in Sluiskil Koplopers gooien het op een akkoordje Anne Kwist piekt in zwemloop Roosendaal Delta heeft vandaag wondertje nodig om de finale te halen. Vijfde plaats Schijf op het EK bowlen Gregory de Nooijer achtste in Gemert Kramer vijfde bij de mannen, Nathan Bun derde op mini-afstand. Tommy Staal achtste in Utrecht Olympia zegeviert in inhaalwedstrijd Negen dagprijzen voor Zeeuwse sjoelers Derde plaats voor Niels Mesu in Sloten Koen Leenhouts pakt Zeeuwse snelschaaktitel Van den Buijs wordt eerste, Kruijt de nieuwe TMZ-kampioen. PZC Dinsdag 14 april 2009 45 door Frits Bakker SLUISKIL - Het shagje tussen de lip pen van Frans van Kuyk liet de rookwolken sierlijk omhoog krul len. De 47-jarige Brabander had net een klinkende revanche geno men op lean Paul de Bruijn en op de buitenplaats van de biljartzaal genoot hij nog zachtjes na. Zijn overwinning (50-35) zette Crystal Kelly in de uitwedstrijd voor de halve finale van de play-offs tegen Delta goed op weg naar de uitein delijke 5-3-zege. Vanmiddag in de return moet het Zeeuwse team een klein wonder verrichten om later deze week de finale te mogen spelen. Jan Kik ken, de teamleider, riep weliswaar door de zaal: „We zijn verdikkeme nog niet kansloos." Maar omdat Jean Paul de Bruijn niet alleen zijn partij, maar ook veel caramboles verloor, wordt het een hachelijke onderneming. Delta moet bijna met 6-2 winnen in het thuishonk van Crystal Kelly in Waalwijk. In drie van de vier partijen lagen winst en verlies gisteren in Sluiskil heel dicht bij elkaar. In het duel van de twee routiniers won Henk Habraken met twee caramboles verschil van Raymond Ceulemans, Eddy Leppens verloor met drie ca ramboles van Frédéric Caudron en Peter de Backer speelde na een tu multueuze partij gelijk tegen Rai- mond Burgman. Waar het in de openingspartij mis ging voor Delta, ging het ook goed mis. De Bruijn bleef tot vijftien punten meelopen met Van Kuyk, daarna zag hij zijn tegenstander met 26 punten binnen zes beurten weglopen. Op 47-20 achter mocht de Hulstenaar gelukkig nog zes keer naar het biljart om de schade enigszins te beperken. Het breek punt lag achteraf gezien in die par- Delta/Frans Bevers verliest thuis met 5-3 van Crystal Kelly. Om la ter deze week de finale te spe len, moet het Zeeuwse team van daag ruimschoots winnen. tij en op die tafel kan het vandaag ook weer cruciaal zijn. „Ik zal van avond nog eens met Jean Paul gaan praten", zei Jan Kikken, alsof hij weet wat er omgaat in het hoofd van de biljarter die wel weer 1.600 moyenne speelde, maar het hele jaar al niet de win naar van voorheen is. Voor het overige waren Delta en Crystal Kelly aardig aan elkaar ge waagd. Met fenomenen als Fré déric Caudron, Raymond Ceule mans en Eddy Leppens aan de bil jarts, kwam het meeste spektakel uit de keu van good-old Henk Ha- braken, die een wonderbaarlijke start van Ceulemans (21-10 in 8 beurten) overleefde, met een serie van elf terugvocht en uiteindelijk zelfs won met 50-47. Nog opvallen der was zijn moyenne (1.666), het beste van de vier Delta-spelers. Frédéric Caudron. en Eddy Lep pens, die al heel lang boezemvrien den zijn, behoren op het biljart voor even rivalen te zijn. „Dat is", zegt Peter de Backer, „voor Lep pens moeilijker dan voor Caudron." Want Leppens zou veel meer moeten beseffen dat hij op dit moment van Caudron kan win nen. Het gebeurde net als een paar weken geleden wéér niet. Caudron won met 50-47, in de vorige partij was het 50-48. „Dat komt niet om dat ik Caudron te veel als mijn vriend beschouw", voerde Lep pens aan. „Ik ken hem juist beter dan wie ook en weet hoe ik hem zou moeten bestrijden. Misschien gebeurt dat