Sport Tactisch sterk TOP snoept een punt af van titelkandidaat Tjoba Kevin Spruijt wint ook tweede clubwedstrijd van motorcrossseizoen Feest na eerste zege De Schelde Tennissers MLTC beginnen met verlies w Coureur uit Meliskerke rekent twee keer af met Erik van der Wekken. Stormvogels verslaat Seolto in magere Walcherse derby. Vlissingse tennissers naar zwaarbevochten 4-2-zege op Asoc. Tennissers komen bij Roosendaal ritme op buitenbaan tekort. All Ready hard onderuit bij koploper PZC Dinsdag 14 april 2009 I 43 Marvin Boone won de eerste manche van de cross in de 85cc-klasse. foto Willem Mieras door Herman Heuvink wemeldince - Onder stoffige om standigheden schreef motorcrosser Kevin Spruijt uit Meliskerke de tweede clubcross van MC de Sproeier in Wemeldinge op zijn naam. Enkele weken geleden was hij ook de sterkste in de eerste wedstrijd. De strijd in beide manches ging tussen de jeugdige Spruijt en vete raan Erik van der Wekken. In bei de manches ging Van der Wekken als snelste van start. Daarna moest hij telkens het hoofd buigen voor Spruijt. In de eerste manche werd Freek Filius derde. In de tweede manche leek de 21-jarige student uit Vlake deze prestatie te herha len. Na een inhaalrace reed hij op de derde plaats, maar toen ging de Honda-rijder onderuit. Zijn koppe lingshendel was afgebroken en het was over en uit. Thijs Lampio nam zijn plaats over hield die tot het einde vast. De meeste deelnemers waren in de clubklasse. De sterkste was in beide manches Rocco van Zwee- den. Wesley de Jonge en Frank Rottier mochten hem naar het po dium vergezellen. In de klasse 85 cc was de eerste manche voor Marvin Boone, ge volgd door Mike Beekers en Björn Oreel. De tweede manche pakte Beekers kopstart met Boone en Oreel in de achtervolging. Boone kwam al snel ten val en moest ge noegen nemen met de zesde plaats. Beekers won voor Oreel. Troy van de Ketterij was de beste in de 65 cc klasse. Superieur won hij beide manches. Hetzelfde deed Mykel van de Goor bij de vetera nen. Sterk voor de dag kwam ook Ron Bos. De Honda-rijder uit Goes kende in de tweede manche een mindere start. Hij wist knap op te klimmen naar de tweede plaats. Van de Goor bedreigen kon hij echter niet. Bij de mini's was Jayden Hoek te sterk voor de rest. Kevin Spruijt is dit seizoen nog ongeslagen in de Zeeuwse club wedstrijden. De inwoner van Meliskerke wint in Wemeldinge ook de tweede wedstrijd. door JaapJan Ritsema goes - In de achtervolging op kop loper Kinderdijk kon Tjoba zich geen puntverlies permitteren. Het gebeurde toch. De eersteklasser kon de favorietenrol niet waarma ken tegen TOP uit Arnemuiden: 9-9. In de derdeklasse P leverden Stormvogels en Seolto een draak van een wedstrijd af, die geen win naar verdiende maar die wel kreeg. Stormvogels won met 8-6. Tjoba-TOP 9-9: Met 0-2 zette een fel startend TOP de toon. Tjoba had moeite om in het spel te ko men. De aanwijzingen van coach Chris van Put, afwezig vanwege jeugdinterlandverplichtingen in België, werden gemist. Interim Tjo- ba-coach Robert van Sluijs: „Het raffinement ontbrak. Nagenoeg ie dereen bleef onder zijn of haar ni veau, waardoor ons aanvalsspel te eenzijdig was. Zeker tegen een ge disciplineerd verdedigend TOP." Een compliment aan de tegenstan der, dat een tevreden TOP-coach Edwin Coppoolse alleen maar kon bevestigen: „We hebben slim ver dedigend door de juiste aanvoerlij nen van Tjoba te bemoeilijken en vrijheid te geven op de