Nieuwdorp SANI-DUMP Alberto Contador is opnieuw de beste in Ronde van Baskenland Doornbos valt uit in opwarmronde Lleyton Hewitt breekt de ban bij graveltoernooi in Houston MEGfl TOILET-flKTIEü! WWW.SANIDUMP.COM Video: Etiënne Mallie scoort voor Kloetinge Wielrenner uit Yerseke wint eerste editie van Altena Biesbosch Ronde Emma Johansson wint de Ronde van Drenthe. AiGP van Portugal loopt voor Rotterdammer uit op desillusie. Australische tennisser pakt na ruim twee j'aar weer eens een titel. A- merken sanitair tegen bodemprijzen Villeroy Boch Wandcloset [wit) Grohe Rapid-SL inbouwreservoir Zining Grohe afdekplaat 9QO 00 www.pzc.nl/sport PZC Dinsdag 14 april 2009 I 37 door Koen de Vries WERKENDAM - Nick Nieuwdorp klonk gisteren na afloop van de eerste editie van de Altena Bies bosch Ronde heel timide. De 18-ja- rige wielrenner uit Yerseke boekte echter wel de mooiste zege uit zijn nog prille carrière. In de sprint van de klassieker over liefst 174 ki lometer versloeg hij onder andere Jan Bos, een renner die dit seizoen al vier belangrijke koersen heeft ge wonnen. Nieuwdorp verraste in finishplaats Werkendam vriend en vijand. Hij was het groentje in de groep van twaalf die in de finale om de eind zege streed. Dit seizoen pas stapte hij over van de junioren naar de beloften en was nauwelijks koer sen van meer dan honderd kilome ter gewend. Vorige week bewees Nieuwdorp in de Omloop van de Glazen Stad, over 175 kilometer, met zijn zesde plaats al dat hij lang meekan en gisteren bevestigde hij dat. Bovendien kan hij renners ver slaan die karrenvrachten meer er varing hebben dan hij. Op de uit slagenlijst van gisteren stonden ook namen van routiniers als Mar vin van der Pluijm (5e), Peter van Agtmaal (14e), Ismael Kip (twee jaar geleden winnaar van de ZLM Tour, nu 21e) en Arno Hartog, (winnaar van de Omloop van de Braakman in 2007). Al na vijftien kilometer reed een groep van 24 renners weg uit het peloton. Twaalf van hen, onder wie Nick Nieuwdorp, lieten zich door de grote groep niet meer ach terhalen. „Ik hoorde over de koers- radio dat er steeds renners in pro Beste prestaties van Nick Nieuwdorp dit seizoen Zesde in Ronde van Oud-Vossemeer. 22e in Meeuws Race. Vijfde in criterium in Schoonaerde (België). Zesde in criterium in Mheer (België). Zesde in Omloop van de Glazen Stad. Vierde in criterium in Heist op den Berg (België). Eerste in eerste Altena Biesbosch Ronde. blemen kwamen", vertelde Nicks vader Heddie Nieuwdorp gistera vond. Hij was met een team van Theo Middelkamp in koers. „Ik verwachtte dat ik de naam van Nick ook zou horen. Het was een zware koers, want het waaide be hoorlijk. Maar het gebeurde niet. Hij bleek gewoon voorin mee te rijden. Ik wist dat Nick goed in vorm was, maar zo goed..." De koers ging met twaalf kansheb bers de finale in. Vier maakten zich los, twee renners van het team Ruiter Dakkapellen en twee van Van Hemert. Naar die ploeg stapte Nick Nieuwdorp dit seizoen over. Na een spervuur van demar rages achterhaalde de renner uit Yerseke voor de laatste bocht de laatste vluchter, Sander Lormans. Daarna sloeg hij nog een gat van vele meters, ook op sprinter Jan Bos. „Ik was aan het eind bang dat Heddie Nieuwdorp: 'ik wist dat Nick goed in vorm was, maar zo goed...' er om beurten gedemarreerd zou worden", keek Nieuwdorp terug. „Dat gebeurde ook, maar dat was geen probleem. Ik hield goede be nen. Zelfs in de sprint." Ploeggenoot Jeroen Boelen ging net als Nick Nieuwdorp juichend over de streep. Boelen: „De winst blijft in de ploeg. Die twee van de ploeg Ruiter wisten niet hoe rap Nick kan aankomen. Ik