doen dat per gezicht passagiers cruiseschip j Dorpsraad Koningen bezorgd FolklorefeeStje VOOr over vedigheid op de N289 ft' W' >v Agente krijgt flinke klap van arrestant Arnemuiden krijgt aed's van het Rode Kruis 'Laat inwoners bomen kopen in Nollebos' MINDERHOUD W PZC Woensdag 15 april 2009 1 9 Een oude enge kop naast een wat vrouwelijker uiterlijk, met als grapje het rode bloedspoortje uit de mond. Ju foto Ruben Oreel v.a. 43,- EIGEN REPARATIE-ATELIERS JUWELIER I Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 I WESTKAPELLE ARNEMUIDEN www.juwelierminderhoud.nl door Luc Oggel KRUININGEN - De dorpsraad van Kruiningen is bezorgd over de ver keersveiligheid op de Oude Rijks weg (N289) tussen de rotonde Zanddijk en kruispunt Luchten- burg bij Waarde. Dat staat op de website www.dorps- raadkruiningen.nl, die gisteravond officieel is gelanceerd. Volgens de dorpsraad is een gron dige reconstructie van de weg no dig. Niet alleen vindt het orgaan de si tuatie voor fietsers op de rotonde onveilig, ook zijn er zorgen over de onoverzichtelijkheid van de di verse kruisingen en oversteekplaat sen. Daarnaast zou de 'langzaam ver- keerbaan' voor verwarring zorgen. De dorpsraad heeft zijn zorgen bij de gemeente kenbaar gemaakt, in de hoop dat die druk kan uitoefe nen bij de provincie, eigenaar van de weg. Die werkt overigens al langer aan een plan voor de Oude Rijksweg N289. Er zijn diverse varianten in de maak. Zo worden wellicht alle kruisingen vervangen door roton des. Gedeputeerde Töine Poppelaars, die de website van de dorpsraad gisteren samen met burgemeester Jan Huisman de lucht in schoot, zei dat er binnenkort serieus wordt gepraat over de N289. Over de uitkomsten en de plan nen voor de weg zal een informa tieavond worden belegd. VUSSINGEN - Om de passagiers van het eerste cruiseschip in Vlissin- gen een mooie indruk van de bin nenstad te geven, worden op de dag van aankomst allerlei feestelij ke activiteiten georganiseerd. De Amadea passeert op vrijdag 8 mei om 16.00 uur de rede van Vlis- singen. Speciaal voor de 650 passa giers wordt de weekmarkt daarom met een uurtje verlengd tot 17.00 uur. Ook staan er kramen met streekproducten, is er een hobby- markt en zijn er diverse folkloris tische activiteiten. Ons Boeren- goed geeft een optreden. Voorafgaande aan 8 mei en op de dag zelf wordt in de foyer van CineCity, in samenwerking met Omroep Zeeland, een sfeerimpres sie over cruiseschepen vertoond. De Stichting Vlissingen Promotie organiseert een fotowedstrijd. In het winkelgebied, op het Bellamy- park en op de Nieuwendijk wor den slingers opgehangen. Op het Bellamypark wordt een demonstra tie ringrijden gegeven. Ook het ringrijden met traditionele sjeesjes ontbreekt niet op deze dag. Een jazzbandje zorgt voor achtergrond muziek. Als klap op de vuurpijl wordt het cruiseschip 9 mei feestelijk uitge zwaaid met een siervuurwerk bij Michiel de Ruyter, op het moment dat de Amadea voorbij vaart. Dit zal rond 16.00 uur zijn. VLISSINGEN - Een politieagente liep zondagochtend vroeg op het Bel lamypark in Vlissingen een gekneusd jukbeen op door een har de klap van een onwillige arres tant. Dat gebeurde nadat de politie hem wilde bekeuren voor het drin ken van alcohol op de openbare weg, nadat hij eerder die nacht al was gewaarschuwd. De man wei gerde zijn identiteitsbewijs te to nen en verzette zich hevig tegen zijn aanhouding, waarbij hij de agente sloeg. Na een worsteling werd hij in de boeien geslagen. ARNEMUIDEN - In Arnemuiden han gen sinds gisteren twee automati sche hartmassageapparaten die door iedereen te gebruiken zijn als iemand een hartstilstand krijgt. Deze aed's (automatische externe defibrillatoren) komen bij het korf- balveld van TOP en het woonzorg complex Beaufort. Ze zijn een schenking van de Arnemuidse af deling van het Rode Kruis. Dat heeft drie aed's gekocht. De derde wordt beschikbaar ge houden voor evenementen. Arne- muidenaren kunnen bij het Rode Kruis een gratis workshop volgen over reanimatie en het gebruik van een aed. Aanmelden kan nog tot 15 april bij Lia Marijs, Molen- zicht 9. VLISSINGEN - Nu het West- duin-/Nollegebied met achttien hectare wordt uitgebreid naar der tig hectare, kan de gemeente Vlis singen daar mooi de bevolking, en het Zeeuwse bedrijfsleven, bij be trekken door haar bomen te laten adopteren en dat met een herinne ringsplaatje te bezegelen. En dat al lemaal onder het motto Het Toe- komstbos. Deze creatieve uitspatting komt van de Lokale Partij Vlissingen. Die heeft het idee voorgedragen aan het college, die zich erover zal buigen. 'Wie een boom plant', geeft LPV-voorman Wim Hirdes het stadsbestuur nog mee, 'heeft vertrouwen in de toekomst'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21