Zeeland voor Ti Ta Tovenaar Ecoscope gaat op in nieuw educatiecentrum jp 'Elke zaterdagmiddag van mei tot oktober kunnen de kinderen hier meedansen en -zingen met de Ti Ta Tovenaar Discoshow' ciair van der Reijst jaren zeventig slaan bij de jeugd als theatermaker ook mijn eigen M-Lab Met de tram langs het Grevelingenmeer Glorify treedt op tijdens gospelavond Historische films in Brusea Bruinisse 'Aardig vaardig' motto van creatieve markt MINDERHOUD Jeugd op bomentocht rond Vroonpias Limburgse harmonie in kerk Dreischor Inzameling van spullen actiedag Nieuwerkerk pj-'i mÊÊÊm PZC Woensdag 15 april 2009 I 1 9 seling verrassend samen. Niet Jer ry, maar zijn nichtjes Claire en Chantel van der Reijnst voeren in middels het bewind van dit vakan tiepark. „Hoe kunnen we ons on derscheiden?", vroegen de jonge onderneemsters zich af! „Maak van die oude loods een theater", luidde het advies van hun neef! „Dat zei ik ook met een bedoeling natuurlijk. Ik help hen bij de pro grammering, maar ik heb nu als theatermaker ook mijn eigen M-Lab 'Jb Uph nu in Renesse, een kweekvijver voor in Renesse de producties die ik met name voor De Efteling maak", vertelt Jerry. Als theatermaker werkt hij onder het eigen label van Fablefactory in Amsterdam, waarvan hij samen met Pedro Dias de creatieve spil vormt. Het woord 'loods' doet overigens weinig recht aan het mooie ge- potdekselde gebouw waar nu het Theater Schouwen is gerealiseerd. „We noemen het nog steeds zo, omdat we dat uit het verleden ge wend zijn. Vroeger stonden er gok- als zij in haar handen klapt, staat nog steeds alles stil. Net als bijna veertig jaar geleden. Ook de Grob- bebollen, een gele en een groene, opa, Grobelia en tante Truus zijn er nog steeds. In de discoshow ko men ze niet allemaal zelf opdra ven, maar hun portretten hangen aan de wand van het decor en Ti- ka en Kwark zingen vrolijke liedjes over al die opmerkelijke persona ges. De kinderen worden op uitge kiende wijze gestimuleerd mee te dansen en te zingen. Tika en Kwark delen bij toerbeurt prijsjes uit voor wie 'het beste plotseling stil kan staan' of voor wie zich 'het beste in een klein houten kistje' kan veranderen. Zo krijgt het jeugdig publiek en passant een aardig lesje theaterbe weging mee. Rode wangen en blin kende ogen bewijzen dat het grut er veel plezier aan beleeft. automaten van Loontjes en later werd het een stalling voor cara vans", vertelt Claire. Samen met Chantal sprak zij afgelopen zater dag een openingswoordje zowel voor de Nederlandse als Duitse gasten. De ceremonie met schaar en gouden lint doorknippen was voorbehouden aan de jongste ge neratie: Robin, Mitchel en Lynn. Voorafgaand kwamen daar wel Thea Toverspreuk en Karei Ka- t Jerry Rijstenbil boem van het animatieteam aan te pas. Pas na het scanderen van to verspreuken als Abracadabra en Sim Salabim spoot er rook over de speelvloer en knipperden er kleu ren vanuit de ruim geïnstalleerde lichtbrug. De kick-off van Theater Schouwen bood optredens van The Gospel Queens, zanger Jody Bernal, liet duo Centerfold en de Ti Ta Tovenaar Discoshow. „Die laatste blijft de hele zomer in ons theater. Elke zaterdagmiddag van mei tot oktober kunnen de kinde ren hier van het park en ook van daarbuiten meedansen en -zingen met de Ti Ta Tovenaar Discoshow. Met de Schouwen-Duivelandpas krijgen zij bovendien korting op de toegangsprijs", laat Claire we ten. Jerry Rijstenbil creëerde de disco-variant op de bekende kin dertelevisieserie in opdracht van De Efteling. Afgelopen winter heeft het programma daar talrijke malen gedraaid, nu heeft Jerry toe stemming gekre gen de discoshow in de zomer te ver plaatsen naar Ren esse. „Ik maak al tien jaar voorstel lingen voor De Efteling en spreek inmiddels wel hun taal. Nieuwe liedjes voor de Ti Ta Tovenaar Dis coshow, maar ook voor een ander concept De Sprookjesboom krijgen hier een try-out", aldus Jerry. Hij volgde de acteurs- en regie-oplei ding in Kampen. Tegenwoordig maakt hij vooral producties en staat hij minder op de speelvloer. Mist hij dat? „Soms wel, maar er zijn plannen", glimlacht hij. BROUWERSDAM - Het RTM-mu- seum op de Brouwersdam houdt zaterdag een avondrit langs het Grevelingenmeer. Passagiers ne men plaats in houten rijtuigen uit 1904, getrokken door een stoomlo comotief Onderweg worden hap jes en drankjes uitgedeeld. Wie daar gebruik van wil maken, be taalt 25 euro. Alleen meerijden kost tien euro. Deelnemers zijn vanaf 19.00 uur welkom in het mu seum. De tram vertrekt om 19.30 uur. Opgeven kan via 0186-694555. www.rtm-ouddorp.nl ZIERIKZEE - De interkerkelijke werkgroep VrouwenSpecial houdt zaterdag een gospelavond in het