Nieuw avontuur voor Minderhoud Dressuurruiter naar Las Vegas voor wereldbekerfinale. Sterk optreden van crosser Mark Boot Erik Kok veertiende in halve marathon De Leng zevende in Zestig van Texel Kerkwerve is bezig aan een eindsprint Michel Maaskant ook volgend seizoen RBC'er 32 Woensdag 15 april 2009 PZC S Af door Koen de Vries harskamp - Heeft een paard last van jetlag? Hans-Peter Minder houd vreest van wel. Morgen komt de voormalige inwoner van Westkapelle met zijn paard Exquis .•Nadine voor het eerst in actie bij de wereldbekerfinale dressuur in het Amerikaanse Las Vegas. Het is afwachten of de merrie voldoende geacclimatiseerd is om een toppres tatie te kunnen leveren. Hans-Peter Minderhoud en Nadi- ne racen nog steeds met grote, ver fijnde sprongen door de wereld van de dressuur. Sinds hij zijn mer rie begin 2006 naar Grand Prix-ni- veau stuurde, maakt Minderhoud razendsnel carrière. Na het goud op het EK voor landenteams in Tu rijn (2007) haalde hij zilver in de landenwedstrijd van de Olympi sche Spelen in Hongkong en werd hij daar vijfde individueel. De wereldbekerfinale is een nieuw, ongewis avontuur. Nadine vloog vrijdag naar de VS, Minder houd volgde een dag later. Vanwe ge de quarantaine en de medische keuring kon het koppel pas maan dag voor het eerst kan trainen. En morgen al begint het toernooi met de Grand Prix. „In Hongkong viel alles mee", herinnert Minderhoud zich. „Maar toen waren we er al drie weken van te voren." Daar komt bij dat de hal waarin de wedstrijden gehouden worden enerzijds reusachtig groot is, maar anderzijds ook heel klein. „Er pas sen drie keer zoveel mensen in als bij Indoor Brabant. Maar de ring is veel kleiner. De 20 bij 60 meter passen er nauwelijks in. Je kunt er bijvoorbeeld niet omheen rijden. De mensen op de eerste rij han gen met hun benen bijna boven de ring en dat is heel spannend voor een paard", weet de dressuur ruiter met Walcherse roots. Extra moeilijk wordt het wanneer het Amerikaanse publiek zijn uit bundigheid laat zien. Minderhoud was ook twee jaar geleden bij de wereldbekerfinale in Las Vegas, toen zijn vriend Edward Gal zich geplaatst had met het paard Gribal- di. „Als je binnenkomt, begint het publiek te klappen en als je mooi uitstrekt, gaat het joelen. Ook dat zijn de paarden niet gewend. Ik ben heel benieuwd hoe Nadine zich houdt onder deze omstandig heden. Haar kennende denk ik dat ze het spannend vindt." Hoop heeft Minderhoud deson danks wel, en met recht. Zijn paard past zich doorgaans razend snel aan aan de omstandigheden. Vorig jaar, toen Nadine in Den Bosch debuteerde op Indoor Bra bant, was de merrie in de overbe volkte hal behoorlijk nerveus. Dit jaar was ze een stuk rustiger. „Na dine was heel meegaand. Het wordt steeds makkelijker haar te rijden en dat betekent dat je min der fouten maakt. Er is dus nog steeds progressie." Dat wordt ook in puntert uitgedrukt. Een maand geleden tijdens Indoor Brabant, de laatste voorwedstrijd van het we reldbekercircuit, haalde de combi natie in de Grand Prix zijn op een na hoogste score ooit. In de kür op muziek ging het pr eraan „En toen werden we toch nog maar vijfde", analyseert Minderhoud. „De concurrentie wordt steeds gro ter, vooral in Nederland. Anky met Salinero, Adelinde Cornelis- sen met Parzival en Edward straks met Totilas zijn voor mij moeilijk te verslaan. Als ik op het EK of WK een plaats in de Nederlandse ploeg wil krijgen, moet ik concur reren met Imke Schellekens-Bar- tels met Sunrise. Maar die strijd durf ik wel aan." Laurens van Lieren Net als Hans-Peter Minderhoud was Laurens van Lieren uit Schore lang in de race voor deelname aan de Olympische Spelen in Hongkong. Een blessure die zijn paard Hexa gons Ollright opliep tijdens een selectiewedstrijd gooide roet