uit beker Een mislukt seizoen, maar een kapitaal doelpunt Hansweertse Boys en Kwadendamme zeggen kampioenschap vaarwel Kloetinge bereikt halve finale en speelt volgend seizoen in profbeker. Terneuzense Boys stijgt ondanks 0-0 Zaamslag bekert door ten koste van Zundert Vijfdeklassers verliezen, ZPR'84 gaat zondag op voor de titel. Drie treffers en assist voor La Grand Ad Poortvliet mist vertrouwen bij spelers Nederlaag opent voor RCS de weg naar periodetitel Regilio Pinas kopt Hoek naar winst en tweede-periodetitel. B PZC Dinsdag 14 april 2009 [39 door Rudy Boogert KLOETINGE - Twee Vlissingers in Kloetingse dienst velden gistermid dag het vonnis over VC Vlissin- gen. Etiënne Mallie en Mervin Nie- mantsverdriet waren de aanvallen de azen die Kloetinge naar de hal ve finale van de districtsbeker brachten én naar een plaats in de KNVB-beker voor profs. Kloetinge won de meeslepende derby op ei gen veld met 4-2. Kloetinge legde de basis voor de overwinning in de eerste twintig minuten. „We hebben Vlissingen verrast", vond Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. Door met een teruggetrokken middenveld te be ginnen kreeg met name Niemants- verdriet voorin veel ruimte om zijn snelheid uit te buiten. De eer ste twee doelpunten waren daar van een direct gevolg. Na anderhalve minuut liet hij Dan ny Magito zijn hielen zien, waarna Peter de Jong zijn voorzet maar half wegwerkte en Teun Rent meester via Sander Goedegebure binnenschoot: 1-0. Na ruim een kwartier profiteerde Mallie van de ruimte met een splijtende steek pass. De bal paste precies in het gaatje tussen Magito en Jihad Azza- gari en daar stond Niemantsver driet: 2-0. Nog geen minuut later wees scheidsrechter Van Wijk naar de stip na geduw bij een corner van Vlissingen. Peter de Jong maakte de aansluitingstreffer. Om het ge vaar Niemantsverdriet in te dam men zette Vlissingen-trainer Ruud Pennings zijn linkeraanvaller Dan- gelo Martien op Niemantsverdriet. Het kostte aanvallende kracht, maar één angel was uit het spel van Kloetinge. Maar Kloetinge had nóg een angel: Etiënne Mallie. Zijn steekpasses pi*! Kloetinge wint op eigen veld met 4-2 van Vlissingen in de kwartfinale van de beker. Etiën ne Mallie en Mervin Niemanst- verdriet blinken uit. zijn een lust voor het oog, maar scoren kan hij ook. In een mêlee van spelers kopte Rentmeester de bal vlak voor rust in de voeten van Mallie. Die kapte zich vrij en schoot de bal met z'n linker hoog in de verre hoek. Voor zulke doel punten is de term beauty bedacht. In de rust gooide Pennings met drie wissels zijn elftal om. Het was een verbetering. Het spel speelde zich na rust vooral af op de helft van Kloetinge. Het enige euvel was dat Vlissingen geen enkele kans door combinaties kon creëren. Maar dat was ook de verdienste van de Kloetinge-defensie, erken de Pennings. Het gevaar kwam daardoor uit do de spelsituaties. Na ruim een uur kopte Peter de Jong raak uit een verre ingooi van Sander Goedege bure (3-2). Bésar Xhoxhaj stuitte op doelman Jaco van der Schee bij een kopbal uit een vrije trap. Een doelpunt van Aschraf Elhrouz, ook uit een vrije trap, werd afge keurd wegens buitenspel. Vlak voor tijd snelde Niemantsverdriet langs Martien en liet hij Marinus Baas 4-2 maken. Kloetinge-Vlissingen 4-2 (3-1). 