uit beker Tafeltennissers TTCM zakken naar vijfde stek Pinas kopt Hoek naar bekertoernooi BV Souburg blijft waar het is ondanks titel w Kloetinge bereikt halve finale en speelt volgend seizoen in profbeker. Eerste treffer meteen belangrijkste van seizoen voor club. Middelburgers zien concurrent Westa 2 voorbij komen. 12 BC Vlissingen wel naar hoofdklasse van basketbalcompetitie. Sportiviteit breekt VCK lelijk op PZC Dinsdag 14 april 2009 39 door Rudy Boogert KLOETINGE - Twee Vlissingers in Kloetingse dienst velden gistermid dag het vonnis over VC Vlissin- gen. Etiënne Mallie en Mervin Nie- mantsverdriet waren de aanvallen de azen die Kloetinge naar de hal ve finale van de districtsbeker brachten én naar een plaats in de KNVB-beker voor profs. Kloetinge won de meeslepende derby op ei gen veld met 4-2. Kloetinge legde de basis voor de overwinning in de eerste twintig minuten. „We hebben Vlissingen verrast", vond Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. Door met een teruggetrokken middenveld te star ten kreeg met name Niemantsver- driet voorin veel ruimte om zijn snelheid uit te buiten. De eerste twee doelpunten waren daarvan een direct gevolg. Na anderhalve minuut liet hij Dan ny Magito zijn hielen zien, waarna Peter de Jong zijn voorzet maar half wegwerkte en Teun Rent meester via Sander Goedegebure binnenschoot: 1-0. Na ruim een kwartier profiteerde Mallie van de ruimte een splijtende steekpass te versturen. De bal paste precies in het gaatje tussen Magito en Jihad Azzagari en daar stond Niemants- verdriet: 2-0. Nog geen minuut later wees scheidsrechter Van Wijk naar de stip na geduw bij een corner van Vlissingen. Peter de Jong maakte de aansluitingstreffer. Om het ge vaar Niemantsverdriet in te dam men zette Vlissingen-trainer Ruud Pennings zijn linkeraanvaller Dan- gelo Martien op Niemantsverdriet. Het kostte aanvallende kracht, maar één angel was uit het spel van Kloetinge. Maar Kloetinge had nóg een angel: Etiënne Mallie. Zijn steekpasses Kloetinge wint op eigen veld met 4-2 van Vlissingen in de kwartfinale van de beker. Etiën ne Mallie en Mervin Niemanst- verdriet blinken uit. zijn een lust voor het oog, maar scoren kan hij ook. In een mêlee van spelers kopte Rentmeester de bal vlak voor rust in de voeten van Mallie. Die kapte zich vrij en schoot de bal met z'n linker hoog in de verre hoek. Voor zulke doel punten is de' term 'beauty' be dacht. In de rust gooide Pennings met drie wissels zijn elftal om. Het was een verbetering. Het spel speelde zich na rust vooral af op de helft van Kloetinge. Het enige euvel was dat Vlissingen geen en kele kans door combinaties kon creëren. Maar dat was ook de ver dienste van de Kloetinge-defensie, erkende Pennings. Het gevaar kwam daardoor uit do de spelsituaties. Na ruim een uur kopte Peter de Jong raak uit een verre ingooi van Sander Goedege bure (3-2). Bésar Xhoxhaj stuitte op doelman Jaco van der Schee bij een kopbal uit een vrije trap. Een doelpunt van Aschraf Elhrouz, ook uit een vrije trap, werd afge keurd wegens buitenspel. Vlak voor tijd snelde Niemantsverdriet langs Martien en liet Marinus Baas 4-2 maken. Kloetinge-Vlissingen 4-2 (3-1). 2. Teun Rentmeester 1-0, 17. Mervin Nie mantsverdriet 2-0, 19. Peter de Jong 2-1 (strafschop), 45+2. Etiënne Mallie 3-1, 63. Peter de Jong 3-2, 86. Marinus Baas 4-2. Scheidsrechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Björn Quartel, Jaco van der Schee (Kloetinge), Randy de Dreu, Jihad Azza gari (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 750. Uit tegen Zaamslag Kloetinge speelt in de halve fi nale van de beker uit tegen Zaamslag. Het is nog niet be kend wanneer. De andere halve finale gaat tus sen Waspik en de winnaar van het duel tussen LRC Leerdam en Longa. Na drie duels op rij zonder winst in de competitie won Vlis singen gisteren opnieuw niet. Zondag kan de