Secretaresse: een prachtig beroep secretaressedag 15 Secretaresses worden vaak ondergewaardeerd. Ze werken achter de schermen, regelen alles voor hun baas, ontvangen klanten, zorgen dat de agenda van hun baas klopt en niet zelden corrigeren ze hun fouten. Kortom, een baas kan niet zonder een goede secretaresse. Om dat de bazen en hun klanten eens fijntjes onder de neus te wrijven, is er de secretaressedag. Een jaarlijks terugkerende dag die in Europa ge houden wordt op de derde donderdag in april. Secretaresses krijgen dan veelal een bloemetje van hun attente baas. Secretaressedag is een van oorsprong Amerikaans bedenksel. Het is op 20 april 1989 in Nederland geïntroduceerd door Secretaresse Ma Naam: Patricia van der Muren. Bedrijf: Van der Sande Makelaars in Breda. Functie: Office manager. Hoe lang zit u bij dit bedrijf? 8 jaar. Wat vindt u zo prettig aan uw baan? Het is een leuke regelfunctie in een dyna mische branche. Aan welke eisen moet een goede secretaresse voldoen? Het is afhankelijk van de inhoud van de functie maar in ieder geval dient een secre taresse organisatorisch sterk, zelfstandig, accuraat en sociaal vaardig te zijn. Kunt u goed met uw baas opschieten? Ja, gelukkig wel! Krijgt u wel eens een bloemetje van hem of haar? Bloemen niet zo vaak maar hij laat wel merken dat hij mijn werk waardeert. Secretaressedag: ja of nee? Nee, dan zou er voor iedere functie een speciale dag moeten zijn maar het is deson danks wel leuk erm in het zonnetje gezet te worden! - Naam: Nancy van Buynder. Bedrijf: DRV Accountants en Belastingadviseurs, Joulehof 10 Bergen op Zoom. Functie: Secretaresse. Hoe lang zit u bij dit bedrijf? gazine, het huidige Management Sup port Magazine, Starjob, Secretaresse Uitzendbureau (het huidige Starjob the secretary network), Schoevers, Fleurop en Bloemenbureau Holland. Het heette toen Secretary's Day. Sinds 22 maart 2000, dus 9 jaar. Wat vindt u zo prettig aan uw baan? Dat het erg afwisselend is. Aan welke eisen moet een goede secretaresse voldoen? Een goede secretaresse moet zelfstandig, flexibel, secuur en representatief zijn. Kunt u goed met uw baas opschieten? Ja, net als met de rest van mijn collega's. Krijgt u wel eens een bloemetje van hem of haar? Het werk wordt inderdaad goed gewaar deerd. Wij krijgen met regelmaat een schouderklopje voor onze inzet. Secretaressedag: ja of nee? Ja. Voorheen kregen wc altijd een bloeme tje, en vorig jaar werd er zelfs een "secreta ressedag" georganiseerd voor alle secretares ses van DR V.s-Middags werden er work shops gegeven, en 's-avonds gingen we ge zellig met z'n allen eten. Ook dit jaar staat er weer van alles op de planning. Naam: Ella Vink/Nuray van der Heijden-Öz- gan. Bedrijf: Rabobank Walcheren /Noord- Beveland. Functie: Dlrectiesecretaresses Hoe lang zit u bij dit bedrijf? 3,5 jaar/5,5 jaar. Wat vindt u zo prettig aan uw baan? Onze werkzaamheden zijn heel divers. We zijn betrokken bij de gehele bank, niet alleen bij één afdeling. Daarnaast is onze omgang met de collega's goed en heerst er een prettige sfeer binnen de bank. Aan welke eisen moet een goede secretaresse voldoen? Een goede secretaresse moet verschillende ballen tegelijk in de lucht kunnen houden. Ze moet. onder andere flexibel, stressbesten dig, creatief en accuraat zijn. Verder zijn integer zijii en sociaal zijn belangrijk. Kunt u goed met uw baas opschieten? Er is wederzijds begrip en respect voor el kaar. De communicatie is tweerichtingsver keer. We weten precies wat we aan elkaar hebben en daarnaast is gelukkig voldoende De bedoeling van het jaarlijkse evene ment was om de secretaresse in het zonnetje te zetten, stil te staan bij zijn/haar toegevoegde waarde voor de organisatie en om het imago van het secretaressevak te verbeteren. ruimte voor humor. Krijgt u wel eens een bloemetje van hem of haar? We krijgen wel eens een bloemetje, maar waardering zit niet alleen daar in. Een schouderklopje of een luisterend oor, op het juiste moment is vaak belangrijker dan een bos bloemen. Secretaressedag: ja of nee? Ja, omdat het leuk is om in het zonnetje gezet te worden, maar ook nee, omdat niet iedere functie een speciale dag in het jaar heeft. Naam: Anita van Osta. Bedrijf: HaansoBeijsens Advocaten en Notarissen in Roosendaal. Functie: Senior secretaresse. Hoe lang zit u bij dit bedrijf? Sinds 1 april 1998 werk ik met veel ple zier voor de advocatuur van HaansoBeij sens Advocaten en Notarissen te Roosen daal. Dat is inmiddels dus 11 jaar. Wat vindt u zo prettig aan uw baan? Er heerst een prettige informele sfeer, zo wel ten aanzien van leidinggevenden als ten aanzien van collega's. Naast de vaste dagelijkse werkzaamheden is geen enkele dag hetzelfde. Ik werk voor twee advocaten. Mr H. van Asselt heeft zich toegelegd op het strafrecht en mr