van SSV 65 Vlissingen uit beker Pinas kopt Hoek naar bekertoernooi Oosterlanders zetten titel uit het hoofd na 2-o-nederlaag in Goes. Duiveland mogelijk weer tegen Wieldrecht Bruse Boys kan de 'tien' net voorkomen Eerste treffer meteen belangrijkste van seizoen voor club. Bruse Boys verliest met 3-2 bij NSW Mathijs Hages Baronie verspeelt koppositie Oranje Wit bewijst Bruse Boys dienst Zaamslag heeft aan één helft voldoende Kloetinge blijft in de race na lelijke' goals sP2C Dinsdag 14 april 2009 39 door Klaas Verspoor GOES - Duiveland kan zich na een 2-o-nederlaag bij SSV'65 richten op de nacompetitie van de tweede klasse. De Oosterlandse ploeg he kelde na afloop de strijdwijze van de thuisploeg, maar bracht in het veld zelf te weinig om de hechte SSV-defensie te ontregelen. Na de vijfde seizoensnederlaag be draagt het gat met koploper Dinte- loord met nog drie speelronden voor de boeg zes punten. De blik wordt nu gericht op de nacompeti tie. Duiveland wist zich in Goes geen raad met spel van SSV'65, dat eigenlijk niet wilde voetballen. „We hadden te maken met een te genstander die, tussen haakjes, noodgedwongen antivoetbal speel de", baalde Duiveland-trainer Henk Schouten. Collega Jos van Belzen, die de drie punten in het kader van lijfsbehoud goed kon ge bruiken, gaf Schouten gelijk. „Het was negatief voetbal, maar we zit ten nu éénmaal in de positie dat we de punten nodig hebben. We speelden heel laf, met negen men sen achter de bal. Maar we hebben ze niet laten voetballen. En verde digend stond het goed." Van Belzen had het gelijk aan zijn zijde, want voor het eerst dit sei zoen kwam Duiveland niet tot sco ren. Schouten: „We hebben over de hele wedstrijd gezien een stuk of zes kansen uit vrije schoppen gehad. Dat waren ook de enige mo gelijkheden. We hadden veel te veel tijd nodig om de bal te contro leren." Middenvelder Leen IJzelenberg vond dat zijn ploeg niet fel genoeg was. „Het was zo slap allemaal. Ik zelf ook. Je wilt er met zijn allen voor gaan, maar het leek wel op er een soort beklemming op de ploeg zat." Duiveland zet het kampioen- schap uit het hoofd. Door de 2-0-nederlaag bij SSV65 is de achterstand op koploper Dinte- loord zes punten. Duiveland kreeg in het eerste kwartier via Dennie le Comte nog wat kansen. Niet veel later viel Hans Capelle, de vervanger van de gekwetste Kevin Verboom, gebles seerd uit. De doelman bracht red ding op een vrije trap van Pim Bruins en belandde daarbij met zijn hoofd tegen de paal. Na een onderbreking van vijf minuten ver liet Capelle met een hoofdwond het veld. Drie hechtingen werden zijn deel. Zo maakte keeperstrai ner Willem Smid op 42-jarige leef tijd zijn debuut in Duiveland 1. In de 33e minuut veroverde Jan Baaijens de bal op het middenveld en stuurde Christiaan Boon diep. Smid had vervolgens geen ant woord op Boons stuiterende schot: 1-0. Ver in blessuretijd was Le Comte nog een keer dicht bij de t-i. Na rust veranderde er niet veel. SSV'65 wilde niet en Duive land kon niet. Nadat Bart-Jan van Damme in de 78e minuut uitviel met een hamstringblessure, troef de ]an Baaijens in blessuretijd Lex Zwang in een rechtstreeks duel af Hij schoot SSV'65 naar 2-0. SSV'65-Duiveland 2-0 (1-0). 33. Chris tiaan Boon 1-0, 92. Jan Baaijens 2-0. Scheidsrechter: R.C. Venmans (Kapel- Ie). Gele kaart: Mitchel van Belzen, Jaimy Tims, Mansour Gader, Christiaan Boon en Pim Bruins (allen SSV'65), Lex Zwang (Duiveland). Aantal toeschou wers: 325. Eerste nul Duiveland kwam zaterdag voor de eerste keer dit seizoen niet tot scoren. Ook vorig seizoen scoorden de Oosterlanders in één wedstrijd niet: dat was te gen Noad'67 (2-0-verlies). Door de twee tegendoelpun ten tegen SSV'65 hebben in de tweede klasse E alleen Nieuw- dorp en Seolto meer goals te gen dan Duiveland. Duiveland kan zich nu gaan voorbereiden op de nacompe titie. De