Sport PZC 29 Saint Guus glorieert na spektakelstuk 32 en 33 31 Chelsea verder in Champions League na 4-4 tegen Liverpool. Arjan Human vertrekt naar Barendrecht Safin brengt Hewitt weer terug op aarde Hans Erkens weg bij Fortuna Sittard Casper de sterkste in Parijs-Camembert Dammer Boomstra moet koppositie delen Minderhoud naar wereldbekerfinale dressuur in Las Vegas Delta/Frans Bevers roemloos ten onder in de play-offs Woensdag 15 april 2009 Tip? sport@pzc.nl door Roel Wiche LONDEN - Als een magiër die met zijn toverstaf alles in 24-karaats goud laat veranderen, trekt Guus Hiddink verder op zijn verove ringstocht over de wereld. Het nieuwe elan waarmee hij in record tijd van Chelsea weer een zelfbe wust topteam maakte, betaalde zich gisteren uit op een meeslepen de avond in Londen. Met een in drukwekkende inhaalrace werd het .ontketende Liverpool aan de teugels gehouden (4-4) en de poort naar de halve finale van de Champions League open gebeukt. Het kan niet anders of ook Saint Guus, alias De Tsaar, moet giste ren hét gevoel hebben gehad dat hij zo'n memorabele avond zelden meer zal beleven. Alle bespiegelin gen over het machinale karakter van het huidige topvoetbal, waarin de attractiviteit ondergeschikt zou zijn aan de perfectie, konden giste ren volledig overboord. Chelsea-Li verpool was vanaf de eerste mi nuut een zinderende klassieker tus sen twee ploegen die met een leeu wenhart streden. Alsof er 22 straat voetballers om de hegemonie van de buurt vochten, betoverd door de passie die voetbal heet. De tv-kijkers over heel de wereld moe ten binnen negentig minuten ver geten zijn hoe zouteloos en voor spelbaar de voorrondes van de Champions League waren ge weest. Met een gevoel van onaantastbaar heid zal Guus Hiddink de catacom ben zijn binnenlopen, op weg naar een nieuwe mijlpaal in zijn toch al indrukwekkende carrière. Na Zuid-Korea, Australië en Rus land lijkt binnenkort ook de baker mat van het voetbal, Engeland, aan zijn voeten te liggen. Met zijn people's management en perfecte gevoel voor sfeer en hiërarchie in een groot voetbalbastion wekte hij Chelsea weer tot leven. Drogba, Alex, Lampard, en noem alle vedet ten maar op:niemand die nog met een vormcrisis worstelt en dat in apotheose waarin alle prijzen verdeeld gaan worden. Zowel de Engelse titel als de Champions Lea gue kunnen nog gewonnen wor den door de ploeg die nog niet zo lang geleden bijna knock-out in de touwen hing. Nog geen half uur had Liverpool, de ploeg die gisteren al zo vaak uit schier uitzichtloze positie terug kwam, nodig om de prestigestrijd tussen de twee Engelse grootmach ten onder 220 volt te zetten. Eerst schoot Fabio Aurelio met een even sluwe als bizarre vrije trap nieuwe hoop in de harten van de Liver- pool-fans, met dank aan de be roerd opgestelde Chelsea-keeper Petr Cech. Niet veel later mocht Xabi Alonso een penalty verzilve ren, nadat in het Londense straf schopgebied de rode shirts vogel vrij waren geweest. Ook bij Hiddink moeten de zenu wen door de keel hebben gegierd, want nog voor de rust liet hij Salo mon Kalou inrukken, ten gunste van powerhouse Nicolas Anelka. Maar het was een andere aanvaller die Stamford Bridge liet explode ren. Met een weergaloze tip-in be wees Didier Drogba opnieuw dat het talent met bakken van zijn voe ten afdruipt: 1-2. Een paar minu ten later beloonde Alex het ver trouwen van zijn oude en nieuwe chef Hiddink met een granaat in het dak van het doel: 2-2. Toen Frank Lampard ook nog de 3-2 scoorde, leek hlles gelopen. Maar niets was in Londen zoals het leek. Kuijt, Lucas en Lampard lieten het scorebord naar 4-4 zappen, op een avond die de