Zeeuwse handbaltalenten geven hun visitekaartje af rust toe in Kwadendamme Duiveland verrast door niveau in tweede klasse Tjoba laat veer in derby tegen TOP Erik van der Wekken beste in MX1-klasse Fortis iets veiliger, Swift weer in nood Leo Jumelet tweede in TMZ-kampioenschap Terneuzense Boys stijgt ondanks 0-0 Eddy Smit tweede in Oude Maasloop Jeugdig Zeeuws team wordt tweede op toernooi Izegem. Tennissters spelen op eerste speeldag gelijk tegen Mattemburgh. s PZC Dinsdag 14 april 2009 J43 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De korfballers leden gevoelig puntver lies in de achtervolging op koplo per Kinderdijk. Op eigen veld werd het 9-9 tegen TOP uit Arne- muiden. Met 0-2 zette een fel startend TOP de toon, maar een onverzorgde en gemakzuchtige periode bracht Tjo ba terug in het zadel, na de pauze nam TOP risico's en dat werd be loond met een 9-9-gelijkspel. WEMELDINCE - Motorcrosser Erik van der Wekken heeft zaterdag de MXt-klasse gewonnen bij de twee de clubcross van MC De Sproeier in Wemeldinge. De rijder uit Zie- rikzee won beide manches. Kevin Spruijt was de beste in de MX2-klasse. Bij de veteranen vero verde Leo van der Cingel uit Oos- terland op zijn Honda de tiende plaats. MIDDELBURG - De korfballers van Fortis hebben in de eerste klasse nipt gewonnen van de Middelburg se hekkensluiter Swift. De Soubur gers zijn opgeklommen naar de vijfde plaats en staan nu dus wat veiliger. Elze Blankenburgh, oud-speelster van Swift, was van grote waarde met vijf treffers. Swift is met drie punten nog altijd laatste en is nu al de voornaamste degradatiekandidaat. - 'S-HEERENHOEK - Wielrenner Leo Jumelet is zaterdag tweede gewor den bij het TMZ-kampioenschap bij de amateurs B in 's-Heeren- hoek. De 39-jarige renner uit Bruinisse moest alleen de Brabander Wil lem Ruijzing uit Dinteloord voor zich dulden. Hij was dit seizoen al derde en vierde geworden, maar tweede nog niet. TERNEUZEN - Terneuzense Boys kwam in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal tegen het laag ge klasseerde VYGZ niet verder dan o-o. Toch steeg de ploeg enkele plaatsen op de ranglijst. Ruud Hoogesteger, Abubakar Kou- rouman, Ali Eryürük, Robert Rijn berg en Gokhan Ersahin hadden goede kansen, maar hun inzetten misten de juiste richting of stuit ten op de goede WGZ-doelman. MIDDELBURG - Atleet Eddy Smit uit Kerkwerve is gisteren in zijn leef tijdsklasse mannen 60+ als tweede geëindigd in de Oude Maasloop in Barendrecht. De loper uit Kerkwer ve legde de tien kilometer af in 43 minuten en 29 seconden. John Guequièrre werd bij mannen 55+ vierde. De Middelburger legde de tien kilometer af in 41 minuten en 31 seconden. door Wim Kakebeeke IZEGEM - Een kick. Zo liet het ge voel van het kwartet Rob de Vos, Hans Dierickx, Marcello Tax en Jaap Sinke zich het best beschrij ven. Het trainersgilde uit het klei ne Zeeuwse handbalwereldje heeft in een paar weken tijd een ploeg van formaat uit de grond ge stampt. Op een sterkbezet interna tionaal toernooi in België werd een knappe tweede plek behaald. De junioren van Don Bosco uit Gent hadden de langste adem. In de finale werd het 8-5. Teleurstelling over de verloren fina le was er nauwelijks bij Rob de Vos, één van de initiatiefnemers van de Zeeuwse delegatie. „Het was