laatste drie duels speelt de club nog tegen VCK, Serooskerke en Oranje Wit. De 56 goals voor worden door geen team overtroffen. MIDDELBURG - Als Duiveland geen kampioen wordt, treft het Wield recht in de eerste ronde van na- competitie. Die ploeg pakte zater dag door een 2-0-zege bij Slied- recht de tweede-periodetitel in de tweede klasse F. Op 9 mei speelt Duiveland thuis, een week later volgt de return in Dordrecht. Eind februari oefenden beide ploegen al tegen elkaar. In Oosterland was Wieldrecht toen met 2-0 te sterk. BRUINISSE - De voetbalsters van Bruse Boys waren zaterdag op ei gen veld niet opgewassen tegen Nieuwland. De ploeg van trainer Helmut Meyer moest negen tref fers incasseren tegen het vrouwen elftal uit Nieuw- en Sint Joosland. Het Bruse team slaagde er op nieuw niet in om het doel van de tegenstander te vinden. Eerder dit seizoen won Nieuwland met 16-0. door Frits Bakker HOEK - De goaltjesdief die Regilio Pinas was, heeft in Hoek een jaar lang niets van zich laten horen. Zelden mocht de 23-jarige aanval ler in zijn eerste jaar een volle wed strijd spelen en scoren had hij tot zaterdag nog niet gedaan. De eer ste goal van een mislukt jaar was gelijk de belangrijkste voor Hoek. De 1-0-winst, thuis tegen Benne- kom, was goed voor de periodeti- tel en een ticket voor de bekercom petitie met betaalde clubs. Die be kroning gaf de wel eens te snel verguisde Pinas het gevoel dat hij nog iets had kunnen bijdragen aan het succesvolle jaar. „Het is niet veel geweest, want mijn jaar is mis lukt, onder meer door een blessu re aan het begin, maar dit geeft een goed gevoel." Het succes dat ertoe moet leiden numansdorp - In een oefenduel met tweedeklasser NSW verloor Bruse Boys zaterdagmiddag met 3-2. De thuisploeg kwam via Ro nald Helleman op 1-0 en voor rust zorgde Robin Meertens nog voor de Bruse gelijkmaker. In de twee de helft zorgde Helleman voor de 2-1 en Gert-Jan de Jonge scoorde daarna de 3-1. Tien minuten voor tijd bepaalde Mats Willemse de eindstand op 3-2. deurne - Bij rust leidde Baronie met Mathijs Hage gistermiddag met 0-2 in Deurne, maar na negen tig minuten stond het 3-2 en was Baronie de koppositie in de hoofd klasse B van het zondagvoetbal kwijt. Vlak voor rust miste Hage een open kans op 0-3, waarna hij in de rust werd gewisseld. Door het verlies is Gemert de nieuwe koploper. dat Hoek als tweede eindigt achter Ilsselmeervogels, is voor een groot deel te danken aan Gaby Dema- net, zo viel zaterdag vaak te horen. De Belgische trainer is na de uit schakeling van Paul Telussa in een vreemde omgeving terechtgeko men en heeft een elftal gesmeed dat rijp is gemaakt voor een top- klassering. „Dit is ook een cadeau voor Paul", sprak hij bescheiden. Demanet wilde ermee zeggen dat zijn opvolger Telussa door de pe- riodetitel volgend jaar mee mag doen in een interessante competi tie. „Het zal hem ook goed doen dat het elftal dat hij heeft gevormd zo'n jaar heeft gehad. Ik gun hem dat van harte na het moeilijke jaar dat hij heeft meegemaakt." Regilio Pinas genoot na van de goal waarvan hij later zei dat het ei- 1*^ Dankzij een treffer van Regilio Pi- nas pakt Hoek een periodetitel in de hoofdklasse. Pinas scoort de 1-0 tegen Bennekom. Hoek rukt op naar de tweede plaats. middelburg - VCK heeft met 2-1 verloren bij Oranje Wit in de twee de klasse E van het zaterdagvoet bal. Dat was een goede uitslag voor Bruse Boys, omdat VCK daar door op vier punten bleef staan. VCK staat op de tiende plaats die aan het einde verplicht tot het spe len van nacompetitie. Oranje Wit-VCK 2-1 (1-1). Ismael Yildrim 1-0, Bouwen Legemate 1-1, Marcel van Valen 2-1. zundert - Zaamslag heeft zaterdag de halve finale bereikt van het dis trictsbekertoernooi. De zater dag-eersteklasser versloeg Zundert met 0-3 en plaatste zich daarmee voor de KNVB-beker voor profs. Zaamslag had het