Mooiste zege uit carrière Nick WK-punten Roy Gijsel Casey Stoner zegeviert De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! Knappe overwinning van cricketteam Volleybalsters van Martinus winnen beker KZ en DOS'46 op herhaling in Ahoy Herlings ook op dreef in EK motorcross MX2 Kipchumba wint marathon Utrecht 36 Dinsdag 14 april 2009 pzc benoni - Het Nederlands cricket team heeft gisteren bij het WK voor B-landen in Zuid-Afrika een knappe overwinning behaald te gen Namibië. Oranje zegevierde drie overs voor het einde met 262/8 tegen 258/8. Daarmee hield de ploeg van captain Jeroen Smits de kansen op een plaats bij de eer ste vier in de Super Eight in eigen hand. almere - De volleybalsters van DE- LA Martinus hebben gistermiddag in Almere de nationale beker vero verd. De ploeg uit Amstelveen, ge coacht door Avital Selinger, won in de finale van Dros/Alterno: 3-1 (25-22 25-17 23-25 25-18). Bij de mannen ging de beker naar Dynamo. De ploeg uit Apeldoorn won in Almere met 3-1 van DOC Stap Orion. De setstanden waren 25-23, 21-25, 25-21 en 25-22. kooc aan de zaan - De finale van de Korfbal League gaat dit jaar op nieuw tussen Koog Zaandijk en DOS'46. Beide ploegen stonden ook vorig jaar tegenover elkaar in Ahoy. Toen greep KZ de nationale titel. Zaterdag hoopt de equipe uit Nijeveen revanche te nemen. De landskampioen uit Koog aan de Zaan won zaterdag in de play-offs met 26-21 van Dalto. DOS'46 had in Delft weinig moei te met Fortuna: 12-23. Beiden ploe gen wonnen ook het heenduel. hakwstone park - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft indruk ge maakt bij zijn eerste optreden in het Europees kampioenschap MX2. De 14-jarige Brabander ein digde zondag op het circuit van Hawkstone Park in Engeland als tweede achter Christophe Char- lier. De Fransman won beide man ches. Herlings is wereldkampioen bij de junioren en nog te jong om mee te doen in het wereldkampi oenschap MX1/MX2. Het EK is voor hem een alternatief. utrecht - William Kipchumba heeft maandag de Jaarbeurs Mara thon Utrecht gewonnen. De Keni- aan finishte in 2.09.41. Dat beteken de een parkoersrecord. Larbi Es Sraidi werd tweede in 2.10.08. De Fransman verbeterde daarmee zijn persoonlijk record met meer dan zes minuten. Bij de vrouwen was Lydia Kurgat uit Ke nia de beste, 2.34.28. Hugo van den Broek won de halve marathon in 1.05.44. Bij de vrouwen ging de winst naar Sarah Jeriwo in 1.17.14, voor Nadja Wijenberg (1.18.44). Nick Nieuwdorp sprint naar de zege in de Altena Biesbosch Ronde. foto Kees Korstanje terneuzen - Motorcrosser Roy Gij sel is erin geslaagd om in de pun ten rijden tijdens de eerste race om het wereldkampioenschap in de klasse MX3. Op het circuit van Hawkstone Park, noordwestelijk van Birming ham, eindigde de 18-jarige Kawasa- ki-coureur uit Heikant zondag in de eerste manche op de achttien de plek. Die positie was goed voor vijf punten. „Daarmee ben ik in mijn opzet geslaagd. Meedoen was al fantastisch, maar dat ik ook nog punten behaal is natuurlijk hele maal mooi", zei Gijsel. In de tweede manche moest Gijsel opgeven, toen hij precies in een 'knip' landde na een sprong over een berg. Zijn motor raakte daar door zwaar beschadigd. In het eindklassement behaalde de Hei kantenaar de 18e plaats. De zege ging naar de Fransman Julien Van- ni. Regerend wereldkampioen Sven Breugelman uit België eiste de derde plaats voor zich op. De tweede WK-wedstrijd is zon dag in het Spaanse Talavera de la Reina. Gijsel heeft zodoende een lange reis voor de boeg. Eerst wachten hem echter nog tenta mens voor zijn opleiding bouw en infra niveau 4. „De knop moet dus meteen weer om. Ik duik nu meteen de boeken weer in." LOSAIL - De Australische motorcou reur Casey Stoner heeft gisteren de openingsrace van het nieuwe MotoGP-seizoen gewonnen. De wereldkampioen van 2007 hield op het circuit van Losail de rege rend kampioen Valentino Rossi uit Italië (tweede) en de Spanjaard Jorge Lorenzo (derde) achter zich. De race in de koningsklasse van de motorsport stond voor zondag op het programma, maar een zeldza me wolkbreuk boven het woestijn circuit verhinderde het doorgaan van de eerste wedstrijd in het we reldkampioenschap. Stoner maakte optimaal gebruik van zijn pole-position via een for midabele start. De Australische we reldkampioen van 2007 zette zijn concurrenten meteen op achter stand en bouwde die in de eerste ronden alleen nog maar verder uit. Valentino Rossi had veel kostbare tijd nodig had om zich vanuit de vierde positie een weg naar voren te banen. Naarmate de race vorder de liep het verschil alleen maar ver der op en moest Rossi uiteindelijk zich neerleggen bij de tweede plaats. De Nederlander Jasper Iwema ein digde bij zijn debuut als vaste GP-deelnemer op de 23e plaats in de 'sprintrace'. „Helemaal niet slecht", vond de 19-jarige Drent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 90