan inderdaad bekijken wat de mogelijkheden zijn", zegt Jaap de Jager, voorzitter van het stich tingsbestuur van het dorpshuis. „Een eventuele uitbreiding zal er niet alleen komen voor de kinder opvang. We willen ook meer op slagruimte creëren." De Jager zegt dat de stichting sa men met de gemeente een archi tect gaat selecteren. Die moet gaan praten met de huidige en toekom stige gebruikers van het dorpshuis om hun wensen aan te horen en daarna te bekijken welke mogelijk heden er zijn. Wellicht kan er ook ruimte gemaakt worden door het dorpshuis iets anders in te delen. „Maar uitbreiding ligt volgens mij toch het meest voor de hand", al dus De Jager. Toerdeloo wil in Sint Philipsland dagopvang en buitenschoolse op vang gaan aanbieden. Directeur Bosters heeft de voormalige Rabo bank op het oog als tijdelijke loca- Wi Dorpshuis De Wimpel in Sint Phi- lipsland gaat zo goed als zeker plaats bieden aan de kinderop vang. Daarvoor moet het pand waarschijnlijk worden uitgebreid. tie, zolang het dorpshuis nog niet is uitgebreid. „Maar de bank komt maar niet met een voorstel", zegt hij. „We wachten daar al een paar jaar op. Ik heb nu een ultimatum gesteld. Ik wil uiterlijk eind mei weten of wij in het gebouw kun nen en, zo ja, tegen welke prijs. Als het later wordt, hoeft het niet meer. Dan kunnen we namelijk niet meer op tijd klaar zijn om de opvang aan het begin van het vol gend schooljaar te openen." Het is dus even afwachten wan neer Sint Philipsland kinderop vang krijgt, maar dat het gaat ge beuren, daar twijfelt Bosters niet meer aan. „Het dorpshuis is een veelbelovende optie. Ik denk dat dat wel in orde komt." door Ton Hopmans POORTVLIET - De jeugdtheater groep van de Stichting MusicalX pres uit Poortvliet brengt vandaag en morgen de voorstelling 'Robin Hood de musical' op de planken. Een musical vol spanning, humor en romantiek. Het is de allereerste productie van de Stichting MusicalXpres. De kin deren die meespelen zijn tussen de 10 en 16 jaar. Aan de uitvoering doen 26 kinderen mee. De helft 'De kinderen repeteren al sinds september om er een groot succes van te maken' komt uit Zeeland en de andere helft uit Bergen op Zoom. „De mu sical is ter afsluiting van de theater opleiding", zegt regisseur Esther Langenhuizen, tevens voorzitter en artistiek leider van de theater school. Langenhuizen: „Sinds september zijn de kinderen aan het repeteren om van de musical een groot suc ces te maken. Elke zaterdag ston den ze in 't Ouwe Raed-Uus in Poortvliet zes uur lang paraat om te zingen, te dansen en te acteren. De cursisten hebben zelf de pos ters rondgebracht, flyers uitge deeld en ze hebben met zijn allen aan de decors voor de voorstelling gewerkt." De musical vertelt het klassieke verhaal van de held Robin Hood, die stal van de rijken en dit gaf aan dë armen. Samen met zijn vriend Kleine-Jan neemt hij het op tegen de valse prins John. De uitvoeringen worden gegeven in de Theaterzaal van het Moller- lyceum aan, het Bolwerk Zuid. De voorstellingen zijn vandaag om 13.30, 16.00 en 20.00 uur en zon dag om 13.00 en 15.30 uur. Toe gangskaarten kosten zes euro. ZIERIKZEE - Op de Zeelandbrug bij Zierikzee vond gistermiddag een aanrijding plaats. Een 28-jarige Vlissingse automobiliste moest af remmen. Een achter haar rijdende 37-jarige man uit Kerkrade remde ook, maar een daarachter rijdende 20-jarige man uit Zierikzee kon niet tijdig stoppen. Alle drie de voertuigen kwamen met elkaar in botsing. Op hetzelfde tijdstip ston den op de Zeelandbrug ook twee auto's met pech. Eén auto stond in de omgeving van de aanrijding, de andere auto verderop. Gevolg was een grote verkeersopstopping. OPEN a AUTOSCHADETEAM Zanddijk 4a - 4401 NJ Yerseke cel. 0113-57 21 62 - fax 0113-57 31 65 Compleet schadeherstei - Van alle merken thuis - Uitdeuken zonder spuiten - Ruitreparatie en yervanging - Focwa Eurogarant bedrijf De acteurs van de musical Robin Hood. foto Peter van Trijen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 127