Buitenland Arrestatiebevel tegen Thaksin w 'Blij dat Wereld Natuur Fonds: veertig procent gevangen vis is bijvangst Demjanjuk niet naar Duitsland KRA5.NL. THAILAND CAMBODJA Thaise justitie geeft ex-premier schuld van recente onlusten. Volgens onderzoek kan zeker 38 miljoen ton niet gebruikt worden. BELANGRIJKE VEILIGHEIDSWAARSCHUWING PHILIPS SENSEO® KOFFIEZETAPPARAAT X Amerikaanse rechter steekt op valreep stokje voor uitlevering nazi. Vrijgelaten Nederlands echtpaar blijft nog even in Jemen. waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cPm B 6 I Woensdag 15 april 2009 P2C BANGKOK - Thailand heeft gisteren een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen ex-premier Thaksin Shinawa- tra, die in ballingschap woont, en dertien andere leiders van de op positie. Jusititie houdt hen verant woordelijk voor de onlusten, waar bij maandag twee doden en 123 ge wonden vielen. De rust in de hoofdstad Bangkok is teruggekeerd. De noodtoestand blijft echter voorlopig van kracht om 'geïsoleerde incidenten' het hoofd te kunnen bieden, aldus pre mier Abhisit Vejjajiva. De betogers, aanhangers van Thak sin, hadden de afgelopen weken vergeefs het aftreden van Abhisit en vervroegde verkiezingen geëist. Thaksin, die in 2006 bij een militai re staatsgreep van het pluche van de macht werd verdreven, is voor al bij arme Thai op het platteland nog erg populair. De Rode Hem den, die massaal de straat opgin gen voor Thaksin, zien de huidige regering als stromannen van het le ger en de elite in Bangkok. Behalve tegen Thaksin, die in Enge land woont sinds zijn vertrek uit Thailand, zijn arrestatiebevelen uit gevaardigd tegen dertien andere oppositieleiders. Zij worden be schuldigd van het houden van ille gale bijeenkomsten, dreigen met geweld, ordeverstoring en het aan zetten tot schenden van de wet. Thaksin, die eerder wegens corrup tie is veroordeeld, kan voor die ver grijpen tot zeven jaar cel krijgen, als hij gepakt wordt. Hij had de af gelopen weken in videoboodschap pen opgeroepen tot 'revolutie', maar maandag tot kalmte ge maand. Drie leiders van de protesten zit ten al vast. Veera Musikapong, Weng Tochirakarn en Nattawut Saikur hadden zich vrijwillig bij Thailand beschuldigt oud-pre- mier Thaksin en dertien opposi tieleiders van het dreigen met ge weld, ordeverstoring en het aan zetten tot schenden van de wet. ZEIST - Ruim veertig procent van de wereldwijde visvangst is bij vangst. Dat stelt het Wereld Na tuur Fonds (WNF) vandaag op ba sis van schattingen van vangsten die niet worden gebruikt of waar voor geen regels zijn opgesteld. Volgens het WNF gaat het jaarlijks om zeker 38 miljoen ton vis. De cij fers staan in een wetenschappelij ke publicatie, die eind april in het tijdschrift Marine Policy verschijnt. Met de publicatie doet de natuur beschermingsorganisatie een voor zet voor een betere definitie van bijvangst. Volgens oude definities bedraagt de bijvangst wereldwijd 7 tot 27 miljoen ton vis. Van veel bijvangst is onder meer sprake bij het vissen op tropische garnalen in Azië. Deze visserij ge beurt met trawlers die hun fijnma zige netten over de bodem slepen en zo alles meenemen wat in de netten komt. Voorheen zetten de vissers de bij vangst overboord, maar door te genvallende garnalenvangsten wordt ook de rest maar aangeland. Hetzelfde gebeurt in de tonijnvisse rij, waar vissers steeds vaker de bij gevangen haaien aanlanden, om dat ze steeds minder tonijn van gen. Gisteren werd ook duidelijk dat Ja panse walvisvaarders minder wal vissen hebben gevangen dan ge pland, omdat zij tijdens hun werk steeds zijn verstoord door natuur beschermers. Volgens het Japanse Visserij Bu reau zijn 679 dwerg vinvissen ge vangen in plaats van de verwachte 935 en maar één vinvis van de ge plande vijftig. Zo meldde de Britse nieuwszender BBC. De verstorin gen zijn volgens het bureau veroor zaakt door de Sea Shepherd Con servation Society. Philips heeft een veiligheidsprobleem vastgesteld dat gevolgen kan hebben voor een aantal Senseo®- koffiezetapparaten die zijn geproduceerd tussen juli (week 27) 2006 en november (week 47) 2008. Per jaar is het risico echter kleiner dan drie op een miljoen. Er is Philips veel aan gelegen het welzijn van zijn consumenten te waarborgen. Daarom heeft Philips besloten de betrokken Senseo®-apparaten terug te roepen en te repareren. De