voor Minderhoud Buitenland raakt bekend met Senior Games Word jij de Dagbladbezorger van het Jaar 2009? vaK" I f MY DAGBLADBEZORGER L Senior Games r,van* o° Bonden helpen handje bij promotie van sportevenement. Z PZC Woensdag 15 april 2009 33- Hans Peter Minderhoud met Nadine in actie tijdens de Spelen. foto Robin Utrecht zich houdt onder deze omstandig heden. Haar kennende denk ik dat ze het spannend vindt." Hoop heeft Minderhoud deson danks wel, en met recht. Zijn paard past zich doorgaans razend snel aan aan de omstandigheden. Vorig jaar, toen Nadine in Den Bosch debuteerde op Indoor Bra bant, was de merrie in de overbe volkte hal behoorlijk nerveus. Dit jaar was ze een stuk rustiger. „Na dine was heel meegaand. Het wordt steeds makkelijker haar te rijden en dat betekent dat je min der fouten maakt. Er is dus nog steeds progressie." Dat wordt ook in punten uitgedrukt. Een maand geleden tijdens Indoor Brabant, de laatste voorwedstrijd van het we reldbekercircuit, haalde de combi natie in de Grand Prix zijn op een na hoogste score ooit. In de kür op muziek ging het pr eraan „En toen werden we toch nog maar vijfde", analyseert Minderhoud. „De concurrentie wordt steeds gro ter, vooral in Nederland. Anky met Salinero, Adelinde Cornelis- sen met Parzival en Edward straks met Totilas zijn voor mij moeilijk te verslaan. Als ik op het EK of WK een plaats in de Nederlandse ploeg wil krijgen, moet ik concur- Laurens van Lieren Net als Hans-Peter Minderhoud was Laurens van Lieren uit Schore lang in de race voor deelname aan de Olympische Spelen in Hongkong. Een blessure die zijn paard Hexa gons Ollright opliep tijdens een selectiewedstrijd gooide roet in het eten. Sindsdien wa ren ruiter en paard buiten beeld. Door dat voorval is Van Lieren een andere weg ingeslagen. „Toen ik niet naar de Spelen ging, besefte ik dat ik niets meer had. Ja, een geblesseerd paard en nog een paar andere paarden." Hij kocht de merries van zijn werkgever Zegwaard en is nu in Rijswijk hard bezig een be drijf op te bouwen. Met de paarden wil Van Lieren fokken, de veulens wil hij opleiden tot een goed niveau en ze dan ver kopen. Van Lieren: „Ik heb even geen tijd voor topsport, maar ik ben wel van plan om met Oll right weer wedstrijden te rij den. Maandag was ik met Oll right op een hengstenshow en binnenkort rijden we een wed strijd. Als het goed gaat, gaan we ook naar het NK. Ollright loopt momenteel heel goed, ik denk dat hij eraan toe is. Als het bedrijf op poten staat, heb ik weer tijd om ook internatio naal te rijden." reren met Imke Schellekens-Bar- tels met Sunrise. Maar die strijd durf ik wel aan." x Ongeveer 35.000 dagbladbezorgers, jong én oud, bezorgen elke dag door weer en wind het nieuws in Nederland. Iedere dagbladbezorger is onmisbaar, maar er kan er maar één de allerbeste zijn. Fiets jij er straks met de beker vandoor? Doe mee aan de verkiezing van de Dagbladbezorger van het Jaar. In elke provincie nomineren we de beste junior (15-39 jr.) en senior (40+) dagbladbezorger. Hoor jij daar bij, dan win je een fiets en ga je door naar de landelijke finale, waarin de Dagbladbezorger van het Jaar gekozen wordt. Met als hoofdprijs: een reischeque ter waarde van 8.000,-. Ben je voor 83 maart 8009 begonnen als bezorger? Geef je dan nu op bij je depothouder. Kijk op: www.worddagbladbezorger.nl. Ook interesse in een baan als Dagbladbezorger? Meld je aan op de website en wie weet word jij volgend jaar de Dagbladbezorger van het Jaar! De verkiezing