Kwart eeuw grensoverschrijdende Meikermismarkt markt a3 De grensoverschrijdende Mei kermismarkt heeft op zon dag 3 mei 2009 een speciaal tintje. De Werkgroep Internationale Mei kermismarkt Koewacht organi seert namelijk de 25e uitgave van deze open luchtmarkt. Per tradi tie wordt de Meikermismarkt ge houden in Koewacht, zowel in het Nederlandse als het Vlaamse deel van deze grensplaats. door Henk van de Voorde AXEL - De markt wordt tijdens deze zilveren editie om 10.30 uur officieel geopend door Commissaris van de Koningin Karla Peijs van de provin cie Zeeland in combinatie met haar ambtgenoot Herman Balthazar, Gou verneur des Konings van Oost-Vlaan- deren. Gastheer is dit jaar burgemees ter Filip Marin van de gemeente Moerbeke, waaronder Koewacht (B) valt. Er nemen ruim driehonderd marktkramers deel aan de Meikermis markt, die van heinde en verre naar Koewacht komen. Samen met de le den van de middenstandsvereniging Koewacht (Wiveko) zullen ze vanaf 09.30 tot 18.00 uur hun waren aan prijzen. Het internationaal standwer kersconcours geeft traditiegtrouw extra kleur aan de Meikermismarkt. Er is een speciale jubileumactie: bij el ke aankoop ontvangt men een bewijs waarmee men meedingt naar één van de 25 bootreizen voor twee personen op de Westerschelde op Tweede Pinksterdag (1 juni). De Meikermis markt is een toeristische happening van formaat met een goede mix van handel en entertainment. Zo zijn er optredens van de harmonie EMM, de Volksdansgroep 'Havanaguila' en line- dancegroep 'de Three Country Dan cers'. Belangenvereniging Wim Westveer (65) is vier decennia marktkoopman geweest en sinds hal verwege de jaren negentig voorzitter van de afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel (CVAH). Het is de brancheorganisatie waarin de markt- rivier- en straathandelaren van Nederland verenigd zijn. Ze wer ken gezamenlijk aan een marktsituatie die gericht is op de toekomst. De in 1-921 opgerichte belangenvereniging is landelijk opgedeeld in 38 afdelin gen. De CVAH is voor de leden een betrouwbaar aanspreekpunt en daar naast een prima spreekbuis richting de overheid. Zo is deze werkgeversorga nisatie voor de gemeenten een profes sionele partner in het kader van (her) inrichten van marktterreinen, regelge ving, het opstellen van marktverorde- ningen en dergelijke. Ook instanties als de Sociaal Economische Raad, de Kamers van Koophandel en de be- drijfs- en productschappen zien de CVAH als een adviesorgaan met auto riteit. ,,De kracht van onze organisa tie ligt bij de ambulante ondernemers van Nederland die het belang van sa menwerking inzien. De markt is ei-' genlijk een groot warenhuis in de open lucht. Een markt is om te zoe ken en prijs-kwaliteitvergelijkingen te maken. Mijn vrouw en ik hebben veertig jaar met veel enthousiasme en plezier op de markt gestaan. Het was onze lust en ons leven. Het voordeel van de markt is datje elkaar persoon lijk tegenkomt. De contacten met klanten en collega's vonden we het mooiste van het vak", aldus Wim Westveer. Vrije contact Het ondernemersechtpaar, woonach tig in Wolphaartsdijk, heeft enkele ja ren geleden hun Groente en Fruithan del overgedragen aan hun medewerk ster Miriam Boogmans-Davïd uit Overslag. „Wc zijn blij dat ons be drijf bij Miriam in goede handen bleef, mede doordat ze eerst vijf jaar ervaring had opgedaan. Mijn vader komt uit Groningen, mijn moeder uit Goes, maar mijn hart ligt bij Zeeuws-Vlaanderen. De omgang met de mensen, het vrije contact: het klikt gewoon. We zijn er volledig ingebur gerd. Daarnaast is Zeeuws-Vlaande- ren een geweldig mooife streek, gele gen tegen de Belgische grens." Wim en zijn echtgenote Betsie waren elke maandag en donderdag present op de markt in Hulst en op zaterdag was de weekmarkt in Axel vaste prik. Naast voorman van de CVAH is Westveer ook bestuurslid van de ondernemers vereniging Axclusief uit Axel. Tijdens de jaarlijkse Monumentendag, op de tweede zaterdag van september, wordt in Axel de Oude Ambachten-^ markt gehouden. De deelnemers aan de oude ambachten komen uit alle windstreken en geven diverse demon straties.: palingroken, stoelenmatten, bezembinden, mandenvlechten, bab belaars bakken, koperslagen, houtsnij den, klompenmaken, smeden. Als voormalig aardappelhandelaar is Wim Westveer weer als piepersjasser van de partij. In het centrum van Hulst is er op Tweede Pinksterdag (maandag 1 juni) weer de enerverende Reynaertjaar- markt. In de gemeente Sluis start aan de kust in Cadzand-Bad op maandag 30 juni weer de seizoensmarkt. Deze markt heeft veel aantrekkingskracht in de regio, met name dankzij de vele vakantiegangers die vertoeven op de diverse campings en vakantieparken in de streek. De laatste seizoensmarkt in Cadzand-Bad is op maandag 1 sep tember. Wim Westveer, aan het piepers jassen op de Oude Ambachten markt in Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59