Goedegebure opent sterk Nieuw avontuur El0f MAZCO EOfcS/ÏÏO T Dressuurruiter naar Las Vegas voor wereldbekerfinale. Duivenmelker uit 's- Heer Arendskerke wint vanuit Pommeroeul. Sterk optreden van crosser Mark Boot Erik Kok veertiende in halve marathon 1538 rt| MARIA MÊMA ILSE VEIANQ£ QOLOÊN ÊARRI NQVANVÊL2ÊN RACOON gÊRTOLf ÉN V£L£ ANDEREN.. VRWDAQ 26 JUNI EN2ATÉRDA Tl JUNI SRCUWSRSDAM, 2EEIAND DAGKAARTEN JO,- WEEKENDKAARTEN 50,- M/VWVü .GONJG6RTATSÊA .NL *TEAM Heinekeri Handbaljunioren laten prima indruk achter Districtstitels voor Gunst en Moeliker 32 Woensdag 15 april 2009 PZC B door Fred Rabout 's-HEER ARENDSKERKE - Leo Goede- gebure uit 's Heer Arendskerke kende een uitstekende opening van het duivenseizoen. Hiervoor zorgde een éénjarige blauwe dof fer die met een snelheid van ruim 1785 meter per minuut de 116 kilo meter tussen het Noord-Franse Pommeroeul en 's-Heer Arendsker ke overbrugde. De doffer van Goedegebure, de 22e getekende van de 28 die hij voor dit openingsconcours had in- gekorfd, was de snelste van Zee land. Omdat dit vitesseconcours niet als provinciaal concours wordt aangemerkt, moet de 44-ja- rige Goedegebure genoegen ne men met het predikaat snelste van Zeeland. Het is de eerste keer in zijn carrière, die op negenjarige leeftijd begon, dat hij dit predikaat mag voeren. Nog altijd wacht hij op zijn eerste echte provinciale ze ge. Met een derde plats op de vlucht vanuit La Souterainne in 1997 werd op provinciaal niveau de beste klassering tot nu toe geno teerd. Goedegebure is een liefhebber die het gehele programma afwerkt. Dit seizoen heeft hij de beschik king over 20 doffers en 8 duivin- nen op 'weduwschap'. In het rayon 4 is hij geen kleine jongen. Goedegebure was onder meer al vier keer (1998/2002/2003/2004) generaal hokkampioen van dat rayon Alleen die provinciale zege ontbreekt nog op zijn palmares. Pommeroeul is nu wel binnen. „Het is een lossingsplaats, die me wel ligt, want ook vorig jaar tij dens een navlucht won ik het rayonconcours vanuit Pomme roeul." Leo Goedegebure uit 's Heer Arendskerke is het duivensei zoen goed begonnen. Hij wint met een blauwe doffer de vlucht vanuit Pommeroeul. Voor dit uitstekend verlopen ope ningsconcours werden 14.577 dui ven ingekorfd, waaronder 2568 'in- vliegers'. Dat zijn duiven die puur voor training worden meegegeven en niet worden geklokt. Komend weekend staat het tweede vitesse concours op de rol, de vlucht van uit Peronne. Pommeroeul met 14.577 duiven (2568 invliegers): Samenspel 1 (1763 m/m): 1. R. van Rattingen, 2. combinatie Dellaert, 3,5. I. Versluijs, 4. E. de Wever. Samenspel 2 (1784 m/m): 1.3. Tasha v.d. Hurck, 2,4,5. ge- br. Scheele. Samenspel 3 (1781 m/m): 1. combinatie A. van Daalen&Zn, 2. A. Mattens, 3. P. Rok- ven, 4. A. Thijs&Zn, 5. G. Vioen. Samen spel 4 (1785 m/m): 1. L. Goedegebu re, 2. D. Wagenaar, 3,5. combinatie R&L. Traas, 4. H. Koks. Samenspel 5 (1761 m/m): 1. P. Neels, 2.3. comb, v.d. Dries, 4. M. van Iwaarden, 5. M. Beenakker. Samenspel 6 (1737 m/m): 14. 5. G. v.d. Kamp; 2. 3. J. J. Bolier. Sa menspel 7 (1770 m/m): 1. combinatie Wielemaker, 2. J. Daane, 3,4. J. Mar- teyn, 5. J. de Hamer. door Koen de Vries HARSKAMP - Heeft een paard last van jetlag? Hans-Peter Minder houd vreest van wel. Morgen komt de voormalige inwoner van Westkapelle met zijn paard Exquis Nadine voor het eerst in actie bij de wereldbekerfinale dressuur in het Amerikaanse Las Vegas. Het is afwachten of de merrie voldoende geacclimatiseerd is om een toppres tatie te kunnen leveren. Hans-Peter Minderhoud en Nadi ne racen nog steeds met grote, ver fijnde sprongen door de wereld van de dressuur. Sinds hij zijn mer rie begin 2006 naar Grand Prix-ni- veau stuurde, maakt Minderhoud razendsnel carrière. Na het goud op het EK voor