Meningen Nieuwe vinding zet stroomslurper uit Bekendmaking No-claim Verkrachting Toeristenbelasting Banken Bedrijven verspillen onnodig veel energie buiten kantoortijd. Rectificatie LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Over no-claim gesproken (krant 10 april). Als je een veel voorkomen de achternaam hebt moet je de no-claim afschrijvingen van je zorgverzekeraar goed in de gaten houden. Vaak wordt er door de zorgverlener alleen gecontroleerd op achternaam en geboortedatum. Een van ons blijkt 2 jaar lang de kosten voor anderen elders in Ne derland betaald te hebben. H. de Jong Hertenweg 43, Nieuwdorp In Nieuw-Zeeland zijn twee man nen veroordeeld tot to jaar cel we gens beroving en verkrachting van een Nederlands stel (krant to april). Prima. Maar hoe zit het in ons land? Wat mag niet? (hoge boete of hoge werkstraf): op een brommer rijden zonder helm. In een auto rijden zonder gordel. Plas sen in een sloot. Roken in een ca fé. Jezelf verdedigen als je aangeval len wordt. Bomen rooien, ooit al staan ze in je eigen tuin. Huis/ winkel schilderen in de kleur die je wenst. Op straat komen zonder identiteitsbewijs. Je eigen (gesto len) fiets meenemen als je hem ziet. Een zakje wiet bij je hebben. Wat wel mag (lage boete of straf, deels voorwaardelijk): zakken rol len, tasjes roven van bejaarden, meisjes/vrouwen aanranden, men sen in elkaar slaan, in een dronken bui iemand (dood)steken. Iemand stalken. En je mag met vijf man op de fiets naast elkaar rijden, zo dat er niemand meer langs kan, en zovoort. Thijs Schipper Breeweg 8, Middelburg De Recron wil de toeristenbelas ting afschaffen. Campingbaas Ver meulen uit Oostkapelle wil wel toeristenbelasting afdragen maar liefst véél minder. In Schouwen- Duiveland gaat maar een tiende van de toeristenbelasting direct naar het toerisme, zegt wethouder Verseput. De rest gaat via de alge mene middelen indirect naar za ken waar zowel de burgers als de toeristen van profiteren. Het arti kel vermeldt niets over de uitga ven aan het toerisme in andere ge meenten en suggereert dat de toe ristenbelasting overal een grote melkkoe is. Voor de gemeente Veere is dat onterecht. In 2008 ont ving Veere 3,5 miljoen euro aan toeristenbelasting. Maar liefst 60% daarvan, dus 2,1 miljoen euro, werd direct besteed aan het toeris me. Dat geld ging onder andere naar de VVV, de Stichting Strand- exploitatie Walcheren en toeris tische projecten. Daarnaast zijn er veel voorzieningen in Veere waar van vooral de toeristen profiteren en die ook gemeenschapsgeld kos ten, zoals gratis parkeerterreinen voor auto's en fietsen, evenemen Deze korting geldt niet in combinatie met andere acties. ten en infrastructuur. De toeristen belasting is inderdaad per 2009 met 8 cent verhoogd naar 1 euro, maar dan wel voor 3 jaar vastgezet. Een beetje campingplaats kost meer dan 40 euro per nacht dus van die 2,7 cent verhoging toeris tenbelasting zal geen toerist wak ker liggen. En campinghouder Ver meulen huilt krokodillentranen: hij berekent de toeristenbelasting gewoon door aan zijn gasten. Peter Louwerse fractievoorzitter PvdA/GroenLinks, Zandput 21, Serooskerke (W) Klanten moeten meebetalen aan een gezonde bank. Lagere rente voor hun spaargeld en meer beta len aan hypotheekrente. Banken hebben in het verleden enorme ri sico's genomen om grote winsten te behalen. De burgers moeten nu maar genoegen nemen met een la gere rente die al niet zo florissant is. Waar blijft het ondernemersrisi co? Alles afwentelen op de klant is gemakkelijk. Een tijdje terug zijn er winsten gemaakt waar een paard de hik van krijgt, maar nu onze 'geliefde banken' het moeilijk hebben, mag je wederom meebeta len, terwijl deze risico's wel al ver weven zijn in de tarieven. De ban ken moeten als het goed gaat eens iets minder luxe voorwenden en in normale panden blijven zitten. Hopelijk moet onze staat op ter mijn niet betalen voor spaargeld dat bij buitenlandse kantoren is aangetrokken en die eventueel over de kop gaan. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht AMSTERDAM - Kantoren verbrui ken buiten kantoortijd vaak nog veel elektriciteit, doordat appara ten 's nachts en in de weekeinden gewoon blijven aanstaan. Voor de genen die geen zin hebben om zelf niet-gebruikte apparaten uit te zetten heeft het bedrijf Plugwise een systeem dat het stroomver bruik draadloos bijhoudt en per apparaat bepaalt of het uit kan. Een gemiddeld kantoorpand is slechts een derde van de tijd in ge bruik. Toch gaat het stroomver bruik van elektrische apparaten 's nachts en in de weekeinden door. Eén van de grote stroomslurpers op het werk is, naast boilers en de airco, de Cup a Soupautomaat. Ook koffieautomaten en computer apparatuur zijn notoire energiever- spillers. Gevolg: het gebouw ver bruikt buiten kantoortijd bijna evenveel energie als tijdens werk tijd, vertelt Norbert Vroege, direc teur van Plugwise in Sassenheim. Plugwise maakt sinds 2006 een sys teem dat het stroomverbruik van elektrische apparaten afleesbaar maakt en helpt terugdringen. Terwijl het kabinet en de energie bedrijven consument en onderne mer willen verplichten tot een cen trale digitale stroommeter, komt Plugwise met een intelligentere vinding, zegt Vroege. „De slimme meter die de energiebedrijven aan bieden, is eigenlijk een domme meter. Hij meet alleen het totale verbruik, meer niet." De stekkers van Plugwise meten het stroomver bruik per stopcontact, sturen stroonjverbruiksgegevens draad loos naar de pc die is uitgerust met regelsoftware en de software zet apparatuur op een laag pitje zo^ dra die niet meer nodig is. „Een printer verbruikt zelfs in stand-by-stand nog twintig watt. Als je die buiten kantoortijd auto matisch in slaapstand laat zetten, levert dat geld op. De pc toont hoe veel elk apparaat in kantoor op dat moment bespaart." Het is matig ge steld met het inzicht in de energie kosten van bedrijven, weet Vroege. „Een onderneming kan al zijn uit- gaven verantwoorden, behalve die van gas, water en stroom. Dat weet de boekhouder gewoon niet. Er bestond tot nog toe geen sys teem dat zoiets voor elektrische ap paraten kan bijhouden én kan in grijpen." Ook de consument kan met de vinding zijn voordeel doen, al kost het wel wat: een setje van twee stekkers kost 125 euro, een pakket van negen 370 euro. Plugwise belooft een besparing tus sen tien en veertig procent van de stroomkosten. w PZC Woensdag 15 april 2009 1 1 Profiteer van extra voordeel met uw zorgpas boven op de tot 20% korting van Specsavers. De vergoeding van uw zorgverzekeraar samen met de korting van Specsavers kan maar liefst oplopen tot 350 euro! Specsavers werkt samen met vrijwel alle zorgverzekeraars. Kiest u bij Specsavers voor een bril of contactlenzen dan levert dat met uw zorgpas altijd veel voordeel op. Zelfs als u geen recht heeft op een vergoeding krijgt u bij Specsavers tot 20% korting*! Wij zoeken graag voor u uit wat de vergoeding van uw zorgverzekeraar is. Specsavers kan deze vergoeding trouwens in veel gevallen rechtstreeks bij uw verzekeraar claimen. U hoeft dat bedrag dan niet voor te schieten. Dit geldt ook voor hoortoestellen. Door onze goede samenwer king kunnen wij deze aanbieden vanaf 0 euro! Vraag in de winkel naar de mogelijkheden binnen uw polis. Of ga naar www.specsavers.nl om uw voordeel te berekenen. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet verontreiniging oppervlaktewateren Maatwerkvoorschriften ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakte, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, op 9 april 2009 bekend dat aan diverse bedrijven maatwerkvoorschriften zijn opgelegd, op basis van de artikelen 2.1 en 2.2 van het Activiteitenbesluit. Echter, in de bewuste bekendmaking werd een aantal bedrijven abusievelijk genoemd. Aan die bedrijven zijn geen maatwerkvoorschriften opgelegd. Het betreft de volgende bedrijven: - Covra N.V. gevestigd te Nieuwdorp - Compostering Zeeland B.V. gevestigd te Nieuwdorp - Crop Alliance B.V. gevestigd te Baarland - Koninklijke Sehelde Groep B.V. gevestigd te Vlissingen - Machinefabriek Padmos gevestigd te Bruinisse - Mercuria Terminals Flushing B.V. gevestigd te Vlissingen - Recreatiecentrum De Schotsman B.V. gevestigd te Kamperland - Remijn v.o.f. gevestigd_te Nieuwdorp - Scheepswerf De Schroef B.V. gevestigd te Sluiskil - Scheepswerf Reimerswaal B.V. gevestigd te Hansweert - Speelmansplaten B.V. gevestigd te Tholen - Terneuzen Marine Service gevestigd te Terneuzen. Van deze bedrijven liggen dan ook geen stukken ter inzage. Middelburg, 15 april 2009. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze. het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, ir. E.|. Blaakman Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 642 260 www.specsavers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11