ploeg niette min kampioen in de tweede klasse worden. door Frits Bakker HOEK - De goaltjesdief die Regilio Pinas was, heeft in Hoek een jaar lang niets van zich laten horen. Zelden mocht de 23-jarige aanval ler in zijn eerste jaar een volle wed strijd spelen en scoren had hij tot zaterdag nog niet gedaan. De eer ste goal van een mislukt jaar was gelijk de belangrijkste voor Hoek. De 1-0-winst, thuis tegen Benne- korn, was goed voor de periodeti- tel en een ticket voor de beker^om- petitie met betaalde clubs. Die be kroning gaf de wel eens te snel verguisde Pinas het gevoel dat hij nog iets had kunnen bijdragen aan het succesvolle jaar. „Het is niet veel geweest, want mijn jaar is mis lukt, onder meer door een blessu re aan het begin, maar dit geeft een goed gevoel." Het succes dat ertoe moet leiden dat Hoek als tweede eindigt achter IJsselmeervogels, is voor een groot deel te danken aan Gaby Dema- net, zo viel zaterdag vaak te horen. De Belgische trainer is na de uit schakeling van Paul Telussa in een vreemde omgeving terecht geko men en heeft een elftal gesmeed dat rijp is gemaakt voor een top- klassering. „Dit is ook een cadeau voor Paul", sprak hij bescheiden. Demanet wilde ermee zeggen dat zijn opvolger Telussa door de pe- riodetitel volgend jaar mee mag doen in een interessante competi tie. „Het zal hem ook goed doen dat het elftal dat hij heeft gevormd zo'n jaar heeft gehad. Ik gun hem dat van harte na het moeilijke jaar dat hij heeft meegemaakt." Regilio Pinas genoot na van de goal waarvan hij later zei dat het ei genlijk een koud kunstje was ge weest hem binnen te koppen. Het |TJ Dankzij een treffer van Regilio Pi- nas pakt Hoek een periodetitel in de hoofdklasse. Pinas scoort de 1-0 tegen Bennekom. Hoek rukt op naar de tweede plaats. was ook maar goed dat de goal, op zeven minuten van het einde, nog was gevallen, want de wedstrijd zelf was op zijn zachtst gezegd niet best. De beste mensen ston den centraal achterin, waar Gio vanni Siereveld en Geert Bos- schaart al een heel jaar de uitblin kers zijn, maar vooral ook op links met Michael Kone als de speler die bijna alles foutloos uitvoert. „Dit had niet op een mooier moment kunnen komen", vierde voorzitter Benny Langeraert de periode met een blik op het volle sponsorhome en na een omhelzing met de trai ners. „Met dit succes kunnen we verder bouwen", sprak hij zich even later uit over de toekomst. „We willen er nog een mooi slot van maken en in de laatste thuis wedstrijd het kampioenselftal van 1995 op het veld laten verschijnen. Die oude tijden moeten maar weer eens een vervolg krijgen." Hoek-Bennekom 1-0 (0-0). 83. Regilio Pinas 1-0. Scheidsrechter: M. Roeleveld (Vinkeveen). Gele kaart: Ferry Alfons (Hoek). Aantal toeschouwers: 700. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De tafeltennissers van Delta/TTC Middelburg hiel den aan de uitwedstrijd in en te gen Bergeijk drie punten over. Om dat concurrent Westa 2 US met 9-1 vermorzelde, zakten de Middelbur gers naar de voorlaatste plaats in de eerste divisie. John Scott wist, ondanks een arm- blessure, Cees Sengers en Jochem de Hoop te verslaan. Marco Bot- tram bleek een maatje te groot. Jel- le Rhee speelde weer een prima wedstrijd, maar kon het op de be slissende momenten opnieuw niet afmaken. Sören de Witte versloeg op knappe wijze Sengers met 3-1 en had tegen De Hoop bij een 2-0- voorsprong een matchpoint. Hij kon het niet verzilveren. Het eerste mannenteam.van Arne- muiden speelde gelijk tegen De Treffers. In Roelofarendsveen won Mare Hackenberg drie keer. Riny Kasse scoorde de andere twee pun ten. Volgende week kan het team de titel in de derde divisie pakken. Het tweede team van TTC Middel burg boekte zijn eerste overwin ning in de derde divisie. Met 6-4 werd mededegradant Red Star ver slagen. Michel Sperling en [an De tafeltennissers van TTCM zak ken