Multi Functioneel Centrum aan de De Huijbertstraat in Zierikzee. Gospelkoor Glorify uit Middel burg verzorgt een optreden. De avond begint om 20 uur. Kosten: 10 euro, inclusief hapje en drankje. Reserveren kan door te bellen naar 0111 450024 of via de website www.vrouwenspecial.nl. BRUINISSE - De Brusea in Bruinisse houden morgen de laatste van vier winteractiviteiten met een film- middag. Er komen onder meer his torische films voorbij over Bruinis se, de mossel- en oestercultuur, de opening van de Grevelingendam en het pontje vanuit Zijpe. De middag duurt van 14 tot 17 uur. Opgeven is noodzakelijk en kan via 0111 482445 of door te mailen naar bvlange@zeelandnet.nl. Kaar ten kosten 2,25 euro. ZIERIKZEE - Aardig vaardig. Dat motto heeft de creatieve markt op zaterdag 18 april in de Thomaskerk aan de Sint Domusstraat meegekre gen. Het aanbod is breed: kunstnij verheid, lekkernijen voor bij de koffie, cadeautjes, bloemstukjes, fo to's en schilderijen. Er is ook een boekenmarkt. Voor de kinderen is er een grabbelton. De opbrengst is bestemd voor een nieuw glas-in-lood-raam. De markt is van 10.00 tot 14.00 uur. v.a. 43,- EIGEN REPARATIE-ATELIERS JUWELIER Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 WESTKAPELLE ARNEMUIDEN www.juwelierminderhoud.nl RENESSE - De Jeugd Natuur en Vo gelwacht Schouwen-Duiveland gaat zaterdag op stap rond de Vroonpias in Renesse. De deelnemers gaan in de omge ving op bomentocht. Kinderen die mee willen, moeten om 10 uur ver zamelen op de parkeerplaats bij het transferium in Renesse. De tocht duurt tot ongeveer twee uur. DREISCHOR - De harmonie Amici- tia uit het Limburgse Boukoul geeft zondag een lunchconcert in de Sint Adriaanskerk in Dreischor. De organisatie is in handen van Musi Voca. De 35 leden van Amicitia zijn op concertreis in de regio. Hun optre den in Dreischor begint om 12.30 uur en duurt ongeveer een uur, maar heeft de vorm van een in loopconcert. De toegang is gratis, er staat een bus voor onkosten. NIEUWERKERK - Voor de actiedag die in september wordt gehouden door de Protestantse gemeente Nieuwerkerk wordt nog bruikbare rommel gezocht. Vrijdag komt van af 18.30 uur voor de eerste keer een ophaalteam door de Nieuwer- kerkse straten om spulletjes in te zamelen. Behalve grote meubels nemen zij alle goede spullen mee. Meer informatie is te krijgen bij Huib de Valk via 0111-641846 of valfol@simpc.nl. De Napoleonschuur bij Scharendijke wordt verbouwd om onderdak te bie den aan een nieuw educatiecentrum. foto Dirk-Jan Cjeltema door Martijn de Koning SCHARENDIJKE - Educatiecentrum Ecoscope gaat, in aangepaste vorm, waarschijnlijk op in een nieuw voorlichtingscentrum bij Scharendijke. De gemeente Schouwen-Duive land wil in de Napoleonschuur, de oude landbouwschuur bij 't Koe peltje, een educatiecentrum over onderwaternatuur openen. De schuur wordt daarvoor uitge breid. Het idee past in het breedge- dragen en ambitieuze plan om de Brouwersdam verder te ontwikke len. Het gebied bij Scharendijke wordt daarbij gerekend. Voor de subsidiëring heeft de ge meente geld gevraagd uit het potje waarmee 'getroffen' gemeenten worden gecompenseerd voor het aanleggen van de Tweede Maas vlakte bij Rotterdam. Die subsidie mag alleen worden ingezet voor toeristische en recreatieve projec ten. Eerder vroeg (en kreeg) de ge meente uit hetzelfde potje geld voor ontwikkeling van de Bruse vissershaven en het doortrekken van de tramlijn over de Brouwers dam naar Scharendijke. De gemeente vraagt 1,3 miljoen eu ro aan subsidie. Hetzelfde bedrag moet daarnaast dan wel worden opgebracht door andere partijen. De provincies Zeeland en Zuid-Holland doen een duit in het zakje. Schouwen-Duiveland draagt zelf 500.000 euro bij. Dat wordt vanzelf verdiend doordat in de toe komst geen geld meer hoeft te wor den gestoken in het verliesgevende Ecoscope. Overigens gaat niet al dat geld naar het nieuwe centrum. Ook andere facetten uit het Brou wersdamplan worden daaruit deels gefinancierd, zoals het verbe teren van duinovergangen en de komst van een themapark op de Kabbelaarsbank. De gemeente heeft, samen met on dernemers, ook plannen voor de andere oksel van de dam. Ter hoog te van de ronde parkeerplaats moe ten attracties verschijnen. Die ideeën horen niet bij het toekomst plan voor de Brouwersdam, maar worden er wel nauw bij betrok ken. Ook komt er een link met het info centrum Kabbelaarsbank, zodat een 'parelketting van edutain- mentattracties' wordt gerealiseerd. Theatermaker Jerry Rijstenbil en zijn nichtje Claire van der Reijnst tijdens de officiële opening van Theater Schouwen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81