morgen wel, dan zou het nog wel eens belangrijker kun nen zijn." En dan was er nog de partij van Peter de Backer, die het verbaal nogal aan de stok kreeg met Rai- mond Burgman. Het ging over een vermeende dwaling van de vrou welijke arbiter, die volgens de Belg een carambole van Burgman in een serie van vijf te veel had ge teld. „Ik weet het zeker", gesticu leerde De Backer aan het biljart en hij haalde er zijn keukoffer bij om de caramboles uit te tekenen. „Het heeft me de partij gekost, want ik had moeten winnen", zei hij later. „Ik heb mezelf uit de concentratie gehaald door die discussie." MALMÖ - De Goese bowlster Berna- dette Schijf is op het Europees kampioenschap bowlen voor ju nioren, dat gehouden werd in het Zweedse Malmö, als vijfde geëin digd in de singles. Met een score van 1271 kwam de achttienjarige Bevelandse zaterdag acht pins te kort voor een plek in de halve fina les. Eerder in de week was Schijf dertiende geworden bij de dubbels en vijfde in de teamwedstrijd. GEMERT - Gregory de Nooijer neemt na de eerste wedstrijd van het open Nederlands kampioen schap Supermoto de achtste plaats in. De Vlissingse coureur, die uitkomt voor het team Supermoto Racing Heerlen, eindigde gisteren in Ge mert in de eerste manche als elfde. Bij de tweede reeks verging het hem beter en werd de student werktuigbouwkunde achtste. Het kampioenschap bestaat uit vijftien wedstrijden. door Sjaak Sinke ROOSENDAAL - Evenals vorige week in Bergen op Zoom was Ger- bert van den Biggelaar uit Oud- Gastel heer en meester in de zwemloop te Roosendaal. Anne Kwist uit Tholen hield de Zeeuwse eer hoog met de zege bij de vrou wen. Van den Biggelaar opende na 100 meter zwemmen met 1.03, kwam op de 200 meter door in 2.09 en begon na 11 minuten en 42 secon den aan de tien kilometer lopen. Hij finishte in 47,43. De beste Zeeuw was Hannuel Kramer (Kou- dekerke). Hij eindigde als vijfde. UTRECHT - Tommy Staal (14) uit Burgh-Haamstede is gisteren acht ste geworden bij de Utrecht Mara thon op de vijf kilometer. Staal, lid van Delta Sport en jong ste loper van het deelnemersveld, liep een tijd van i6'5i. Daarmee eindigde hij één minuut en twin tig seconden achter winnaar Den nis Weijers. Voor een podiumplaats kwam Staal een dikke minuut te kort. TERNEUZEN - De hockeysters van Olympia wonnen in de vierde klas se met 4-1 van Tempo'34. De winst was knap, omdat Olym pia geen beroep kon doen op ze ven vaste basiskrachten. Er deden nu vijf speelsters uit meisjes A mee. Valerie Jeandor opende de score. Nog voor de doelwisseling liet Leonie Agten 2-0 noteren. Net na de hervatting kwam Tempo'34 op 2-1. Daarna trok Olympia het initiatief weer naar zich toe via Leontien Dingenouts en Jeandor. Anne Kwist moest vorige week vanwege een 'energiedipje' verstek laten gaan, maar in zwembad De Stok acteerde ze weer als vanouds. Haar zwemtijd van 14 minuten en 35 seconden was goed voor de vijf de plaats overall. Op de vier rond jes van 2,5 km lopen had ze van niemand wat te vrezen. Ze finishte na 58 minuten en 31 seconden, ruim vier minuten sneller dan de winnares van vorig week. Ook op de 500 meter zwemmen en 5 km lopen waren weinig Zeeuwen te bekennen. Jens Roe- giers (Tongeren) was de snelste bij de mannen en Patricia Goossens (Etten-Leur) was de snelste vrouw. Op de 100 meter zwemmen en 1 km lopen veroverde Nathan Bun (Middelburg) de derde plaats. VELDHOVEN - Negen Zeeuwse sjoe lers hebben een dagprijs gehaald bij de voorlaatste wedstrijd voor de Zuid-Bokaal. In de D-klasse werd Huub Stijns eerste, Adrie Sturm tweede en Freek van Duin derde. Piet Cevaal won in de E-klasse en Bram de Waardt werd derde. In de G- t/m