Duivelandse afdeling noederdagoutlet.nl Overheid en recron eens over stacaravans Bruine vloot trekt veel publiek Robbert Lavën Polen aangehouden wegens vernielingen Verkopers nepgoud in Goes en omstreken CJV houdt kinderdisco in De Driehoek „Als je toen een vergadering uitschreef was de zaal vaak te klein." cor Kieppe, 94 jaar. Nog geen cadeau voor Moederdag? Plaatsing van grotere caravans moet wel nog door Tweede Kamer. 1 8 Dinsdag 14 april 2009 PZC S P O D O POINT SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl BURGH-HAAMSTEDE - De politie heeft zaterdagnacht twee Polen aangehouden op verdenking van vernielingen. In Burgh-Haamstede zijn vernielingen gepleegd bij een horecazaak aan de Ring en bij een woning in de Weststraat. In Renes- se is zaterdagnacht een band van een auto van een Duitser lekgesto- ken. De eigenaar heeft dit niet ge zien en reed weg. In een bocht ver loor hij vervolgens de controle over de wagen en reed tegen een paaltje. Hij raakte niet gewond. GOES - In Goes en omstreken zijn de laatste maanden verkopers van nepgoud actief. Het gaat om enke le volwassenen met kinderen die volgens de politie vanuit een auto met een buitenlands kenteken ope reren. Ze proberen hun spullen te gen lage prijzen met zielige verha len aan de man te brengen. De po litie vraagt mensen die het slacht offer zijn geworden van de oplich ters, aangifte te doen. ZIERIKZEE - De CJV Zierikzee houdt op donderdag 23 april een kinderdisco in gebouw De Drie hoek in Zierikzee. De disco is be doeld voor kinderen tot 14 jaar. Het thema is bakavond: de kinde ren kunnen muffins, koekjes en cakejes bakken. Tussendoor staan spelletjes op het programma. De avond begint om 19.00 uur, de entree is twee euro. Opgeven via info@cjv-zierikzee.nl. PE MAKKELIJKSTE MOEVERVAQSHOP ONLINE - morgen in huis* - gratis ingepakt in cadeauverpakking 7-delige kruidencarrousel Ideaal voor in de keuken! voor meercadeau's: www.moederdagoutlet.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Campinghouders mo gen grotere stacaravans plaatsen zonder dat daar een bouwvergun ning voor nodig is. Dat is het resul taat van een afspraak tussen het ministerie van VROM, de Recron en de Vereniging Nederlandse Ge meenten. De Tweede Kamer moet nog wel instemmen met de afspra ken. Dat is goed nieuws voor de recrea tieondernemers op Schou- wen-Duiveland. Die dringen al lan ge tijd aan op versoepeling van de regels omdat volgens de onderne mers de gasten steeds groter en luxer willen kamperen. Straks mo gen stacaravans van 70 vierkante meter geplaatst worden zonder bouwvergunning. Nu nog geldt op Schouwen-Duiveland een limiet van 55 vierkante meter. Als de Tweede Kamer eenmaal groen licht heeft gegeven voor de ze versoepeling moeten de afspra ken nog worden overgenomen in de gemeentelijke regelgeving. „Maar dat zal waarschijnlijk geen probleem zijn", zegt wethouder Roel van der Wekken. „Ik denk dat iedereen daar wel voor zal op teren, want er is vanuit de onder nemers veel vraag naar." Raadslid Henk Coomans (VVD) is echter bang dat de invóering van de nieuwe regels nog wel enige tijd zal duren. „Het moet vastge legd worden in het bestemmings plan en onlangs hebben we ge hoord dat de behandeling van het plan Kop van Schouwen door ca paciteitsproblemen in het gemeen tehuis een jaar is uitgesteld. We kunnen wel van alles beloven, maar als het niet is vastgelegd in een bestemmingsplan kan je er niets mee. Volgens Van der Wek ken hoeft het uitstel geen pro bleem te zijn. Als de nieuwe regels worden opgenomen in de Kam- peernota kunnen de ondernemers ermee aan de slag. „Dan gaan we gedogen, net als we destijds bij de strandpaviljoens hebben gedaan." Veel toeristen, maar ook inwoners van Zierikzee, grepen hun kans om een kijkje te nemen aan boord van een schip. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - De Bruine vloot hield gisteren open dag in Zierikzee. Ze ven schepen lagen aan de kade bij de Nieuwe Haven in Zierikzee en bezoekers konden de schepen be kijken of een tochtje maken. Op de wal waren een paar kraampjes ingericht met zeilkleding en ande re maritieme spulletjes. De belangstelling voor de open dag was groot, veel toeristen maar ook inwoners grepen de kans om eens in een schip te kijken. „Best ruim", was een veel gehoorde op merking. Ook voor de vaartocht naar de Oosterschelde was veel in teresse. Voor de oude zeilschepen begint het vaarseizoen weer. De schepen zijn te huur om een dag, weekend of week te zeilen met fa milie, bedrijven of speciale groe pen. foto Dirk-Jan Gjeltema Tijdens de feestavond werd een goedgevuld buffet geserveerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72