erbindt jonge turnsters te worden Van Bommel praat mond voorbij Sotsji lijdt ernstig onder crisis 'Voetbal voor vrede' loopt uit de hand Thijssen wint weer eens na 21 remises PZC Dinsdag 14 april 2009 41 e sport. Acht keer goud voor EMM EMM uit Terneuzen behaalde de meeste gouden medailles tij dens het ZK: liefst acht stuks op diverse niveaus. Sophie Kie- boom, Jamie-Lee Claeys, Joëlle Dhanis, Natasha Smits, Marie Hoek, Lisa den Dekker, Kim Jan sen, Nathalie Huigen gingen met een eerste plaats terug naar Zeeuws-Vlaanderen. Dat deden ook Tessa van Troost, Ire de Booy, Romy Fran- cke, Esmee de Jonge en Mar leen Meliefste van Voorwaarts Axel. Delta Sport uit Zierikzee lever de de zeven kampioenen San ne Reintjens, Romy Reintjens, Lotte Schiettekatte, Ninah Hu- bregtse, Lisa Padmos, Ester Loe- ve en Marika Padmos af. Voor MTV'69 uit Middelburg belandden Amy Hiemstra, Lean- dra Joosse, Evi Vogel, Richelle Salawanej, Chermaine van den Velde en Rosalie de Graaf op het hoogste treetje van het po dium. »- Turnschool Zeeland kreeg vijf kampioenen: Larissa Borgs, Eni- kor Dingemanse, Diona Van Herwijnen, Yarah Zandee en Sandra van de Ven. Sylvana.Lijbaart (Thor, Sas van Gent), Famke Lindebergh (For- za Gymnastica, Goes), Joyce Huijers (SV Atlas, Heinkens- zand) en Sharon van Aalst (SV Astrow, Oost-Souburg) be haalden eveneens een gouden medaille. •Er deden in totaal twaalf clubs mee in Vlissingen. foto Ruben Oreel twee ineens samen in een team kwamen. Trainer Koos Hamels: „In het begin konden ze er ook niet mee overweg. Ze wilden alle bei per se de beste zijn. Nu zijn ze gaan inzien, dat ze veel van elkaar kunnen leren en elkaar sterker kunnen maken. Daarnaast is hun onderlinge band beter geworden." Het duo traint 22 uur per week. Hamels: „Ik heb geregeld met hun school dat ze aangepast les hebben. Ik haal hen elke dag van school op en dan trainen we van drie tot zeven. En ook in het weekend treffen ze elkaar. Alleen op maandag hebben ze een rust dag." Van de Ven: „Soms zou ik wel eens gewoon met mijn vrien dinnen mee gaan in plaats van te trainen, maar ik heb uiteindelijk zelf voor de sport voor gekozen." Hoe jong ze nog mogen zijn, bei den weten goed waar ze over pra ten als het turnen betreft. „Ik kan me verbeteren in de onderdelen waarin Rebecca beter is, maar ik moet me ook verbeteren in on derdelen waar ze minder goed in is", vertelde de jongste van de twee. „Dan blijf ik haar voor." Yuen: „Ik weet bijvoorbeeld dat ik op de vloer beter ben, dus daar kan ik dan extra punten mee sco ren." De vloer werd ook het onderdeel waarmee ze dit kampioenschap nog redelijk goedmaakte. Nadat ze twee keer van de brug viel, ver anderde het stoere, opgewekte meisje in een zichtbaar teleurge stelde sportster. Turnen is alles voor de twee. Yuen: „Ik was op dat moment echt even ongeluk kig." Met de tranen nog op haar wan gen vervolgde ze wel zeer profes sioneel de andere onderdelen. Met een goede performance op de vloer haalde ze het zilver bin nen. Van de Ven: „Het kon ook zo anders gaan. Vorige week stond ik bij een wedstrijd na drie onderde len op kop, maar versloeg Rebec ca met een goed laatste onder deel. Elke wedstrijd is er weer een nieuwe kans." turnster. In de twee jaar dat ze nu wedstrijden turnt, is er nog nooit één geweest waarin ze punten ver spilde door van een toestel te val len. Juist tijdens het Gymno- va-toernooi, in de voorbereiding naar het NK, gebeurde dat wel. „Ik viel in de eerste oefening al van de balk af Ik was de rest van de wedstrijd mijn concentratie he lemaal kwijt. Het ging allemaal net een beetje minder dan an ders." Tussen de wedstrijden door wa ren er verschillende demonstra ties van de topturners Jeffrey Wammes en Loes Linders. Joëlle Dhanis was één van de enthou siaste toeschouwers. Zij droomt er van ooit hetzelfde niveau te berei ken. „Fietsen is voor een groot deel tactiek, maar na 220 of 230 kilo meter gaat alle tactiek overboord. Dan staan de echte