J-klasse waren er prijzen voor Ina Colijn, Dineke Geerligs, Ina van Hese en Corrie Nuyens. SLOTEN - Niels Mesu is derde ge worden bij de eerste skeelerwed strijd van het nieuwe seizoen. De B-rijder zat achter een kop groep en diverse achtervolgers in het peloton. In de eindsprint na 66 km reed Mesu naar de 23e plaats overall en de derde plaats bij de B-rijders. A-rijder Niels Steenbakker eindigde als 27e. Er- win Mesu deed vanwege een bles sure niet mee. Zaterdag 18 april komen de skeeler- aars in actie in Domburg. OOST-SOUBURG - Koen Leenhouts is de winnaar van het open Zeeuws snelschaakkampioen schap. De geboren Oostburger had aan zestien punten genoeg voor de overwinning. De Belg Wim Maes deelde de tweede plaats met Roosendaler Paul Kuijpers. In totaal deden 36 schakers mee, van wie Koen Leenhouts de grote favoriet was. De in Nijmegen woonachtige Leenhouts ging voortvarend van start. Alleen Sou burg-speler Jeroen Hekhuis kon hem bijhouden. Na een spannen de confrontatie was het gedaan met de Souburger en nam Leen houts verder afstand. Even leek het spannend te worden, toen Col lin Boelhouwer,een overwinning behaalde op Leenhouts, maar de concurrenten profiteerden niet. door Wim de Vos 's-HEERENHOEK - Met zijn tweeën waren ze ontsnapt en natuurlijk hadden ze met elkaar gesproken. De één, Tjitte van den Buijs, wist dat hij geen kampioen van TMZ kon worden omdat hij niet is aan gesloten bij die organisatie. De an der, Rico Kruijt, wist dat hij wel de kampioenstrui mocht aantrek ken als ze vooruit zouden blijven. De verdeling was dus snel ge maakt. Van den Buijs mocht de wedstrijd winnen en Kruijt zou met een tweede plaats kampioen worden. En zo stonden de twee la chend op het erepodium. Voor Tjitte van den Buijs was het zaterdag pas zijn derde wedstrijd van het seizoen. Zelf vond de cou reur uit Nieuwdorp dat zijn vorm er nog niet helemaal is. „Ik was al leen weg, maar voelde dat ik steun nodig had om vooruit te blijven. Daarom was ik blij dat Rico bij me kwam. Met zijn tweeën zouden we het wel vol kunnen houden." Van den Buijs gaat zijn wielerle ven overigens anders indelen. De klassiekers hoeven voor hem niet1 zo, al zullen de Zeeuwse wedstrij den Zeeland Classic en Ronde van Noord-Beveland wel tot zijn pro gramma blijven horen. „De crite riums blijf ik rijden. Daarnaast wil ik me gaan toeleggen op de cy- closportieve tochten. Ondanks dat er toch sprake is van een wedstrijd- vorm, wordt daar totaal anders ge reden. Het lijkt me leuk om aan die tochten mee te doen", aldus Van den Buijs die ook op een an dere manier nog bij de wielersport betrokken is. Als ambtenaar van de provincie Zeeland houdt Van den Buijs zich namelijk bezig met de Tour de France die volgend jaar door de provincie trekt. „Ik houd me bezig met de voorbereidingen die getrof fen moeten worden. Daar komt be hoorlijk wat bij kijken. En als dan de Giro ook nog eens naar Zee land komt, komen ook die voorbe reidingen op mijn bordje. Dat is toch weer eens wat anders." Zater dag won Van den Buijs na een 'Ik was alleen weg maar voelde dat ik steun nodig had om vooruit te blijven' vooral snel gereden wedstrijd, waardoor het onmogelijk was om de wedstrijd open te breken. Ri chard Slabbekoorn en Francois Franse deden wel een paar pogin gen, maar werden telkens terugge pakt. Van den Buijs en Kruijt slaag den er wel in. Willem Ruijzing uit Dinteloord won bij de amateurs B, Christ de. Baat uit Hoeven bij de amateurs 40+ en Marcel Verhagen uit Oss in de S/P-klasse. Een groepje renners heeft zich losgemaakt van het peloton in TMZ-wed- strijd in 's-Heerenhoek. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99