PZC I 33 Boonen herboren topper 48 44 en 45 Belgische wielrenner zet Parijs-Roubaix opnieuw naar zijn hand. Weer Nederlandse titel voor jiu-jitsuka Wyatt Armstrong op tijd fit voor Ronde van Italië Drie Zeeuwse clubs in bekertoernooi profs Voorzitter Chelsea: Hiddink vertrekt Motor rijdt in op publiek: 16 gewonden Dinsdag 14 april 2009 Masters krijgt met Angel Cabrera een groot winnaar Delta/Frans Bevers onderuit in eerste play-ofFwedstrijd Tip? sport@pzc.nl doör Ad Pertijs roubaix - Vijftien kilometer voor de wielerbaan van Roubaix ging Tom Boonen aan voor zijn derde triomf in de Hel van het Noorden. Niemand die toen nog zijn wiel kon houden. Op honderd kilometer van het ein de in het Bos van Wallers had Boo nen de koers al naar zijn hand ge zet, maar eigenlijk zag je de zege van de Vlaamse wielergod al van veel verder aankomen. Boonen was dit voorjaar iets min der succesvol in de (massa)sprints dan in voorgaande jaren, maar tus sen de regels door was een herbo ren wereldtopper zichtbaar. Afge traind en met een indrukwek kende innerlijke rust hoefde hij al leen maar te wachten op een dag als zondag. Het verleden heeft hij afgelopen winter al gelost. Het verleden, waarin affaires met jonge vriendinnen, strapatsen met zijn gele Lamborghini en het 'poe deren' van zijn neus met cocaïne de resultaten op de weg naar de achtergrond verdrongen. De cocaïneaffaire, die hem zijn Tourstart kostte, zette Tommeke wederom op het rechte pad. Vrien din Lore kwam terug in zijn leven en met haar het ware leven van een topsporter. „Ik slaap, ik eet, ik kak en ik train", vat Boonen zijn huidige bestaan kernachtig samen. De 28-jarige Boonen heeft geen extreme uitlaat kleppen meer nodig om het leven van volksheld aan te kunnen. Ne derlagen als in Milaan-San Remo en E3-Prijs maken hem alleen maar sterker. Boonen heeft vooraf geen grote woorden nodig om de concurren tie te imponeren. Dat doet zijn soe pele tred op de kasseien wel. Dat de Ronde van Vlaanderen naar ploeggenoot Stijn Devolder ging, was eerder zijn verdienste dan zijn falen. Die dag al was hij de beste en zondag op de keien van Noord-Frankrijk kon geen tegen stander of ploeggenoot hem nog stoppen. Zeggen dat Tom Boonen profiteer de van de valpartijen van anderen, doet de waarheid geweld aan. De anderen vielen, omdat ze zijn tem po op de keien niet aan konden. Flecha werd verrast door de hoge snelheid in een bocht. Hushovd moest zich op het be ruchte Carrefour de l'Arbre force ren om het wiel van Boonen te houden in een haakse bocht. Hij Tom Boonen wint de wielerklas sieker Parijs-Roubaix. Voor de Belg is het de derde keer dat hij zegeviert in 'de Hel van het Noor den.' vloog eruit en Boonen was ver trokken. Pozzato, die kon zeggen dat hij heel even moest inhouden bij de val van Flecha, zette de ach tervolging in en toen bleek hele maal wie de sterkste man van het voorjaar was. De stilist Pozzato nam het op te gen stoemper Boonen. Het raspaardje versus het werkpaard. Zo sierlijk en gemakkelijk als Boo nen over de keien rijdt, zo hoekig geeft hij gas op het asfalt. De Vla ming zwoegde, stampte, zette zijn longen wagenwijd open, en was vooral mentaal niet kapot te krij gen. Daarmee overwon Boonen de klas se van Pozzato. In een pakkend duel reed de Belg seconde voor se conde weg bij zijn achtervolger. Tot de Italiaan brak. Eenmaal over de finish moest Boonen braken. Zo diep was Tommeke gegaan. Zo diep als de nieuwe Boonen in vijf tien kilometer kan gaan. breda - Jiu-jitsuka Lindsay Wyatt uit Goes is zaterdag in Breda weer Nederlands kampioene in de klas se -70 kilo geworden. De Beveland- se had maar twee overwinningen nodig om de titel te grijpen. Ze ver sloeg Charella Westra met 16-3, waarna ze in de finale met 14-0 te sterk was voor Jolanda Bos. Wyatt heeft een goed voorjaar. Ze won in Bologna een toernooi en in Tour- nai werd ze met het Nederlands team eerste op het open EK. austin - Lance Armstrong is ervan overtuigd dat hij op 9 mei aan de start staat van de Ronde van Italië. „Ik weet niet of ik voor de over winning ga, maar ik heb niets te klagen over mijn genezingspro ces", liet de Amerikaan, herstellen de van een sleutelbeenbreuk, we ten. Armstrong moet daarvoor ech ter nog afrekenen met het antido- pingbureau AFLD. De Amerikaan zou bij een dopingcontrole op 17 maart zich niet aan de regels heb ben gehouden. middelburc - Zeeland is volgend voetbalseizoen met drie ploegen vertegenwoordigd in het profbeker toernooi. Zaamslag en Kloetinge bereikten dit weekeinde de halve finale van de districtsbeker en mogen daar om meedoen aan de KNVB-beker voor profs. Hoek veroverde zaterdag de twee- de-periodetitel in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. De Zeeuws-Vlamingen zijn hierdoor geplaatst voor het proftoernooi. londen - Guus Hiddink is met ze kerheid volgend seizoen geen coach van Chelsea. Voorzitter Bru ce Buck van de Engelse topclub heeft dat gisteren gezegd. Afgelo pen weekeinde nog had John Ter ry een beroep op de Nederlander gedaan om aan te blijven. De aan voerder zei geen geschiktere kandi daat te kunnen bedenken. „Hid dink heeft voor volgend seizoen andere verplichtingen. Dat was bij ons bekend", zei Buck. roubaix - Bij een ongeval met een motor in Parijs-Roubaix zijn zon dag zestien mensen gewond ge raakt, van wie vier ernstig. Onder de slachtoffers met zware verwondingen bevindt zich een meisje van vier. Een motorrijder van de organisatie reed het pu bliek in, nadat hij de controle over zijn motor verloor. Het ongeluk gebeurde op een van de kasseistroken. De gewonden zijn met twee helikopters afge voerd. Tom Boonen op weg naar de zege in Parijs-Roubaix. foto Michel Spingler/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87