intussen wel. De zesde plaats in De Glazen Stad bewees dat al." Dat het een zware koers was, bleek wel uit het aantal finishers: slechts 49. Van de Zeeuwse club Theo Middelkamp bereikte nie mand de streep. ZALLA - De Spaanse wielrenner Al berto Contador heeft voor het tweede jaar op rij de Ronde van Baskenland gewonnen. Contador vierde zijn eindzege in stijl. De Spanjaard won zaterdag de afslui tende tijdrit over 24 kilometer met start en finish in Zalla. Het podium in het Baskenland be stond volledig uit Spanjaarden. An tonio Colom eindigde als tweede, Samuel Sanchez nam op het po dium de derde plek in. Die klasse ringen hadden ze ook in de uitslag van de tijdrit. Robert Gesink sloot de tijdrit af als negende. De kopman van Rabo bank moest*i minuut en 25 secon den toegeven op Contador. Gesink hield daarmee gelijke tred met de Australische ronderenner Cadel Evans, die in het algemeen klasse ment van het podium duikelde. Evans werd vierde in 'de Ronde van Baskenland, Gesink hield zich tussen de grote mannen knap staande met een zevende plek. Het gat tussen winnaar Contador en de Nederlander bedroeg bijna twee minuten. Ploegleider Erik Breukink was tevreden met de prestaties van zijn talentvolle kop man. „Dit jaar was de bezetting hier erg hoog. De top drie had wel een groot gat, maar daar achter zat het dicht bij elkaar. Robert eindigt dan toch tussen de tijdrijders, je kunt zijn' progressie op de tijdrit goed zien." De Rabo-troef keek zelf ook met een goed gevoel terug op de rit te gen het uurwerk. „Tijdens het rij den zelf voelt het altijd lastig, maar als ik naar de klassering kijk is het gewoon goed geweest. Ik heb ongeveer dêzelfde tijd als Evans en dat is toch een gerespec teerd tijdrijden" Gesink hoopt zijn vorm uit het Baskenland mee te nemen naar de Amstel Gold Race en de Waalse klassiekers. Alejandro Valverde won zondag de 55e editie van de Clasica de Pri- mavera. Valverde was de snelste van een groep van tien renners die in de finale voorop was gebleven. Karsten Kroon werd vijftiende. Alberto Contador heeft iets met de Ronde van Baskenland. De Spanjaard wint de etappekoers voor de tweede keer. Robert Ge sink wordt zevende. Martin Pedersen won gisteren de 93e editie van de koers Rund um Köln. De 25-jarige Deen finish te in de ruim 200 kilometer lange rit voor de Duitsers Eric Baumann en Mathias Belka. Vrijwel alle toprenners, een dag eerder nog actief in Parijs - Rou- baix, ontbraken in Keulen. Om een gebaar te maken in de strijd te gen doping had de organisatie be sloten dat alleen landenteams mochten deelnemen, geen com merciële ploegen. Emma Johansson won de Ron de van Drenthe. De Zweedse zege vierde in de Nederlandse wereldbe kerwedstrijd door de sprint^van een kopgroep van zes te winnen. Loes Gunnewijk (Flexpoint) werd tweede, Chantal Blaak (Leon- tien.nl) eindigde op de derde stek. Johansson (Red Sun) is ook de nieuwe leidster in de wereldbekers tand. Zij nam de trui over van Ma rianne Vos. Die zag dat haar DSB-team net niet bij machte was om de kloof te dichten naar de koploopsters. Vos eindigde als acht ste, omdat ze nipt van Ina-Yoko Teutenberg verloor in de pelotons spurt. Vos bracht zaterdag wel de Eurocup Ronde van Drenthe op haar naam. PORTIMAO - De AiGP van Portugal is voor de Nederlandse coureur Ro bert Doornbos in mineur geëin digd. De Rotterdammer, die zondag op het circuit van Portimao de sprint race won en vanaf een comfortabe le poleposition de hoofdrace mocht beginnen, haalde de start niet. De bolide van Team Holland begaf het tijdens de opwarmron de. Kortsluiting in de 'onboard' came