Sport Goedegebure opent sterk Nieuw avontuur Duivenmelker uit 's- Heer Arendskerke wint vanuit Pommeroeul. Dressuurruiter naar Las Vegas voor wereldbekerfinale. Zeer matig weekeinde voor jeugdvoetballers Pak rammel RIA W. in oefenduel met Bazel Schakers HWP in de bekerfinale Vrouwen Hulsterloo trekken zich terug '32 Woensdag 15 april 2009 pzc door Fred Rabout 's-HEER ARENDSKERKE - Leo Goede- gebure uit 's Heer Arendskerke kende een uitstekende opening van het duivenseizoen. Hiervoor zorgde een éénjarige blauwe dof fer die met een snelheid van ruim 11785 meter per minuut de 116 kilo meter tussen het Noord-Franse Pommeroeul en 's-Heer Arendsker ke overbrugde. De doffer van Goedegebure, de 22e getekende van de 28 die hij voor dit openingsconcours had in- gekorfd, was de snelste van Zee land. Omdat dit vitesseconcours niet als provinciaal concours wordt aangemerkt, moet de 44-ja- rige Goedegebure genoegen ne men met het predikaat snelste van Zeeland. Het is de eerste keer in 1 zijn carrière, die op negenjarige leeftijd begon, dat hij dit predikaat mag voeren. Nog altijd wacht hij op zijn eerste echte provinciale ze ge. Met een derde plats op de vlucht vanuit La Souterainne in 1997 werd op provinciaal niveau de beste klassering tot nu toe geno teerd. Goedegebure is een liefhebber die het gehele programma afwerkt. Dit seizoen heeft hij de beschik king over 20 doffers en 8 duivin- nen op 'weduwschap'. In het rayon 4 is hij geen kleine jongen. Goedegebure was onder meer al vier keer (1998/2002/2003/2004) generaal hokkampioen van dat rayon Alleen die provinciale zege ontbreekt nog op zijn palmares. Pommeroeul is nu wel binnen. „Het is een lossingsplaats, die me wel ligt, want ook vorig jaar tij dens een navlucht won ik het rayonconcours vanuit Pomme roeul." I** Leo Goedegebure uit 's Heer Arendskerke is het duivensei zoen goed begonnen. Hij wint met een blauwe doffer de vlucht vanuit Pommeroeul. Voor dit uitstekend verlopen ope ningsconcours werden 14.577 dui ven ingekorfd, waaronder 2568 'in- vliegers'. Dat zijn duiven die puur voor training worden meegegeven en niet worden geklokt. Komend weekend staat het tweede vitesse concours op de rol, de vlucht van uit Peronne. Pommeroeul met 14.577 duiven (2568 invliegers): Samenspel 1 (1763 m/m): 1. R. van Rattingen, 2. combinatie Dellaert, 3,5.1. Versluijs, 4. E. de Wever. Samenspel 2 (1784 m/m): 1.3. Tasha v.d. Hurck, 2,4,5. ge- br. Scheele. Samenspel 3 (1781 m/m): 1combinatie A. van Daalen&Zn, 2. A. Mattens, 3. P. Rok- ven, 4. A. Thijs&Zn, 5. G. Vioen. SaméTi- spel 4 (1785 m/m): 1. L. Goedegebu re, 2. D. Wagenaar, 3,5. combinatie R&L. Traas, 4. H. Koks. Samenspel 5 (1761 m/m): 1. P. Neels, 2.3. comb, v.d. Dries, 4. M. van Iwaarden, 5. M. Beenakker. Samenspel 6 (1737 m/m): 1. 4. 5. G. v.d. Kamp; 2. 3. J. J. Bolier. Sa menspel 7 (1770 m/m): 1. combinatie Wielemaker, 2. J. Daane, 3,4. J. Mar- teyn, 5. J. de Hamer. WET RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend dat op grond van artikel 3,8 Wet ruimte lijke ordening in samenhang met afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht het ontwerpbestemmings- plan Zandstraat 27, Koewacht alsmede de Ie Herziening van het bestemmingsplan Buitengebied (voormalige gemeente Axel) van 16 april tot en met 27 mei 2009 ter inzage ligt bij de balies Ruimte, Milieu en Bedrijven in het stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen en in de ves tigingen Markt I in Axel en Westkade 107 in Sas van Gent. Het stadhuis in Terneuzen en de vestiging Axel zijn geopend op maandag van 13.00 - 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur. De vestiging Sas van Gent is geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur. Het ontwerpbestemmingsplan is eveneens integraal te raadplegen via de website www.terneuzen.nl/actueel/ bestemmingsplannen. Het