landenteams in Tu rijn (2007) haalde hij zilver in de landenwedstrijd van de Olympi sche Spelen in Hongkong en werd hij daar vijfde individueel. De wereldbekerfinale is een nieuw, ongewis avontuur. Nadine vloog vrijdag naar de VS, Minder houd volgde een dag later. Vanwe ge de quarantaine en de medische keuring kon het koppel pas maan dag voor het eerst kan trainen. En morgen al begint het toernooi met de Grand Prix. „In Hongkong viel alles mee", herinnert Minderhoud zich. „Maar toen waren we er al drie Sveken van te voren." Daar komt bij dat de hal waarin de wedstrijden gehouden worden enerzijds reusachtig groot is, maar anderzijds ook heel klein. „Er pas sen drie keer zoveel mensen in als bij Indoor Brabant. Maar de ring is GOES - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede kwam sterk voor de dag tijdens de Paasdagen. In het Belgische Velzeke werd hij derde, in Axel eindigde hij als tweede. Boot legde in Velzeke bij de klasse Inters MX 2 in beide manches be slag op de derde.plaats. In Axel had de KTM-crosser een dag een matige start in de eerste manche, maar hierna rukte hij op naar de tweede plaats. Ook in de tweede reeks moest Boot vanuit de achter hoede opstomen. Toch werd hij nog derde. Het leverde hem een tweede plaats in het dagklasse ment op. MIDDELBURG - Erik Kok is op de veertiende plaats geëindigd in de halve marathon van Utrecht. De at leet uit Arnemuiden realiseerde een tijd van 1 uur, 18 minuten en 16 seconden. Hiermee finishte hij net voor de snelste vrouw uit Nederland. Nad- ja Wijenberg werd bij de vrouwen tweede in een tijd van 1.18,44. Met zijn tijd van 1.18,16 behaalde Kok in de wedstrijdcategorie man nen 35 tot 45 jaar overigens een tweede plaats. Winnaar van de hal ve marathon was Hugo van den Broek in een tijd van 1.05.44. Er waren in Utrecht bijna 2400 deelnemers. veel kleiner. De 20 bij 60 meter passen er nauwelijks in. Je kunt er bijvoorbeeld niet omheen rijden. De mensen op de eerste rij han gen met hun benen bijna boven de ring en dat is heel spannend voor een paard", weet de dressuur ruiter met Walcherse roots. Extra moeilijk wordt het wanneer het Amerikaanse publiek zijn uit bundigheid laat zien. Minderhoud was ook twee jaar geleden bij de wereldbekerfinale in Las Vegas, toen zijn vriend Edward Gal zich geplaatst had met het paard Gribal- di. „Als je binnenkomt, begint het publiek te klappen en als je mooi uitstrekt, gaat het joelen. Ook dat zijn de paarden niet gewend. Ik ben heel benieuwd hoe Nadine IZEGEM - De junioren van de pas opgestarte Zeeuwse handbalselec tie lieten in een sterk bezet interna tionaal toernooi in Izegem een pri ma indruk achter met een tweede plaats. Pas in de finale werd de ploeg een halt toegeroepen door de junioren van Don Bosco uit Gent: 8-5. In de poule was het tegen dezelfde te genstander nog 11-11. In de eind strijd kreeg het makkelijk scorende kwartet Arno Riemens, Thijs de Vos, lordy Loo en Kenneth Mel- laart echter veel minder ruimte. Eerder op de dag waren er over winningen op Izegem (18-6), Ever- gem (14-5) en Tornai (10-9). MIDDELBURG - Denise Gunst uit Yerseke en haar plaatsgenoot Ivar Moeleker hebben in hun leeftijds categorieën het districtskampioen schap wielrennen gewonnen. Gunst behaalde in Hoogerheide de titel in categorie 5, terwijl Moe leker de eerste prijs in categorie 7 behaalde. Er waren ook ereplaat sen voor Claudia Jongerius (Burgh-Haamstede, derde plaats categorie 2) en Nick Janssen (Yerse ke, derde plaats categorie 4). Tim Janssen (Yerseke) reed in categorie 6 naar de negende plaats. Ivar Moeleker had een prima paas weekeinde. Zaterdag won hij ook een koers in Rockanje. presenteren-. concer Sü v:3»lisSSSSü« is' Provincie Zeeland Primera

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 106