geschiedenis zal in gaan als een klassieker. Bayern kan geen vuist maken tegen Barcelona Bayern München bleek niet in staat om'in de eigen Allianz Arena de 4-0-nederlaag tegen Barcelona weg te poetsen. Gisteravond was er echter voldoende weerwerk om via een gelijkspel de eer te redden en de Cham pions League met opgeheven hoofd te verlaten (1-1). Omdat Barcelona niet kon beschikken over de grieperige Thierry Henry - en wonderkind Lionel Messi goed aan de ketting lag bij Philipp Lahm - was de Catalaanse aanvalskracht belangrijk minder. De Catalanen hoefden natuurlijk ook niet zo. Aan de andere kant speelde Franck Ribéry een hoofdrol. Hij scoorde vlak na rust de 1-0 op aangeven van Ze Roberto, nadat de Fransman in de eer ste helft zowat uit de wedstrijd was geschopt door Carles Puyol. Maliër Seydou Keita maakte een kwartier voor tijd de gelijkmaker. Chelsea-Liverpool 4-4 (0-2). 19. Fabio Aurelio 0-1, 28. Alonso (pen.) 0-2, 51. Drogba 1-2, 57. Alex 2-2, 76. Lampard 3-2, 81. Lucas 3-3, 83. Kuijt 3-4, 89. Lampard 4-4. Scheidsrechter: Med. Can- talejo. (Spanje) Gele kaart: Ivanovic, Carvalho, A. Cole (Chelsea), Benayoun, Arbeloa (Liverpool). MIDDELBURG - Arjan Human voet balt volgend seizoen voor zater- n dag-hoofdklasser Barendrecht. Mo menteel komt de uit Middelburg afkomstige aanvaller op hetzelfde niveau uit voor ASWH uit Hen- drik-Ido-Ambacht, waar hij aan zijn vijfde seizoen bezig is. Human zou heel graag zijn terug gekeerd naar Zeeland, maar ge- sprekken met Hoek - waarvoor hij ook al actief was - liepen op niks t uit. Hij speelde verder voor onder meer Kloetinge, RKC Waalwijk en ADO Den Haag. MONTE CARLO - Lleyton Hewitt heeft zijn goede optreden bij het toernooi in Houston geen passend vervolg kunnen geven. De Australi sche tennisser, die zondag in Ame rika zijn eerste titel in ruim twee jaar pakte, verloor in de eerste ron de in Monte Carlo van de Rus Ma- rat Safm. Safin rekende met 6-4 7-5 af met Hewitt. Beide spelers waren in het verleden nummer een van de we reld. Safin speelt in de tweede ron de tegen Nicolas Lapentti uit Ecua dor. SITTARD - Interim-directeur Hans Erkens is met onmiddellijke in gang vertrokken bij eerstedivisie- club Fortuna Sittard. De oudprof zag voor zichzelf geen toegevoegde waarde meer na het mislukken van de fusie tussen Fortuna en 'buurman' Roda JC. Erkens werkte sinds 2006 voor de club. Het samengaan tussen de twee Limburgse clubs uit het be taalde voetbal ketste vorige week af, omdat de provincie Limburg weigerde geld te stoppen in het nieuwe project. VIMOUTIERS - De Fransman Jimmy Casper heeft gisteren de semi-klas- sieker Parijs-Camembert op zijn naam gebracht. De renner van Besson-Sojasun was de snelste in de sprint na een wedstrijd over 202 kilometer. Zijn landgenoot Romain Feillu einidig- de als tweede voor de Rus Alexandre Efimkin. Het was voor Casper de vierde overwinning van het seizoen. Hij won al twee etap pes in de Ster van Bessèges en de eerste etappe van het Internatio naal Wegcriterium. HUISSEN - Roel Boomstra staat niet meer alleen op kop bij het Neder lands kampioenschap dammen. De zestienjarige debutant kwam gisteren in de negende ronde remi se overeen met Frits Luteijn. Bou- dewijn Derkx, Sven Winkel en Ron Heusdens wonnen wel. De nationale titelstrijd in Huissen telt daardoor vier koplopers. Derkx versloeg met de zwarte schijven Martijn Vissers. Winkel bleef Jochem Zweerink de baas en titelverdediger Heusdens was te sterk voor Pim Meurs. Ex-PSV'er Alex, die het tweede doelpunt van Chelsea maakte, tackelt Lucas Leiva van Liverpool. foto Matt Dunham/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31