PZC 17 'Meerdere overtredingen Arbowet' 6$ 9 1 ragen uwg occasion voordeel! ruim 450 auto's onder iraki Dieven pinpas staan op video ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Raadslid Cees Freeke wil opheldering over schikkingsvoorstel. Kinderchampagne, ballonnen en taartenbakwedstrijd bij opening gebouw De Stelle TOT dMslf 2EDITIE INRUILBONUS Woensdag 15 april 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zorgstichting Tragel vaart een nieuwe strategische koers Veel interesse in deelname aan poortwachtercentrum door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Door een schikkings voorstel van 20.000 euro boete te aanvaarden in de kwestie van het dodelijk duikongeval vorig jaar wil de gemeente Terneuzen verbloe men dat ze als werkgever meerde re malen de Arbowet heeft overtre den. Dat is de mening van raadslid Cees Freeke (LCF). Freeke heeft schriftelijke vragen aan het college gesteld waarin hij opheldering verlangt over de gang van zaken. Volgens hem is in de commissie Bestuur en Middelen 'verhullend' gesproken over het schikkingsvoorstel van het Open baar Ministerie. „Alsof er zou zijn 'geschikt', met andere woorden, dat zowel de gemeente als het OM water bij de wijn deed." Freeke wijst er op dat een transac tie een mogelijkheid is om strafver volging voor de rechter te voorko men. „In casu werd meerdere ma len niet voldaan aan wettelijke be palingen waarvan de gemeente, kort gezegd, weet of redelijkerwijs moet weten dat levensgevaar ont staat of te verwachten is. Het niet naleven van deze wettelijke bepa lingen is een misdrijf." Volgens Freeke mag het OM geen transac- tievoorstel doen ('en zeker niet een van 20.000 euro uit de zwaar ste categorie') als er onvoldoende bewijs is. Dan moet volgens hem In de kwestie rond het .dodelijk duikongeval vorig jaar heeft de gemeente Terneuzen meerdere malen de Arbowet overtreden, stelt raadslid Cees Freeke (LCF). de zaak geseponeerd worden. „Dit betekent dus dat er wel degelijk door de gemeente Terneuzen een misdrijf werd gepleegd. Niet door de individuele leden van het brandweerkorps. Dat de gemeente dit misdrijf niet wil erkennen, is niet relevant." Volgens Freeke klinkt het 'erg nobel' dat de ge meente met de schikking voor alle direct en indirect betrokkenen de zaak wil afronden en wil voorko men dat deze emotioneel beladen zaak nog lange tijd voortsleept. „Alsof deze mensen, die nota be ne geen enkel strafbaar feit begin gen, nu door de gemeente voor vervolging worden behoed. Naar mijn mening veegt het hoofd van de brandweer veeleer zijn eigen straatje schoon. Als u geen strafba re feiten wilt erkennen moet u ka rakter tonen en de zaak voor de rechter brengen", aldus het raads lid. „Maar ik stel dat u ook wel aan voelt dat de rechter op zijn slofjes tot een bewezenverklaring komt en een boete van 22.500 euro zal vonnissen." Freeke wil van B en W de 'werkelijke redenen' weten waarom de gemeente de zaak niet laat voorkomen. TERNEUZEN - Scholieren, leerkrachten en 13-jarige Ivan mochten als jongste en oudste ouders proostten gisteren op het nieuwe ge- leerling de school met een gouden sleutel bouw van. de Terneuzense christelijke basis- openen. Kinderchampagne, ballonnen en een school De Stelle. De 4-jarige Batuhan en de taartenbakwedstrijd voor juffen en moeders maakten het echt feest, maar klaar is het com- peuterspeelzaal De Salamandertjes, kinderop- plex aan de Wagnerhof nog niet. Het oude vang Juultje en het consultatiebureau een schoolgebouw moet nog tegen de vlakte om plek vinden. Over een jaar staat er een brede ruimte te creëren voor een vleugel waarin school aan de Wagnerhof. foto Wim Kooyman KOOPAVOND donderdag 16 april 14:00u - 21:00u KOOPAVOND vrijdag 1 7 april 1 4:00u - 21:00u LAATSTE KANS! zaterdag 18 april 10:00u - 1 7:00u Showlocatie: ZEELANDHALLEN - NOBELWEG 6 GOES (industrieterrein Poel II) AARDENBURC - De personen die met een tijdens een inbraak op 31 januari in Aardenburg buitgemaak te pinpas geld pinden in Schoon- dijke, Axel en Venlo staan op vi deo. De beelden worden van avond uitgezonden in het tv-pro- gramma Opsporing Verzocht, om 21.45 uur op Nederland 1. De poli tie hoopt dat kijkers de pinners herkennen. Ook zijn beelden van de pinners te zien op de site van de politie Zeeland, www.poli- tie.nl/zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63