Scaldina lacht om Den Dijk: 10-0 Renesse slaat na Westerschouwen lijdt kostbare nederlaag in hoofdklasse Si Hockeyers HSD krijgen clinic van hoofdklassers Jeugdspelers behouden voorsprong op concurrent Middelburg. Na verlies bij Yerseke wordt duel met De Bongerd cruciaal. Jakkoo Brouwer zet Ouwerkerk op goede spoor tegen Dreischor. 42 Dinsdag 14 april 2009 PZC ZIERIKZEE - De hockeyers van het Zierikzeese HSD kregen za terdag een speciale training: Mark Neumeyer (rechts) en Tom my Hofkamp, beiden spelers van hoofdklasser Pinoké uit Am sterdam, gaven een clinic. In eerste instantie was het de bedoe ling dat oud-international Jesse Mahieu langs zou komen in Zierikzee, maar hij moest zich wegens een hersenschudding af melden. HSD hield de clinic vanwege het feit dat het aantal jeugdleden de laatste jaren sterk is toegenomen. De twee hoofdklassespe lers leerden de 125 deelnemende jeugdleden verschillende trucjes en moesten -uiteraard- ook de nodige handtekeningen zetten. - foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - Door een knappe 7-3- winst op Shot (S) uit Soest blijft het eerste jeugdteam van tafelten nisvereniging Scaldina aan de lei ding in de landelijk A-klasse. Door dit resultaat blijft de marge met de naaste concurrent Middelburg drie punten.Volgende week staat de di recte confrontatie met Middelburg op het programma. Het eerste Scaldinateam behaalde in de thuiswedstrijd tegen Den Dijk uit "Westdorpe de maximale score van 10-0. Hierdoor is het team in één keer opgerukt naar de tweede plek, maar de concurrentie volgt Scaldina op de voet. Jeugd. Scaldina-Shot (S) 7-3: Den nis Smalheer trad in de eerste par tij aan tegen Joris Leppers. Na een kansloze 3-11-game kreeg Smal heer meer grip op het spel van zijn tegenstander dat zich uitbe taalde in winst met 11-8 en twee keer 11-9. Daarna speelde Koen van Velthoven zeer wisselvallig te gen Steven de Lange. Dit mondde uit in een 2-2-tussenstand en een 3-10-achterstand in de vijfde game. Van Velthoven won alsnog met 12-10. In de derde partij moest Tristan Benschop het opnemen tegen Bashtbavian. De spelers waren vol- komen.aan elkaar gewaagd, maar in de vijfde game was het toch de Shotspeler die met 11-9 aan het langste eind trok. Het dubbelspel begon slecht voor Van Velthoven en Smalheer. Ze le verden de eerste game in met 3-11. Vervolgens ging het een stuk beter en werd met 11-6 de stand gelijk ge- ra^ Het jeugdteam van Scaldina heeft drie punten voorsprong op naaste belager Middelburg in de landelijke A-klasse. De derby is volgende week in Middelburg. door Sven Bakker YERSEKE - De tennissers van Wes terschouwen hebben op de twee de speeldag in de hoofdklasse van de districtscompetitie een kostba re nederlaag geleden in en tegen Yerseke. Het werd 4-2. Voor Westerschouwen was het van belang om van Yerseke te win nen om in de hoofdklasse te blij ven. Door het verlies wordt lijfsbe houd een uiterst lastige klus voor Westerschouwen. Op papier zit een reële kans op een overwin ning er alleen nog in tegen De Bongerd. Tegen Yerseke behaalde Johnny Quaak het verwachte punt in het enkelspel binnen. Van Richard de Witte won de speler uit Burgh-Haamstede in twee sets: 6-0 6-4. De rest van de enkelspe len ging verloren, al was het ver lies voor Michel de Vlieger maar nipt. Tegen Jeroen Bakx vocht hij zich na het verlies in de eerste set (3-6) terug door het tweede be drijf met 6-2 te winnen. De derde set liep uit op een tiebreak, die werd gewonnen door Bakx. Chris Schoneman verloor in drie sets van Jean d'Hooge (3-6 7-5 1-6) en Robert Kort was niet opgewas sen tegen Mario van Gastel (5-7 1-6). In het dubbelspel was er een ver rassende nederlaag van Quaak en De Vlieger tegen Bakx en De Wit te: 2-6 3-6. Kort-en Patrick Meul- dijk pakten in de laatste wedstrijd nog een punt voor Westerschou wen. In drie sets wonnen zij van Van Gastel en d'Hooge: 7-5 5-7 6-2. Zaterdag zal Westerschouwen moeten winnen van De Bongerd. Bij verlies is degradatie zo goed als een feit. In dezelfde poule versloeg De Schelde ASOC met 4-2. Animo won met 6-2 van De Bongerd en ti telkandidaat Drive won met 5-1 van Sjef trokken. De thuisspelers bleven de beslissende punten pakken. Na de pauze was het vooral Smal heer die opviel door alles te win nen wat er te winnen viel. Vooral de winst op Bashtbavian met 11-9 in de vierde game was zeer opmer kelijk. Ook Van Velthoven scoorde nog een winstpartij door noppen speler Joris Leppers te slim af te zijn met 11-7 in de vijfde game. Benschop liet nog een huzaren stukje zien door tegen Steven de Lange, na een 6-10-achterstand in de vijfde game, de rug nog te rech ten en met 12-10 te zegevieren. Mannen. Scaldina-Den Dijk 10-0: Het Zierikzeese team hield de hele wedstrijd het initiatief en dat betaalde zich uit in hoge winst cijfers. Een groot aandeel daarin hadden Hans Volkeri en Koen van Velthoven. Beide heren wonnen hun partijen overtuigend. Af en toe leverden ze een game in, maar echt in de problemen kwamen de mannen niet. Pang Yuen verraste vriend en vij and door eveneens ongeslagen te blijven. In totaal moest hij maar één game prijsgeven. Het span nendst was het dubbelspel waarbij Volkeri en Yuen een 0-2-achter- stand moesten toestaan. Hierna werd alsnog dit punt binnenge haald. MIDDELBURG - Renesse heeft koplo per ZPR'84 gisteren een goede dienst bewezen. De Schouwse ploeg won met 3-2 bij Kwaden- damme en omdat ook Hansweert- se Boys verloor, kan ZPR'84 over twee weken kampioen worden. Ouwerkerk won zaterdag de derby tegen Dreischor met 3-2, maar gis teren verloor het met dezelfde cij fers van NVS. Dreischor pakte gis teren een punt tegen Volharding: 0-0. Kwadendamme-Renesse 2-3: Een onnauwkeurig Kwadendam- me kwam na tien minuten nog op voorsprong door Mariusz Mosiej: 1-0. Kort voor rust leek de thuis ploeg goed weg te komen toen Ber ry Simonse een strafschop van Vincent Goedegebuure stopte, maar een eigen doelpunt beteken de even later toch de gelijkmaker: ï-t. Via John Berrevoets en Frenk Dreischor trof zowel voor als na rust het aluminium van Hengel liep Renesse na rust uit naar 1-3. Een kwartier voor tijd kopte Arjan Franse nog wel de 2-3 binnen, maar hierbij bleef het. Dreischor-Volharding 0-0: De thuisploeg kende een licht over-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82