'CDA Hulst slaat plank mis' ÏSSSST spotters verdienen leuk Poortwachtercentrum van start spotten is simpel Veel activiteiten op jubileum van Hulsterloofeest ajobnl ^^ajob nl Van Schaik: cijfers over overname taxicentrale kloppen niet. Nieuwe asfaitlaag voor Groenendijk in Kioosterzande Initiatiefnemers geloven in komst van reïntegratiebureau. 7^_PZC Woensdag 15 april 2009 21 door Eugène Verstraeten HULST - De Hulster CDA-fractie slaat de plank volledig mis over de kosten van de overname van de Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen door het samenwerkingsverband van de drie gemeenten in de streek. CDA-raadslid los van Eek bracht vorige week hem toegespeelde in formatie naar buiten, waaruit zou blijken dat de overname voor de gemeenten niet zonder extra kos ten zal verlopen. Daar klopt vol gens voorzitter Co van Schaik van het samenwerkingsverband Collec tief Vervoer weinig van. Zo is een genoemd bedrag van 270.000 euro aan onbetaalde rekeningen vol gens Van Schaik volledig uit de lucht gegrepen. „Er is een accountantsrapport ge maakt en samen met een finan ciële deskundige zijn alle boeken doorgelopen. Daarin komen geen onbetaalde rekeningen voor." Dat de drie aandeelhouders in de taxicentrale in totaal een winst van ruim 93.000 euro opstrijken, klopt volgens Van Schaik ook niet. „In dat bedrag zit ook de inventa ris van amper een jaar oud die we overnemen. Die hebben zij ook moeten betalen." Daarnaast wordt 50.000 euro aan 'goodwill' betaald, zijnde de winst die de aandeelhouders in drie jaar zouden kunnen boeken. „Dat is bij dergelijke overnametransacties helemaal niet ongebruikelijk", weet Van Schaik. Dat er vorig jaar door de taxibedrijven 700.000 eu ro meer gefactureerd zou zijn dan in een vergelijkbare periode daar voor klinkt Van Schaik 'onbekend' in de oren. „De kosten wijken niet af van wat we dit jaar betalen." Er wordt verder gesproken van een afkoopsom van 30.000 euro De informatie van de Hulster CDA-fractie over de kosten van de overname van de Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen klopt niet, zegt voorzitter Co van Schaik. voor de huur van het huidige pand van de taxicentrale in Philip pine. „Maar dat is alleen als we weggaan en dat is nog lang niet ze ker. Er is een huurcontract van tien jaar, dus als we dat verbreken kost dat uiteraard geld." Dat de drie gemeenten een claim van een kwart miljoen euro boven het hoofd hangt klopt volgens Van Schaik niet. „Dat is een onderlinge ruzie tussen de taxibedrijven. Die liggen met elkaar in de clinch, leg gen beslag op eikaars privébezittin- gen. Daar staat de taxicentrale bui ten. Met de overname willen we dat er rust in het veld komt." Van Schaik gaat morgen in Hulst uitleg geven over de overname van de taxicentrale. TERNEUZEN - De lantaarnpalen in de Westkolkstraat en de Van Bo venstraat in Terneuzen doen het weer. Boze bewoners klaagden gis teren dat ze al anderhalve week zonder verlichting zaten. Maar de eerste storingsmelding be reikte Delta pas op 9 april, meldde een woordvoerder. „Mede door de paasdagen is er nu, op de vijfde dag na de melding, een monteur naartoe. Bij een bovengrondse sto ring is het euvel vaak direct te ver helpen. Bij een ondergrondse sto ring is het soms moeilijker, dan kan het licht later nog eens uitval len en moeten mensen de storing opnieuw melden." Een bewoner van de Westkolkstraat constateer de gistermiddag dat de lantaarnpa len weer werkten. Spot iemand voor één van onze vacatures én jij ontvangt een flinke bonus. tóafc - - a KLOOSTERZANDE - De Groenendijk in Kiooster zande is gisteren gedeeltelijk voorzien van een nieuwe laag asfalt. De werkzaamheden hielden gedeeltelijk verband met de aanleg van het berg- bezinkbassin. Dat is tussen augustus vorig jaar en februari dit jaar gebouwd in de groenstrook naast de Groenendijk. Behalve ter hoogte van het rioolbassin werden ook asfalteringswerkzaam- heden uitgevoerd ter hoogte van huisnummer 134. Vanwege de werkzaamheden was de Groe nendijk gisteren afgesloten voor het verkeer. Van af vandaag is de Grote Markt in Hulst ter hoogte van de gemeentewinkel enkele weken afgesloten voor het verkeer. De bestrating tussen het stad huis en de gemeentewinkel wordt zodanig aange past dat de toegankelijkheid van de panden ver betert en de verbinding tussen beide gebouwen zichtbaarder is. foto Wim Kooyman NIEUW-NAMEN - Voetbalvereniging Hulsterloo maakt zich op voor de 25ste editie van de Hulsterloofees- ten. Vanaf donderdag 21 mei (He melvaartsdag) tot en met zondag 24 mei zijn er in en rondom de feesttent op het sportveld activitei ten. Donderdag wordt om 12.30 uur het spits afgebeten met het Kauterdartstoernooi. 's Avonds is er een optreden van de Vlaamse vedette Sam Gooris. Vrijdag begint met een schieting. Voor de jeugd is er de Jan Pladijskindershow. Bij de 25 Year Avondparty zorgen twee dj's voor de muzikale invul ling. Het zaterdagprogramma gaat om 10.30 uur van start met een vol leybaltoernooi. De formatie Sylver en Anna Grace zijn vanaf 20.30 uur trekpleisters op de feestavond. Zondag wordt afgesloten met een optreden van Nicole en Hugo. Spot iemand voor één van onze vacatures én jij ontvangt een flinke bonus. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Ruim tachtig Zeeuws-Vlaamse bedrijven heb ben interesse getoond om deel te nemen aan een regionaal poort wachtercentrum (PWC). Vertegen woordigers van Zorgsaam, Prosa- no, Werk Vakmanschap en Dethon namen begin dit jaar het initiatief om een arbeidsbemidde lingscentrum voor (zieke) werk zoekenden in Zeeuws-Vlaanderen van de grond te tillen. Op dat ini tiatief kwam volgens woordvoer der John Smael van Zorgsaam 'be hoorlijk wat respons'. Ruim vol doende om donderdag 16 april een oprichtingsbijeenkomst te organi seren in zalencentrum De Brouw- zaele aan de Haarmanweg (oude Deltagebouw) in Terneuzen. Tijdens die bijeenkomst, die be gint om 14.45 uur, zal Arthur Hel ling, oprichter van het eerste poortwachtercentrum in Neder land, in Noord-Holland, en betrok ken bij de oprichting van diverse andere, ingaan op de inrichting van het PWC en de rol van het centrum bij het zoek- en reïntegra- tieproces. Na hem geeft advocaat Peter Pijpe- link tekst en uitleg over de Wet Poortwachter en gaat John Smael in op de Zeeuws-Vlaamse situatie en de rol die een regionaal PWC kan gaan spelen voor zowel werk- NW Een Zeeuws-Vlaams poortwach- tercentrum lijkt een haalbare kaart. De belangstelling bij bedrij ven voor het reïntegratiecen- trum is vrij groot. gevers als werknemers. Ook van de zijde van het UWV wordt nog informatie verstrekt. Smael: „Daar na zullen zich hopelijk zoveel mo gelijk bedrijven als lid aanmelden. Gelet op de interessse voor de op richtingsbijeenkomst denken we toch dat een flink aantal bedrijven de zin van een PWC - zeker in de ze moeilijke tijd - zal onderken nen. Ik zie de toekomst heel posi tief in. Temeer omdat bedrijven uit alle sectoren zich gemeld heb ben. Wat kortgeleden niet lukte, lijkt nu toch een haalbare kaart", aldus Smael.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67