typenummers van de betrokken producten zijn: HD7805, HD78I0, HD78II, HD78I2, HD78I4, HD78I6, HD7820, HD7822, HD7823, HD7824, HD7830, HD7832, HD784I en HD7842 Het potentiële probleem heeft alleen gevolgen voor deze koffiezetapparaten als er sprake is van zware kalkafzetting. Zware kalkafzetting wordt veroorzaakt door het water dat in het koffiezetapparaat wordt gebruikt. Sommige waterbronnen bevatten een hogere kalkconcentratie. Dit kalk kan zich ophopen in de leidingen van het apparaat en daar ketelsteen vormen. In zeldzame gevallen, als er sprake is van extreme ketelsteenvorming EN als het apparaat een elektrische storing vertoont, kan de opbouw van druk tot gevolg hebben dat het apparaat uit elkaar spat, hetgeen kan leiden tot rondvliegende delen, het oplopen .van brandwonden en het blootstellen aan onder spanning staande delen. I) Kijk op de sticker onder uw Senseo®-apparaat; u vindt hier het typenummer (bijv. HD78I0) en de productieweek (bijv. 08363). TiTE HD 7810 /6C IC 230V- 50Hz 1450W Hl C€ Jaar 2008 MsS MADEINPCLAND 08363 1A 'V-i Week36 08363 1A 2) Als het typenummer en de productieweek overeenkomen met een van de hierboven genoemde nummers, ga dan naar de website of bel het hieronder genoemde gratis telefoonnummer om uw product en contactgegevens te registreren en om nadere instructies te ontvangen, waaronder ontkalkingsinstructies. Dank u voor uw medewerking. Wij bieden u onze excuses aan voor enig ongemak dat hierdoor is veroorzaakt. www.senseoreparatie.nl 0800 0230068 de politie gemeld voor verhoor. Het drietal weerspreekt de aan klachten en heeft om vrijlating op borgtocht gevraagd. De beëindiging van het geweldda dige protest lijkt op het eerste ge zicht een overwinning voor Abhi sit. Gisteren gingen veel winkels snel weer open, nadat maandag te levisiebeelden van de ongeregeld heden de wereld waren rondge gaan. Dat kan de schade voor de economisch belangrijke toeris tische sector beperken. Waarne mers waarschuwen echter dat on lusten de kloof hebben verdiept tussen brede lagen van de arme be volking die op de hand van Thak sin zijn enerzijds en de door het le ger gesteunde regering anderzijds. WASHINGTON - Een Amerikaans hof van beroep heeft gisteren op de valreep een halt toegeroepen aan de uitlevering van de van na zi-oorlogsmisdaden verdachte John Demjanjuk. Agenten hadden de 89-jarige Demjanjuk al thuis in de Ameri kaanse staat Ohio opgehaald om hem op het vliegtuig naar Duits land te zetten. Justitie in München wil Demjan juk berechten voor de dood van tienduizenden joden tijdens de Tweede Wereldoorlog. De uit Oekraïne afkomstige Demjanjuk emigreerde in 1951 van uit Duitsland naar de VS. De Duitse justitie beschuldigt de bejaarde van medeplichtigheid aan de moord op zeker 29.000 jo den in het vernietigingskamp Sobi- bor. door Marco van der Zwart en Nicolai Lensen SANAA - Het Diepenveense echt paar dat gisterochtend na een ont voering van twee weken op vrije voeten is gekomen, is van plan om voorlopig nog in Jemen te blijven. Jan Hoogendoorn (54) en zijn echtgenote Heieen Janszen (49) willen eerst vanuit hun Jemeniti- sche woonplaats Ta'izz de al ge plande verhuizing terug naar Ne derland regelen. Vermoedelijk keert het echtpaar begin mei terug naar zijn woning in Diepenveen. Volgens Jan Hoogendoorn zijn hij en zijn vrouw 'uitstekend' behan deld tijdens hun gevangenschap. „Wij hebben het idee dat we die Vertrekdata: di. 14/7, 26/8, 22/9 en 21/10 Ontdek Thailand en Cambodja tijdens deze supervoordelige en complete rondreis! Het is een reis met twee fascinerende gezichten... het ene van het heerlijke Thailand, land van de Eeuwige Glimlach, waar u in Bangkok met één been in het Westen staat en met de andere in het Oosten. Het andere gezicht is van het ongerepte Cambodja, waar het pure Azië te vinden is. Kleine dorpjes, stoffige wegen, eindeloze rijstvelden, een nieuwsgierige bevolking! Hier ontdekt u de tempels van de junglestad Angkor, eens de hoofdstad van het oppermachtige Khmer-rijk. Maak u klaar voor onvergetelijke reisindrukken! Inclusief: vlucht Amsterdam-Bangkok met KLM, excursies met Nederlandssprekende reisleiding, entreegelden in Cambodja, 12 Xo ontbijt en 4 x lunch.Z Zie www.kras.nl/36000 15-daagse vlieg-/rondreis Met gegarandeerd vertrek op 14/7, 26/8 en 21/10! verlaagd!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6