Sport Stefan de Die loopt jaartje achter Uw krant tijdens uw vakantie PZC Marleen Veldhuis ook supersnel op vlinder 40 I Zaterdag 18 april 2009 PZC WK-limieten nog ver weg ondanks snelle tijden Terneuzenaar. Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice lees vind leef Zwemster was na de Spelen toe aan een nieuwe uitdaging. door Roeland van Vliet AMSTERDAM - Zwemmers horen blij te zijn met persoonlijke re cords, bij Stefan de Die kon er gis teren echter geen lachje van af De Terneuzenaar, die op de Swim Cup in Amsterdam met 1.49,55 der de werd op de 200 vrij, had veel meer dan 45 honderdsten onder zijn toptijd willen duiken. „De vooruitgang is mooi, maar ik wilde bij de WK-limiet in de buurt komen en dat is niet ge lukt." De 22-jarige De Die heeft de pech dat er vorig jaar op de Olympische Spelen onmenselijk hard werd ge zwommen. Misschien wel in in middels verboden pakken of met twee pakken over elkaar. Toch zijn op de tijden van Peking de eisen van het wereldkampioenschap van dit jaar gebaseerd. Op de 200 meter vrije slag is de li miet 1.47,87. „Dat is op dit mo ment veel te scherp voor mij", be kende De Die gisteren. „En het zu re is, dat ik me met de tijd van van daag wél voor de Spelen had ge kwalificeerd. Maar Rome mis ik waarschijnlijk. Ik loop eigenlijk precies een jaar achter." De Die deed in de zomer van 2008 in Eindhoven, tijdens een bijnum mer op het EK langebaan, pogin Stefan de Die was goed voor een snelle tweehonderd meter op de Swim Cup, maar is nog ver van de WK-limieten verwijderd. foto Emiel van Lint gen om zich voor de estafettenum mers 4x100 en 4x200 vrij te plaat sen. Die missie mislukte. Een schrale troost was dat hij in decem ber mee mocht naar het EK korte- baan in Kroatië. Maar voor zulke eindtoernooien 'doet hij het niet'. De Die: „Het gaat om de EK's en WK's langebaan en de Olympi sche Spelen. Voor die toernooien train je zo veel uren in de week." De Zeeuws-Vlaming, die in de hoofdstad woont en studeert, ging dit voorjaar met het Nationaal Zweminstituut Amsterdam op trai ningskamp naar Tenerife. De trai Vakantieplannen? Wanneer u langer dan zes dagen op vakantie bent, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. Zo treft u bij thuiskomst geen volle brievenbus aan. U kunt kiezen uit de volgende mogelijkheden: A) Doe iemand anders een plezier met uw krant Gratis bezorging binnen ons verspreidingsgebied B) Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Gratis bezorging binnen ons verspreidingsgebied Buiten ons verspreidings gebied tegen portokosten C) Haal de krant af met vakantiewaardebonnen In te wisselen bij: alle losse verkooppunten in Zeeland en West-Brabant zoals o.a. campingwinkels, supermarkten, boekwinkels en kiosken Heeft u geen toegang tot internet? Maak dan gebruik van deze bon. Voor vragen belt u met de afdeling Lezersservice via telefoonnummer 088 - 013 99 10 Ik maak gebruik van de vakantieservice: Voorletters: Or Ov Het betreft de periode: van: t/m Voornaam: Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voordat u op vakantie gaat. Tussenvoegsel: Achternaam: Het tijdelijke bezorgadres is: Straatnaam: Naam: Huisnummer: Straatnaam: Postcode: Huisnummer: Plaats: Toevoeging/Kamernr: Telefoon: Postcode: E-mailadres: Plaats: Geboortedatum: Telefoon: Ik maak gebruik van de vakantieservice: A O Doe iemand anders een plezier met mijn krant B O Bezorg de krant op mijn vakantieadres in Nederland C O Vakantiewaardebonnen Vul het tijdelijke bezorgadres hiernaast in. Kijk voor overige mogelijkheden opwww.pzc.nl/vakantieservice Stuur de volledig ingevulde bon in een envelop met postzegel naar: PZC, o.v.v. 