na 35 jaar nog bijzonder én nodig Westerse kleding van exotische stoffen in wereldmodewinkel INTER I1 BORG 1SI mm Dieven op de loop met duur grasmaaisysteem Zeilschool Aquavitesse houdt zondag open dag SPZC Zaterdag 18 april 2009 23 Modellen Ada (voorgrond) en Margot showen kleding van Rappa Fair Fashion in de Zierikzeese Wereldwinkel. foto Ronald den Dekker trokken. Producenten uit onder meer landen als India, Thailand en Nepal. In de pioniertijd van Rappa - een jaar of zestien geleden - werd al leen stof ingekocht waarna er in Nederland kleding van- werd ge maakt. „Daar zijn we vanaf ge stapt. We kopen nu gewoon een compleet product bij de produ cent. En daar stellen we hoge eisen aan. De pasvorm moet in orde zijn en ook de afwerking moet goed MEUBELMAKERIJ SSMHl SRI HB Wij maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of inferieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. BIJZONDER IN VORM Klarinetwegl4 Te! 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere zijn." De kleding die Rappa op de markt brengt, kan het best om schreven worden als eigentijdse Westerse kleding, gemaakt van exotische stoffen en met gebruik making van bijzondere technie ken. De batiktechniek - het op een speciale manier verven van stoffen - wordt gebruikt, maar ook min der bekende technieken als Ikat en Kalemkari. Bij Ikat wordt de te ge bruiken weefdraad voor het we ven op een raam gespannen, op ZONNEMAIRE - Dieven zijn er in de nacht van donderdag op vrijdag vandoor gegaan met een 'automo- wer'. Dat is een apparaat dat uit zichzelf gras maait. Als de accu leeg is, rijdt de maaier vanzelf naar het oplaad- station. De automower stond in een tuin aan de Zuidweg in Zonne- maire. De dieven hebben niet al leen de maaier, maar ook het op- laadstation - dat ter voorkoming van diefstal in beton was gegoten - meegenomen. Het materieel is en kele duizenden euro's waard. een aantal plaatsen aan elkaar ge knoopt en geverfd. Van de op die manier deels geverfde draad wordt vervolgens de stof geweven waar een kledingstuk van gemaakt wordt. Kalemkari is een stempeltechniek uit India. „Heel arbeidsintensief maar ook heel bijzonder," Voor het maken van de kleding worden zoveel mogelijk natuurlij ke materialen als katoen, hennep en bamboe gebruikt. Liefst zonder BRUINISSE - Om kinderen en vol wassenen kennis te laten maken met de zeilsport, houdt zeilschool Aquavitesse in Bruinisse morgen een open dag. De dag is het initia tief van branche-organisatie His- wa. Zeven zeilscholen, verspreid over het land, doen er aan mee. Ze zijn erkend door de Commissie Waterport Opleidingen (CWO). De open dag bij Aquavitesse aan de Jachthavenweg in Bruinisse duurt van 11.00 tot 16.00 uur. www.hiswa.nl/zeilscholen dat bij het telen van de grondstof fen voor het textiel chemische mid delen zijn gebruikt. Van der Jagt: „We hebben liefst dat het op alle fronten verantwoord is." Het assortiment van Rappa, zo leert een blik op de kledingrekken, is uitgebreid, kleurrijk en vooral ook draagbaar met oog voor prakti sche zaken. Zo levert Raffauf mi lieuvriendelijke jassen van biologi sche katoen en geïmpregneerd met bijenwas. Exotische details zijn er ook. Zoals knopen gemaakt van kokosnoot. Rappa houdt de kwaliteit scherp in de gaten. Moet ook wel want de mondige consu ment stelt, zeker in crisistijd, hoge eisen. Van der Jagt gaat de concur rentie met vertrouwen aan. „We zitten Met Rappa in het midden segment van kleding. En dan mag je kwaliteit verwachten. In Nederland zijn inmiddels tien Rappa-vestigingen ofwel We reld-modewinkels. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, TatorHan acuci uay 09.00-16.00 uur. Met de deur in huis vallen. Van de voordeur tot garagedeur. Van de fundering tot en met het dak en alle materialen daartusen vindt u onder één dak bij Raab Karcher. Of het nu gaat om gevelstenen, dakpannen, binnendeuren, sectionaaldeuren u vindt het bij ons in alle soorten en maten. Van rustiek tot modern design. Kwaliteit en innovatie staan hoog in het vaandel bij Raab Karcher. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. >l\ raab /karcher www.raabkarcher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 107