Zoek je draai in de metaal Economische recessie en dan toch nog investeren in opleiding en training? ondernemen doe je samen «infotorial _jL wB De media staan er bol van, het kabinet is al weken bezig om een geschikt plan van aanpak op te stellen, bedrijven vragen arbeidstijd verkorting aan, bonussen staan zwaar ter discussie, de recessie is het onderwerp van gesprek. Een mooie oude wijze uitdrukking luidt: als we in zwaar weer terecht komen moeten we de tering naar de nering zetten. Hoe verhoudt zich dit dan met de titel van dit artikel? Wat je wel vaker ziet in perioden waarin het met onze economie wat slechter gaat, is dat er vrij snel wordt gekort op opleidingsbudgetten. Onder het motto: opleiding en training zijn nu even een luxe artikel en daar zetten we een stop op. In mijn inmiddels lange loopbaan binnen het terrein van opleiding, scholing en training heb ik dit al her haalde malen meegemaakt. Zodra de markt zich dan weer herstelt, komen er weer budgetten beschikbaar. Betekent wel dat er soms maanden niet echt aan persoonlijke ontwikkeling wordt gedaan. Het lijkt erg voor de hand liggend deze benadering. Toch wil ik er graag enkele kanttekeningen bij plaatsen. In de eerste plaats voor bedrijven die aanspraken maken op arbeidsduur verkorting. Ze krijgen hier voor pas toestemming als de niet productieve uren worden benut voor scholing. Eindelijk is er wat tijd beschikbaar om jezelf verder te ontwikkelen. Het is een prima zaak om de ruimte die er door die arbeids duurverkorting ontstaat te benutten voor klein- en groot onderhoud, lees hier: korte of wat zwaardere opleidingen of trainingen. Het vraagt natuurlijk wel om een planmatige aanpak. In de tweede plaats is het voor bedrijven die even pas op de plaats moeten maken waarschijnlijk een goed moment om deze "dip" fase te overbruggen door hun medewerkers in het kader van hun Persoonlijke Ont- wikkelings Plannen (POP's) wat eerder dan misschiert gepland stond te iaten werken aan hun verdere per soonlijke ontwikkeling. Het is een goede investering in je medewerkers. Het is motiverend en het voor komt dat mensen min of meer bij de pakken neer gaan zitten. De zogenaamde "even bukken, het waait wel weer over" mentaliteit. Als de tijden weer beter worden zijn de medewerkers er weer helemaal klaar voor en waarschijnlijk zelfs beter toegerust dan voor de recessie. Alle reden dus om niet meteen het mes te zetten in uw opleidingsbudget. 0113 25 66 00 of kijk op www.ondernemendoejesamen.nl Burgmetaal uit Waterlandkerkje is allround specialist op het ge bied van metaalbewerking en ma chinebouw. Een innovatief bedrijf met een duidelijke visie: een goed product en tevreden klanten! Burg metaal heeft altijd plaats voor ambi tieuze technici die hun draai zoeken in de metaal. door Loes van der Hoeven WATERLANDKERKJE - Efficiency staat bij directeur Piet van Burg voorop: "LBO-ers en MBO-ers met teamspirit die carrière in de metaal willen maken en ronduit vakwerk willen leveren, horen bij Burgmetaal! Wij verzorgen totaalprojec ten vanaf het ontwerp tot en met de montage en service voor de landbouw, levensmiddelen- en visverwerkende in dustrie, jachtbouw en de (petro)chemie. Of het nu gaat om innovatieve nieuwe producten, productieverbetering van be staande machines of de vervaardiging van vervangingsonderdelen, wij gaan elke uit daging aan en bedenken zelfs voor de meest complexe vraagstukken een oplos sing. Metaalbewerking Op het gebied, van draaien en frezen is Burgmetaal een vooraanstaande Zeeuws- Vlaamse speler. Naast het standaardwerk wordt speciaal 3D draai- en freeswerk uit- gevoerd in rvs, staal, aluminium, titanium en brons, maar ook in kunststof. De nieuwste CNC-machines verwerken kleine en (middel)grote aantallen. Om de cyclustijd van complexe werkstukken te Klein Brabant 40, 4508 NG Watelandkerkje T 0117 45 53 39 F 0117 45 32 91 E: info@burgmetaal.nl I: www.burgmetaal.nl verkorten, is een vijfassige freesmachine aangeschaft, die dankzij de bijpassende beladingrobot 24 uur per etmaal produ ceert. Eind 2009 volgt een tweede, met een nog groter bereik. Werken bij Burg metaal betekent dus: werken met het nieuwste van het nieuwste! Machinebouw Piet van Burg: "Bij ons ligt de oplossing tot productieverbetering: van het verhel pen van kleine haperingen, het vervangen van slijtdelen door duurzamer materiaal tot een nieuwe machine die de gezond heid van de medewerkers ten goede komt en het financiële resultaat verbetert. Voor de voedingsmiddelenindustrie hebben wij bijvoorbeeld een machine voor het op bergen van industriële messen gereali seerd, een transportband met barcodering, een doseemnit en een liftsysteem voor het verwisselen van format tubes." De jeugd heeft de toekomst Burgmetaal is erkend leerbedrijf. LBO-ers en MBO-ers worden in twee jaar tijd op geleid tot technisch vakman. Het volgen van allerlei praktijkgerichte vervolgcur sussen behoort tot de mogelijkheden In middels zijn veel stages uitgemond in vas te contracten. Naast een goed salaris en reiskostenvergoeding is een bijdrage in. eventuele verhuiskosten bespreekbaar. De jeugd heeft de toekomst. Burgmetaal ook! "Onze orderportefeuille is gevuld, wij ontwikkelen voortdurend nieuwe pro ducten die voordeel opleveren voor onze klanten en investeren in de nieuwste me taalbewerkingmachines. Ondanks onze constante groei willen wij het prachtige polderlandschap behouden. Dat kan met een grotere jas waarin wij alles wat niet groen is en buiten staat, aan het oog van de voorbijganger kunnen onttrekken", besluit Piet van Burg. Wilt u meer weten wat we voor u kunnen betekenen, bel dan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54