'Vakantieservice', Postbus 1090, 5004 BB Tilburg. ningen op het zonnige eiland en de oefensessies na terugkomst in Nederland gaven hem vertrouwen voor de Swim Cup, het belangrijk ste en laatste kwalificatiemoment voor het WK. Maar waar tal van andere Neder landers - vooral veel vrouwen - aan de eisen voldeden, was er giste ren voor De Die wéér een bijrol. „Je ziet anderen records zwem men en limieten halen, maar zelf haal je het niet... Tja, de 200 meter was mijn beste kans." De Die ging wel pijlsnel weg. Hij lag na 50 meter eerste (25,72), was ook halverwege de nummer één (52,72) en zwom ook na het derde baantje nog voorop (1.20,77), maar in de laatste 50 meter werd hij nog door twee concurrenten - Sebasti- aan Verschuren en Arjen van der Meulen - gepasseerd. „De race ging zoals het moet. Aan de op bouw heeft het niet gelegen." Vandaag en morgen komt De Die nog uit op de 50 en 100 vrij. De ei sen daarvoor zijn in verhouding nog zwaarder dan die op de 200 vrij. Eigenlijk gelooft de Terneuze naar er niet meer in, al wilde hij dat nog niet hardop zeggen. „En de kans dat er een estafetteteam wordt gevormd, is ook niet zo groot. De anderen hebben de li miet namelijk ook niet gehaald. Het is nu afwachten wat de bonds coach, Jacco Verhaeren, beslist." Met het missen van het WK ver gaat de wereld van De Dié echter niet. Zijn grote doel zijn de Olym pische Spelen van 2012 in Londen. „Je ziet op dit moment dat de top zwemmers 25 a 26 jaar zijn. Ik heb dus nog vier jaar, zou je zeggen. Misschien dat 'Londen' dan wél precies op het juiste moment komt voor mij." AMSTERDAM - De discipline is voor haar eigenlijk een bijnummer. Na haar wereldtijd op de 100 meter vlinderslag kan Marleen Veldhuis daar echter niet langer meer van spreken. In de finale van de Swim Cup bleef ze met 56,69 slechts achthonderdste boven het wereld record dat sinds 2000 nog steeds op naam staat van Inge de Bruijn. „De 100 vlinder is bij de WK op dezelfde dag als de 4x100 vrij, om dat we daarop ook zeker kansen hebben, moeten we nog wel even kijken of het te combineren is. Maar het is zonde om er na zo'n tijd niets mee te doen", gaf Veld huis na de evenaring van de derde Swim Cup Moniek Nijhuis wilde in de Swim Cup niets aan het toeval overlaten. Ze liet gisteren nog snel een zelfde pak als haar concurren te Lia Dekker overvliegen van uit Italië. Het leidde eerst tot een top tijd op de schoolslag voor Dekker en daarna ook van Nij huis. Job Kienhuis verbeterde in de Swim Cup zijn eigen Neder lands record op de 800 meter. De oude tijd stond op 8.07.62, gisteren kwam Kienhuis uit op een tijd van 8.00.69. tijd ooit toe. „Al heb ik mezelf wel enorm verbaasd. Dit had ik nooit verwacht." Na de Olympische Spelen in Pe king was Veldhuis toe aan een nieuwe uitdaging. De specialiste op de vrije slag besloot zich daar om meer op de vlinderslag toe te leggen. Ze maakte al meteen grote progressie en zette met haar tijden Inge Dekker in de schaduw. De voormalig Europees kampioene op de 100 vlinder barstte gisteren na de toptijd van haar trainings maatje in huilen uit. Veldhuis: „|e hoopt natuurlijk dat je allebei zul ke snelle tijden zwemt. Helaas is het er bij haar nog niet uitgeko men." Met haar uitstekende optreden kreeg Veldhuis ook de bevestiging dat haar nieuwe opbouw naar een belangrijke wedstrijd werkt. Voor de Spelen ging dat mis. Ze heeft nu wat langer doorgetraind en minder wedstrijden nagebootst op de training. „Ik ben daar net zo blij mee als met mijn tijd, want het luistert toch nauw." Op de 100 meter schoolslag zwom de zus van Inge, Lia Dekker, zich met een Nederlands record en een limiet voor de wereldtitelstrijd in de kijker. Het sterke optreden van haar concurrente zette Moniek Nij huis echter op scherp. Met 1.07,41 nam ze in een rechtstreeks duel de nationale toptijd weer over en plaatste zich eveneens voor de WK. „Ik was erop gebrand om hier te la ten zien wat ik waard was", beken de Nijhuis. „Dat Lia het zo goed deed was wel een extra motivatie voor mij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 116