Alleen Blankenburgh schiet met scherp in Walcherse korfbalderby Kevin Spruijt wint ook tweede clubwedstrijd van motorcrossseizoen Routiners't Halve Maantje onderuit tegen jonkies Osse goed in Oostenrijk Coureur uit Meliskerke rekent twee keer af met Erik van der Wekken. Goese tennissers pakken maar één puntje in Breskens. Fortis verslaat Swift (8-9), einde zoektocht naar trainer lijkt nabij. TTCM zakt naar vijfde plaats na nieuwe nederlaag Dressuuramazone uit Heinkenszand doet mee in landenwedstrijd. nsmi Mytilus moet zaterdag alles mee hebben B PZC Dinsdag 14 april 2009 43 Marvin Boone uit Yerseke is op weg naar de winst in de eerste manche van de 85 cc. foto Willem Mieras door Herman Heuvink WEMELDINGE - Onder stoffige om standigheden schreef motorcrosser Kevin Spruijt uit Meliskerke de tweede clubcross van MC de Sproeier in Wemeldinge op zijn naam. Enkele weken geleden was hij ook de sterkste in de eerste wedstrijd. De strijd in beide manches ging za terdag tussen de jeugdige Spruijt en veteraan Erik van der Wekken. In beide manches ging Van der Wekken als snelste van start. Daar na moest hij telkens het hoofd bui gen voor Spruijt. In de eerste man che werd Freek Filius derde. In de tweede manche leek de 21-jarige student uit Vlake deze prestatie te herhalen. Na een inhaalrace reed hij op de derde plaats, maar toen ging de Honda-rijder onderuit. Zijn koppelingshendel was afgebro ken. Thijs Lampio nam zijn plaats over en hield die tot het einde vast. De clubklasse had de meeste deel- door Sven Bakker BRESKENS - Het eerste mannen- team van 't Halve Maantje had de start in de derde klasse van de lan delijke tenniscompetitie wel an ders voorgesteld. De Goesenaren verloren gisteren in Breskens met 5-1 van De Boskreek. 't Halve Maantje nam het op te gen een team met vrijwel alleen maar jonge spelers, terwijl het zelf met name oudere spelers her bergt. Bij De Boskreek had alleen Pierre van Hyfte een leeftijd bo ven de twintig jaar, Ruud Mar tens, Vincent Kommers, Rowin Tazelaar en John de Waele zijn jonger. De spelers van 't Halve Maantje hadden er hun handen vol mee. nemers. De sterkste was in beide manches Rocco van Zweeden. Wesley de Jonge en Frank Rottier mochten hem naar het podium vergezellen. In de klasse 85 cc was de eerste manche voor Marvin Boone, ge volgd door Mike Beekers en Björn Oreel. De tweede manche pakte Beekers kopstart met Boone en Oreel in de achtervolging. Boone kwam al snel ten val en moest ge noegen nemen met de zesde plaats. Beekers won voor Oreel. Troy van de Ketterij was de beste in de 65 cc klasse. Superieur won hij beide manches. Hetzelfde deed Mykel van de Goor bij de vetera nen. Sterk voor de dag kwam ook Ron Bos. De Honda-rijder uit Goes kende in de tweede manche een mindere start. Hij wist knap op te klimmen naar de tweede plaats. Van de Goor bedreigen kon hij echter niet. Bij de mini's was Jayden Hoek te sterk voor de rest. I** Kevin Spruijt is dit seizoen nog ongeslagen in de Zeeuwse club wedstrijden. De inwoner van Meliskerke wint in Wemeldinge ook de tweede wedstrijd. Rinke van Remortel verloor in de derde set met 6-3 van Van Hyfte en ook Rikkert van der Wel moest er in drie sets af tegen Mar tens. Hij won nog wel de eerste set met 7-5, maar werd daarna met 6-1 en 6-3 geklopt. „Wij zijn ongeveer dezelfde spelers", zei Van der Wel na afloop over zijn partij tegen Martens. „Wij hebben beiden liever dat de andere speler het spel maakt." Dat resulteerde in lange rally's, die Van der Wel uiteindelijk op braken in de slotfase van de wed strijd. „In de eerste set kon ik nog wel druk zetten, maar vanaf de tweede set werden de ballen zwaarder en ik zat er ook behoor lijk doorheen." Naast Van Remortel en Van der Wel moesten ook Joost Oranje en Roland Beerens zich gewonnen geven. Oranje verloor van Vincent Kommers (6-1 6-2) en Beerens door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Fortis ziet licht aan hereinde van de tunnel. De korf balploeg uit Oost-Souburg- boekt weer sportief succes - zaterdag werd buurman Swift met 8-9 ver slagen - en lijkt binnenkort te ho ren wie de nieuwe trainer wordt. Ko Crucq, de voorzitter van de technische commissie, wil name lijk snel een einde kunnen maken aan zijn lange zoektocht. Fortis heeft een moeilijk zaalsei zoen achter de rug. Het jonge, door blessures geteisterde team van de trainers Aarnout Crucq en Ad Vos pakte in de overgangsklasse maar drie punten en degradeerde kans loos. Op het veld, in de eerste klas se, staat het achttal ook nog niet veilig. De zege op hekkensluiter Swift, dat in de zaal al uit de eerste klasse werd geknikkerd, was dan ook meer dan welkom. „Dit geeft ons weer wat lucht", zei Elze Blan kenburgh, die tegen haar oude club vijf keer scoorde. Bemoedigend was het spel van For tis zaterdag nog niet. De ploeg straalde niets uit en had liefst 73 doelpogingen nodig om negen MIDDELBURG - De tafeltennissers van Delta TTC Middelburg hielden aan de uitwedstrijd in en tegen Bergeijk slechts drie punten over. Omdat concurrent Westa 2 US met 9-r vermorzelde, zakten de Middelburgers naar de voorlaatste plaats in de eerste divi sie. John Scott won twee keer, Sö- ren de Witte één keer. De vrouwen van SAR'72 uit Kloos- terzande verloren in de eerste divi sie met 4-6 van SKF. De ploeg is in degradatiegevaar. kreeg met 7-5 6-2 klop van Rowin Tazelaar. Het enige punt kwam voort uit het dubbelspel van Van Remortel en Van der Wel. Zij wonnen met 6-2 6-0 van Ruud Martens en Jo hn de Waele. Beerens en Oranje keer te scoren. Pas na zestien minu ten viel de 0-1 van Blankenburgh, die vier minuten later ook de 0-2 maakte. Swift (acht treffers, 57 los se flodders) begon nog beroerder en liet pas na 22 minuten een bal door het mandje gaan. Het Wal cherse onderonsje was dus alles behalve vermakelijk. Spannend was het wel tot aan de laatste se conde. Na rust (5-5) duurde het negen mi nuten voor er een doelpunt viel. Swift, dat op 6-5 en 7-6 kwam, leek de wedstrijd naar zich toe te trek ken. Maar Fortis gaf zich niet ge- 'Als je ziet dat twee meiden in het gips zitten, kun je geen 'nee' zeggen' wonnen en kwam via goals van El- ze Blankenburgh en Rerni van de Broeke op 7-8. Invaller Paul van de Berg schoot de Middelburgse ploeg twee minuten voor het einde langs zij, waarna Blankenburgh met een bekeken schot van achter de korf het laatste woord had. In de slotse conden kreeg Swift nog een vrije bal, maar door goed verdedigend werk van Fortis-invalster Joyce Schoonaard kwam daar niet eens een schotpoging uit. door Lucien Roelandt STADL-PAURA - Maxime Osse reed zich met het Nederlands junioren team afgelopen weekend tijdens een internationale wedstrijd in het Oostenrijkse Stadl-Paura in de kijker. In de landenwedstrijd reed de amazone uit Heinkenszand de ruin Navaro met een score van 68,198 procent naar een verdienste lijke vijfde plaats. In de individuele proef eindigde §S1MR waren op hun beurt niet opge wassen tegen Van Hyfte en Kom mers. Het tweede mannenteam van 't Halve Maantje speelden in de der de klasse thuis gelijk tegen het team uit Oost-Souburg: 3-3. „Het kon vandaag alle kanten op", bekende Blankenburgh. Zij was aanvankelijk gestopt, maar vanwe ge de grote personele problemen deden de trainers toch weer een be roep op haar. „Als je ziet dat twee meiden in het gips zitten, kun je geea'nee' zeggen. Voor dit veldsei- zoen ben ik dus weer beschikbaar. Voor volgend seizoen ben ik er nog niet uit." Zo moeizaam als het in de wed strijd ging, zo lastig is het ook een nieuwe trainer/coach te vinden. Ko Crucq is er al maanden mee bezig. Hij verwacht binnenkort eindelijk met een oplossing te komen. Hij heeft vele mensen, binnen en bui ten Fortis benaderd, maar nog nie mand heeft hem het jawoord gege ven. De kans is aanwezig, zo liet hij doorschemeren, dat er weer meer dan één persoon voor de groep komt te staan. Swift viste eerder al in dezelfde trai nersvijver. Uiteindelijk, ook na vele weken speuren, werd Dennis Plant- inga gevonden als opvolger van de stoppende Ralph Gillissen. Die is nu trainer/coach van Swift 2. Scores Swift: Richard Celdof 3, Jacco van den Bosse 2, Roel Klootwijk, Mat hijs Pagé en Paul van de Berg 1. Scores Fortis: Elze Blankenburgh 5, Re- mi van de Broeke 2, Jessica de Boer en Remco Crucq 1. Osse met een score van 66,754 pro cent op een ietwat tegenvallende tiende plaats. In de afsluitende kiir op muziek eindigde de Zeeuwse combinatie met 68,198 procent als zesde. Osse was daarmee tweede Nederlandse. „Navaro heeft drie dagen heel fijn gelopen", zei Osse na het toernooi. „Jammer van het ruiterfoutje in de individuele proef in de uitge strekte galop. Ik stelde hem iets te vroeg om. Daardoor sprong Na varo de wissel te vroeg aan. Ik wist dit snel te corrigeren en verder ver liep het prima. Maar dat foutje kostte toch een paar puntjes." GOES - De volleyballers van My tilus moeten zaterdag in de laatste competitiewedstrijd in eigen huis winnen van Nesselande 2 en daar naast hopen dat nummer tien Zo- voc opnieuw met ruime cijfers ver liest. Alleen dan degradeert de Goese formatie niet rechtstreeks uit de tweede divisie C. Ondanks een 3-1-nederlaag tegen Sarto 2 verkleinde Mytilus de mar ge met de nummer tien tot drie punten, omdat Zovoc een 4-0-ne- derlaag leed. Zovoc neemt hét za terdag thuis op tegen het als twee de geëindigde Sliedrecht Sport 2. Mytilus bracht tegen Sarto 2 te wei nig om aanspraak te kunnen ma ken op een zege. De Goese ploeg nam veel risico met de service, maar dat resulteerde in te veel rechtstreekse opslagfouten. Pas send scoorden de Zeeuwen wel een voldoende. De setstanden wa ren 25-19, 25-15,17-25 en 25-20. Rinke van Remortel was één van de Coese spelers die zijn enkelspel ver loor. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67