de ndernemer Zeeland krijgt meer vee TURKIJE 1$ PZC Steun voor plan Funpark Borsele 'Straatmuzikant moet voorspelen' Honderdjarige op Senior Games HR++ Isolatieglas Philips roept miljoenen Senseo's terug Minder akkerbouw en meer koeien, leghennen en vleeskuikens. Nog nooit zo voordelig! KRAS.NL Glashandel MELIESTE Prachtig weer 24° Communicatie van de Senior Games www.pzc.nl/seniorgames Vandaag bij de PZC Ondernemen in tijden van crisis 'Rookverbod is veel te snel ingevoerd' Ruim Baan voor de arbeidsmarkt zie ook: www.deondernemer.nl WOENSDAG 15 april 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 90 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - In Zeeland zal in 2020 veel minder grond worden ge bruikt voor akkerbouw en meer voor het houden van melkkoeien. Dat staat in de studie De agrari sche sector in Nederland naar 2020, die Wageningen Universiteit gisteren heeft aangeboden aan het ministerie van LNV. De ZLTO vindt het een goede ontwikkeling voor de Zeeuwse landbouw. In het rapport schetsen de onder- zoekers hoe de landbouw er over elf jaar uitziet. Bij het uitwerken van dat scenario maken ze een ver gelijking met 2006. De Zeeuwse landbouw staat voor forse verande ringen, blijkt uit het rapport. Met name de hoeveelheid grond voor het verbouwen van snijmaïs, aard appelen en granen neemt in Zee land fors af Ten opzichte van 2006 zal in 2020 de hoeveelheid areaal met graan en snijmaïs in Zeeland met een vijfde zijn afgenomen. Het areaal met aardappelen daalt met circa 5 procent. In plaats daar van zullen meer agrariërs zich toe leggen op het houden van melk koeien, vleeskuikens en leghen nen. Opmerkelijk is dat over elf jaar 34 procent meer Zeeuwse landbouwgrond in gebruik is voor melkkoeien. Het areaal leghennen stijgt met 6 procent en dat van vleeskuikens met 15 procent. In zijn algemeenheid zet de schaal vergroting in de landbouw door. Het aantal land- en tuinbouwbe drijven zal in 2020 zijn afgenomen van 75.000 nu naar 50.000. De werkgelegenheid daalt in die perio de met ruim 20 procent. De reces sie kan die ontwikkeling vertra gen, maar niet keren. De productie groeit door betere landbouwme thoden en de vraag naar de pro ducten neemt beperkt toe. Dat leidt tot lage prijzen en dus de druk om de schaal te vergroten. Boeren hebben in 2020 weinig per soneel in vaste dienst. pagina 27: meer koeien door oprukkende steden WALCHEREN BORSSELE - De bouw van een Fun park Borsele bij de kerncentrale Borssele kan op voorzichtige steun rekenen in de Borselse gemeente raad. Recreatieondernemer Hen- nie van der Most heeft het plan voor het pretpark op een website gelanceerd en geeft er vrijdag een toelichting op. Burgemeester Jaap Gelok is enthousiast. Volgens hem heeft Borsele behoefte aan nieuwe economische activiteiten. ALk) pagina 2 en 3: funpark Borsele pagina 3: commentaar HAARLEM - Straatmuzikanten die in Haarlem willen optreden, moe ten vanaf volgend jaar eerst voor spelen voor de burgemeester en de wethouder van cultuur. Klinkt het nergens naar, dan krijgen ze geen vergunning. Haarlem wil het grote leger valsspelende herriema kers van de straten weren. Kerncentrale en pretpark gaan prima samen reacties: 440 Pasen moet geen tweede Kerstmis worden eens 79% PSSlI 21% en 11 limmiÊÊÊÊm Zeeland: 2 en 3; 17 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Achtergrond: 10; Meningen: 11; Economie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 28; Sport: 29 t/m 33; Televisie: 34 en 35 Nu met extra korting in de meivakantie tot wel 150! www.kras.nl/72522 waarom zou je verder zoeken door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De 99-jarige Ameri kaan Roger Gentiihomme voelt zich nog zó fit, dat hij komende zo mer meedoet aan de Senior Ga mes in Zeeland. Tegen die tijd - op 21 mei verjaart hij - is de tennisser honderd jaar. Gentiihomme heeft zich net voor het paasweekeinde ingeschreven voor het evenement, dat van 7 tot en met 12 september wordt gehou den. Hij doet overigens niet alleen mee aan het tennistoernooi, hij heeft zich ook voor het bowlen aangemeld. „Je moet iets hebben om naar uit te kijken", zei Gentiihomme afgelo pen jaar in de Cape Cod Times, toen hij meedeed aan een Ameri kaans seniorentoernooi. „Gepen sioneerden zitten te vaak duimen te draaien. Mensen die op hoge leeftijd nog actief zijn, zijn plezieri ge mensen en hebben daardoor ook een goed leven." AJjk) pagina 33: steeds meer bekend- 7 heid in buitenland 1 zie ook www.pzc.nl/sport/seniorgames energie besparend 8 711688 555530 Op de dag dat de Wageningen Universiteit via het Plein bij de Tweede Kamer in Den Haag. De een studie bekendmaakt dat in 2020 in Zeeland actievoerders vinden de melkprijs te laag. Minis- meer grond gebruikt zal worden door melkboe- ter Verburg (Landbouw) ging gisteren bij de boe ren, voeren tientallen melkveehouders actie op ren langs. Ze toonde begrip voor hun situatie, maar liet weten het besluit om de melkprijzen los te laten niet te herzien. De minister verwacht dat de markt weer aantrekt en er geen boerenbe drijven zullen omvallen, foto Valerie Kuypers/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1