Zeeland PZC Grondbezitter houdt boot af jar# 2 's Rabobank gaat met trend mee 17 BEVELANDEN-THOLEN 18 25 Waterschap moet grond weg Kattendijke-Goes mogelijk onteigenen. Geen dierder plek voor ons op aard T S* F AM 1 VAGEN IANG OCCASION VOORVEEL! RUIM V5C AUTO'S ONVER 1 VAK! TOT ED,TIE INRUILBONUS Minder diensten in 's-Gravenpolder, maar kantoor blijft. O voor een video zie www.pzc.nl/bevelanden. wwm Foto We willen de wereld redden en doen dat per gezicht Veiligheid is speelbal in grensgebied Woensdag 15 april 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De aanleg van een door gaande route tussen de Mannee- weg en de Kattendijksedijk loopt mogelijk vertraging op. Een grond eigenaar weigert de benodigde grond voor de weg te verkopen. Het waterschap Zeeuwse Eilanden stuurt hem binnenkort een brief waarin nogmaals wordt uitgelegd waarom de weg noodzakelijk is. Daarna volgt weer overleg. „Komen we niet tot elkaar, dan kan het uitlopen in een onteige ningsprocedure", zegt een woord voerder van het waterschap. Zo'n procedure kan maanden vertra ging betekenen. Kan, want soms zijn grondeigenaren wel bereid te praten als zo'n procedure wordt in gezet. Dat gebeurde bijvoorbeeld bij de aanleg van het fietspad door De Poel, tussen Goes en Heinkens- zand. Het waterschap voert het plan voor de nieuwe weg uit op ver zoek van de gemeente Goes. Die wil auto's en fietsers op de Katten dijksedijk van elkaar scheiden door een weg voor autoverkeer te leggen op het tracé Schellemoers- wegeling-Bredeweg. Fietsers rijden dan, vanaf het stukje fietspad dat er al ligt, rechtdoor over een stuk autovrij gemaakte Kattendijkse dijk. Auto's vanuit de richting Kat- tendijke suizen ter hoogte van de Schellemoerswegeling de dijk af, om via de nieuwe weg aan te koer sen op de Hoge Meet, de verbin dingsweg langs Mannee die mo menteel wordt aangelegd. Zo ont staat een korte, directe route tus sen Goes en Kattendijke. De wegeling is nu een fietspad en de Bredeweg een smalle weg voor landbouwverkeer. Verbreding is noodzakelijk en dat vereist grond aankopen. IVl De aanleg van een nieuwe weg door de polder tussen Kattendij ke en Goes loopt wellicht maan den vertraging op als grond moet worden onteigend. De aanleg van de weg is omstre den. Milieu- en natuurorganisaties vinden het geen goed idee dwars door de polder een nieuwe Weg aan te leggen, terwijl het autover keer nu over de dijk kan rijden. Zij vrezen dat het autoverkeer weide vogels zal verjagen. Op de akkers rond de Bredeweg broeden met enige regelmaat grutto's. Ook foe- rageren er vogels. De Zeeuwse Mi lieu Federatie heeft zich er dan ook over verbaasd dat de provincie geen vervolgonderzoek laat doen naar de milieueffecten van de nieu we weg. Het project kost anderhalf miljoen euro. Door een verkeerde kostenra ming bleek het vorig jaar plots vier ton duurder uit te vallen. u 'S-GRAVENPOLDER - Met het zingen van het eer ste couplet van het Zeeuwse Volkslied hebben leerlingen van openbare basisschool De Linden in 's-Gravenpolder gisteren een plaquette ter ere van D.A. Poldermans onthuld. Dat gebeurde op de zeventigste sterfdag van Poldermans, die in 1919 het volkslied Geen dierder plek voor ons op aard schreef. Met de steen, op de hoek van de Poldermansstraat en de 's-Gravenstraat, wil de ge meente Borsele Poldermans eren. Het verzoek voor de plaquette is vorig jaar gedaan door histo ricus Gerard Lepoeter (foto) en de dorpsraad KOOPAVOND donderdag 16 april 14:00u - 21:00u KOOPAVOND vrijdag 1 7 april 14:00u - 21:00u LAATSTE KANS! zaterdag 1 8 april 10:00u- 17:00u Showlocatie: ZEELANDHALLEN NOBELWEG 6 - GOES (industrieterrein Poel II) door Harmen van der Werf 'S-GRAVENPOLDER - De Rabobank Oosterschelde ontsnapt ook piet aan maatschappelijke trends in de bankwereld. Steeds meer klanten doen de gewone bankzaken, zoals overboekingen, via internet, wat overigens ook door de banken zelf wordt gestimuleerd. En dat heeft gevolgen voor de kleinere vestigin gen van de Rabobank, zoals die in 's Gravenpolder. De Rabobank neemt in de op één na grootste dorpskern van Borsele in juni een nieuw kantoor in ge bruik. Het storten van geld en het opnemen van muntgeld zijn daar straks niet meer mogelijk. Er komt buiten een pinautomaat en klan ten kunnen er nog terecht voor ad- viesgesprekken met bankmedewer kers. Op een drukbezochte verga dering van de dorpsraad gaf de di rectie van de Rabobank Ooster schelde gisteravond uitleg over de veranderingen. 'Of daar nog over te praten viel?', was één van de eer ste vragen die directeur particulie ren Anita Suijkerbuijk kreeg. Het antwoord was 'nee'. Vooral ouderen hadden moeite met de vermindering van de servi ce. „We zijn een vergeten groep", zei een bewoner van dik in de tachtig. Suijkerbuijk liet daarop we ten dat de Rabobank een commer cieel bedrijf is met ook een maat schappelijke functie. Die wil zij waarmaken door klanten indivi dueel te helpen de komende maan den. Zo probeert de Rabobank het verlies aan service te verzachten. 's-Gravenpolder is voor het stor ten van geld en opnemen van muntgeld straks aangewezen op Goes, Kapelle of Heinkenszand. Het is nog niet bekend welke servi ce de Rabobank blijft bieden in Heinkenszand. 's-Gravenpolder. Poldermans was ook geruime tijd hoofd van de toenmalige openbare lagere school in 's-Gravenpolder. foto Ronald den Dekker 9ËE Tip? redactie@pzc.nl De Zeeuws-Vlaming reist weke lijks met veel plezier naar Zelza- te voor een cursus digitale foto grafie. Om zo kundig mogelijk te worden, houdt hij zich braaf aan alle opdrachten. Zijn mooiste pla ten stuurt hij per e-mail vooraf gaand aan een sessie alvast door aan de cursusleidster, zodat zij haar oordeel kan vellen. Vorige week zat hij even in de piepzak. Hij had zijn foto's per ongeluk naar iemand anders gemaild. Er volgde meteen tweede mailtje naar de verkeerde ontvanger. „Wilt u mijn foto's terugsturen Ik heb ze nog nodig." Een mede cursist kon er wel om lachen. „In het vervolg maar weer ouder wets de postduif inzetten Beide modellen in zwart en wit Kijk voor adressen op www.schoenenreus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95