,e Zicht kwijt op ingehuurden Moderne Lucifer in Goese Lyceum Fabriek Franken failliet Thoolse politiek kritisch over bezuingingsplan bibliotheken Gratis v Chaos op de Zeelandbrug Sprekers, discussie en muziek tijdens Afrikadag in Goese kerk Hoeveelheid uitbesteed werk is bij gemeente Vlissingen onbekend. waardebepaling voor uw woning? Vondels toneelstuk is van muziek en nieuwe teksten voorzien. PZC Zaterdag 18 april 2009 I 27 door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen heeft geen flauw idee hoeveel ingehuurde medewerkers in het stadhuis rondlopen. Dat bekent burgemeester Wim Dijkstra. Het gemeentebestuur heeft op ver zoek van de PZC twee maanden lang geprobeerd de gegevens bo ven water te krijgen over het aan tal ingehuurde krachten en wat zij kosten. „Maar ik moet vaststellen dat het ons gewoon niet lukt. We weten het echt niet", verklaart Dijkstra. Eén van de oorzaken dat de gemeente daar geen beeld over heeft, is dat alle afdelingshoofden zelf mensen mogen inhuren. Die gegevens worden niet centraal ver zameld. Dijkstra vindt het absurd dat zulke gegevens niet in kaart kunnen worden gebracht en zegt dat de gemeente daarom de regels gaat aanpassen, zodat in de toe komst wel met één druk op de knop een overzicht uit de compu ter kan rollen. Wethouder Jacques Suurmond van financiën maakte begin deze week bekend dat Vlissingen dit jaar zo'n 2,6 miljoen euro kwijt is aan de inhuur van medewerkers. Volgens gemeentevoorlichter San- der de Schepper is dat geen feite lijk bedrag, maar de uitkomst van een berekening. „We hebben de contracten van februari en maart genomen en berekend wat we kwijt zouden zijn als dat jaarcon tracten waren. We hebben daarbij gekeken naar zowel ingehuurde medewerkers als ingeschakelde ad viesbureaus. Daar is dit bedrag uit gerold. Vermoedelijk is het hoger dan de daadwerkelijke kosten, want de meeste contracten lopen na een paar maanden af', zegt De Schepper. Dat het aantal ingehuurden bij de De gemeente Vlissingen heeft veel werk uitbesteed aan inge huurde krachten. Dat kost dit jaar naar schatting een bedrag van 2,6 miljoen euro. gemeente Vlissingen wel erg hoog is, had directeur-gemeentesecreta ris Hans van Houdt bij zijn aantre den in januari zelf al in de gaten. Door de reorganisatie in 2007 en door onder meer de crisis binnen het gemeentehuis - met het weg sturen van het college tot besluit - was volgens Van Houdt op het stadhuis veel werk blijven liggen. Voor het hoogstnodige werk zijn toen medewerkers van buitenafin- gehuurd. Een maand geleden heeft het ge meentebestuur besloten het aantal ingehuurde mensen terug te breng en door deskundigen in vaste dienst te nemen. Dat resulteerde in een openstelling van vijftien va catures in één keer. 'lis? vmmr Si- door Thijs Imandt GOES - Als 6 vwo'er een moderne versie van Vondels tragedie Lucifer regisseren, lijkt onbegonnen werk. Niet voor Richard van den Berg, examenkandidaat van het Goese Lyceum. Onder zijn bezielende lei ding voert een groep leerlingen, van 14 tot 18 jaar, dit toneelstuk twee keer op in stadsschouwburg De Mythe in Goes. Zwetende gezichten, klamme handjes en door de zenuwen la chende leerlingen zijn op het po dium te zien, tijdens de generale repetitie. „Niet lachen, dat kan 'Ik vond het heel begrijpelijk dat hij in opstand kwam tegen aartsengel Cabriël' straks ook niet", corrigeert Ri chard. Het is duidelijk dat 'zijn' ac teurs zich vol overgave op hun rol storten. Vooral stokende engel Be ëlzebub, gespeeld door Perry Hansier, valt daarbij op. Mede door zijn extra donkere wenkbrau wen en overtuigende stemvolume komt zijn acteerprestatie goed uit de verf Bij anderen gieren de ze nuwen duidelijk door de keel, met soms een overslaande stem of hak kelende zin tot gevolg. „Dat komt allemaal nog wel goed", zegt Ri chard vol vertrouwen. „We staan maandag en vrijdag pas op de plan ken in de Mythe, en dan moet het allemaal kloppen. Hij werd tijdens een les Neder lands geconfronteerd met de origi nele tragedie van Joost van den Vondel en was meteen verkocht. Vooral Lucifers lot sprak hem aan. „Ik vond het heel begrijpelijk dat hij kwaad werd en in opstand kwam tegen aartsengel Gabriël. Zijn emoties waren heel menselijk en gaven me inspiratie om het to neelstuk van modernere teksten te voorzien. De originele versie heb ik nooit gezien, maar qua tekst kan die echt niet