Veere worstelt met Bibob spotters verdienen leuk spotten is simpel Huurderspunten voor India ajob.nl ajob.nl Horeca-ondernemers in Veere zien héél hun doopceel gelicht. iRUDIMOENSj Geen dierder plek voor ons op aard Demonstratie bloemschikken Psalmen zingen in Middelburgse Oostkerk Grote-matenbeurs bij Casallijn l'Escaut werkt mee aan huisvestingsproject voor Indiase vrouwen. WPZC Woensdag 15 april 2009 21 door Henk Postma DOMBURG - „Veere is geen Amster dam. We hebben hier geen Hollee- ders en Mieremets." Gemeente raadslid René de Visser (SGP) wil de er maar mee zeggen dat Veere niet bepaald een hotspot is voor lie den die er van verdacht worden met misdaadgeld te leuren. O nee? Burgemeester Rob van der Zwaag hoefde slechts te wijzen op recente krantenpublicaties om dui delijk te maken dat zelfs aan Dom- burgs nette Badhotel een geur van misdaadgeld en fraude kleeft. Lie den als de vermoorde vastgoed magnaat Willem Endstra, die niet vies was van geld uit de onderwe reld, financierden de bouw van dat hotel. Dus geen dubieuze investeer ders in Veere? „Ze zaten hier al. En u hebt dat niet in de gaten gehad", hief Van der Zwaag afgelopen week het vingertje naar de raads commissie voor bestuurszaken. Die is het met de burgemeester eens dat de gemeente kwade on dernemers moet weren. Maar hoe de gemeente dat doet, zit de raads fracties niet lekker. Iedere horeca ondernemer in Veere, zelfs al staat die wijd en zijd bekend als integer, gaat door de molen van de zoge naamde Bibob-regeling, zodra iets wezenlijks in de bedrijfsvoering verandert. Bijvoorbeeld, wanneer een zoon de vader opvolgt in een klein familiebedrijf. En wat er dan gebeurt 'lijkt ver dacht veel op de Stasi-praktijken die de Oostbloklanden er vroeger op na hielden', deed dé voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland afdeling Veere Jaco Duvekot on langs zijn beklag. „Héél je doopceel wordt gelicht. Alles wil de gemeen te van je weten. En als je bankier toevallig in het theater naast de ei genaar van de skihal in Terneuzen gezeten heeft, nou dan kan je het wel schudden met je vergunning." Sterk overdreven, 'een beetje triest zelfs dat de Veerse horecavoorman dit zo stelt', oordeelt de Veerse poli tiek. Maar de raadsfracties schrok ken wel toen Duvekot opsomde wat horeca-ondernemers allemaal uit de kast moeten halen om hun PW Horecabedrijven moeten alles uit de kast halen om te bewijzen dat ze niet werken met misdaadgeld. In de gemeente Veere willen ze vereenvoudiging van de regels. integriteit te kunnen aantonen: al le bankafschriften tot drie jaar te rug, zelfs kopietjes van de parkeer boetes. De administratieve romp slomp verplicht hen urenlang in ar chieven te zoeken; alleen de ac countants varen er wel bij, want 'dat klusje betaal je niet met een paar honderd euro'. En dat allemaal omdat Veere een landelijk vastgestelde Bibob-vra- genlijst hanteert. De Veerse horeca wil dat Veere die lijst sterk vereen voudigt, zeker voor kleine familie bedrijven die 'iedereen al jaren kent'. Enkele andere gemeenten zijn Veere daarin al voorgegaan. Burgemeester Van der Zwaag is be reid daar nog maar weer eens over te praten. Maar hij waarschuwde al wel: „Het kunnen hele goede be kenden zijn, die heel verkeerde din gen doen." Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118-479422 rmoens@zeelandnet.nl Spot iemand voor één van onze vacatures én jij ontvangt een flinke bonus. •T®i Spot iemand voor één van onze vacatures én jij ontvangt een flinke bonus. Vv 's-GRAVENPOLDER - Met het zingen van het eer- de zeventigste sterfdag van Poldermans, die in was ook geruime tijd hoofd van de toenmalige ste couplet van het Zeeuwse Volkslied hebben 1919 het volkslied Geen dierder plek voor ons op openbare lagere school in 's-Gravenpolder. leerlingen van openbare basisschool De Linden in aard schreef. Met de steen, op de hoek van de 's-Gravenpolder gisteren een plaquette ter ere Poldermansstraat en de 's-Gravenstraat, wil de ge- voor een video zie www.pzc.nl/bevelanden. van D.A. Poldermans onthuld. Dat gebeurde op meente Borsele Poldermans eren. Poldermans foto Ronald den Dekker SEROOSKERKE - Jaap Wisse geeft vanavond een demonstratie bloemschikken voor de afdeling Walcheren van KMTP Groei en Bloei. Tevens laat hij zien hoe je een hanging basket opmaakt en mooi houdt en behandelt hij de snoei en bemesting van oranjerie- planten. De bijeenkomst van Groei en Bloei begint om 19.30 uur in De Zandput in Serooskerke. MIDDELBURG - In de Oostkerk in Middelburg worden vanavond van af 20.00 uur psalmen gezongen on der meer op melodieën uit de tijd van Calvijn, maar ook op heden daagse melodieën. Ds. Roel Bosch geeft hierbij een toelichting. Mede werking verlenen verder organist Bram Beekman en het Vocaal Theologenensemble uit Utrecht. VLISSINGEN - Casallijn in Vlissin- gen houdt morgen vanaf 14.00 uur een kledingbeurs voor grote ma ten. Wie zelf nog goede, schone kleding heeft voor de beurs, vanaf maat 44, kan deze van 9.00 tot 12.00 uur inleveren op het adres President Rooseveltlaan 744 of bel len naar 0118-462384. Yvonne Bliek is aanwezig om ad vies te geven over lingerie. Ze kan kleding ook op maat maken. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als l'Escaut-huurders hun klantbeloningspunten terug geven aan de Vlissingse corporatie, dan kunnen straks weer wat meer Indiase vrouwen na een dag hard werken terug naar een echt huis in plaats van een blikken hutje. Eind vorig jaar zijn vijf studenten van de Business School Nederland naar India gegaan om te onderzoe ken of ze daar behalve microkre diet misschien ook huisvesting kunnen krijgen van een hulporga nisatie. Het antwoord is ja. De stu denten, onder wie l'Escaut-mana- ger Thea de Feyter, hebben zelfs al een hulporganisatie gevonden: Ha bitat for Humanity. „In India be staan wel hypotheken", vertelt De Feyter, „maar vaak met twee-, drie honderd procent rente. En dat is helemaal niet nodig. Het kan ook met een paar procent. Als mensen daarin beleggen, hehben die vrou wen een huis en krijgen de beleg gers hun inleg bijna honderd pro cent zeker terug. Meestal nog met een paar procent rente ook. In elk geval nooit met verlies. Dat heb ben wij geconcludeerd." Ze zegt dat de studenten, terug in Nederland, het project maar niet konden loslaten. De Rabobank Foundation, opdrachtgever van het onderzoek, overweegt nu het concept uit te rollen over de pro vincie. En misschien wel over het hele land, zegt Richard de Jager, ook student en ook werkzaam bij l'Escaut. „Het concept bestaat nog nergens. Nu is het zoeken naar be leggers en sponsoren. Wij hopen dat onze klanten willen bijdragen door de punten die ze krijgen voor goed huurderschap, terug te geven. Dan leggen wij dat in in het potje voor India." Het project, Housing4More gehe ten, sluit aan bij het grote microfi- nancieringsfonds, dat de gemeente in de maak heeft. Daarin worden alle projecten verzameld, waaron der het Oikocredit waaraan burge meester Dijkstra tienduizend euro heeft beloofd. Deze zomer wordt dat fonds officieel opgericht. De studenten hopen daarna snel een proefproject te starten in bijvoor beeld Ambon, waar Vlissingen een stedenband mee heeft. www.housing4more.org

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23