van de Dagbladbezorger van het Jaar is een jaarlijks initiatief van de gezamenlijke Nederlandse dagbladen. Denyse Goedemoed ziet het aantal aanmeldingen voor de Senior Games binnenstromen. Zij mikt op de deelname van 3500 sporters. Zeeland The Netherlands door Marco Puik MIDDELBURG - Vol trots deelde de organisatie van de Senior Games vorige week mee dat het aantal deelnemers aan het sportevene ment voor vijftigplussers de duizend inmiddels is gepasseerd. „We verwachten dat er de komen de weken nog heel veel inschrijvin gen bijkomen", vertelt Denyse Goedemoed namens 'Sportinspira- tion', het bedrijf dat de communi catie voor de Seniorenspelen ver zorgt. Ruim ze ven maan den gele den werd het in het Noord-Hol landse Wor- mer geves- tigde sportmarketingbureau aan het projectteam toegevoegd. Goe demoed: „We zijn begonnen met het schrijven van een communica tieplan. Dat moest snel gebeuren, want in het jaar voor het begin van de Senior Games moet er ge woon heel veel gedaan worden." 'Het is een gegeven dat mensen zich vaak op het laatste moment aanmelden' Een belangrijk agendapunt op de 'to-do-list' is het werven van deel nemers. Sportinspiration deed (en doet) daarbij een beroep op de sportbonden. „Met de Nederland se bonden waren vooraf al afspra ken gemaakt, de internationale sportbonden hebben we eerst via mail en later ook telefonisch bena derd. We hebben gevraagd of ze de Senior Games willen promoten door aankondigingen op hun web sites en in nieuwsbrieven te plaat sen", legt Goedemoed uit. „Ook door te 'flyeren' tijdens evene menten worden de Senior Games onder de aandacht van potentiële deelnemers gebracht. Daarnaast hebben we gesprekken gevoerd met sponsors om te bekijken wat zij voor ons kunnen betekenen." Uit het buitenland ontving de or ganisatie ondertussen de nodige enthousiaste reacties. Zo is de be langstelling in België voor de bridgesport dusdanig groot, dat ei* voorrondes aan te pas moeten ko men om te bepalen welke sporters in september in het dorpshuis van Burgh-Haamstede de Belgische eer mogen verdedigen. Ook in Scan-» dinavië groeit de bekendheid met de Spelen voor senioren. „Toen we een sportbond uit Noorwegen be naderden, hoefden we de beteke nis van de Senior Games niet meer uit te leggen. Het evenement verspreidt zich van mond- tot-mond." Met het doorbreken van de duizend 2009 sPorters 's de Neder landse orga nisatie in ieder geval verzekerd van meer deelnemers dan de eer ste Senior Games in Amerika, die 22 jaar geleden werden georgani seerd. In 1987 deden enkele hon derden sporters mee. Daarna maakte het evenement een grote ontwikkeling door. Aan de meest recente editie van de Seniorenspe len in Amerika werd deelgenomen door liefst 18.000 sporters. Met dat laatste aantal hoeven de Zeeuwen geen rekening te hou den, maar de organisatie gaat er wél vanuit dat de deelnemerslijst de komende weken uitgebreid wordt. „Deze maand richten we ons nog op de werving van deelne mers voor het hoofdsportprogram ma", vertelt Goedemoed. „Daarna^ gaan we met het recreatieve gedeel te aan de slag. Voor het hoofdpro gramma streven we naar 3500 deel nemers, verdeeld over 22 takken van sport. Bij de recreatieve spor ten, waarvoor mensen zich nog tot 1 augustus kunnen aanmelden, verwachten we minimaal duizend aanmeldingen. Het is een gegeven dat mensen zich vaak op het laat-» ste moment aanmelden en je merkt dat de Senior Games nu be ginnen te leven." zie de video op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75