juiste plek ken." Ondanks het overwicht van de Tjoba-mannen in de korfzone ontbrak het de thuisploeg aan con centratie en scherpte, was de le zing van Van Sluijs. „Misschien za ten we nog in een kampioensroes uit de zaal of hadden we last van een kortere voorbereiding op het veld", vroeg de invalcoach zich hardop af. Van onderschatting wil de hij niet spreken. TOP kende voor rust een slechte periode, waardoor een 1-3-voorsprong ver anderde in 6-4-achterstand halver wege. Na rust leverde het risicovol le concept van de bezoekers succes op. Omdat het verdedigend stond als een huis en ook de wissels goed uitpakten, werd de 6-4-ach terstand in het derde kwart omge bogen naar 9-9. De eindstand, ook meteen naar later bleek. Een teleur stellend resultaat voor Tjoba, dat de titelkansen niet meer in eigen hand heeft. Kinderdijk heeft drie punten voorsprong. Voor de 19e keer op rij behield TOP de ongesla gen status en dat bezorgt de Arne- muidenaars een nieuwe morele boost. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 3, Es ther van Boven 2, Cerben van Boven, Melissa de Jonge, Petra Rijn en Niels Westmaas allen 1. Scores TOP: Jeanine Marijs, Petra de Ridder en Corné Bezemer allen 2, Nelle- ke van Belzen, Jordi Meulmeester en Peter van Belzen allen 1. DVS-Ondo 7-10: Pas in de laatste zes minuten beloonde Ondo zich zelf door het overwicht om te zet ten in doelpunten. „Een vertekend beeld", aldus coach Christian Hoef- kens, die een 1-5-voorsprong verlo ren zag gaan, maar de eindspurt vanaf 7-7 een logisch gevolg noem de. Door het verlies van medekop loper Oranje Zwart een voorspoe dige herstart voor Ondo. Scores Ondo: Iwan de Pagter 4, Wim Allaart 3, Robbie Mesu, joris Hoogwerf en Hagar Hoogwerf allen 1. ,Stormvogels-Seollo 8-6: Aange jaagd door twee (over)fanatieke coaches kreeg het 'gevecht' tussen de nummers twee en drie in Stormvogels een terechte winnaar. Flet publiek werd echter wederom bepaald niet getrakteerd op een aantrekkelijke partij. Alle aandacht ging uit naar de verdedigingen. Twee korte oplevingen van de thuisploeg zorgden voor een logi sche uitslag. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, Linda de Witte 2, Frank Peene, Kristian Cabriëlse, Arja Croenleer allen 1. Scores Seolto: Daisy Verkerk 2, Anniek Reijnierse, Chris Mol, Dennis Goedege- buur en Mariëlle Francke allen 1 vlissingen - Op tennisvereniging De Schelde was het zaterdagavond feest tot in de late uurtjes. Het eer ste team van De Schelde pakte op de tweede speeldag in de hoofd klasse van de districtscompetitie de eerste overwinning en dat moest worden gevierd. Het werd 4-2 tegen Asoc uit Cadzand. De Vlissingers kwamen niet goed uit de startblokken. In het eerste enkelspel verloor Rogier van Hous- selt kansloos van de oerdegelijke Dimitri Dendooven: 6-1 6-0. In het tweede enkelspel schreeu wen de supporters Dimitri Kayser naar de overwinning op Jan Maar ten van de Vrie: 6-2 6-3. Michel Kokelaar stond op datzelf de moment op 'centre court' een ij- zersterke partij te spelen tegen Phi lippe Stichelbaut, een Belg die op z'n pasje speelsterkte 5 heeft, maar tegen Kokelaar een 3-partij speel de. Kokelaar verloor met 6-7 6-3 6-1 Orestis Molopodis trok de stand weer gelijk door geen. spaan heel te laten van Björn Wielakker: 6-0 6-0. De dubbelspelen brachten de beslissing. Rogier van Housselt had nog wat goed te maken. Ge steund door Sven Bakker werden Dimitri Dendooven en Jan Maar ten