net een duel te lang. De pijp was leeg. Iedereen zat er door heen, maar de tevredenheid was groot."' Het huzarenstukje dat de jeugdige equipe eerder in de poule tegen Don Bosco neerzette (11-11), zat er een paar uur "later niet in. De Belgische opponent had de re mise goed geanalyseerd. Vooral de dekking was tactisch dusdanig neergezet dat er voor het makke lijk scorende kwartet Arno Rie- mens, Thijs de Vos, Jordy Loo en Kenneth Mellaart weinig speel ruimte was. Veel minder dan in eerste ontmoeting. De Zeeuwse brigade zocht het antwoord te diep. Don Bosco loerde op de counter. En die benutte het meer dere malen. „Die Belgen hadden ons spelletje goed in de gaten", er kende De Vos na afloop. „De druk kwam van de opbouwrij. Maar we liepen ons te veel vast. Iedereen zat kei-kapot. Ze hebben echt alles gegeven." Het was uiteindelijk de enige ne derlaag die het jeugdige Zeeuwse WJ Het heroptreden van de Zeeuw- se jeugdselectie is succesvol. In het Belgische Izegem verliest het keurkorps pas in de finale, van Don Bosco. team leed. Izegem (18-6) en Ever- gem (14-5) fungeerden eerder op de dag als speelbal van de Zeeuw en. Tegen Tornai was het nipt: 10-9. De tweede plek was gezien de kor te aanloop een prestatTe van for maat. Tijd om een hechte groep te smeden was er nauwelijks. Twee weken werd er keihard getraind op diverse Zeeuwse locaties. Na de laatste training werd de groep te rug gebracht tot elf man. Negen veldspelers en twee keepers. Zater dag was er nog wat onwennigheid te bespeuren. Maar hoe kan het ook anders? Zoveel talent bij el kaar is leuk. Er een team van ma ken vergt meer tijd. „Daar moeten we nu eens rustig over gaan naden ken met z'n allen", vond de trai ner van Meco/Delta Sport. „Even de boel laten bezinken. En niet ge lijk de agenda erbij pakken. Dit idee is plotseling ontstaan, maar de kar kunnen we niet met z'n vie ren trekken." Het fundament voor een hereniging van Zeeuws talent is in ieder geval gelegd. Duiveland-tennisster Irene Buijs (foto) is niet opgewassen tegen Suzanne van Nijnatten. foto Dirk-Jan Gjeltema door Sven Bakker NIEUWERKERK - De tennissters van Duiveland zullen niet 'zomaar even' het kampioenschap in de landelijke tweede klasse binnenha len. De speelsters uit Nieuwerkerk leden al op de eerste speeldag puntverlies tegen Mattemburgh: 3-3- Vijf jaar geleden, toen Duiveland kampioen werd in de tweede klas se, ging dat op een slof en een oude voetbalschoen. Alle partijen werden dik gewonnen, met als re sultaat dat een aantal jaren ge speeld werd in de eerste klasse, waaruit vorig jaar gedegradeerd werd. „Dus dachten we dat in de tweede klasse het niveau nog wel hetzelfde zou zijn, met 5-, 6- en 7-spelers. Maar het team van Mat temburgh had direct een '4-tje' in de opstelling. Dat had ik niet di rect verwacht", zei Angela Kou- wenberg gisteren na het gelijkspel. Die 4-speelster was Ada van Nijnatten, tegen wie Linda Ver braak niet veel kans maakte. Ver braak pakte drie games. Brenda de Bruine stelde orde op zaken door haar enkelspelpartij te winnen van Eugenie Monaco. Ook Monique Deurloo kwam tot winst tegen Daisy de Booy. Irene Buijs was op haar beurt niet opgewassen tegen Suzanne van Nijnatten: 3-6 4-6. Ook in de dubbelspelen ging het gelijkop. Kouwenberg en Buijs ver