'Zoeken naar nieuwe wegen' spotters verdienen leuk spotten is simpel Dorpsraad bezorgd over veiligheid N289 ajob.nl ajob.nl sprankelende voorjaarsmode Pastor Wiel Hacking 25 jaar actief in Zeeland en Noord-Brabant. Gemaal Schore wordt vervangen DONDERDAG 16 APRIL van 10 tot 17 uur: Doorlopende modeshow met mannequins! B PZC Woensdag 15 april 2009 I 21 Spot iemand voor één van onze vacatures én jij ontvangt een flinke bonus. door Raymond de Frel KAPELLE - Het is al 25 jaar zijn grootste uitdaging: het vinden van kracht bij mensen die in een moei lijke situatie verkeren. Dat zal ook niet meer veranderen, want ieder persoon heeft een eigen verhaal en vraagt dus om een eigen aan pak. Dus heeft pastor Wiel Hacking (54) telkens weer een nieuwe motivatie om zijn stinken de best te doen. Dat deed hij van 1984 tot 1992 bij de Heilige Willibrordusparochie in Terneuzen en van 1992 tot 2007 bij de parochie Heilige Maagd Maria in Bergen op Zoom. Sinds ander halfjaar is de in Kapelle woonach tige Hacking actief op de Bevelan- den en Schouwen-Duiveland. Pastoor Zegers gaf hem in Terneu zen de ruimte om alle facetten van het pastoraal werk te ervaren. „Toen al had ik een voorkeur om mensen in lastige situaties te on dersteunen, ook in breed opzicht. Zo was er bijvoorbeeld veel maat schappelijke onrust over de komst van asielzoekers naar Terneuzen. Ik vind dat je als kerk verplicht bent om dan verantwoordelijk heid te nemen, ook al sta je in de discussie eigenlijk aan de zijlijn." Hacking weet het, de katholieke kerk staat steeds vaker 'aan de zij lijn' in de beleving van mensen. Het aantal bezoekers loopt terug, het aantal pastores idem dito. „Enerzijds moeten we zeker de tra ditie in ere houden om het geloof in God kerkelijk te vieren, maar we moeten ook zoeken naar nieu we wegen. Je kunt bijvoorbeeld moderne culturele uitingen, zoals film, gebruiken om verdieping te zoeken. En internetfora zijn ideaal om vooral jongere mensen te berei ken. Maar tegelijkertijd moeten we beseffen dat de boodschap belang rijker is dan de vorm. Het gaat om inhoud geven aan begrippen als barmhartigheid, verzoening, vrede en gerechtigheid." De overgang naar Bergen op Zoom betekende een flinke om schakeling. „Aan de ene kant is het katholicisme daar een vanzelf- 'De eerste communie is helaas meer dan eens ook meteen de laatste' sprekendheid, maar dat is ook met een een risico. Mensen worden daardoor makkelijker. Communie feesten zijn vaak uitbundig, maar de eerste communie is meer dan eens ook de laatste. Dat is teleur stellend, maar je moet er toch op vertrouwen dat wat je doet uitein delijk niet voor niets is." Ook op de Bevelanden en Schou wen-Duiveland worstelen de paro chies met krimp. Maar met klagen krijg je de mensen de kerk niet in, stelt Hacking. „We moeten de posi tieve kanten meer benadrukken. Neem bijvoorbeeld de sociale leer van de katholieke kerk. Die han delt over humanitaire zaken, over dingen die er echt toe doen. Ik zou wel van de daken willen schreeu wen dat ook dit 'de kerk' is. Helaas voeren vierkante uitspraken van de rooms-katholieke leiding (bij voorbeeld over de aids-problema- tiek) in de media vaak de boven toon. Zij geeft soms antwoorden op vragen die allang niet meer worden gesteld. Daar heb ik moei te mee, op die momenten beleef ik een persoonlijke pijn aan de kerk." Wiel Hacking viert zijn 25-jarig jubi leum bij het Bisdom Breda zondag vanaf 14.50 uur met een dienst in de Sint Jozefkerk in Rilland. SCHORE - Waterschap Zeeuwse Ei landen is gisteren begonnen met het vervangen van het rioolgemaal aan de Boomweidelaan in Schore. Het huidige gemaal uit 1988 is te klein geworden voor het groeien de aanbod van afvalwater en wordt daarom gesloopt. Voordat het gemaal wordt afgebro ken, plaatst het waterschap een tij delijke pompinstallatie die het af valwater verpompt naar de riool waterzuivering Willem Annapol- der. Op 27 april beginnen de daad werkelijke sloopwerkzaamheden en het aanleggen van nieuwe pers leidingen tussen het gemaal en de Steenweg. De straat naar het gemaal toe wordt voorzien van rijplaten, maar blijft tijdens het werk toegan kelijk voor fietsers richting het sportveld. Het project, dat 350.000 euro kost, moet eind mei klaar zijn. Spot iemand voor één van onze vacatures én jij ontvangt een flinke bonus. door Luc Oggel KRUININGEN - De dorpsraad van Kruiningen is bezorgd over de ver keersveiligheid op de Oude Rijks weg (N289) tussen de rotonde Zanddijk en kruispunt Luchten- burg bij Waarde. Dat staat op de website www.dorps- raadkruiningen.nl, die gisteravond officieel is gelanceerd. Volgens de dorpsraad is een gron dige reconstructie van de weg no dig. Niet alleen vindt het orgaan de situatie voor fietsers op de ro tonde onveilig, ook zijn er zorgen over de onoverzichtelijkheid van de diverse kruisingen en oversteek plaatsen. Daarnaast zou de 'lang zaam verkeerbaan' voor verwar ring zorgen. De dorpsraad heeft zijn zorgen bij de gemeente ken baar gemaakt, in de hoop dat die druk kan uitoefenen bij de provin cie, eigenaar van de weg. Die werkt overigens al langer aan een plan voor de N289. Diverse varian ten zijn in de maak, zo worden wellicht alle kruisingen vervangen" door rotondes. Gedeputeerde Toine Poppelaars, die de website van de dorpsraad gisteren samen met burgemeester Jan Huisman de lucht in schoot, zei dat er binnenkort serieus wordt gepraat over de N289. Over de uitkomsten en de plannen wordt een informatieavond be legd. Bij aankoop van minimaal 125 aan GERRY WEBER producten GRATIS een prachtige Gerry Weber ketting in luxe geschenkverpakking kado! (zolang de voorraad strekt) lannpt vnrcfcttmat nn&ct Pastor Vyiel Hacking: „Met klagen krijg je de mensen de kerk niet in. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99