effeweg.nl de Indische Oceaan Kolonie mensapen ontdekt in Indonesië supervoordelige busreizen Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 ETA plande aanslag op koning Spanje (Ver)Bouwplannen? EIGENHUIS BOUWEN 21 doden bij brand in Pools opvanghuis Man zaagt ledematen van vrouw bijna af President Paraguay geeft vaderschap toe Real IRA dreigt met meer aanslagen 8 dagen Praag Gouden Stad PZC Dinsdag 14 april 2009 9 Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) J m Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten a €15, ijmumSx entreegelden en eventuele toeslagen. Fouten voorbehouden bedrijf ware helden zijn de 'special for ces'." Mariniers en de elite-een heid Navy Seals slaagden dan ook op spectaculaire wijze in hun red dingsmissie. Zaterdag werden de militairen in het diepst van de nacht met parachutes gedropt bo ven de Indische Oceaan. In rubbe ren bootjes voeren ze vervolgens naar de torpedobootjager USS Bainbridge, het Amerikaanse mari neschip dat de reddingssloep met Phillips al dagen tevergeefs volgde. De piraten beschikten over pisto len en Kalasjnikov-aanvalsgewe- ren. Zij eisten twee miljoen dollar losgeld en een vrije aftocht. An ders zouden zij Phillips liquideren. De spanning liep op toen de pira ten dit weekeinde door hun voor raad water heen waren. Zij lieten toe dat Amerikanen nieuwe pro viand brachten. Eén piraat, een jongen van rond de zestien jaar, had bij gevechten op de Maersk Alabama een steekwond in zijn hand opgelopen en vroeg om me dische hulp. Hij gaf zich uiteinde lijk over. De overgebleven drie pira ten raakten steeds geagiteerder. Noodgedwongen .stemden zij er mee in dat de USS Bainbridge hun reddingssloep op sleeptouw nam in de richting van de kust om te ontsnappen aan de almaar woes ter wordende oceaan. President Obama kreeg in vijf da gen tijd zeventien briefings over de situatie. Gezichtsverlies dreigde. De machtigste marine ter wereld kon zich geen afgang permitteren in een confrontatie met vier Soma lische jongens in een reddingsboot je. Obama gaf de speciale eenhe den maximale geweldsbevoegd- heid om de kapitein te redden. De scherpschutters sloegen toe toen twee piraten zich zondag bij zonsondergang buiten op het dek vertoonden. De derde piraat hield binnen in de kajuit een Kalasjni- kov gericht op de vastgebonden ka pitein. Met gebruik van nachtkij kers legden de scherpschutters 'Ik ben slechts het bijschrift. De ware helden zijn de special forces' aan. Drie schoten, drie maal in het hoofd van de piraten maakte een einde aan het gijzelingsdrama. „Een eerste militaire overwinning voor president Obama", oordeelde de Washington Post. De goede af loop mag dan ideaal zijn voor een verfilming, de piraten voor de kust van Somalië hebben andere plan nen. Zij zwoeren dit weekeinde wraak voor het verlies van hun ka meraden. In de termen van Hollywood: Wordt vervolgd. jakarta - Natuurbeschermers heb ben in de Indonesische provincie Oost-Kalimantan een opmerkelij ke kolonie orang-oetans ontdekt. Het gaat mogelijk om meer dan duizend 'nieuwe' exemplaren op een betrekkelijk klein oppervlak in een ontoegankelijk berggebied op het eiland Borneo, ongeveer 1500 kilometer ten noordoosten van Ja karta. Onderzoekers sluiten niet uit dat de orang-oetans hier naar toe gevlucht zijn als gevolg van de enorme houtkap op het eiland en door bosbranden. Erik Meijaard van de organisatie The Nature Conservancy zei tegen de BBC dat dankzij tips van de lo kale