van de Vrie met tweemaal 6-4 geklopt. Het vierde punt werd ge maakt door Ruben Hendrikse en Michel Kokelaar, die na afloop van het dubbelspel zes sets had ge speeld en er helemaal doorheen zat. Ze versloegen met 7-5 3-6 6-1 Stichelbaut en Wielakker. In dezelfde poule won Animo met 6-0 van De Bongerd, versloeg Yer- seke met 4-2 Westerschouwen en nam Drive een voorschot op de ti tel Sjef te verslaan: 5-1. door Sven Bakker roosendaal - De tennissers van MLTC zijn op de eerste speeldag van de landelijke gemengde com petitie direct tegen een nederlaag aangelopen. MLTC, het enige Zeeuwse team actief in de derde klasse gemengd, verloor in en te gen Roosendaal met 6-2. Het verlies zal voor de Middelbur gers niet geheel onverwacht zijn geweest, want voor enkelen van het team was het voor het eerst dit jaar dat er op buitenbanen werd gespeeld. Toch vond Sjoerd Huis in 't Veld de nederlaag enigszins geflatteerd. „Roosendaal was wel net iets be ter, vooral bij de vrouwen. Toch ging het mannen- en het tweede gemengddubbelspel maar net ver loren. Dus het verschil tussen 6-2 en 4-4 was niet zo groot", aldus Huis in 't Veld, die verklaarde niet alle speeldagen mee te zullen spe len. „Het is bij ons zo dat de ene keer die speler meedoet en de andere keer speelt weer een ander mee." MLTC zal met de kwaliteit dat het team herbergt in principe niet pro moveren en niet degraderen; de spelers willen 'gewoon lekker bal len'. Lekker ballen deed Huis in 't Veld in het enkelspel tegen Dway- ne Halewijn van Roosendaal, want die partij won hij in drie sets: 6-1 4-6 6-1. Verder werd ook het eerste gemengddubbelspel ge wonnen door Huis in 't Veld en Jeantien van den Dries met 6-4 en 6-3. De enkelpartijen van Raymond Banen, Saskia Oranje en Van den Dries gingen verloren, evenals het Pim Felius in actie voor MLTC 2 tegen Tiola. Tiola versloeg de Middelbur gers met 5-3. foto Ruben Oreel vrouwendubbelspel (Ingrid Weeg els en Jantien Bruijnzeel), het man- nendubbelspel (Barten en Thijs Slagboom) en het tweede ge- mengddubbe! van Weegels en Slag boom. Een klasse lager, in de vierde klas se, verloor Oost-Souburg uit in Ze venbergen met 5-3 van het vierde team van Lobbelaer. In dezelfde poule verloor het tweede gemeng- dë team van MLTC thuis met 5-3 van Tiola uit IJzendijke. De vrouwen van De Schelde maak ten gisteren voor het eerst hun op wachting in de hoofdklasse van de vrouwen en dat liep niet uit op een succes. In Leiderdorp gingen Caro Schuitema, Esther Vendrik, Nancy Baecke en Elizabeth de Raaff met 6-0 onderuit tegen het eerste team van De Munnik. goes - De korfballers van All Rea dy gingen zaterdag zwaar onderuit bij koploper Kinderdijk: 26-7. Zonder coach Hans Landman en topschutter Dennis Voshart (werk) en de geblesseerden Desirée Voshart en Manon Torens- ma kreeg de confrontatie met de koploper op voorhand al de status 'mission impossible'. Het mag dan ook geen wonder heten dat Kin derdijk geen kind had aan de Zie- rikzeese eersteklasser. Middenmo ter All Ready had alleen aan scherpschutter Bart de Wit al een kluif. Met negen treffers ging hij zijn team voor. Van 2-2 stoomde Kinderdijk door naar 12-2 bij de rust. Daarna kon All Ready het niet opbrengen om in de resteren de dertig minuten uit een ander vaatje te tappen. Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuijze, Remy Quist en Anouk van Tiggelhoven allen 2, Henk de Graaf 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97