Vlissingen kiest voor veilig PZC 17 PZ' 5 WALCHEREN 18 Miljoenen over, maar die gaat de gemeente niet gelijk uitgeven. 25 Leonardoklassen zijn in trek Dieven pinpas staan op video van banken Druk jaar voor redders op Neeltje Jans Gezegend vervoer zeelieden 1 PRCEU um 0CCR610H VOORKEU RUIM U50 AUTO'S ONPERIPAKf TOT GMmf 7EDITIE iNRUILBONUS Foto We willen de wereld redden en doen dat per gezicht Woensdag 15 april 2009 door Wendy van den Hurk vlissingen - De tijd dat Vlissingen financieel wankelde lijkt definitief voorbij. Voorlopig heeft de ge meente genoeg vet op de botten. Van 2008 is 3,5 miljoen euro over. Dat komt volgens wethouder Jacques Suurmond door 'een com binatie van geld niet uitgeven en het schuiven met bedragen'. De meevaller gaat de gemeente niet gelijk uitgeven; ze maakt drie mil joen vrij voor afschrijving, waar door de begroting elk jaar kan reke nen op drie ton extra. De rest gaat naar de reserve om haar vermo genspositie op peil te houden. Ook dit jaar denkt Suurmond geld over te houden. „Zoals het er nu naar uitziet 2,7 miljoen. Daarvan zetten we één miljoen even apart, met het oog op de economische crisis. Daardoor kan er nog wel eens wat tegenvallen." De overige 1,7 miljoen zet de gemeente in om de economie te stimuleren. De res tauratie van de kerktoren van Sou burg, die een paar ton kost, haalt ze naar voren en voor het aanvals plan voor de binnenstad wordt ze ven ton opzij gezet. Zo gaat de gemeente de VW hel pen te verhuizen naar de Fontey- ne. Ook komt er een stimulerings fonds voor startende ondernemers om die, zoals wethouder Rob van Dooren het zegt, te helpen aan de laatste paar duizend euro die vaak nodig zijn om een zaak van de grond te laten komen. Het Winter festival krijgt een vervolg en ook is er geld nodig om de markt te ver huizen naar, waarschijnlijk, het Spuiplein. „En dan leuken we dat plein natuurlijk ook meteen op." Het stadsbestuur belooft tot 2013 meer aandacht aan de wijken te ge ven. „Niet zozeer meer geld, maar dat geld wordt gerichter ingezet", IJl Twee dagen op de hei hebben het Vlissingse college tot een ste vige kadernota gebracht. Als de raad het wil, krijgt de gemeente steeds meer vet op de botten. aldus wethouder Frans Prins. „Sa men met serviceteams en buurtco- mités gaan we een soort röntgenfo to van alle wijken maken, om te zien hoe het gaat en waar de rotte plekken zitten. We starten in het Middengebied, met het project Communities that Care." Prins beseft dat die wijk dringend behoefte heeft aan de al lang be loofde brede school. „Die komt er. Ook het ontwerp blijft voorlopig overeind. De financiële onzeker heid is grotendeels opgelost door samen te werken niet de twee wo ningcorporaties, waarvan wij de school huren. Zo doen we dat ook in Souburg-Noord." Tenslotte wordt steeds meer geïnvesteerd in onderhoud van groen en wegen. Veiligheid is speelbal in grensgebied Tip? walcheren@pzc.nl middelburg - Zo'n tachtig kinde ren zijn inmiddels aangemeld voor de Leonardoklassen voor hoogbe gaafde kinderen. De stichting Leo nardo Zeeland en de Archipel Scholen willen in september met de klassen starten in het gebouw van De Uilenburch in Middelburg en mogelijk ook in de Tweemas ter-Kameleon in Oost-Souburg. De meeste aanmeldingen komen uit Middelburg. Dat is volgens Cees Corstanje, lid van de raad van bestuur van de Archipel Scho len, niet zo verwonderlijk omdat in Middelburg al een informatiebij eenkomst is geweest. Vanavond is in de Kameleon aan het Oranje plein in Oost-Souburg vanaf 19.30 uur nog een informatieavond. Per locatie is er volgens Corstanje ruimte voor maximaal 32 kinde ren. Het minimumaantal om te kunnen starten is 22 kinderen. De kinderen die zijn aangemeld door lopen een toelatingsprocedure om voor de Leonardoklassen in aan merking te kunnen komen. aardenburg - De personen die met een tijdens een inbraak op 31 januari in Aardenburg buitgemaak te pinpas geld pinden in Schoon- dijke, Axel en Venlo staan op vi deo. De beelden worden van avond uitgezonden in het televisie programma Opsporing Verzocht, om 21.45 uur op Nederland 1. neeltje jans - KNRM-reddingssta- tion Noordland op Neeltje Jans was in 2008 de één na drukste van Nederland. De redders rukten 119 keer uit. Alleen de redders in Sche- veningen hadden het drukker met 132 uitvaarten. Noordland stond vorig jaar nog op de derde plaats. De redders van Veere werden 48 keer opgeroepen, die van Westka- pelle 28 keer. RITTHEM - Pastor Jan Vandenhoven zegent de nieuwe bus van de Mission to Seafarers. De oude was aan vervanging toe. Vorig jaar alleen al reed die bus 47.000 kilometer om zeelieden van de schepen in Vlissingen-Oost naar het zeemanshuis heen en terug te brengen. De zeelieden kunnen daar bellen en mailen en in een ontspannen sfeer met anderen praten of een biljartje leggen. De 12.975 bezoekers in 2008 kochten samen ruim drieduizend telefoonkaarten en verstuurden 3600 mails. De nieuwe bus werd gisteren in ont vangst genomen. Ze is een gift van de ITF, de In ternationale vakbond van zeevarenden. Verbrug- ge International zorgt ervoor dat de tank van die bus steeds wordt gevuld. foto Lex de Meester KOOPAVOND donderdag 16 april 14:00u - 21:00u KOOPAVOND vrijdag 1 7 april 14:00u - 21:00u LAATSTE KANS! zaterdag 1 8 april 10:00u - 17:00u Showlocatie: ZEELANDHALLEN NOBELWEG 6 GOES (industrieterrein Poel II) Tip? redactie@pzc.nl De Zeeuws-Vlaming reist weke lijks met veel plezier naar Zelza- te voor een cursus digitale foto grafie. Om zo kundig mogelijk te worden, houdt hij zich braaf aan alle opdrachten. Zijn mooiste pla ten stuurt hij per e-mail vooraf gaand aan een sessie alvast door aan de cursusleidster, zodat zij haar oordeel kan vellen. Vorige week zat hij even in de piepzak. Hij had zijn foto's per ongeluk naar iemand anders gemaild. Er volgde meteen een tweede mail- tje naar de verkeerde ontvanger. „Wilt u mijn foto's terugsturen Ik heb ze nog nodig." Een mede cursist kon er wel om lachen. „In het vervolg maar weer ouder wets de postduif inzetten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19