Zeeland PZC Bastion Reynaert Hulst 'kansloos' Meningen verdeeld over komst snackbar in wijk Othene 'Liefkenshoek tolvrij' 1 tmu uw occasion vocmtu 17 ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 28 Gemeente Hulst ziet weinig mogelijkheden om mee te werken. Gemeente wil horeca in nieuw winkelcentrum mogelijk maken. RUIM U50 AUTO'S ONPER T PAK/ HOORSP6CIAL Verenigingen snappen niets van nieuwe subsidiebeleid Saxofoonkwartet haalt maximum uit Minimal Vrijdag 17 april 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De mogelijkheden voor de uitbreiding van Reynaertland in Hulst met een themahotel en koopappartementen zijn nihil. Dat blijkt uit de woorden van wet houder Frans de Vries. Die had gis terochtend een gesprek met eige naar Frans Lievens van Reynaert land om de resultaten te bespre ken van het onderzoekje dat de ge meente heeft gemaakt om de ruim telijke mogelijkheden in de directe omgeving van Reynaertland op een rijtje te krijgen. „We hebben nog eens heel goed gekeken naar de mogelijkheden, zowel planologisch als beleidsma tig", aldus De Vries. „En eigenlijk zijn we tot de conclusie gekomen dat het gebied bedoeld is voor voorzieningen in de dagrecreatieve sfeer, zeker niet om daar perma nente bewoning toe te staan." Dat betekent dat de gemeente een streep zet door het plan van Lie vens om bij het overdekte zwem bad Reynaertland aan de Kreek- zoom in Hulst een 'Residentie Bas tion Reynaert' te bouwen met 24 hotelkamers en 32 koopapparte menten. Want, zo voegt De Vries er verder aan toe, de gemeente ziet ook niets in de bouw van een hotel op die locatie. „We hebben al nieuwe hotelaccommodatie voorzien in Eigenaar Frans Lievens van Rey- naertland moet zijn plan voor de bouw van een themahotel met appartementen aan de Kreek- zoom in Hulst drastisch herzien. het bestemmingsplan De Statie, waar ook al andere hotelvoorzie ningen zijn. Uit vrees voor overbe volking van deze markt lijkt het ons ongewenst om mee te werken aan nog meer hotelkamers. Be leidsmatig ligt bovendien ook vast, dat we hotelaccommodatie toe staan in het centrum of zo dicht mogelijk daartegen. Vanuit die ge dachte ligt het dan ook niet voor de hand om mee te werken aan de bouw van een hotel bij Reynaert land, omdat het te ver van de bin nenstad verwijderd ligt." De wethouder geeft grif toe dat het voor Lievens een lastige klus wordt om gestalte te geven aan diens zo vurig gewenste 'dooront wikkeling' van Reynaertland. Immers, ook de bouw van recrea tiewoningen in het naastgelegen bos viel eerder al af omdat eige naar Staatsbosbeheer daar niet aan mee wilde werken. De Vries en Lievens hebben over een maand een vervolgoverleg. De eigenaar van Reynaertland beraadt zich tot die tijd over de mogelijke aanpassing van zijn uitbreidings plannen. „Meer kan ik er nu niet over zeggen", aldus Lievens. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In de Terneuzense woonwijk Othene zijn de menin gen verdeeld over de vestiging van een snackbar in het in aanbouw zijnde winkelcentrumpje op de hoek van de Vrijheidslaan en de Kokkeldreef Aanvankelijk zouden er behalve een Aldi supermarkt nog drie an dere winkels onderdak krijgen. Omdat buurtbewoners de wens te kennen hebben gegeven voor een horecagelegenheid is er door AW Beheer een verzoek ingediend om in een deel van het winkelcen trum zogeheten lichte horeca toe te staan. Dat zou de weg openen voor de vestiging van een snack bar. Het is de bedoeling dat de toe komstige huurder zowel voor de lunch als het avondeten een war me maaltijd kan serveren, waarbij tevens warme maaltijden kunnen worden afgehaald, mensen er over dag en 's avonds maaltijden en etenswaren kunnen krijgen en ook op eten. Er mogen alleen licht alcoholische dranken geschonken worden, zoals bier en wijn. Een aantal wijkbewoners juicht de komst van een dergelijke horeca- voorziening toe. Zij denken dat er veel gebruik van zal worden ge maakt door gezinnen die eens ge makkelijk willen doen met eten, of mensen die 's avonds lekkere trek krijgen. Maar er zijn ook bewoners die de snackbar niet zien zitten en al be zwaar hebben ingediend. Zij den ken dat het gedaan is met de rust in de buurt. En ze zijn juist in Othene komen wonen om van hun rust is te genieten. De betrok ken bewoners vrezen voor veel overlast van snackbarbezoekers, vooral op de late uren. Ook zijn ze bang voor stankoverlast. Burgemeester en wethouders wil len meewerken aan de vestiging van de snackbar door ontheffing te verlenen van het bestaande be stemmingsplan. Het college is van mening dat er door het verlenen van een ontheffing van het be stemmingsplan geen belangen van derden worden geschaad. De ont- werp-beschikking en bijbehoren de stukken liggen tot en met 29 april ter inzage op het gemeente huis. Tot die datum kunnen men sen nog mondeling of schriftelijk bezwaar maken tegen de plannen. KOOPAVOND donderdag 16 april 14:00u - 21:00u KOOPAVOND vrijdag 1 7 april 14:00u - 21:00u LAATSTE KANS! zaterdag 18 april 10:00u- 17:00u TOT (ÏMmf /EDITIE INRUILBONUS Showlocatie: ZEELANDHALLEN NOBELWEG 6 GOES (industrieterrein Poel II) aU earp vandaag bij uw dagblad TERNEUZEN - Transport en Logis tiek Nederland en de EVO hebben de Vlaamse minister van Openba re Werken gevraagd de Liefkens- hoektunnel tijdelijk tolvrij te ma ken voor het vrachtverkeer. De or ganisaties dringen daar op aan met het oog op onderhoudswerkzaam heden aan de Et9 tussen Antwer pen en de Nederlandse grens, die zaterdag beginnen en een aantal weken in beslag nemen. De Lief- kenshoektunnel is het enige goede alternatief om files op de E19 te voorkomen. Kunnen vrachtwa gens onbelemmerd doorrijden, dan bespaart dat de transportsec tor tienduizenden euro's. De gemeente Terneuzen wil een snackbar toestaan in het in aanbouw zijnde winkelcentrum in de wijk Othene. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73