bevolking 219 nesten zijn aan getroffen. Hij vermoedde in totaal een kolonie van mogelijk meer dan duizend exemplaren, mede omdat het oerwoud er onaange tast is en er geen mensen wonen. De ontdekking werd in het afgelo pen weekeinde bekendgemaakt, maar is in december gedaan. madrid - De Baskische terreurbe weging ETA heeft plannen ge maakt voor een raketaanslag op de Spaanse koning Juan Carlos. Terro risten hadden een vliegtuig of heli kopter van de vorst met een raket uit de lucht willen schieten. Dat zou blijken uit cd-roms met belas tende informatie die antiterreur- diensten in beslag namen. Ook de Spaanse premier en ministers zou den als doelen zijn aangemerkt. m ftftfc www.denatlonalebouwbeurs.nl n, 18 IN 19 APRIL 2009. kamien pomorski - Bij een brand in een opvanghuis voor dak- en thuislozen in Polen zijn gisteren zeker - 21 - mensen omgekomen. Ruim twintig mensen raakte ge wond in Kamien Pomorski, waar het pand van drie verdiepingen in vlammen opging. Er waren 77 mensen toen de brand even voor een uur 's nacht uitbrak. Velen lie pen verwondingen op doordat zij uit het raam sprongen. athene - Voor de ogen van zijn bei de kinderen (9 en 12 jaar) heeft een 39-jarige man in het Griekse Kalamata de armen en benen van zijn echtgenote er bijna volledig af gezaagd met een kettingzaag. Art sen proberen het leven van de 30-jarige vrouw te redden. Het echtpaar zou al jaren ruzie heb ben. De dader gaf zichzelf aan. den haac - President Fernando Lu- go van Paraguay heeft gisteren er kend vader te zijn van een buiten echtelijk kind, een bijna tweejarig zoontje. Toen het kind in 2006 werd verwekt was Lugo (57) nog bisschop. Pas vorig jaar werd Lugo door paus Benedictus XVI op ei gen verzoek ontslagen uit zijn ambt, om de handen vrij te heb ben als president van Paraguay. Hij werd in april vorig jaar gekozen. dublin - De Real IRA dreigt met aanslagen buiten Noord-Ierland. Een bron binnen de terreurorgani satie meldde dat de geweldscampa- ge naar Engeland wordt uitge breid. De Real IRA eiste vorige maand de aanslag op een Britse ka zerne in Noord-Ierland op. Daar bij kwamen twee Britse militairen om het leven. bevrijding gefeliciteerd door kapitein-luitenant-ter-zee Frank Castellano, de foto AP/U.S. Navy - i ipsas*' ÏT-Wgirrr ...i ■fesfeöïsr Vertrek: 25 april, 15 mei, 4 juli, 18 september Hoogtepunten: Maastricht, Sint-Servaasbasiliek, Helpoort, wijngaard en wijnproeverij de Apostelhoeve, Mergellandroute, Valkenburg, Miljoenenlijntje, i| steenkolenmijn Blegny, chocolademuseum. 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijt, 3 maal diner, vervoer per Tourist Class touringcar Hoogtepunten: Bastei, Köningstein, Altenberger Bergbaumuseum, stads wandeling Dresden o.l.v. een gids, Frauenkirche, boottocht op een stoomschip over de Elbe, Freiberg. 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet, 4 maal dinerbuffet, 5 maal lunch(pakket), div. dranken in het hotel, stadswandeling Dresden o.l.v. een gids, afscheidsdiner, vervoer per Tourist Class touringcar Hoogtepunten: kuuroord Karlovy Vary, Boheems Paradijs, Jicin, edelstenenmuseum Turnov, glasfabriek Novi Bor, St. Vituskathedraal, Praagse Burcht, het 'gouden straatje', Dresden, Semper Opera Haus, Frauenkirche. 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 2 maal diner in overnachtingshotei, 2 maal stadswandeling Praag o.l.v. Nederlandstalige gids, stadswandeling Dresden o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9