Driebanders van Delta bezwijken in play-offs 'Zwemmen moet zichzelf veel beter verkopen' Schuster rekent af met leiding van Real Madrid H3 Rentree van Bouma laat op zich wachten Sloten vanuit het peloton Biljartploeg moet ook op zoek naar nieuwe sponsors. Eerste commerciële zwemteam ter wereld doet Nederland aan. Lees het skeelerblog op www.pzc.nl/blogs PZC Woensdag 15 april 2009 3 1 door Frits Bakker WAALWIJK - De kaars die nog zacht jes flikkerde voor de driebanders van Delta/Frans Bevers werd gis termiddag langzaam uitgeblazen. De Zeeuwse biljarters bezweken onder de spanning van de play-offs in de eredivisie. Maandag werd de thuiswedstrijd tegen Crystal Kelly al verloren (3-5), gis teren waren er alleen maar neder lagen: 8-0. Meerten Dallinga, voorzitter van de Zeeuwse driebandenstichring, had een hard oordeel klaar. „Dra matisch", zo kwalificeerde hij het optreden van zijn spelers na de tweekamp. Vooral de uitbeurt in Waalwijk was uitermate slecht. Voor de pauze werd de Zeeuwse vlag al gestreken, omdat Eddy Lep- pens werd afgetroefd door Caudron (50-22) en Peter de Backer een riante voorsprong nog weggaf en op één carambole werd verslagen door Burgman. Zelf spraken de spelers niet over spanning, maar over partijen die niet lekker liepen. De toeschou wers in Castle City, thuishaven van Crystal Kelly, voelden wel dat de Zeeuwen met de rug tegen de muur stonden tegen de gelouterde ploeg, die de zenuwen het best in bedwang had. Raimond Burgman liet er het mooiste staaltje van zien door tegen De Backer een kloof van 21 punten te dichten en op 49-49 met een fraaie losband- stoot door de finish te gaan. Wat nu Delta/Frans Bevers, was de grote vraag na afloop, omdat zo wel Delta als ook Frans Bevers met het team had ingezet op se rieuze titelkansen. En wat nu, Meerten Dallinga, omdat één van de twee hoofdsponsors (Frans Be vers) zich terugtrekt en de helft van het budget (ieder rond de 40.000 euro) wegvalt. Meerten Dallinga wacht enkele span nende weken. foto Peter Nicolai De sportieve balans was na de schrobbering in de play-offs niet al te gunstig, omdat Eddy Leppens en Jean Paul de Bruijn dit jaar on der de maat zijn gebleven en in de play-offs die lijn doortrokken. „We krijgen nog wel een bekerfinale, daar moet het dan maar gebeu ren", probeerde teamleider Jan Kik ken de pijn nog enigszins te ver zachten. Het vertrouwen in de spelers is ge bleven, dus in de samenstelling zal er niets veranderen. Daar komt bij dat Verbrugge Terminals, het twee de team van Sluiskil, is gepromo veerd naar de eredivisie en ook op die hoogte komt. Meerten Dallin ga: „We gaan dat met dezelfde spe lers doen als nu, zoals het er naar uitziet. Het budget hoeft niet om hoog." Maar hoe ver moet het omlaag door het afhaken van Frans Be vers? En waar wordt zo maar 40.000 euro vandaan gehaald? „Daar werken we nu hard aan", zegt Dallinga stellig. „Zo'n sponsor W* De driebanders van Delta/Frans Bevers gaan zwaar onderuit in de halve finale van de play-offs om de landstitel. Tegen Crystal Kelly verliezen ze met 8-0. Play-offs eredivisie Crystal Kelly-Delta/Frans Be vers 8-0. Frédéric Caudron-Eddy Lep pens 50-21 (21 beurten) Frans van Kuyk-Jean Paul de Bruijn 50-34 (33). Raimond Burgman-Peter de Backer 50-49 (28). Raymond Ceulemans-Henk Ha- braken 50-45 (41). De heenwedstrijd in Sluiskil ein digde maandag in een 5-3-ne- derlaag voor Delta/Frans Be vers. Alleen Henk Habraken won toen zijn partij, terwijl Peter de Backer een gelijkspel uit het vuur sleepte. haal je natuurlijk niet zo maar bin nen, zeker niet in deze tijd. We gaan op zoek naar meer dan één sponsor om dat op te vangen. Zo als in het voetbal beseffen de spe lers dat het ook bij ons een moei lijk jaar kan worden en dat het even wat minder wordt. Maar ze zullen niet zo maar weglopen. Het is kommer en kwel bij de teams in de eredivisie. De kwaliteit zou vol gend jaar best eens veel lager kun nen liggen. Ik kan me niet voorstel len dat er nog spelers uit Spanje, Turkije en andere landen worden overgevlogen om één wedstrijdje te spelen." „Het worden voor ons ook nog spannende weken", beseft Dallin ga, die zijn pijlen vooral op de toe komst blijft richten. Hij wil een jeugdplan nog meer vorm geven en meehelpen aan de ontwikke ling van jonge spelers. Dat initia tiefis ontstaan door het jeugdtoer- nooi tijdens de Worldcups. „Als we