naar de vijfde plaats in de eerste divisie. De ploeg verliest met 7-3 bij Bergeijk en concur rent Westa 2 wint dik van US. Steyn bleven beiden ongeslagen. In de eerste divisie gaan de vrou wen van SAR een lastig competi- tieslot tegemoet. De Zeeuws- Vlaamsen staan door de 4-6-neder- laag tegen SKF vier punten achter op de veilige vierde plaats. Lacey Koole won twee wedstrijden en Chantal Remorie wist één wed strijd binnen te slepen. In het landelijk A won het jongens team van Delta/TTC Middelburg met 3-7 bij Wanzl/Belcrum. In Bre da was Kristian Davidse de gevier de man met drie overwinningen. Bas Meesters en Patrick Vroomen wonnen twee keer. Het jongëns- team van Scaldina won in diezelf de klasse met 7-3 van Shot Soest. TTC Middelburg 3 stelde het hoofdklasserschap veilig middels een 9-1-zege op Valkenswaard. door Ron de Waal OOST-SOUBURG - De basketbalsters van BV Souburg zijn zaterdaga vond, na een 87-41-overwinning op Agathos, kampioen geworden in de overgangsklasse. Van de mo gelijkheid om te promoveren naar r de hoofdklasse maakt de ploeg van coach Hans van der Linde ech ter geen gebruik. Promoveren doen ze dan wel niet, maar de vreugde om de behaalde titel was er bij BV Souburg niet minder om. „Natuurlijk was het krachtsverschil vanavond tegen een incompleet Agathos te groot, maar de manier waarop er niet al leen vanavond maar zeker de laat ste paar weken gespeeld werd, stemt mij heel erg tevreden", zei een met champagne overgoten Hans van der Linde. Nadat Judy 'Slager de bezoekers met een gave driepunter op voor sprong had gezet, denderde Sou burg in een hoog tempo over Aga thos heen. Door verschillende snel le aanvallen en vele rake afstand schoten, stond het halverwege al 41-19. Uiteindelijk stopte de teller bij 87-41. Ilse Rijnberg (16), Linda de Meij (15), Melanie Lindenberg en Shanice de Graaf (beiden 14) waren het productiefst aan Sou- burgse zijde. Toch maakt de ploeg uit Souburg de overstap naar de hoofdklasse niet. „Wij willen lekker relaxed blijven spelen. De gemiddelde leef tijd is behoorlijk hoog, waardoor het gaandeweg toch een stapje tra ger gaat. Deze ploeg zou zeker meekunnen, maar dan moet er harder gewerkt gaan worden. De ambitie is er wel om te presteren, BV Souburg werd zaterdag kampioen in de overgangsklasse van de basket balcompetitie. foto Ruben Oreel maar niemand was uitgesproken voor promotie", legde Van der Lin de uit. Bang om de motivatie te verliezen is de coach niet. „Bij wed strijden constateer ik dat nauwe lijks. Het vele winnen maakt het nog steeds erg leuk", vertelde Hans van der Linde, die volgend seizoen normaal gesproken aan zijn vijftiende jaar bij BV Souburg begint. Bij BC Vlissingen, dat als tweede in deze competitie gaat ein digen, wordt wel gebruik gemaakt van de mogelijkheid om te promo veren. „De hoofdklasse gaat van tien naar twaalf ploegen, en wij pakken die kans wel", aldus coach Tom Joziasse. „Er zit nog veel rek in onze groep. Met de huidige ploeg zijn we nu al in staat om goed mee te draaien in de hoofd klasse." MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal leed VCK een dure nederlaag tegen Oranje Wit: 2-1. Het verlies was erg zuur. Bij een blessure bij een OranjeWitter schoot een VCK'er de bal uit. Bij de spelhervatting schoot een Dord- tenaar het leer richting het VCK-doel. Onderweg pikte een speler van Oranje Wit de bal ech ter op, en stelde ploeggenoot Mar cel van Valen in staat om de 2-1 binnen te schieten. Ook bij Oranje Wit keek men beschaamd naar de treffer, maar daar schoot VCK niets mee op. Bouwen Legemaate schoot VCK zes minuten voor rust naar 1-1. Ismael Yildrim had in de 23e minuut voor 1-0 gezorgd. Door de nederlaag en de zege van SSV kan VCK de nacompetitie nog moeilijk ontlopen. SSV'65-Duiveland 2-0 (1-0). Christi- aan Boon 1-0, Jan Baaijens 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93