Zorgstichting Tragel 'Berenburcht pas over vijftien jaar slopen' Minister Koenders bij vrijwilligers millenmumbijeenkomst het zonnetje - Zonnebloem m 'Minister Klink heeft in zijn bezuinigingsronde misschien ook nog wat in petto voor de AWBZ en dan moeten wij daar slagvaardig op reageren' Gemeentebelangen wil te grote brede school Oostburg voorkomen. Koninginnedagviering Sas op de tocht Memorial eert duiker Wim Matthijssen Foto Tips na uitzending over woninginbraak Feestelijke opening kinderopvang Biervliet KNRM Breskens tiende op lijst actiefste posten 1 8 I Woensdag 15 april 2009 PZC Z |g|| t*Am. stfèé§gtéj Interim-bestuurder Jan Stelwagen wil met een nieuwe koers het geschonden imago van Tragel oppoetsen. door Frank van Cooten OOSTBURC - Met een dalend aantal leerlingen in het vooruitzicht pleit de fractie van Gemeentebelangen voor een niet al te grote brede school in Oostburg. Fractievoorzit ter William Gijsel geeft het college ter overweging mee alle schoolge bouwen te slopen ten behoeve van de brede school, behalve de openbare basisschool De Beren burcht. Dit gebouw verkeert volgens Gijsel nog in een goede conditie. „Ga pas over tot de sloop van De Beren- SAS VAN CENT - Het Oranjecomité in Sas van Gent zit dringend verle gen om nieuwe bestuurders, rege laars en vrijwilligers. Een aantal vaste krachten houdt het dit jaar na de viering van Koninginnedag voor gezien, waarmee de continuï teit van de festiviteiten in het ge ding komt. Dit jaar heeft het Sasse comité nog een fors programma opgetuigd. Vrijwilligers kunnen zich melden via 0115-452177. TERNEUZEN - Ter nagedachtenis aan brandweerduiker Wim Mat thijssen wordt er zaterdag een Psy- chobilly-Memorial-Fest gehouden in poppodium de Pit in Terneu- zen. Daar treedt onder andere Bat mobile op, een van zijn favoriete bands. Matthijssen kwam vorig jaar om het leven bij het bergen van een auto in -het kanaal. Aan vang: 21.00 uur. Entree: 10 euro. Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 08 april 2009 blijkt, dat t.v.v. Obvion N.V., statutair gevestigd te Eindhoven, kantoorhoudende te Heerlen, aan BJORM GILDE, geboren op 26-06-1979, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een exploot waarin ondermeer de openbare verkoop van de daarin genoemde onroerende zaak wordt aangezegd. Van dit exploot kan B. Gilde een afschrift krijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 ZEEUWSE De Zeeuws-Vlaming reist weke lijks met veel plezier naar Zelzate voor een cursus digitale fotografie. Om zo kundig mogelijk te worden, houdt hij zich braaf aan alle op drachten. Zijn mooiste platen stuurt hij per e-mail voorafgaand aan een sessie alvast door aan de cursusleidster, zodat zij haar oordeel kan vellen. burcht na ongeveer vijftien jaar als er door het teruglopend aantal leerlingen ruimte vrij komt in de brede school. Voordeel is dat de ge meente Sluis geen huur hoeft te betalen voor lege klaslokalen." Directeur Raymond de Jong van de openbare onderwijsstichting Es- calda maakt onderscheid tussen onderwijsinhoudelijke en finan ciële zaken. „In De Berenburcht kan nog goed onderwijs worden gegeven. Ouders zijn tevreden. Aan de andere kant wordt ons be stuur geconfronteerd met grote uit gaven voor onderhoud aan de bin nenkant. Dat kan geen vijftien jaar duren. Financieel en qua huisves ting komt een nieuw schoolge bouw ons dus goed uit." AARDENBURC - Bij de politie zijn meerdere tips binnengekomen naar aanleiding van de uitzending van Opsporing Verzocht waarin gisteravond aandacht werd be steed aan een woninginbraak in Aardenburg. Dat maakte de Zeeuwse politie gis teravond bekend. Volgens de politie zaten er twee bruikbare tips bij 'waarbij zelfs na men werden genoemd'. BIERVLIET - In het gerenoveerde pand aan de Markt in Biervliet wordt vrijdag 17 april het kinder dagverblijf en buitenschoolse op vang van Kinderopvang Zeeuw- sch-Vlaanderen feestelijk geopend. De locatie heeft een complete metarmorfose ondergaan. De in richting is verbeterd en verfraaid en op de eerste verdieping zijn ver schillende ruimtes ingericht voor de buitenschoolse opvang. Belang stellenden kunnen vrijdag tussen 16.30 en 18.30 uur een kijkje ko men nemen. CADZAND - Van alle KNRM-red- dingsstations had Noordland op Neeltje Jans het in 2008 op één sta tion na het drukst. De redders ruk ten 119 keer uit. Alleen de redders in Scheveningen hadden het druk ker, met 132 uitvaarten. Van de 39 stations staat Breskens op de tien de plaats met 75 reddingen. De red ders van Cadzand werden 26 keer opgeroepen, die van Westkapelle 28 keer en Veere 48 keer. Tip? redactie@pzc.nl Vorige week zat hij even in de piep zak. Hij had zijn foto's per onge luk naar iemand anders gemaild. Er volgde meteen een tweede mail- tje naar de verkeerde ontvanger. „Wilt u mijn foto's terugsturenIk heb ze nog nodig." Een medecur sist kon er wel om lachen. „In het vervolg maar weer ouderwets de postduif inzetten?" door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Minister Koenders van Ontwikkelingssamenwerking brengt maandag 20 april een kort werkbezoek aan Terneuzen. De be windsman woont de zitting van de millenniumcommissie bij, die in de Grote Kerk de projectresulta ten over 2008 presenteert. Terneu zen doneerde vorig jaar ongeveer 55.000 euro aan de stichtingen Thi- ru Valagum Farm, Schoolsup- port4Afghanistan, Steun aan kin deren Overzee, Imado, Oikocredit en een project van Yara Sluiskil. Tijdens de zitting maken de organi saties bekend wat zij met het steungeld hebben gedaan. Terneu zen is nu ruim twee jaar millen niumgemeente en ondersteunt in die hoedanigheid projecten ge richt op de uitbanning van armoe de en honger, op het afnemen van kindersterfte en het toegankelijk maken van onderwijs voor jon gens en vooral meisjes. Voor dit jaar hebben negen organisaties zich bij de commissie gemeld voor een steunbijdrage. Volgens voorzit ter Pim-Broekhuysen van de mil lenniumcommissie is het streven van zijn commissie en de gemeen te er op gericht voor gesubsidieer de projecten een breder maat schappelijk draagvlak te vinden. De millenniumbijeenkomst in de Grote Kerk in Terneuzen begint maandag om 15.45 uur. AXEL - Tijdens de jaarlijkse bijeen komst van alle Zonnebloemvrijwil ligers van de afdeling Axel in res taurant Moy Fa worden donder dag 16 april enkele vrijwilligsters in het zonnetje gezet. De dames Frederique Kriek, Corine Hame link en Anita Kesbeke zijn tien jaar vrijwilligster en krijgen een zil veren speldje en een oorkonde uit handen van G. Schuerman van De Zonnebloem regio Kanaalzone Na de huldiging krijgen de vrijwilli gers een buffet aangehoden. Inmid dels kampt dê afdeling Axel van De Zonnebloem nog steeds met een gebrek aan bestuursleden, waaronder een voorzitter en een hoofd bezoekwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64