Fortis kan eindelijk weer juichen Sterk optreden van handbaljunioren Kasse oppermachtig in Paasdamtoernooi Zeeuwse selectie bij debuut tweede op toernooi in Izegem. Smerdiek krijgt lesje in effectiviteit Zege op Swift (8-9), einde van zoektocht naar trainer lijkt nabij. Hoek 2 kampioen zonder zelf te spelen Sjaak Luteijn wint Paaskustloop 's Lands Welvaren boekt derde zege Guequièrre vierde in Barendrecht 42 Dinsdag 14 april 2009 pzc W -4-^: - igi5EB2 - -X >s 1 iiarirn'i" I .- ÊSÊ? .--"■-Ti'-v.— I Y*i Fortis-aanvoerder Remi van de Broeke pikt de bal voor Swift-speelster Eefje van de Berg weg. Rechts kijkt Jessica de Boer toe. foto Ruben Oreel 's-GRAVENPOLDER - Daaf Kasse heeft zaterdag het Paasdamtoer nooi van de Zeeuwse bond gewon nen. De 48-jarige Middelburger won in het dorpshuis van 's-Gra- venpolder zes rapid-partijen op rij en had in de eindstand drie pun-* ten voorsprong op Kees Rijk uit Le- wedorp. Wirn Koppejan uit 's-Gra- venpolder eindigde op de derde plaats. Bij de jeugd won Sander van de Wekken uit Schuddebeurs. HOEK - Het tweede elftal van Hoek mocht zich zaterdag voor de twee de keer op rij laten huldigen als kampioen van de reserve hoofd klasse. De ploeg kwam zelf niet in actie maar werd onbereikbaar voor de concurrentie door de i-o-nederlaag die Rijsoord 2 tegen Nivo Sparta 2 leed. Met nog drie speeldagen bedraagt de voor sprong op Heerjansdam 2 twaalf en op Rijsoord 2 veertien punten. door Wim Kakebeeke IZEGEM - De junioren van de pas opgestarte Zeeuwse handbalselec tie lieten in hun eerste toernooi een goede indruk achter. In een sterkbezet internationaal toernooi in het Belgische Izegem eindigde de ploeg op de tweede plaats. Het betekent dat de trainers Rob de Vos, Hans Dierickx, Marcello Tax en Jaap Sinke in korte tijd goed werk hebben verricht. Pas in de finale werd de selectie een halt toe geroepen door de junioren van Don Bosco uit Gent: 8-5. Rob de Vos, één van de initiatief nemers van de selectie: „Het was net een duel te lang. De pijp was leeg. Iedereen zat er doorheen. Maar de tevredenheid was groot." Eerder op dag dag hadden de Zeeuwen Don Bosco in de poule ook al ontmoet. Toen eindigde het duel in 11-11. In de eindstrijd kreeg het makkelijk scorende kwartet Ar no Riemens, Thijs de Vos, Jordy Loo en Kennethn Mellaart veel minder ruimte. „Die Belgen had den ons spelletje goed in de ga ten," erkende De Vos na afloop. Eerder op de dag waren Izegem (18-6) en Evergem (14-5) makkelij ke tegenstanders. Tegen Tornai ging het een stuk moeilijker: 10-9. In België is het fundament voor een hereniging van Zeeuws talent gelegd. Of het wordt uitgebouwd, is echter de vraag. De Vos: „Ik weet echt niet wat eruit komt wan neer we dit evalueren. Een hele boel jongens studeren. Ook buiten Zeeland. Dat moeten ze toch maar zien te bolwerken. En de kar kun nen we niet alleen met z'n vieren trekken. Daar is meer voor nodig." wilnis - Smerdiek leed zaterdag een nederlaag bij CSW: 1-0. De voetbalvrouwen uit Sint Maar tensdijk kregen in Wilnis vooral voor rust kans op kans, maar wis ten het net niet te vinden. Ook na de pauze waren de Thool- sen een paar keer gevaarlijk. CSW haalde het optimale rendement uit de enige mogelijkheid die het kreeg: 1-0. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Fortis ziet licht aan het einde van de tunnel. De korf balploeg uit Oost-Souburg boekt weer sportief succes - zaterdag werd buurman Swift met 8-9 ver slagen - en lijkt binnenkort te ho ren wie de nieuwe trainer wordt. Ko Crucq, de voorzitter van de technische commissie, wil name lijk snel een einde kunnen maken aan zijn lange zoektocht. Fortis heeft een moeilijk zaalsei zoen achter de rug. Het jonge, door blessures geteisterde team van de trainers Aarnout Crucq en Ad Vos pakte in de overgangsklas se maar drie punten en degradeer de kansloos. Op het veld, in de eer ste klasse, staat het achttal ook nog niet veilig. De zege op hekken sluiter