2. Teun Rentmeester 1-0, 17. Mervin Nie mantsverdriet 2-0, 19. Peter de Jong 2-1 (strafschop), 45+2. Etiënne Mallie 3-1, 63. Peter de Jong 3-2, 86. Marinus Baas 4-2. Scheidsrechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Björn Quartel, Jaco van der Schee (Kloetinge), Randy de Dreu, Jihad Azza- gari (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 750. Uit tegen Zaamslag Kloetinge speelt in de halve fi nale van de beker uit tegen Zaamslag. Het is nog niet be kend wanneer. De andere halve finale gaat tus sen Waspik en de winnaar van het duel tussen LRC Leerdam en Longa. Na drie duels op rij zonder winst in de competitie won Vlis singen gisteren opnieuw niet. Zondag kan de ploeg niette min kampioen in de tweede klasse worden. TERNEUZEN - Terneuzense Boys kwam in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal tegen het laag ge klasseerde WGZ niet verder dan o-o. Toch steeg de ploeg enkele plaatsen op de ranglijst. Ruud Hoogesteger, Abubakar Kou- rouman, Ali Eryürük, Robert Rijn berg en Gokhan Ersahin hadden goede kansen, maar hun inzetten misten de juiste richting of stuit ten op de goede WGZ-doelman. ZUNDERT - Net als Kloetinge is Zaamslag doorgedrongen tot de halve finales van de KNVB-beker. De Zeeuws-Vlaamse zaterdag-eer steklasser won zaterdag in Zun dert met 3-0 van de gelijknamige zondag-vierdeklasser. Al bij rust stond de eindstand op het scorebord. Jordy Bakker maak te de eerste twee treffers, Ugur Ka- hveci was verantwoordelijk voor de derde. MIDDELBURG - Omdat Hansweertse Boys en Kwadendamme gisteren verloren, kan ZPR'84 komend weekeinde het kampioenschap in de vijfde klasse B van het zondag voetbal binnenhalen. Lepelstraatse Boys-Hansweertse Boys 1-0: Na een doelpuntloze eer ste helft werden de ploegen na rust feller. Halverwege de tweede helft leidde dit tot de tweede gele kaart voor een speler van de thuis ploeg. Desondanks pakte Lepel straatse Boys in de slotfase toch de winst door een treffer van Sven Zeegers. Kwadendamme-Renesse 2-3: Een onnauwkeurig Kwaden damme kwam na tien minuten op HOEDEKENSKERKE - Hoedekensker- ke deed in de strijd om nacompeti- tievoetbal uitstekende zaken tegen Spui. De ploeg van Ronald Zuijd- wegt boekte een 5-0-overwinning, na een 3-0-voorsprong bij rust. Met drie doelpunten en een assist was er een absolute hoofdrol weg gelegd voor Sebastian La Grand. Niels Otte (2-0) en Bernard Pre- vost (5-0) zorgden voor de andere twee treffers. HEINKENSZAND - Ad Poortvliet is weg als trainer van zaterdag-der deklasser Heinkenszand. De trai ner uit Arnemuiden miste vertrou wen bij de spelersgroep. „Je werkt drie keer in de week met het elftal en op een gegeven moment merk je dat het niet goed zit. Dan trek je je conclusies", lichtte de oefen- meester toe. Ermo Cappon neemt de honneurs waar. voorsprong via Mariusz Mosiej. Kort voor rust leek de thuisploeg goed weg te komen toen Berry Simonse een strafschop van Vin cent Goedegebuure stopte, maar een eigen doelpunt betekende even later toch de gelijkmaker: 1-1. Via John Berrevoets en Frenk van Hengel liep Renesse na rust uit naar 1-3. Een kwartier voor tijd kopte Arjan Franse nog de 2-3 bin nen. Val Aan-Vosmeer 3-2: De wed strijd leek halverwege al beslist toen de thuisploeg door treffers van Hans van Trier, Aad Nagelker- ke en Frans Notenboom een 3-0-voorsprong had genomen. Na W*| Hansweertse Boys en Kwa- dendamme verliezen in de vijfde klasse B van het zondag voetbal en laten koploper ZPR'84 lopen. OSS - Met een 2-1-nederlaag bij Oss'20 heeft RCS zich in een gun stiger positie gemanoeuvreerd om een periodetitel te pakken. Door dat Oss gisteren de tweede-perio- detitel greep, kunnen de Sou burgers nu wellicht de periode van de aanstaande kampioen overne men. De thuisploeg kwam via een kop bal van Bram Kappen en een af standsschot van Remco van der Most op 2-0, waarna Mohammed Ben Kaddour een strafschop miste namens RCS. In de tweede helft kwam de ploeg uit Oss er hele maal niet aan te pas. De Souburg- sers scoorden tegen via Abdoe Ab- denbi „We hadden dik moeten winnen", zei trainer Romeo van Aerde. „Ik heb bewust wat jongens rust gege ven in verband met kleine bles sures en