ra was er de oorzaak van dat de oranje raceauto stilviel. Doornbos was behoorlijk teneergeslagen. „Dit is echt zo ontzettend jammer. Ik had me zo op deze hoofdrace verheugd. Het was natuurlijk wel geweldig hoe het hele weekend is gegaan, maar deze race was toch echt mijn hoofddoel. Hier had ik pole en de beste kansen. Dat je dan door zo iets kleins niet kunt starten is heel frustrerend." De Zwitser Neel Jani won de hoofdrace. Hij bleef de Ier Adam Carroll en de Portugees Filipe Al buquerque voor. Jani boekte al zijn tiende zege in de AtGP en is daarmee de succesvolste coureur in het kampioenschap voor lan denteams. Ierland heeft de leiding in de AtGP met 92 punten, Zwit serland volgt met 88 punten. Het Nederlandse team staat vierde met 66 punten, „Ik had mijn laatste raceweekend in deze auto graag anders afgeslo ten. Ik hoop dat ik nog eens een kans krijg om opnieuw voor Team Nederland uit te komen", zei Doornbos, die zich vanaf nu weer volledig gaat richten op de Indy- cars in de Verenigde Staten. Jeroen Bleekemolen rijdt de laatste twee raceweekeinden voor het team van Jan Lammers. De volgende twee races van de AtGP zijn begin mei in het Britse Brands Hatch. Eind mei sluit de cy clus afin Mexico. HOUSTON - Tennisser Lleyton He witt heeft het graveltoernooi in Houston op zijn naam geschreven. De 28-jarige Australiër versloeg in de finale de Amerikaan Wayne Odesnik in twee sets: 6-2 7-5. De partij duurde iets langer dan twee uur. Voor Hewitt was het zijn eerste ti tel in ruim twee jaar, na zijn eind zege in maart 2007 in Las Vegas. Het was pas zijn tweedetriomf op gravel. Na een heupoperatie vorig jaar moest de Australische vechtjas van ver komen. „Het voelt gewel dig", liet hij na zijn 27e titel in zijn loopbaan weten. „Het is altijd lek- 'ker om terug te keren in het gezel schap van de winnaars. Hier heb ik keihard voor gewerkt." Hewitt toonde in de tweede set bij een achterstand van 3-5 zijn herwon nen fysieke en mentale kracht. Met vier gewonnen games op rij trok hij de set en de finale alsnog naar zich toe. De voormalige kampioen van Wimbledon en het US Open be gon de tennisweek in Houston als nummer 88 van de wereldrang lijst. Dankzij zijn eindzege klimt hij ruim dertig plaatsen in het mondiale klassement. Ooit was hij de nummer 1 van de wereld. Caroline Wozniacki zegevierde in het toernooi van Ponte Vedra Beach. De als tweede geplaatste Deense versloeg zondag in de fina le Aleksandra Wozniak zeer over ig Lleyton Hewitt weet weer wat winnen is. De Australiër zege viert in het tennistoernooi van Houston. Hij verslaat Wayne Ode- snik. Si,. tuigend in twee sets. Ze gunde haar Canadese opponente slechts drie games: 6-1 6-2. Wozniacki maakte slechts veertien onnodige fouten en pakte in 84 procent van de gevallen het punt met haar eerste opslag. Wozniak mocht dan in de halve eindstrijd de favoriete Russin Nadia Petrova hebben uitgeschakeld, nu kwam ze er totaal niet aan te pas. De Spaanse tennisser Juan Car los Ferrero behaalde zondag in Ca sablanca zijn eerste titel sinds okto ber 2003. Hij vërsloeg in de finale de Fransman Florent Serra met 6-4 7-5- Ferrero was ruim vijf jaar geleden in Madrid voor het laatst succesvol. Hij bracht in Casablanca zijn totaal aantal titels op twaalf Jelena Jankovic schreef heeft het toernooi van Marbella op haar naam. Ze versloeg in de finale de Spaanse Carla Suarez Navarro met 6-3 3-6 6-3. normaal 643,- BIJ ONS BESTAAT DE AKTIE-SET WEL UITSLUITEND UIT A-MERKEN Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 ----- - Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61