loren met 3-6 1-6 van Ada van Nijnatten en Monaco en Verbraak en Deurloo wonnen in straight sets van De Booy en Suzanne van Nijnatten: 6-4 6-1. „We waren vandaag erg aan elkaar gewaagd, dus de uitslag van 3-3 was meer dan terecht", stelde Kou wenberg, die haar genoegen uitte over de kwaliteitsimpuls in de tweede klasse. „Ik heb zeker het idee dat het sterker is geworden, de vrouwencompetitie op zondag. Het heeft z'n voordelen, want we kunnen nu leuk meedraaien in de tweede klasse. Dat is beter dan dat we net als vijf jaar geleden alles simpel wonnen, en beter dan vo rig jaar toen we in de eerste klasse er af werden geslagen." Het eerste gemengde team van Zie- rikzee startte in de vijfde klasse landelijk eveneens met een gelijk spel thuis tegen Smash Boz uit Ber gen op Zoom: 4-4. De punten wer den binnengehaald door Thomas le Clercq, Pieter Boot en Tinta Hendriks en het gemengddubbel van Boot en Hendriks. De mannen van Duiveland leden in de vijfde klasse een nederlaag uit in Koudekerke tegen De Stoof, dat samen met de Nieuwerkerkers kampioenskandidaat is. In 2004 promoveerde Duiveland naar de eerste klasse. Nu ze te ruggekeerd zijn in de tweede klasse, merken de vrouwen dat het niveau gestegen is. wicht. Gescoord werd er echter niet, mede doordat Dreischor zo wel voor als na rust het alumini um trof In de eerste helft was het Peter Stouten 'die een inzet tegen de paal zag .eindigen en na de thee trof zijn ploeggenoot Raymond Sonneveld de lat. Ouwerkerk-NVS 2-3: De thuis ploeg begon noodgedwongen aan de wedstrijd zonder Erwin van der Maas en Jakkoo Brouwer. Toch opende Carlo van der Maas na een fraaie actie de score in het voor deel van Ouwerkerk: 1-0. NVS kwam terug tot 1-1, waarna Ro nald van Vossen de ruststand op 2-1 bracht. Gaandeweg de tweede helft vielen de doelpuntenmakers aan Ouwerkerk-zijde beiden ge blesseerd uit. Bij de bezoekers kreeg zowel een speler als de trai ner de rode kaart voorgehouden, maar desondanks bogen zij in de slotfase de stand nog om tot 2-3. Ouwerkerk-Dreischor 3-2: Een sterker Ouwerkerk leidde bij rust met 2-0 door twee rake kopballen van Jakkoo Brouwer. In de tweede helft werden er"twee foute terugs peelballen bij de thuisploeg afge straft door Fred van der Helm (2-1) en Raymond Sonneveld (2-2). Invaller Oby Kikstra werd match winnaar in deze Schouwse derby door de eindstand op 3-2 te bepa len. Erwin van der Maas kreeg in de tweede helft de rode kaart. Lepelstraatse Boys-Hansweertse Boys 1-0 (0-0). Sven Zeegers 1-0 (straf schop). Val Aan-Vosmeer 3-2 (3-0). Hans van Trier 1-0, Aad Nagelkerke 2-0, Frans Notenboom 3-0, Jeffrey Kruf 3-1, Jef frey Kruf 3-2 (strafschop). ZPR'84-Lewedorpse Boys 4-1 (2-0). Umit Kartal 1-0, Tufak Turan 2-0, Jordi van Antwerpen 2-1, Yucil Ocalan 3-1, Umit Kartal 4-1. Zeges tegen Dreischor Ouwerkerk heeft dit seizoen twee keer gewonnen, beide ke ren was Dreischor het slachtof fer. Komende donderdag speelt Ouwerkerk de inhaalwedstrijd tegen Renesse. Eerder dit sei zoen verloor het met 7-3. Jerry Verwest (rechts) zorgt voor opruiming in de defensie van Dreischor, voordat doelman Peter van Beveren in actie komt. Ouwerkerk-speler Ri chard van de Berg loert tussen de twee Dreischor-spelers op de bal. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83