religie nauw verwant Pop en ZE KOMEN ERAAN! Bezoekers site vinden Goes beste gemeente Personeel Sluis verdient te veel Predikant Ivo de Jong geeft lezing met clips en songs in Gasthuiskerk. Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op 2 kaartjes voor het concert van Guus Meeuwis! s PZC Zaterdag 18 april 2009 25 weest", vertelt hij met het enthou siasme van een bevlogen fan. Met het vertonen van zes clips uit de huidige top 20 wil De Jong in de Gasthuiskerk de zoektocht naar het 'waarom' in de popmuziek aangeven. „Zes van de zeven num mers zijn hormonaal bepaald, dus gaan over liefde en verlangen, het zevende gaat over zingeving, die zoektocht naar het waarom. Dus net zoals zes dagen werken en de zevende dag voor bezinning." De Jong is niet alleen popmuziek kenner, maar ook beoefenaar. Spe len als saxofonist in de band Voize behoort tot de zoete herinnerin gen uit zijn studietijd. Tegenwoor dig bespeelt hij nog fluit en accor deon en hij componeert zelf ook liedjes. Nederlandse musici als Stef Bos, Blof en Borsato bieden hem eveneens inspiratie. „Ook zij zin gen over zin." Lezing met clips en popsongs, zon dag 19 april, Gasthuiskerk, Zierikzee, aanvang 14.30 uur. tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Crenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Veel kerkmensen we ten niks van popmuziek", consta teert predikant Ivo de Jong uit Bathmen. Hij beschouwt dat als een gemiste kans,omdat de pop muziek geldt als graadmeter voor de hedendaadse cultuur. De Jong geeft zondagmiddag in de Gasthuiskerk in Zierikzee een le zing over de relatie tussen religie en popmuziek. Hij doet dat op uit nodiging van de Werkgroep Hori zon van de Vrijzinnige Gemeente Zierikzee. Voorafgaand verzorgt hij zondagochtend om 10.15 uur de dienst in de Koorkerk in Mid delburg. Daar trekt De Jong de rela tie nog wat breder. „In elke dienst ga ik in op de verbinding tussen re- 'Zes van de zeven popsongs zijn hormonaal bepaald, de zevende gaat over zingeving' ligie en een kunstwerk, een pop-song en een gedicht Bij de le zing ligt de nadruk op popmuziek. Dat betekent trouwens simpelweg 'populaire muziek' muziek dus waar het meeste naar wordt geluis terd." De Jong concludeert dat pop dus bij uitstek een middel is om je te uiten en om je als toehoorder in te herkennen. De verwantschap tussen pop en re ligie, ziet hij in het zoeken naar drijfveren, vragen naar het waar om je 'in Godsnaam allemaal doet, wat je doet'. Vragen naar het 'waarom' is voor hem onlosmakelijk verbonden met religie. „Religie is steeds maar weer vragen stellen. Geloof is ant woorden vinden." Volgens De Jong plaatsen kerkgan gers niet alleen zichzelf buiten spel bij gebrek aan belangstelling voor popmuziek, maar missen zij ook de aansluiting met jongeren. „We doen daarmee niet alleen de popminnaarsmaar ook onszelf te kort. De idolen van de pop uit de jaren zestig en zeventig die nog steeds actief zijn, bereiken deze ja ren ongeveer de pensioengerechtig de leeftijd. Ook hun muziek is vol- wassener, wijzer en rijper gewor den. Zij hebben zowel de jeugd van nu iets te zeggen, als ook ons." De predikant én popliefhebber noemt als voorbeelden de teksten van Neil Young, Bob Dylan en Van Morrison. Laatstgenoemde staat bij hem bovenaan. „Ik ben bij zijn geboortehuis in Belfast ge- SLUIS - Bijna de helft van de ambte naren in de gemeente Sluis krijgt een te hoog salaris. Dit kost de gemeente ruim negen ton op jaarbasis. Van de 239 ambte naren zijn maar liefst 112 medewer kers hoger ingeschaald dan hun functionele rang. De totale organi satie zit 205 schalen te hoog. „Ons loongebouw staat uit het lood", zegt wethouder Ben Henne- kam, belast met de gemeentelijke reorganisatie. „Dat is historisch zo gegroeid en is dus niet de mede werkers aan te rekenen." Zo kostte het de oude gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg midden jaren negentig veel moeite aan personeel te komen. Toen zijn de salarissen opgekrikt. Ook de herindeling werkt nu nog door in de organisatie. Het Sluise college zet in het kader van de reorganisatie alles op alles de personeelskosten omlaag te brengen. Predikant Ivo de Jong legt verbinding tussen religie en popmuziek. Hij componeert zelf ook liedjes en bespeelt de fluit en de accordeon. door David Duïjnmayer GOES - De gemeente Goes heeft bij een internetverkiezing de titel Zeeuwse gemeente van het jaar ge wonnen. Goes liet daarmee de an dere Zeeuwse genomineerden, Middelburg en Terneuzen, achter zich. „Het is leuk dat we deze titel krij gen", zei wethouder Rinus Diele- man (CDA), die voor de bekend making naar Amsterdam afreisde. „Er is een enquête gehouden, waaruit bleek dat we vooral goed scoorden op veiligheid." De verkiezing is een initiatief van onder meer De Telegraaf en onder zoeksbureau A. Op de website www.gemeentevan- hetjaar.nl konden mensen hun ei gen gemeente beoordelen, waarna deze kans maakte op een provin ciale titel of een titel op basis van het inwoneraantal. ii Een initiatief van PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 109