A. Oomen op het ondernemings recht. Dit zijn twee totaal verschillende praktijken die zeker voor de nodige afwis seling zorgen. Aan welke eisen moet een goede secretaresse voldoen? Een goede secretaresse is integer en accu- raai. Tevens moet ze flexibel zijn en prio riteiten kunnen stellen. Ook dient ze te be schikken over goede communicatieve vaar digheden. Een secretaresse is toch in veel gevallen het eerste aanspreekpunt voor een cliënt. Verder heeft een goede secretaresse het vermogen zich in de situatie van de cliënt te kunnen inleven en is ze sterk be trokken bij haar werkzaamheden. Kunt u goed met uw baas opschieten? Ik werk voor twee advocaten en met allebei Daarbij richtten de organisatoren zich op de managers en secretaresse zelf. De populariteit van de secretaressedag wisselt nog sterk. Zo blijkt uit onderzoek dat driekwart van de secretaresses het belangrijk vindt om waardering te krijgen voor hun werk, maar dan liever niet gefor ceerd op een vastgestelde dag. Bij de baas is het begrip secretaressedag nog lang niet altijd gemeengoed. Bijna de helft van de Nederlandse ba kan ik goed overweg. Meestal voelen we eikaars stemming wel aan. We werken al 8 jaar in deze samenstelling. Aan een en kel woord of gezichtsuitdrukking hebben we vaak al genoeg. Ik kan alles met ze be spreken. Krijgt u wel eens een bloemetje van hem of haar? Mijn bazen trakteren me wel eens op een bloemetje of een lekker geurtje, maar spre ken hun waardering voor mijn werk ook re gelmatig uit. Een figuurlijk schouderklopje op zijn tijd geeft je natuurlijk ook het ge voel gewaardeerd te worden. Secretaressedag: ja of nee? Secretaressedag: ja! Iedere secretaresse ver dient liet zeker om eens per jaar in het zonnetje gezet te worden voor haar inzet. Naam: Christel Clarijs-Mulders. Bedrijf: DR V Accountants en Belastingadviseurs Stationspark 51Goes. Functie: Secretaresse Raad van Bestuur. Hoe lang zit u bij dit bedrijf? Bijna 2 jaar. Wat vindt u zo prettig aan uw baan? Ik heb in mijn baan veel zelfstandigheid en verantwoording. Daarnaast is het werk erg afwisselend. Aan welke eisen moet een goede secretaresse voldoen? Een goede secretaresse is een representatie ve, accurate en discrete persoonlijkheid die dienstverlening hoog in het vaandel heeft staan. Kunt u goed met uw baas opschieten? Ja. •Krijgt u wel eens een bloemetje van hem of haar? Mijn baas en collega's hebben veel waarde ring voor ivat ik doe. Ik heb inderdaad wei- eens bloemen gehad. Secretaressedag: ja of nee? De manier waarop DRV Accountants en belastingadviseurs invulling geeft aan de se cretaressedag is erg leuk. Ik vind een secretaressedag niet noodzake lijk. Het feit dat je slechts 1 specifieke be roepsgroep die dag in het zonnetje zet zen vergeet de secretaressedag. Geluk kig voor de vergeten werkneemsters koopt een kwart daarvan nog dezelf de of de volgende dag alsnog een bloe metje, met hun welgemeende excu ses. Ter -gelegenheid van secretaressedag zetten wij een aantal secretaresses in het zonnetje. Bloemen hebben we niet, wel een fotograaf die ze portret teerde. vind ik niet correct tegenover mijn colle ga's. Zij werken minstens net zo hard als ik. Zij verdienen daarvoor ook waardering en dank. Naam: José Oomen - de Boom. Bedrijf: DTZ Zadelho f aan de Claudius Prinsen laan 148 te Breda. Functie: Office manager. Hoe lang zit u bij dit bedrijf? Bijna 11 jaar. Wat vindt u zo prettig aan uw baan? Het is een hectische, commerciële, dienst verlenende organisatie die mij veel afwisse ling biedt. Wc hebben te maken met huur/verhuur, koop/verkoop, taxeren en beleggen van bedrijfsmatig onroerend goed, zowel kleinschalig als groot, nationaal en internationaal. Als office manager ben ik de schakel tus sen directie en back-office, een spin in het web. We hebben een heel enthousiast team, er is respect voor elkaar. We hebben al een aantal 'kantooruitjes' achter de rug, de lol die we dan met elkaar hebben. Echt super! Aan welke eisen moet een goede secretaresse voldoen? Je moet flexibel zijn, over een goede portie organisatietalent beschikken, over markt kennis beschikken, vooruit kunnen den ken en ik vind humor ook heel belangrijk. Kunt u goed met uw baas opschieten? Ja, zolang ik bij DTZ werk, werk ik met Léon (de Uibel, adjunct-directeur). We hebben inmiddels aan een half woord ge noeg. Krijgt u wel eens een bloemetje van hem of haar? Ik krijg waardering genoeg. Gelukkig zijn we heel direct naar elkaar in het uiten van ge- of ongenoegen. Dat is een prima basis voor onze samenwerking. Secretaressedag: ja of nee? Nee, vind ik niet nodig. Er wordt door ie dereen hard gewerkt. (Maar het blijft wel erg leuk dat de makelaars ons toch ieder jaar weer met iets heel origineels weten te verrassen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55