Na gokautomaten en caravans plaats Leerlingen gaan de straat op voor verkeersles Gebrekkige dialoog met burger blijft pijnpunt voor gemeente Gastexposanten centraal tijdens Blik op Kunst 'Vroeger stonden er gokautomaten van Loontjes en later werd het een stalling voor 'Ik maak al tien jaar voorstellingen voor De Efteling en caravans'Claire van der Reijst Spreek inmiddels wel hun taal' Jerry Rijstenbil Kinderserie uit de blijkt nog aan te 1 8 I Woensdag 15 april 2009 PZC Tika en Kwark zingen samen met de kinderen over het luchtkasteel van Ti Ta Tovenaar. foto Ronald den Dekker Vakantiepark Schouwen in Renesse pakt uit met een eigen theater. Theater Schouwen biedt een podium waarop zaken samen komen. door Ali Pankow Hij leek voorbestemd in de voetsporen van zijn ouders te treden, maar diep in zijn hart am bieerde Jerry Rijstenbil (40) het helemaal niet om recreatie-onder nemer in Renesse te worden. Zijn ziel en zaligheid lagen in het thea ter. Met een paar mooie rollen bij de plaatselijke toneelvereniging Op Drift was zijn passie op dat ge bied niet gestild. Jerry wilde meer en zijn ouders Ton en Barry Rijs tenbil begrepen dat uiteindelijk ook wel. Met de opening van Thea ter Schouwen op Vakantiepark Schouwen aan de Hogenboom- laan in Renesse komen zaken plot- Dat zien we morgen dan wel weer', werd een ge vleugelde uitspraak van Ti Ta Tovenaar in de gelijknamige kindertelevisieserie in de jaren ze ventig. De hoofdrollen werden ver tolkt door Ton Lensink als de tove naar en Maroesja Lacunes als zijn dochter Tika. De serie blijkt een verrassend lan ge houdbaarheid te hebben. Ti Ta Tovenaar keerde in 2007 terug naar de Efteling met de show Tika is jarig en in 2008 kwam de nieu we televisieserie. Jerry Rijstenbil tekent met zijn kompanen van de Fablefactory voor de Ti Ta Tovenaar discoshow in opdracht van De Efteling. Maar deze zomer treden Tika en haar vriendje Kwark elke zaterdagmid dag op in Theater Schouwen in Renesse. Tika heeft nog steeds haar mooie, lange blonde haren en ZIERIKZEE - De groepen 7 en 8 van 22 basisscholen op Schouwen-Dui- veland krijgen de komende tijd verkeersexamen. Morgen doen ze in de klas een theorietoets, volgen de week is het praktijkexamen op straat. Dinsdag 21 april gaan de scholen uit Zierikzee, Kerkwerve en Zonnemaire in Zierikzee op pad, donderdag 23 april is het in Oosterland de beurt aan de scho len uit Oosterland, Sirjansland, Nieuwerkerk, Dreischor en Brui- nisse. Een dag later is Burgh-Haam- stede de locatie voor de scholen uit Scharendijke, Noordwelle, Ren esse en Burgh-Haamstede en gaan beide scholen uit Brouwershaven in hun eigen plaats de straat op. Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 08 april 2009 blijkt, dat t.v.v. Obvion N.V., statutair gevestigd te Eindhoven, kantoorhoudende te Heerlen, aan BJ0RN GILDE, geboren op 26-06-1979, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een exploot waarin ondermeer de openbare verkoop van de daarin genoemde onroerende zaak wordt aangezegd. Van dit exploot kan B. Gilde een afschrift krijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het aantal klachten over de gemeente Schouwen-Dui- veland neemt af, maar de gebrekki ge dialoog met de burger blijft een pijnpunt. Dat blijkt uit het jaarver slag over 2008 van de gemeentelijk klachtencoördinator. Over 2008 zijn bij klachtencoördi nator Ingrid Hildenbrant veertien klachten van burgers over de ge meente binnengekomen, en dat is bijna de helft van het aantal klach ten in 2007. Over de afdelingen ruimte en milieu (drie klachten) en recreatie, economie en bijzon dere wetten (zes klachten) wordt het meest geklaagd. Ook openbare werken krijgt te ma ken met klachten maar dat waren er in 2008 slechts twee. Volgens Hildenbrant is er geen sprake van trends of een collectief probleem. Toch blijft het nakomen van af spraken, het verstrekken van infor matie aan en het aangaan van de dialoog met de burger voor verbe tering vatbaar. „Nog steeds komt het voor dat burgers niet, nauwe lijks of verkeerd worden geïnfor meerd." De gemeente probeert zoveel mo gelijk lering te trekken uit de klach ten. Hildenbrant: „Het afgelopen jaar en ook het komende jaar wordt de aandacht sterk gevestigd op het (tussentijds) versturen van behandelingsberichten en reactie termijnen. En daarnaast wordt blij vend getraind en gecoacht op de manier waarop de klant te woord wordt gestaan." RENESSE - De maandelijkse Blik op Kunst-route in Renesse staat zon dag tussen 13 en 17 uur in het te ken van wisselexposities. Jos van Soelen opent haar zaak JSB Paper- art en laat werk van papier zien. Gastexposant is schilder Trudy Stolk uit Oosterland. Marga Meij- rink toont kunstzinnige sieraden in atelier Uit de Kunst. Natuurfoto- grafen Anneke Bakker en Yvonne Bakker exposeren daar ook. Pieter Pauptit van atelier doeXelf laat keramiek zien en het Blikmuseum staat in het teken van de zee, met een schelpenverzameling van Cobi Gelderblom, schilderijen van Neel- tje Meerman en zeegezichten op schelpen van Ellie van Ree.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80