meer, veel te lang dradig." De moderne versie beviel De Cul turele Raad Goes zo goed dat deze een subsidie van 350 euro toezeg de. Richard: „Het stuk heeft veel culturele waarde. Daarom hebben we besloten om, op maandag, leer lingen van alle middelbare scholen in Zeeland uit te nodigen, zodat zij waardering krijgen voor literatuur en cultuur." Vrijdag is het stuk voor iedereen toegankelijk. Het begint dan om 20.00 uur in De Mythe in Goes. „Er zijn nog kaarten hoor", meldt Richard met een knipoog. I zie ook de video op www.pzc.nl/video Scène tijdens de generale repetitie voor Lucifer, het bekende treurspel van Joost van den Vondel in een moderne versie door leerlingen van het Goese Lyceum. foto Willem Mieras 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl door Luc Oggel GOES - De Goese machinefabriek Franken BV is failliet. Bij het be drijf werken zo'n dertig mensen. Er wordt gekeken of een doorstart mogelijk is. Het faillissement is afgelopen dins dag uitgesproken. Volgens curator Benne van Leeuwen van het Goe se advocatenkantoor Van Leeuwen en De Waard is het uitblijven van een grote buitenlandse order dë be langrijkste oorzaak van het faillisse ment. „Dat was een- opdracht waar ze een halfjaar werk aan zouden heb ben gehad, maar door de economi sche crisis is die in de ijskast ge zet." Ook was er volgens de cura tor 'wat discussie ontstaan over lo pend werk'. Van Leeuwen is bezig met een in ventarisatie van het bedrijf en voert gesprekken met kandidaten over een eventuele doorstart. Het is volgens hem nog te vroeg om te zeggen hoe groot de kans van sla gen is. „Er is wel een potentieel idee, maar daar kan ik nu nog niet op ingaan. Volgende week weet ik meer." ZIERIKZEE - Op de Zeelandbrug bij Zierikzee vond gistermiddag een aanrijding plaats. Een 28-jarige Vlissingse automobiliste moest af remmen. Een achter haar rijdende 37-jarige man uit Kerkrade remde ook, maar een daarachter rijdende 20-jarige man uit Zierikzee kon niet tijdig stoppen. Alle drie de voertuigen kwamen met elkaar in botsing. Op hetzelfde tijdstip ston den op de Zeelandbrug ook twee auto's met pech. Eén auto stond in de omgeving van de aanrijding, de andere auto stond verderop, rich ting Colijnsplaat. Gevolg was een grote verkeersopstopping. door Rob Paardekam POORTVLIET - Burgemeester en wet houders van Tholen willen flink snijden in de bibliotheken. De ge meenteraad voelt niet veel voor dat plan. Als het aan B en W ligt, wordt het servicepunt in Poortvliet gesloten en gaat de bibliobus niet meer naar Stavenisse en Oud-Vosse- meer. Daarmee hopen B en W geld te besparen. Ze zeggen te kie zen voor kwaliteit boven kwanti teit. Tholen, Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk hebben volwaar dige bibliotheken en Sint Philips- land houdt zijn servicepunt. Het is zeer de vraag of de gemeen teraad volgende week instemt met het voorstel. Met name PvdA, CU, ABT en RFT uiten zich kritisch. „Wij vinden dat je je best moet doen om in zoveel mogelijk ker nen een bibliotheekvoorziening te hebben", stelt Eefke Bastianen van de PvdA. „Vooral het weghalen van de bibliobus in Stavenisse ligt voor ons moeilijk. Die wordt na melijk goed gebruikt en boven dien ligt het dorp best afgelegen." WD en CDA tonen zich minder kritisch, maar helemaal zeker zijn ze nog niet van hun zaak. Donderdagavond tijdens de raads vergadering zal blijken hoe de ver houdingen liggen. GOES - De gemeente Goes houdt donderdag 23 april een Afrikadag in de Grote Kerk. De kerk wordt omgebouwd tot sloppenwijk, waar ook een fototentoonstelling van Dirk Jan Visser hangt. De exposi tie heeft als onderwerp de exodus van straatarme Zimbabwanen naar Zuid-Afrika. Rond 14.00 uur begint de dag met een inleiding door burgemeester Dick van der Zaag. Daarna is er een lezing door dr. Barbara Hen- kes van de Rijksuniversiteit Gro ningen 'over Nederlandse migran ten in het verdeelde Zuid-Afrika. Liz van Omme spreekt vervolgens over de noodzaak van landrechten voor vrouwen in Afrika. Professor dr. Barbara Oomen van de Roose velt Academy vertelt daarna over de traditionele rechtspleging in Zuid-Afrika en Rwanda. Tussen de lezingen door zijn er muzikale intermezzi door de groep Diawara. Tot slot leidt Peter Joosse een ge sprek tussen de inleiders en jonge ren die in Afrika zijn geweest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 111