in het eten. Sindsdien wa ren ruiter en paard buiten beeld. Door dat voorval is Van Lieren een andere weg ingeslagen. „Toen ik niet naar de Spelen ging, besefte ik dat ik niets meer had. Ja, een geblesseerd paard en nog een paar andere paarden." t- Hij kocht de merries van zijn werkgever Zegwaard en is nu in Rijswijk hard bezig een be drijf op te bouwen. Met de paarden wil Van Lieren fokken, de veulens wil hij opleiden tot een goed niveau en ze dan ver kopen. Van Lieren: „ik heb even geen tijd voor topsport, maar ik ben wel van plan om met Oll right weer wedstrijden te rij den. Maandag was ik met Oll right op een hengstenshow en binnenkort rijden we een wed strijd. Ais het goed gaat, gaan we ook naar het NK. Ollright loopt momenteel heel goed, ik denk dat hij eraan toe is. Als het bedrijf op poten staat, heb ik weer tijd om ook internatio naal te rijden." goes - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede kwam sterk voor de dag tijdens de Paasdagen. In het Belgische Velzeke werd hij derde, in Axel eindigde hij als tweede. Boot legde in Velzeke bij de klasse Inters MX 2 in beide manches be slag op de derde plaats. In Axel had de KTM-crosser een dag een matige start in de eerste manche, maar hierna rukte hij op naar de tweede plaats. Ook in de tweede reeks moest Boot vanuit de achter hoede opstomen. Toch werd hij nog derde. Het leverde hem een tweede plaats in het dagklasse- ment op. middelburg - Erik Kok is op de veertiende plaats geëindigd in de halve marathon van Utrecht. De at leet uit Arnemuiden realiseerde een tijd van 1 uur, 18 minuten en 16 seconden. Hiermee finishte hij net voor de snelste vrouw uit Nederland. Nad- ja Wijenberg werd bij de vrouwen tweede in een tijd van 1.18,44. Met zijn tijd van 1.18,16 behaalde Kok in de wedstrijdcategorie man nen 35 tot 45 jaar overigens een tweede plaats. Winnaar van de hal ve marathon was Hugo van den Broek in een tijd van 1.05.44. Er waren in Utrecht bijna 2400 deelnemers. middelburg - Edward de Leng uit Koudekerke is op tweede paasdag als zevende geëindigd in de Zestig van Texel. De Leng, afgelopen winter actief op het WK langlaufen voor vetera nen, volbracht de ultraloop in 4 uur, 42 minuten en 35 seconden. Er kwamen 350 atleten aan de start, het maximumaantal dat toe gelaten wordt. Winnaar werd de Belg Mare Papa- nikitas, die in Zeeland drie keer aan de start stond van de Kustma- rathon. Hij liep hem slechts één keer uit. Drievoudig winnaar van de Kustmarathon Jan van de Marei werd derde. middelburg - De tafeltennissers van Kerkwerve 1 doen hun uiter ste best om de tweede plaats, die recht geeft op een promotiewed strijd, in de vierde klasse te beha len. De achterstand op de num mer twee 't Batje is de laatste we ken teruggebracht van tien naar drie punten. Thuis tegen Yerseke 3 was er een 7-3-overwinning. Stof fel van der Wekken won alle drie zijn partijen in drie games. Gerard Knol deed hetzelfde, maar hij had drie games meer nodig dan Van der Wekken. Jos Lindeman bleef dit keer zonder punten achter. Van der Wekken en Knol wonnen nog wel het dubbelspel. bruinisse - Michel Maaskant komt ook volgend seizoen uit voor RBC Roosendaal. De 18-jarige inwoner van Bruinisse kreeg gisteren van de clubleiding te horen dat de be taald voetbalvereniging 'verder' met hem wil. Maaskant, die eerder voor Bruse Boys en SSV'65 uitkwam, is bezig aan zijn eerste seizoen in Roosen daal. Met de Ai komt hij uit in de derde divisie. Daarnaast is de cios-student jeugdtrainer bij de Brabanders en traint Maaskant op vrijdag onder trainer Robbert Mo lenaar mee met het tweede elftal van de Roosendaalse eerste divisio nist. Hans Peter Minderhoud met Nadine in actie tijdens de Spelen. foto Robin Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 90