Tjoba mist raffinement in duel met TOP De Bongerd wint geen set en pakt geen punt Korfballers spelen gelijk en staan drie punten achter op koploper. Yerseke boekt belangrijke zege op Westerschouwen. Smerdiek krijgt lesje in effectiviteit Kampioen BV Souburg wil niet promoveren Kasse oppermachtig in Paasdamtoernooi Weer nederlaag voor Volharding Kaderteam nog in strijd voor plek in play-offs 's Lands Welvaren boekt derde zege 42 I Dinsdag 14 april 2009 PZC door JaapJan Ritsema GOES - In de achtervolging op kop loper Kinderdijk kan Tjoba zich geen puntverlies permitteren. Het gebeurde toch, al meteen bij de hervatting van de veldcompetitie. De eersteklasser kon de favorieten- rol niet waarmaken tegen TOP Ar- nemüiden: 9-9. All Ready uit Zie- rikzee verloor met liefst 26-7 van Kinderdijk. Tjoba-TOP 9-9: Met 0-2 zette een fel startend TOP de toon. Tjoba had moeite om in het spel te komen. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen miste de aanmoedigingen van coach Chris van Put. Robert van Sluijs verving hem. „Het raffinement ontbrak. Nagenoeg iedereen bleef onder zijn of haar niveau, waardoor ons aanvalsspel te eenzijdig was", zei hij. TOP had voor rust een slechte pe riode, waardoor een 1-3-voor- sprong veranderde in 6-4-achter- stand halverwege. Na rust leverde het risicovolle concept van de be zoekers succes op. De Walcherse ploeg kwam daardoor na verloop van tijd weer langszij. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 3, Es ther van Boven 2, Cerben van Boven, Melissa de Jonge, Petra Rijn en Niels Westmaas 1. Scores TOP: Jeanine Marijs, Petra de Ridder en Corné Bezemer 2, Nelleke van Belzen, Jordi Meulmeester en Peter van Belzen 1. Kinderdijk-All Ready 26-7: Zon der Dennis Voshart (werk), Desirée Voshart en Manon Torens- ma (beiden geblesseerd) kon All Ready, middenmoter in de eerste klasse, geen vuist maken tegen de koploper. Topschutter Bart de Wit scoorde negen keer, vaker dan alle Zierikzeëenaars bij elkaar. Aanvoeder Jan Willem van Nieu we Tjoba verspeelt bij de hervatting van de veldcompetitie meteen een punt tegen TOP Arnemui- den. De achterstand op koploper Kinderdijk is nu drie punten. wenhuize: „Ze waren écht veel be ter. Tegen zulke zuivere schutters konden we helemaal niets begin nen." Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuijze, Remy Quist en Anouk van Tiggelhoven 2, Henk de Graaf»1. Nikantes-Togo 14-15: De dertien strafworpen suggereren anders, maar derdeklasser Togo zegevier de in een faire wedstrijd. Bij 1-6 le ken de Goesenaren af te gaan op een makkelijke middag, maar on rust in het aanvalsspel en slap ver dedigen resulteerden alsnog in een spannende partij. „Bij 12-11 achter ging de knop net op tijd om", zei coach Robert Jongejan. Scores Togo: Corné van Rooijenen Marcel Viergever 5, Wendy Uitter- hoeve en Marten Postema 2, Myke Ta- hapary 1. ADO-KVK 16-12: Na de negende nederlaag blijft KVK puntloze hek kensluiter, maar toch had de ploeg een bevredigend gevoel. Eén ADO-korfballer die zich niet liet afstoppen en twee doelpuntlo ze fases van KVK bepaalden het verschil. Scores KVK: Sander Slabbekoorn 3, Martijn Verdonk en Jeanine Eversdijk 2, Wibo Nieuwdorp, Lennart Volkers, Mi randa de Visser, Ilse Coedegebuure en Jet Oostrom 1. DVS-Ondo 7-10. Scores Ondo: Iwan de Pagter 4, Wim Allaart 3, Robbie Me- su, Joris Hoogwerf en Hagar Hoogwerf 1. NIO-Blauw Wit 19-15: Blauw Wit werd in Rotterdam overdon derd door het tempoverschil tus sen de vierde klasse (zaal) en de derde klasse (veld). NIO schoot zich in een kwartier naar 7-1. De Kloetingers recupereerden knap in de tweede helft, maar de scha de was te groot om nog tot een positief resultaat te komen. Scores Blauw Wit: Esmee Walraven 5, Bastiaan Rijk en Ivo Flipse 3, Daniëlle Flipse 2, Edwin Bommeljé, Arnold Flip se 1. Stormvogels-Seolto 8-6. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, Linda de Witte 2, Frank Peene, Kristian Gabriël- se, Arja Groenleer 1. Scores Seolto: Daisy Verkerk 2, Anniek Reijnierse, Chris Mol, Dennis Goedegebuur en Ma- riëlle Francke 1. door Sven Bakker KLOETINGE - De tennissers van De Bongerd zijn op de tweede speel dag in de hoofdklasse van de dis trictscompetitie tegen hun tweede nederlaag aangelopen. Er werd thuis in Kloetinge kansloos verlo ren van Animo uit Terneuzen: 0-6. De ploeg verloor een week eerder met 5-1 van ASOC uit Cadzand. De Kloetingers wonnen zaterdag niet één set. In de eerste twee en kelspelen waren Kenny en Kevin de Rooij namens Animo heer en meester. Kenny de Rooij liet Mar- lon Wisse met tweemaal 6-2 kans loos en Kevin de Rooij versloeg Er- win de Keyzer in straight sets: 6-3 6-2. Sjaco Nieuwenhuyze was 'op drie' niet opgewassen tegen Coen Kayser. Het werd 6-3 6-3 voor de Zeeuws-Vlaming. Chris Versteeg werd geklopt door Hans van Broekhoven: 6-2 6-2. In de dubbelspelen verloren De Keyzer en Wisse van Kenny de Rooij en Bernd van Broekhoven (3-6 4-6) en Versteeg en Nieuwen huyze kregen klop van Kevin de Rooij en Kayser (2-6 3-6). Yerseke boekte een belangrijke overwinning op Westerschouwen: 4-2. De tennissers van Yerseke wa ren na hun verlies van vorige week tegen Drive (6-0) gebrand op een overwinning tegen mededegrada tiekandidaat Westerschouwen en kwamen door de zege een stap dichter bij lijfsbehoud in de hoofd klasse. In dezelfde poule won De Schelde van ASOC (4-2) en nam Drive een voorschot op de titel door in Aar denburg met 5-1 van Sjef te win nen. WILNIS - De voetbalsters van Smer diek leden zaterdag een onverdien de nederlaag tegen CSW: 1-0. De ploeg uit Sint Maartensdijk kreeg in Wilnis kans op kans, maar wist het net niet te vinden. Voor rust kwamen de mogelijkhe den op naam van Marieke Goeree, Suus Hopstaken en Wendy de Wil de: Goeree en Hopstaken waren na de pauze nog gevaarlijk. CSW scoorde uit de enige kans. OOST-SOUBURG - De basketbalstere van BV Souburg zijn zaterdaga vond, na een 87-41-overwinning op Agathos, kampioen geworden in de overgangsklasse. Van de mo gelijkheid om te promoveren naar de hoofdklasse maakt de ploeg van coach Hans van der Linde ech ter geen gebruik. BV Vlissingen, dat als tweede eindigt, maakt wel de stap omhoog. 's-GRAVENPOLDER - Daaf Kasse heeft zaterdag het Paasdamtoer nooi van de Zeeuwse bond gewon nen. De 48-jarige Middelburger won in het dorpshuis van 's-Gravenpolder zes rapid-partijen op rij en had in de eindstand drie punten voor sprong op Kees Rijk uit Lewedorp. Wim Koppejan uit 's-'Graven- polder eindigde op de derde plaats. GOES - De basketballers van Vol harding uit Goes hebben zaterdag in de overgangsklasse wederom een grote nederlaag geleden. ]RC Boxtel was in de uitwedstrijd met 85-44 te sterk. Volharding staat voorlaatste met slechts twee punten. De enige en laatste overwinning dateert van 26 september 2008. Vrijdag is de laat ste wedstrijd tegen High Five 3. KWADENDAMME - Het kaderteam 's Lands Welvaren won de belangrij ke thuiswedstrijd in de kadercom petitie tegen Honky Tonk/van Doorn met 6-2 en houdt daardoor de kansen op een plaats in de play-offs intact. Vanavond valt hierover de beslissing in het uit- duel met Wellse Vaert 1. Peter de Bree, Robert van Steven- daal en Sjaak Walhout zorgden voor de overwinningen. DOORNENBURG - Eredivisionist 's Lands Welvaren heeft in de voor laatste ronde van de topteamcom- petitie biljarten de derde overwin ning behaald. Werd in het dubbel- weekeinde eerst nog met 6-0 van Paul Wissink Keukens verloren, di rect erna moest JB Fashion/ De Eekhoorn er met 2-4 aan geloven. Het was pas de derde zege van het seizoen voor de promovendus. Tjoba-korfballer Niels Westmaas zit ingeklemd tussen Jeanine Marijs en Corné Bezemer en zoekt naar een afspeel- mogelijkheid. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66