kerels op, dat moet je ook een beetje hebben meegekregen van Moeder Na tuur." Voormalig wielrenner Hennie Kuiper over de zwaarte van Parijs-Roubaix. In AD. „Komt gij bij Cruijff binnen, bij Beckenbauer? Laten die de kinde ren, zoals wij, schoolwerkjes maken en foto's trekken? Nee. Wij zijn mensen van het volk." Jean-Marie Pfaff, oud-doelman van België, over zijn open heid. In Het Laatste Nieuws. „De luwte waarin je zit, heel relaxed. Geen interviews, heerlijk. Ik vind het niet leuk om in de picture te staan. Nu ik terug ben, ont kom ik er niet aan, maar op dat gebied doe ik liever niks. Inter viewsgeven hoort bij je werk, dat begrijp ik ook wel." Ajax-middenvelder Ismail Aissati over de voordelen van zijn knieblessure. In Sportweek. „Ik heb mezelf nooit bijzonder genoemd. Ik ben niet de beste ter wereld. Ik dénk wel dat er niemand beter is dan ik." Internazionale-coach José Mourinho in VI. „Ik heb thuis drie jongens en ze spelen allemaal. 'Papa papa, ga je mee tennissen?', vragen ze dan. Prima, pak je rackets, luidt dan mijn reactie. Maar dan bedoelen ze een potje tennis op de Wii. Ze weten dat ze op de baan door mij worden ingemaakt." Oud-tennisser Jacco Eltingh over tennissen op de Ninten do Wii. In De Pers. Aan de vooravond van de return in de Champions League tegen Barcelona heeft aanvoerder Mark van Bom mel van Bayern München zijn mond voorbij gepraat. De Nederlandse international liet voor de Spaanse radio we ten dat zijp Franse ploegge noot Franck Ribery graag voor Barcelona wil spelen. „Franck heeft me dat zelf ver teld", zei Van Bommel, die zelf ook een jaar in Nou Camp actief was. „Hij is de beste speler in de Duitse com petitie. Zijn stijl past prima bij Barcelona." De Russische stad Sotsji heeft grote problemen de organisatie van de Winter spelen van 2014 financieel rond te krijgen. Dit berichten media in Moskou. Alleen al voor de nieuw te bouwen accommodaties ont breekt 68 miljoen euro. De au toriteiten zijn daardoor niet in staat de grond te kopen die voor de projecten nodig is. De organisatie zegt in gesprek te zijn met investeerders om de problemen op te lossen. Eerder al had de regering in Moskou het voor dit jaar beschikbaar gestelde budget verlaagd, in verband met de internationale financiële cri sis. RUG Een voetbalwedstrijd die vrede moest promoten, is zondag in Brazilië uit de hand gelopen. De scheidsrech ter stuurde in de tweede helft beide coaches van het veld af, omdat ze zich misdroegen. Eén van hen weigerde te ver trekken en werd verwijderd door de oproerpolitie. Er ont stond een opstootje waarna de wedstrijd werd stilgelegd. Na de hervatting stuurde de scheids nog drie spelers van het veld. Voorafgaand aan de wedstrijd hadden de partijen met elkaar gesproken over het terugdringen van geweld. Vijfvoudig Nederlands kam pioen Kees Thijssen heeft gisteren in de zevende ronde van het Nederlands kam pioenschap dammen in Huis- sen zijn remiseban gebroken. De 33-jarige Amsterdammer had op het NK 21 achter eenvolgende partijen remise gespeeld. Zijn laatste winst partij op een nationale titel strijd dateerde van twee jaar gelden en was tegen Ron Heusdens. Uitgerekend hij fungeerde opnieuw als slacht offer. Koploper Roel Boomstra speelde een strak positioneel duel tegen Hans Jansen (1-1) en kwam ongedeeld aan de leiding. 147 De Noord-Ier loe Swail heeft gisteren bij de Open Snook er-kampioenschappen in Warmond voor een hoogtepunt gezorgd door een break van 147 te maken. Het betekende offici eel de derde maximale score die ooit in Nederland is geprodu ceerd. Swail tikte in zijn halve finale tegen de Engelsman Mat thew Couch vijftien keer rood en zwart weg en vervolgens alle kleuren. De eerste officiële '147' in Nederland staat op naam van Stefan Mazrocis, hij deed dat in 2005. Roy Stolk herhaalde dat kunst stukje vorig jaar november. Topturnster Loes Linders demonstreert een balkoefening. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95