bestemmingsplan Zandstraat 27, Koewacht heeft tot doel de beoogde woningbouw ter plaatse van het kadas trale perceel Zandstraat 27 juridisch planologisch moge lijk te maken. In verband met de ontwikkeling is tevens een herziening van het bestemmingsplan Buitengebied (voormalige gemeente Axel) nodig om de bouwmogelijk- heid van een tweede woning binnen het bestaande bouwvlak te verwijderen en de gebruiksmogelijkheden van het perceel Zandstraat 29 te waarborgen Gedurende de inzagetermijn kan iedereen schriftelijk of mondeling een zienswijze indienen bij de Raad van de gemeente Terneuzen, postbus 35, 4530 AA Terneuzen. Mondelinge zienswijzen kunnen, nadat hiervoor een afspraak is gemaakt, naar voren worden gebracht bij de heer J. den Boer, telefoon 01 15-455000. Tevens is het mogelijk om uw zienswijze via de gemeentelijke website kenbaar te maken. U vindt daar tevens informatie over de verdere afhandeling van uw zienswijze. Goedkeuring bestemmingsplan Terneuzen Zuidwest (art. 28 WRO) Het college van Gedeputeerde Staten va^i Zeeland heeft op 31 maart 2009 de goedkeuring van het bestemmings plan Terneuzen Zuidwest bekendgemaakt. Het bestemmingsplan Terneuzen Zuidwest omvat het deel van de bebouwde kom van Terneuzen gelegen tus sen de Rooseveltlaan, de mr. F.J. Haarmanweg en de in eikaars verlengde liggende Dokweg, Zuidlandstraat en Serlippensstraat. Het bedrijventerrein tussen de mr. F.J. Haarmanweg en de Hogendijk valt erbuiten. Voor dit gebied zijn een zevental bestemmingsplannen van toe passing die qua opzet en bestemmingsmethodiek sterk van elkaar verschillen. Het bestemmingsplan Terneuzen Zuidwest heeft tot doel het onderbrengen van bovenge noemd gebied in één samenhangende, eensluidende en actuele juridisch-planologische onderbouwing en bestemmingsregeling. Het gaat om een consoliderend (behoudend) bestemmingsplan waarin geen nieuwe ruimtelijke initiatieven zijn meegenomen. Op grond van artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ligt het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan van 16 april tot en met 27 mei 2009 voor iedereen ter inzage bij de balies Ruimte, Milieu en Bedrijven in het stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen en in de vestigingen Markt I in Axel en Westkade 107 in Sas van Gent. Het stadhuis in Terneuzen en de vestiging Axel zijn geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donder dag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur. De vestiging Sas van Gent is geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Het plan en het besluit zijn eveneens integraal te raad plegen via de gemeentelijke website www.terneuzen.nl./ actueel/bestemmingsplan Degene die tijdig een bedenking bij GS heeft ingebracht (of kan aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest) kan tijdens de inzagetermijn beroep instel len tegen de goedkeuring door GS en een-voorlopige voorziening aanvragen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het verzoek om voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van genoemde afdeling. Tegen de onthouding van goedkeuring op onderdelen kan iedereen beroep instellen. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de heer M. van der Ploeg, telefoon 01 15-455 000. Terneuzen, 15 april 2009 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA J.A.H. Lonink door Koen de Vries harskamp - Heeft een paard last van jetlag? Hans-Peter Minder houd vreest van wel. Morgen komt de voormalige inwoner van Westkapelle met zijn paard Exquis Nadine voor het eerst in actie bij de wereldbekerfmale dressuur in het Amerikaanse Las Vegas. Het is afwachten of de merrie voldoende geacclimatiseerd is om een toppres tatie te kunnen leveren. Hans-Peter Minderhoud en Nadi ne racen nog steeds met grote, ver fijnde sprongen door de wereld van