de meest talentvolle spelers nu eens bij elkaar halen om er iets mee te doen. Die gaan we benade ren om ze in de landelijke competi tie te laten spelen. Wij hebben de routine en de kennis in huis. Het zou zonde zijn als we daar niets mee zouden doen." door Rob de Bruyn EINDHOVEN - Ze zijn het roerend met elkaar eens, zwemcoach Jacco Verhaeren en zijn Italiaanse colle ga Andrea di Nino: het topzwem- men zou veel beter verkocht moe ten worden aan het publiek. Bij voorbeeld door in de periode tus sen grote toernooien landen- of teamwedstrijden te houden. Daar bij zou het dan niet moeten gaan om tijden, maar puur om de zege en plaatsing voor de volgende ron de. De gedachte is dat het publiek zich met zulke duels beter kan identificeren, waardoor de interes se voor het zwemmen - ook tij dens Olympische Spelen, WK's en EK's - groeit en ook op tv populair der wordt. Wil dit idee een kans maken, dan zullen de kalenders van de grote zwemlanden gelijkgeschakeld moe ten worden, weten Verhaeren en Di Nino. De Italiaan is met zijn ADN-zwemteam tot en met van daag te gast in Eindhoven, waar ge zamenlijk wordt getraind ter voor bereiding op de Swim Cup Am sterdam. Dat toernooi, dat van daag begint, biedt de Nederlanders de laatste kwalificatiemogelijkheid voor het WK in Rome. „Ook de mentaliteit in het zwem men moet veranderen", zegt Di Ni- MADRID - Trainer Bernd Schuster heeft vier maanden na zijn ge dwongen afscheid bij Real Madrid keihard teruggeslagen richting de Madrileense leiding. In sportkrant Marca laat de Duitser geen spaan heel van de toenmalige clubvoor- zitter, Ramon Calderon. „Van alle versterkingen waar ik om heb ge vraagd, kwam niemand." Op het lijstje van Schuster ston den Dani Alves (Barcelona), Cesc Fabregas (Arsenal) en David Villa (Valencia). Calderon was echter al leen maar bezig de Portugees Cristiano Ronaldo bij Manchester United los te weken. Uiteindelijk kocht Real Rafael van der Vaart van Hamburger SV. „Toen Julio Baptista en Robinho de club verlie ten, moesten we wel iets doen." Volgens Schuster was de komst van Van der Vaart vooral een noodoplossing. De relatie van de Duitser met technisch directeur Pedja Mijatovic liet te wensen over. „Hij heeft me vanaf het be gin dwarsgezeten." Schusters op volger Juande Ramos doet het ove rigens stukken beter. Madrid is de enig overgebleven concurrent van Barcelona in de Spaanse titelstrijd. Zwemtrainer Andrea di Nino vindt het een uitdaging om in het topzwemmen een goede ba lans te vinden tussen het zwem men en marketingactiviteiten. no. Er ligt een taak voor de inter nationale zwembonden, weet hij, „maar zwemmers moeten ook zichzelf beter verkopen." Di Ni no's ADN-zwemproject is het eer ste commerciële zwemteam ter we reld. Hij werkt in San Marino met een internationaal gezelschap van topzwemmers, onder wie de Ser viër Milorad Cavic, de Rus Evgeny Korotisjkin en de Braziliaanse Fa- biola Molina. Di Nino biedt de zwemmers goede technische on dersteuning en faciliteiten in een omgeving met alleen topzwem mers én marketing-ondersteuning. „Goede zwemmers hebben spon sors nodig om verder te kunnen komen en om hun sport op hoog niveau te blijven beoefenen. De uitdaging is om de goede balans te vinden tussen het zwemmen en marketingactiviteiten." BIRMINGHAM - De rentree van Wil fred Bouma in de hoofdmacht van Aston Villa laat nog even op zich wachten. De verdediger heeft weer last van zijn rechterenkel gekregen. Hij brak het gewricht in de aan loop van het huidige seizoen tij dens een duel met Odense. Jos Luhukay gaat per direct aan de slag bij FC Augsburg. De Neder landse trainer volgt bij de club uit de tweede Bundesliga de ontsla gen Holger Fach op. Luhukay, die voordien werkte bij Borussia Mön- chengladbach, zou aanvankelijk op 1 juli beginnen bij zijn nieuwe club. Hij ondertekende in maart een tweejarig contract. Edwin van der Sar is kandidaat voor de titel Speler van het Jaar in de Engelse Premier League. De doelman van Manchester United maakt samen met zijn teamgeno ten Cristiano Ronaldo, Rio Ferdi nand, Nemanja Vidic en Ryan Giggs kans op de prijs. Steven Ger- rard van Liverpool is de enige spe ler van een andere club op de lijst. Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 43 40 88 E deondernemer@bndestem-pzc.nl weGGNeR NleuwsMedla

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 105