pze PZC Koffer waakt bij uitvaart Skimmer wil aftrek beroepskosten sbrief Burgemeester Wolfsen biedt excuses aan 4 Vandaag in de autobijlage: Volvo XC60 is een kannibaal t/ Porsche Panamera is sensatie op de weg Sports Tourer is dé Opel Insignia Stijging aantal opnames van kinderen met alcoholvergiftiging. Prins Willem-Alexander bezoekt opnieuw troepen Afghanistan Word ook abonnee! Speel zaterdag om de hoogste Jackpot van Nederland! Het laatste nieuws per e-mail www.pic.nl/nieuwsbrief Veel regen 10° iwsbrief hier om de nieuwsbrief online te lezen fëist wegens serie inbraken MDQELBURG - Een 2S-jdfige Middelburg jarige Vlssingw hoorden vendttag n de B MKfctelbufg een gevangenisstraf van res :n 34 maanden tegen zich eisen, wegei -sn een tsrtte sene inbreken VRIJDAG 17 april 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 92 - los nummer 1,45, zaterdagJE 2,10 WALCHEREN Comadrinker steeds jonger DELFT - Het aantal kinderen dat met spoed is opgenomen in een. ziekenhuis na overmatig alcoholge bruik is vorig jaar met 13 procent gestegen naar 337. De gemiddelde leeftijd van de 'comadrinkers' was 15 jaar, iets jonger dan in 2007 (15,3 jaar). Dat blijkt uit gisteren gepubliceer de gegevens die zijn aangeleverd door zestig ziekenhuizen. Het be trof bijna evenveel meisjes (48 pro cent) als jongens (52 procent). Het jongste slachtoffer was 11 jaar. Het gemiddelde bloedalcoholgehalte van de opgenomen kinderen was 1,9 promille, vergelijkbaar met de hoeveelheid van ongeveer tien standaardglazen. De meeste kinderen zaten op het vmbo (46 procent), daarna volgt havo (21 procent) en het vwo (14 procent). De schoolprestaties van de jonge comadrink'ers lijken nor maal. Zo'n 80 procent woonde bij beide ouders en 20 procent bij een gescheiden ouder. De meeste kin deren waren van Nederlandse af komst (84 procent). „Comadrinken komt in de beste fa milies voor. Wat meespeelt is dat drankjes die jongeren lekker vin den niet duur en zoet zijn en ge makkelijk beschikbaar zijn", aldus De leeftijd van jongeren die zich in coma zuipen, daalt. Tevens stijgt het aantal jongeren dat na overmatig alcoholgebruik in een ziekenhuis belandt, fors. de Delftse kinderarts Nico van der Lely. Hij is initiatiefnemer van de poliklinieken jeugd en alcohol voor jonge alcoholslachtoffers. De meeste kinderen kwamen 's nachts (57 procent) of 's avonds (35 procent) in het ziekenhuis 'te recht. Veelal werd er eerst thuis of bij vrienden gedronken. Bijna de helft ging vervolgens in de tweede helft van de avond door in de kroeg of andere horecazaken. Meestal gieten de jonge comadrin kers zich vol met een combinatie van zoete mixdranken en sterke drank. Het door de kinderartsen gemeten promillage liep uiteen van 0,3 promille (twee tot drie gla zen) tot 5,5 promille (ten minste dertig glazen). In 2007 bedroeg het hoogst geme ten promillage nog 4,3. Gemiddeld waren de jongeren bijna drie uur buiten bewustzijn met uitschieters tot 24 uur. Van der Lely vindt het een raadsel dat jongeren een pro millage van boven de 5 overleven. „Zelfs voor volwassenen praten we dan in de praktijk over een po tentieel dodelijke dosis." ALMERE - Een speciale beveiligings- koffer is volgens Yarden Uitvaartor ganisatie de remedie tegen woning inbraken op het moment dat een uitvaart plaatsvindt. De inbrekers halen hun informatie uit rouwad vertenties. De koffer kan in huis worden gezet; hij heeft een came ra met bewegingssensor en staat in contact met de meldkamer van een beveiligingsbedrijf. DEN HAAC - Prins Willem-Alexander heeft de af gelopen drie dagen een bezoek gebracht aan Af ghanistan, waar hij de Nederlandse troepen be zocht in Kandahar en Uruzgan. Hij werd verge zeld door commandant der strijdkrachten Peter van Uhm (tweede van links). Het was het derde bezoek van Willem-Alexander aan Afghanistan. Eerder was hij er in 2004 en 2007. Dit keer sprak de prins niet alleen met militairen maar ook met civiele vertegenwoordigers en non-gouvernemen tele organisaties. Op de website van het konink lijk huis doet hij verslag. foto GPD Ca naar uw Clobe Reisburo of kijk op www.globereisburo.nl/disneyweken Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 10 en 11; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 28; Sport: 29 t/m 33; Televisie: 34 en 35; Bijlage: Auto. Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 HAARLEM - Roemeense skimmers die betrokken waren bij grootscha lige fraude met gekopieerde betaal- passen, beweren dat zij bijna niets hebben verdiend. Bovendien heb ben zij recht op kostenaftrek, be toogden hun advocaten gisteren voor de rechtbank in Haarlem. Om te kunnen skimmen, moesten ze onder meer speciale computer apparatuur aanschaffen. De bedra gen die justitie terugvordert moe ten volgens de advocaten daarom met dertig procent omlaag. Het Openbaar Ministerie in Haarlem stelt dat de groep Roemenen vele tonnen heeft verdiend met illegale praktijken. Ze zijn vorig jaar in Hoofddorp gepakt toen ze met ge kopieerde passen pinden. L.01 da' A3 Ga snel naar de winkel I fltf fl* E j5 45 ofkijkopwww.lotto.nl LUIIUb Alcohol onder de 21 jaar moet verboden worden reageer op w\ reacties: 449 Werksfeer is nooit een goede reden voor ontslag eens gSfgasaH 51% 49% 711688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1