Jobfair versterkt draagkracht Ondernemers opgelet: Rabobank biedt meer tijd voor passie! ruim baan column De tijd is nu rijp... •^crèdion Rabobank Hoe? Bel (0113) 25 3311 Ondernemend in krediet voor ondernemers Credton. Piet He - straat 2 b. 4461 Gl Goes, e-roaif 2eeiar.d^creaion-n! 1 I www.credion.nl Foto: duofoto tal openstaande vacatures, zullen er over een aantal jaren zeer veel arbeids plaatsen moeten worden ingevuld we gens uittredende 'babyboomers'. De beurs promoot grensoverschrijdende tewerkstelling in de grensstreek van Nederland (Zeeland) met België (West- Oost-Vlaanderen). Naast de eigenlijke banenmarkt werden ook infosessies georganiseerd over wonen in Nederland, werken in Bel gië en vice versa. Voorafgaand aan de eigenlijke banenmarkt was er een symposium over het competentieden- ken in Nederland en Vlaanderen. „Voor mij 'hier is het makkelijk ge zegd, maar de ondernemers moeten het doen. En gelukkig zijn die er ook. Daarom verdienen die onderne mers die ondanks alle misère resoluut kiezen om te investeren (ook in men sen) onze steun en die van de over heid. EURES Scheldemond is een grens overschrijdend partnerschap, waarin de publieke arbeidsvoorzieningsdien sten UWV Werkbedrijf en VDAB, sa men met werkgevers- en werknemer sorganisaties en de betrokken provin cies in de Scheldemondregio de mobi liteit van werk en werknemers probe ren te bevorderen. „We doen dat door het verstrekken van informatie en advies, het organiseren van een ronde tafeloverleg, het inrichten van helpdesks voor werknemers en werk gevers, jobbeurzen en symposia en vormingssessies voor adviseurs van de arbeidsvoorzieningsdiensten. We doen dat meer en meer via een geïnte greerde aanpak van activiteiten. Daar door sorteren alle maatregelen afzon derlijk meer effect en zijn ze beter op elkaar afgestemd. EURES Schelde mond wil daarnaast ook de instanties die in de Scheldemondregio met grensoverschrijdende arbeidsmarktza ken en aanverwante zaken bezig zijn bijeenbrengén om zaken te coördine ren en er daardoor voor te zorgen dat de maatregelen in gezamenlijkheid meer en sneller effect sorteren.- Daar om brengen we partijen bij elkaar. Daarom voerden we onlangs ook overleg met de Scheldemondraad om te kijken of we de" zaken die EURES Scheldemond aandraagt via die Raad een breder en vooral steviger draag vlak mee kunnen geven. Het vacatureaanbod van Zeeuws Vlaanderen tijdens Jobfair. Werkgevers uit Zeeland en Vlaanderen presenteerden onlangs hun vacatureaanbod op de grensoverschrijdende banenbeurs in ToverSluis te Sluis. Ondanks de sombere economische vooruitzich ten hadden een vijfhonderdtal (potentiële) werknemers en werkgevers zich de moeite getroost om de banenmarkt bij te wonen. „De organi satie was in handen van het partnership EURES Scheldemond in sa menwerking met de gemeente Sluis. door Henk van de Voorde KNOKKE - „Bij een jobfair, gaat het er om vraag en aanbod van jobs in zichtelijk te maken en op een hele praktische manier bij elkaar te breng en. In tijden van hoogconjunctuur is dat een dankbare aangelegenheid: werkgevers staan dan vaak te dringen om te zien wat er op een jobfair alle maal in de aanbieding is. Werkne mers stappen vaak met een lachend gezicht naar buiten, want ze hebben de baan die ze zochten op een heel soepele manier gevonden. Op dit mo ment is er helaas geen sprake van hoogconjunctuur, maar van een som bere economische actualiteit, door menigeen bestempeld als de ernstigste crisis sinds de twintiger jaren van de vorige eeuw. En dat hebben we ook gemerkt bij het organiseren van deze beurs. De bedrijvigheid loopt nog steeds verder terug. Maar we moeten ook in deze tijden door. Niet stil staan, niet alles uit de handen laten vallen, niet doemdenken dus", zegt voorzitter Hans de Jonge van Eures Scheldemond. Doelstelling van de beurs is de gepas te kandidaat vinden voor een open