Brabantse appel tje al voor de rust geschild. lordy Bakker scoorde tweemaal in het eerste halfttur, waarna Ugur Kahve- cj vlak voor rust 0-3 maakte. genlijk een koud kunstje was ge weest hem binnen te koppen. Het was ook maar goed dat de goal, op zeven minuten van het einde, nog was gevallen, want de wedstrijd zelf was op zijn zachtst gezegd niet best. „Wat denk je van de be langen", voerde Demanet als ex cuus aan. „De spanning was te snij den, dat kon je aan allebei de ploe gen zien." De beste mensen ston den centraal achterin, waar Gio vanni Siereveld en Geert Bos- schaart al een heel jaar de uitblin kers zijn, maar vooral ook op links met Michael Kone als de speler die bijna alles foutloos uitvoert. Hoek-Bennekom 1-0 (0-0). 83. Regilio Pinas 1-0. Scheidsrechter: M. Roeleveld (Vinkeveen). Gele kaart: Ferry Alfons (Hoek). Aantal toeschouwers: 700. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink (66. Jeroen van de Broeke), Giovanni Siereveld, Geert Bosschaart, Michael Kone; Thomas Ragut (87. Maarten van Rosevelt), Björn Langeveld, Alan Groz- danic (66. Regilio Pinas), Stijn Mahieu; Arnold Nguekam, Ferry Alfons. van spelers kopte Rentmeester de bal vlak voor rust in de voeten van Mallie. Die kapte zich vrij en schoot de bal met z'n linker hoog in de verre hoek. Voor zulke doel punten is de term beauty bedacht. In de rust gooide Pennings met drie wissels zijn elftal om. Het was een verbetering. Het spel speelde zich na rust vooral af op de helft van Kloetinge. Het enige euvel was dat Vlissingen geen enkele kans door combinaties kon creëren. Maar dat was ook de verdienste van de Kloetinge-defensie. Het gevaar kwam daardoor uit do de spelsituaties. Na ruim een uur kopte Peter de Jong raak uit een verre ingooi van Sander Goedege- bure (3-2). Bésar, Xhoxhaj stuitte op doelman Jaco van der Schee bij een kopbal uit een vrije trap. Een doelpunt van Aschraf Elhrouz, ook uit een vrije trap, werd afge keurd wegens buitenspel. Vlak voor tijd snelde Niemantsverdriet langs Martien en liet hij Marinus Baas 4-2 maken. Kloetinge-Vlissingen 4-2 (3-1). 2. Teun Rentmeester 1-0, 17. Mervin Nie mantsverdriet 2-0, 19. Peter de Jong 2-1 (strafschop), 45+2. Etiënne Mallie 3-1, 63. Peter de Jong 3-2, 86. Marinus Baas 4-2. Scheidsrechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Björn Quartel, Jaco van der Schee (Kloetinge), Randy de Dreu, Jihad Azza- gari (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 750. Uit tegen Zaamslag Kloetinge speelt in de halve fi nale van de beker uit tegen Zaamslag. Het is nog niet be kend wanneer. De andere halve finale gaat tus sen Waspik en de winnaar van het duel tussen LRC Leerdam en Longa. Eerder dit seizoen verloor Kloe tinge met 5-2 in Zaamslag. Ugur Kahveci (ex-Kloetinge) scoorde toen drie keer. Etiënne Mallie is namens Kloetinge aan de bal. Links Vlissingen-speler Jihad Azzagari, Daan Esser heeft nummer 8. foto Dirk-Jan Gjeltema RIDDERKERK - Drie lelijk ogende doelpunten kleurden zaterdag het duel tussen Rijsoord en Kloetinge in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal. Kloetinge maalde er niet om, want de Bevelandse club stapte met een 2-1-overwinning van het veld in Ridderkerk. De der de plaats op de ranglijst kan Kloe tinge nauwelijks meer ontgaan. Het moet echter tweede worden om zeker te zijn van deelname aan de nacompetitie. De achterstand op Roda Boys bedraagt één punt. Etiënne Mallie (van richting veran derde vrije trap) en Wouter de Craene (dwarrelbal) scoorden. Bij de 1-1 verkeek doelman Jaco van der Schee zich op een hoge bal. Rijsoord-Kloetinge 1-2 (0-1). 36.. Etiënne Mallie 0-1, 63. Maxime van Kui lenburg 1-1, 67. Wouter de Craene 1-2. Scheidsrechter: R.J. Collé (Leer dam). Gele kaart: Patrick Sluimers (Rijs oord), Wouter de Craene (Kloetinge).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79