de dressuur. Sinds hij zijn mer rie begin 2006 naar Grand Prix-ni- veau stuurde, maakt Minderhoud razendsnel carrière. Na het goud op het EK voor landenteams in Tu rijn (2007) haalde hij zilver in de landenwedstrijd van de Olympi sche Spelen in Hongkong en werd hij daar vijfde individueel. De wereldbekerfmale is een nieuw, ongewis avontuur. Nadine vloog vrijdag naar de VS, Minder houd volgde een dag later. Vanwe ge de quarantaine en de medische keuring kon het koppel pas maan dag voor het eerst kan trainen. En morgen al begint het toernooi met de Grand Prix. „In Hongkong viel alles mee", herinnert Minderhoud zich. „Maar toen waren we er al drie weken van te voren." Daar komt bij dat de hal waarin de wedstrijden gehouden worden enerzijds reusachtig groot is, maar anderzijds ook heel klein. „Er pas sen drie keer zoveel mensen in als bij Indoor Brabant. Maar de ring is veel kleiner. De 20 bij 60 meter passen er nauwelijks in. Ie kunt er bijvoorbeeld niet omheen rijden. De mensen op de eerste rij han gen met hun benen bijna boven de ring en dat is heel spannend voor een paard", weet de dressuur ruiter met Walcherse roots. Extra moeilijk wordt het wanneer het Amerikaanse publiek zijn uit bundigheid laat zien. Minderhoud was ook twee jaar geleden bij de wereldbekerfinale in Las Vegas, toen zijn vriend Edward Gal zich geplaatst had met het paard Gribal- di. „Als je binnenkomt, begint het publiek te klappen en als je mooi uitstrekt, gaat het joelen. Ook dat zijn de paarden niet gewend. Ik ben heel benieuwd hoe Nadine terneuzen - Zowel voor Terneu zen Ai als Terneuzen Bi was er weinig succes weggelegd. Zo leed Ai bij Roosendaal Ai de twaalfde nederlaag van dit seizoen (4-2) en moest Bi genoegen nemen met drie verliespunten bij Pelikaan Bi: 5-3. Doordat de concurrentie pun ten pakte, komt het degradaties pook voor Terneuzen Ai zeer dichtbij. Terneuzen Cl had op eigen veld weinig in te brengen tegen Cortgene/JVOZ Ci: 0-7. Datzelfde gold voor Terneuzen Dl tegen NAC D2: 0-7. Bij de rust was het nog maar 0-1 uit een betwiste straf schop voor de bezoekers. westdorpe - RIA W. leed gistera vond een zware nederlaag in een oefenduel met het Belgische SVE Bazel. In Westdorpe versloeg de ploeg van trainer Michel Leonhart, volgend seizoen actief als oefen- meester van RCS, de koploper in de vierde klasse van het zondag voetbal met 7-1. Bij de rust was het al 4-0 voor de veel fellere bezoekers, die in Vlaan deren uitkomen op het niveau van derde provinciaal. De treffer van een niet geheel compleet RIA W. werd gemaakt door Mike Stenzei uit een strafschop. De stand was toen 6-0 in het voordeel van een prima kansen benuttend Bazel. oost-souburg - HWP 4 plaatste zich voor de finale van de beker competitie van de Zeeuwse Schaakbond. In Oost-Souburg won het met afgetekende cijfers van gastheer Souburg 2: 7-1. Steven Rademakers zette de juiste toon neer door Paul van Rooijen te verslaan. De overwinning van Rudie Pauwels op Albert Vermue en de remise van Henk de Ridder tegen Paul van Dijke waren vol doende voor het bereiken van de finale. De uitslag kreeg nog meer inhoud doordat Nick Wegman aan het eer ste bord Henrik Westerweele ver sloeg. nieuw-namen - De voetbalsters van Hulsterloo hebben zich vier wedstrijden voor het einde terug getrokken uit de vierde klasse van het zondagvoetbal. Vorig jaar vier de de selectie nog de promotie. Mede door de tegenvallende resul taten ging de sfeer er niet op voor uit, waardoor de groep van negen tien speelsters zienderogen uitdun de. De laatste weken waren er per sonele problemen door werk en andere verplichtingen. Dit paas weekeinde waren zaterdag zeven en maandag acht speelsters be schikbaar. Naar aanleiding hiervan besloot het bestuur van Hulsterloo om het team terug te trekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74