kaarten. Desondanks was het spel van ons vandaag fantas tisch." rust kwam Vosmeer echter terug tot 3-2 door twee treffers van Jef frey Kruf, waarvan één uit een strafschop. ZPR'84-Lewedorpse Boys 4-1: Na de 2-0-achterstand (doelpun ten van Umit Kartal en Tufak Tu- ran) kwam Lebo na rust terug tot 2-1 door Jordi van Antwerpen. De bezoekers kregen in deze fase ook enkele kansen op de gelijkmaker. Yucil Ocalan (strafschop) en Umit Kartal tilden de score echter naar 4-1. Dreischor-Volharding 0-0: De thuisploeg had een licht over wicht. Gescoord werd er echter niet, mede doordat Dreischor zo wel voor als na rust het alumini um trof. In de eerste helft zag Peter Stouten een inzet tegen de paal eindigen en na de thee trof zijn ploeggenoot Raymond Son- neveld de lat. door Frits Bakker HOEK - Regilio Pinas was ooit een goaltjesdief, maar heeft in Hoek een jaar lang niets van zich laten horen. Zelden mocht de aanvaller in zijn eerste jaar een volle wed strijd spelen en scoren had hij tot zaterdag nog niet gedaan. De eer ste goal van een mislukt jaar was gelijk de belangrijkste voor Hoek. De 1-0-winst, thuis tegen Benne- kom, was goed voor de tweede-pe riodetitel en een ticket voor de be kercompetitie met betaalde clubs. Die bekroning gaf Pinas het gevoel dat hij nog iets had kunnen bijdra gen aan het succesvolle jaar. „Het is niet veel geweest, want mijn jaar is mislukt, onder meer door een blessure aan het begin, maar dit geeft een goed gevoel." Het succes, dat ertoe moet leiden dat Hoek als tweede eindigt achter IJsselmeervogels, is voor een groot deel te danken aan Gaby Dema- net, zo viel zaterdag vaak te horen. De Belgische trainer is na de uit schakeling van Telussa in een wild vreemde omgeving terechtgeko men en heeft een elftal gesmeed dat rijp is gemaakt voor een top- klassering. „Het staat natuurlijk 'De spanning was te snijden, dat kon je aan allebei de ploegen zien' mooi op mijn palmares, een perio detitel in het buitenland", zei hij na de wedstrijd. „Dit is ook een ca deau voor Paul", voegde hij er wat al te bescheiden aan toe. Demanet wilde ermee zeggen dat zijn opvolger Telussa door de pe riodetitel volgend jaar mee mag doen in een interessante competi tie. „Het zal hem ook goed doen, Met een opponent van Bennekom in de rug, ziet Hoek-middenvelder Tho mas Ragut (rechts) de bal aan zich voorbijgaan. foto Wim Kooyman dat het elftal dat hij heeft gevormd wedstrijd zelf was op zijn zachtst zo'n jaar heeft gehad." gezegd niet best. „Wat denk je van Het was ook maar goed dat de de belangen", voerde Demanet als goal, op zeven minuten van het excuus aan. „De spanning was te einde, nog was gevallen, want de snijden, dat kon je aan allebei de ploegen zien. En wat denk je van het veld? Ik weet dat iedereen er al les aan doet om het vlak te maken, maar op kunstgras spelen we twee keer rapper dan op dit veld." Arnold Nguekam had een groot aandeel in de winnende goal. Hij kreeg zelf eerst de bal aangespeeld, draaide zich vrij, speelde Stijn Ma- hieu aan de andere kant van de goal aan en die gaf de voorzet op maat terug. En daar, aan de twee de paal, kopte Nguekam voor het doel, Thomas Ragut verlengde met het hoofd en Regilio Pinas had maar voor het inkoppen. Hoek-Bennekom 1-0 (0-0). 83. Regilio Pinas 1-0. Scheidsrechter: M. Roeleveld (Vinkeveen). Gele kaart: Ferry Alfons (Hoek). Aantal toeschouwers: 700. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelin- ck (66. Jeroen van de Broeke), Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Michael Koné: Thomas Ragut (87. Maarten van Rosevelt), Björn Langeveld, Alan Groz- danic (66. Regilio Pinas), Stijn Mahieu; Arnold Nguekam en Ferry Alfons.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63