Swift, dat in de zaal al uit de eerste klasse werd geknikkerd, was dan ook meer dan welkom. „Dit geeft ons weer wat.lucht", zei Elze Blankenburgh, die tegen haar oude club vijf keer scoorde. Bemoedigend was het spel van Fortis zaterdag nog niet. De ploeg straalde niets uit en had liefst 73 doelpogingen nodig om negen keer te scoren. Pas na zestien minu ten viel de 0-1 van Blankenburgh, die vier minuten later ook de 0-2 maakte. Swift (acht treffers, 57 los se flodders) begon nog beroerder en liet pas na 22 minuten een bal door het mandje gaan. Het Wal- cherse onderonsje was dus allesbe halve vermakelijk. Spannend was het wel tot aan de laatste seconde. Na rust (5-5) duurde het weer ne gen minuten voor er een doelpunt viel. Swift, dat op 6-5 en 7-6 kwam, leek de wedstrijd naar zich toe te trekken. Maar Fortis gaf zich niet gewonnen en kwam via goals van Elze Blankenburgh en Remi van de Broeke op 7-8. Invaller Paul De Walcherse korfbalderby tus- sen Swift en Fortis is gewonnen door Fortis: 8-9. De ploeg uit Souburg kruipt dankzij de zege uit een diep dal. breskens - Sjaak Luteijn heeft gis teren in Breskens de Paaskustloop gewonnen. De routinier uit Oost burg finishte na 9300 meter met grote voorsprong op de nummer twee, Edwin de la Ruelle. Bij de vrouwen bleef Terèse van Lare de Belgische Irina Pieters tien seconden voor. Sandra de Block uit Hulst was de snelste vrouw op de 6500 meter. Paal breekt af y Bij een stevig duel onder de korf botste Fortis-speler Pa trick Koppejan hard op de paal, die het toen niet meer hield. Zoiets gebeurt zelden. y Thuisclub Swift leek aanvanke lijk geen andere te hebben, maar uiteindelijk werd er toch een vervanger gevonden. Na zeven minuten kon het spel hervat worden. y Remco Crucq (Fortis) had zich tijdens de extra rust kunnen opladen: hij zorgde ervoor dat het eerste schot op de nieuwe paal meteen een doelpunt (de 3-3) werd. van de Berg schoot de Middelburg se ploeg twee minuten voor het einde langszij, waarna Blanken burgh (bekeken schot van achter de korf) het laatste woord had. In de slotseconden kreeg Swift nog een vrije bal, maar door goed ver dedigend werk van Fortis-invalster Joyce Schoonaard kwam daar niet eens een schotpoging uit. „Het kon vandaag alle kanten op", bekende Blankenburgh. Zij was aanvankelijk gestopt, maar vanwe ge de grote personele problemen deden de trainers toch weer een beroep op haar. „Als je ziet dat twee meiden in het gips zitten, kun je geen 'nee' zeggen. Voor dit veldseizoen ben ik dus weer be schikbaar." Zo moeizaam als het in de wed strijd ging, zo lastig is het ook een nieuwe trainer/coach te vinden. Ko Crucq is er al maanden mee be zig. Hij verwacht binnenkort ein delijk met een oplossing te ko men. Hij heeft vele mensen, bin nen en buiten Fortis benaderd, maar nog niemand heeft hem het jawoord gegeven. De kans -is aan wezig, zo liet hij doorschemeren, dat er weer meer dan één persoon voor de groep komt te staan. Scores Swift: Richard Geldof 3, jacco van den Bosse 2, Roel Klootwijk, Mat hijs Pagé en Paul van de Berg 1 Scores Fortis: Elze Blankenburgh 5, Re mi van de Broeke 2, Jessica de Boer en Remco Crucq 1 doornenburg - 's Lands Welvaren wist in de voorlaatste ronde in de eredivisie van de topteamcompeti- tie biljarten zijn derde overwin ning te behalen. Werd in het dub- belweekeinde eerst nog met 6-0 van Paul Wissink Keukens verlo ren, direct erna moest ]B Fashion/De Eekhoorn er met 2-4 aan geloven. Het was pas de derde zege van het seizoen van de debu tanten in de eredivisie. middelburg - John Guequièrre is gisteren in zijn leeftijdsklasse man nen 55+ als vierde geëindigd in de Oude Maasloop in Barendrecht. De Middelburgse atleet (58) die vo rige week de marathon van Rotter- danm liep, legde de tien kilometer afin 41 minuten en 31 seconden. Eddy Smit uit Kerkwerve finishte bij de mannen 60+ als tweede in 43-29-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96