staande vacature. Het (dreigende) te kort aan geschikt personeel remt het groeipotentieel van bedrijven af en kost veel tijd en energie. Hoewel het momenteel wel meevalt met het aan- Ondernemen betekent kansen zien. Een passie hebben en proberen hiernaar te leven. Eigenlijk kun je stellen dat ondernemen onlosmakelijk is verbonden met het tonen van lef. Immers, een ondernemer geeft veelal de zekerheid van loondienst op voor een meer onzeker bestaan waarbij de 'eigen broek moet worden opgehouden'. De onzekerheid van het slagen van de onderneming met de daarbij behorende verantwoordelijkheden, kosten en inkomsten. Dat is best eng, die onzekerheid. Vooral omdat je vooraf niet weet welke hobbels je onderweg tegenkomt, hoe je deze kunt ontwijken, of - als ontwijken geen mogelijkheid is - je ze zo rustig mogelijk kunt nemen. Deze onzekerheid kan in de weg staan van hetgeen je eigenlijk wilt doen: je passie nastreven, lef to nen. Eigenlijk heb je als ondernemer een soort navigator nodig. Iets of iemand die met je meedenkt, de hobbels al eerder gezien heeft, je hierop kan voorberei den en je er rustig langs loodst. Een advies kan uitbrengen over al die zaken die nu eenmaal bij het ondernemen horen jmaar waarschijnlijk niets met jouw passie te maken hebben. Dat kan een hoop uitzoekwerk en zorgen schelen, wat betekent datje meer tijd overhoudt voor jouw passie. Want daar-gaat het immers om. Je bent ondernemer, met passie voor je vak. Jouw gedreven heid ligt daar en moet niet geremd worden door alle bijkomende zaken. Die wil je uit handen kunnen geven aan een betrouwbare ervaren partij. Rabobank als jouw navigator dus. Wij hebben niet voor niets een kompas in ons logo. We helpen je graag bij het uitstippelen van de voor jou optimale route. Of het nu gaat om het formuleren van een businessplan, het regelen van je financiële zaken, het in kaart brengen van mogelijke risico's, en het af dekken ervan. Rabobank staat voor je klaar en navigeert voor jou, zodat jij je op je passie kunt concentreren. Klinkt dat goed in je oren? Dan moet ons all-finance principe je helemaal aan spreken. In één gesprek doorlopen we alle aspecten op financieel gebied waarmee je als ondernemer te maken krijgt. Zelfs je verzekeringspakket rege len we in dat ene gesprek. Met trots kunnen we namelijk een nieuw product aanbieden: Interpolis ZekerVanJeZaak®. Met Interpolis ZekerVanJeZaak® bepaal je zelf wat verzekerd is en wat niet. Het is een verzekering met de ruimste dekking van Nederland, waardoor je zeker weet dat je niet voor onaangename financiële verrassingen komt te staan. Die je zo min mogelijk tijd kost en vanzelf met je meegroeit. En waar je ook zo weer vanaf kunt als je dat wilt. Een verzekering waarmee we je snel en makkelijk door de verzekeringswereld kunnen navigeren. Het is speciaal ont wikkeld voor de kleinere ondernemer. De ondernemer die (nog) niet beschikt over een juridische afdeling, een financiële afdeling, én een afdeling facilitaire zaken. Maar die alles zelf moet regelen en daarbij wel wat hulp kan gebrui ken. Een ondernemer die zijn tijd aan zijn passie wil besteden en in één keer de overige zaken wil kunnen regelen. Wij zijn erg enthousiast over ons all-finance principe en ons nieuwe product. Maar we horen graag of jij net zo enthousiast bent. We hopen daarom datje binnenkort langskomt met jouw businessplan. Wij laten dan zien hoe we kun nen helpen met navigeren. Hoe we het jou zo makkelijk mogelijk kunnen ma ken door alles in één keer goed te regelen en zo de tijd voor jou tijd te kun nen creëren voor waar het allemaal om draait: jouw passie. Hebben wij alles te bieden waar jij behoefte aan hebt? Kom langs en bepaal het zelf. t Tot ziens? De Rabobank verzorgt periodiek een rubriek in de Ondernemer. Caro Dehulsters, Manager Bedrijven Rabobank Huist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43